Project Needlemouse - Sonic the Hedgehog 4

Stormwatch

RetroNuts!
Joined
18 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.611
Αντιδράσεις
264
http://www.gamespot.com/news/6216991.html

supersecretsonic2010_56297_screen.jpg


29x9d92.png

http://www.needlemouse.com/
 
Επιτελους μια κινηση με νοημα και με καλο timing απο την κοιμισμενη third-party Sega
 
Ελπίζω να είναι σε στυλ street fighter iv,δηλαδή τρισδιάστατα γραφικά με δισδιάστατη απεικόνιση.Πολύ φοβάμαι όμως ότι όπως και να 'ναι θα είναι μία πατάτα όπως όλα τα sonic τα τελευταία χρόνια. :(
 
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AFfNNjiu7LE]YouTube - Sonic the Hedgehog 4 "Project Needlemouse" Announcement Trailer (NEW 2D HD Sonic Game!!!)
 
Έχω σταματήσει να έχω πίστη στην Sega πια.Μακάρι να βγει κάτι καλό,αλλά οι πιθανότητες είναι σχεδόν μηδαμινές.
 
Οτι και να είναι ,αφού είναι 2D θα είναι τέχνη!!Λατρεύω τα 2d.

Good news....ανυπομονώ. :D
 
Πολυ καλα νεα σιγα σιγα τα 2D ξαναμπαινουν στην ζωη μας.

Sorry για το off topic αλλα μιας και μιλαμε για Sonic κοιταχτε ενα πανεμορφο DVD case που εφτιαξαν με photoshop το Sonic Adventure του Dreamcast.

newcover.jpg


εδω θα βρειτε και αλλα DVD covers για Dreamcast Games

http://dchelp.net/artwork/v/dreamcastdvd/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εξαιρετικά νέα! καλό θα ήταν και ένα remake του sonic adventure...
 
Ένα project που περιμένω να δω πως θα καταλήξει με πολύ ενδιαφέρον.

Όχι λόγω Sonic (έχω πει επανειλλημένα ότι δεν τρελαίνομαι για τα platform γενικότερα) αλλά γιατί το θεωρώ άλλο ένα βήμα μετά το SF4 στην κατεύθυνση της αναβίωσης του 2D style gameplay που λατρεύω. Ελπίζω να αποδειχτεί full release και όχι XBox Live download. Και φυσικά να δικαιώσει τις προσδοκίες, από hype καλά πάνε όλοι ανέκαθεν...
 
nikoladim είπε:
εξαιρετικά νέα! καλό θα ήταν και ένα remake του sonic adventure...
Κάτι έχει ανακοινωθεί και για αυτό.Για XBLA συγκεκριμένα αλλά μάλλον μεταφορά θα είναι σιγά μην κάτσουν να κάνουν remake.
 
Αυτο που ελπιζετε (οπως και εγω) να ακουσετε οσο αφορα το χαρακτηρα του Project Needlemouse θα το ακουσετε στο ~2:27 απο τη παρακατω video-συνεντευξη ενος εκ των υπευθυνων της Sega France
 
Wally είπε:
Αυτο που ελπιζετε (οπως και εγω) να ακουσετε οσο αφορα το χαρακτηρα του Project Needlemouse θα το ακουσετε στο ~2:27 απο τη παρακατω video-συνεντευξη ενος εκ των υπευθυνων της Sega France
...Εχμ, εννοείς το ότι αποκαλύπτει ότι τα Sonic φτιάχνονται έχοντας στο νου τους αποκλειστικά τα 5χρονα γιατί αυτό είναι το target-group τους και τις υπόλοιπες ηλικίες τις έχουν γραμμένες στα ερυθρόλευκα "σπορτέξ" του κυανού ακανθόχοιρου??? :D

//Συγγνώμη κιόλας που γίνομαι εμπαθής με την πιο υπερτιμημένη σειρά όλων των εποχών, αλλά αφου... αυτό λέει ξεκάθαρα ο τύπος!!!
 
Olorin είπε:
...Εχμ, εννοείς το ότι αποκαλύπτει ότι τα Sonic φτιάχνονται έχοντας στο νου τους αποκλειστικά τα 5χρονα γιατί αυτό είναι το target-group τους και τις υπόλοιπες ηλικίες τις έχουν γραμμένες στα ερυθρόλευκα "σπορτέξ" του κυανού ακανθόχοιρου??? :D
//Συγγνώμη κιόλας που γίνομαι εμπαθής με την πιο υπερτιμημένη σειρά όλων των εποχών, αλλά αφου... αυτό λέει ξεκάθαρα ο τύπος!!!
Υπερτιμημενη σειρα το Sonic the Hedgehog? Χμμ να και κατι που δεν ακους καθε μερα.

Τιτλοι οπως το Sonic 1,2,3 Sonic & Knuckles, Sonic Adventure 1,2 χοντρικα ετσι μονο υπερτιμημενα δεν ειναι! και φυσικα ουτε απευθυνονται σε 5χρονα. Με τo ιδιο σκεπτικο τα μισα και βαλε απο τα platform games ειναι για παιδακια...

Μπορει να πουλαει κυριως σε μικροτερες ηλικιες αλλα αυτο δεν αποκλειει και τους γηριαιοτερους.

Τα προαναφερομενα παιχνιδια λοιπον ειναι challenging με colorful graphics και τιγκα fun! Αλλοι τιτλοι ειναι υπερτιμημενοι οπως GTA, Call of duty, Gran Tourismo κ.α.

Anyway ειναι πολυ σημαντικο η SEGA να ακουσει τους οπαδους τους επιτελους και να επανελθει στις ριζες της. Σημαντικο αυτο που λεει ο spokesman της SEGA, "with Needlmouse we will please even the hardcore fans" Οποτε αυτος ο κοσμος συμπεριλαμβανομενου και εμενα δεν ειναι και τοσο μειονοτητα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
f2bnp είπε:
Κάτι έχει ανακοινωθεί και για αυτό.Για XBLA συγκεκριμένα αλλά μάλλον μεταφορά θα είναι σιγά μην κάτσουν να κάνουν remake.
Θα πρεπε ομως.. Εχουμε πηξει στις βλακειες στο ΧΒLΑ.. Ενα σοβαρο remake Sonic Adventure θα εβαζε φωτια..

Χιλιες φορες η SEGA να αρχισει να φτιαχνει remakes οπως Panzer Dragoon Saga, Shenmue, Shining Force, Burning Rangers, Nights μπας και ξυπνησουν και θυμηθουν πως εφτιαχναν σωστα παιχνιδια και δουμε και κανα τιτλο πιο σοβαρο!

Θα ξυπνησουν που θα παει ηδη νιωθω πως εχουν ταρακουνηθει λιγακι...
 
Aμαν, επιτελους να δουμε ενα καλο Sonic. Προσωπικα πιστευω οτι ο κατηφορος της σειρας αρχισε απο τα Chaotix, Sonic Adventure 1+2. Δεν λεω, καλα τα adventures ειχαν ομως και πολλα προβληματα. Δεν αντεχα να ακουω τους ηρωες να μιλανε (λες και ο Σονικ ηταν κανενας american-teenage ροκας), υπηρχαν αθλια μουσικα κομματια με τραγουδιστες (!), ενω, οπως και το Chaotix, ειχαν πολλους ασχετους κακοσχεδιασμενους filler χαρακτηρες χωρις κανενα ενδιαφερων (να μην μιλησω και για τους human NPCs)....

Οταν αποφασισουν οτι ο Σονικ δεν χρειαζεται να μιλαει, δεν χρειαζεται να παιρνει μερος σε πολυπλοκα σεναρια μαζι με τους χαζους φίλους του και να σταματαει για χαζο-αγγαριο-quests και προσλαβουν και κανεναν μουσικο της προκοπης, τοτε ισως δει ο σκαντζοχοιρος μια ασπρη μερα.

Ασχετο, αλλα παρατηρησα οτι στο logo το σωμα του Sonic ειναι μπροστα απο το πανώ ενω κανονικα πρεπει να τον σκεπαζει (graphic glitch απο παλιοτερο emulator?)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πες τα ρε Imgema γιατί μου φαίνεται πως μόνος μου τα λέω μόνος μου τα ακούω.Η Sega έχει καταντήσει η εταιρία με τους μεγαλύτερους τεμπέληδες και με τις μεγαλύτερες αρπαχτές.
 
Οι προσευχες των απανταχου Sega maniacs μαλλον εφεραν αποτελεσμα!

Sonic the Hedgehog 4!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε 23 ωρες θα ξερουμε λεπτομερειες

Video

Interview
 
Πάω να ανάψω ένα κερί επιστρέφοντας από τη δουλειά...

Μegaton αν αληθεύει
 
Πίσω
Μπλουζα