Resident evil 4 σε 26 λεπτά

akmakas είπε:
Το Alone in the dark το πρωτοείδα σε ένα γνωστό με ένα πανάκριβο και πολύ δυνατό μηχάνημα τότε 386 DX στα 40 MHZ νομίζω..Έπαθα σοκ..Το πρώτο 3D τρόμου που είδα σε Pc...
Εγω θυμαμαι πρωτη φορα που ειδα το Alone in the dark ηταν σε ενα γραφειο στο στρατο οπου ο τοτε γραφιας μας εδειχνε τις ικανοτητες του στο PC gaming (αθανατα Ελληνικα στρατα επικαιρα σημερα :biglaugh: ) και ηταν το πρωτο 3D παιχνιδι που εβλεπα.Να συμφωνησω και για το resi στον SATURN οπου μαζι με το πρωτο tomb raider ηταν τα 2 παιχνιδια που ευχαριστηθηκα πιο πολυ.

gtsamour είπε:
Ποιό Alone in the dark έχεις? Μάλλον το 4 (the new nightmare) ε?
Το 4 στον dream (4 cd) αν και καταπληκτικα γραφικα δεν παιζεται το ατιμο με αυτο το controller.Eχει χαλια συστημα χειρισμου.
 
Κατ εμε το RE1 ηταν πολυ πιο "χεσμεντεν" απο το Α.I.T.D1 :D
 
Γενικοτερα η σειρα RE με κορυφη το no.1 και μετα το no.2 ειναι η επιτομη του survival horror μεχρι σημερα.:nervous:

Ερχεται ομως ενα πολυ ενδιαφερον multiplayer surv.Hor ...το Left for Dead

http://www.gamesradar.com/us/pc/game/news/article.jsp?sectionId=1006&articleId=20070110115212640097&releaseId=20061120155139282079

http://www.gamespot.com/pc/action/left4dead/news.html?sid=6163983&tag=topslot;title;1&om_act=convert&click=topslot

Allowing the PC and Xbox 360 versions of Left 4 Dead to play together:) is something we're still investigating.

Wally ετοιμασου...αν μας κατσει ,θα συνεργαστουμε :thumbup:
 
τριβω τα λεμονια στη σχαρα απο τωρα :D

Γενικα φιλε εχει να πεσει πολυ multiplayer τα Vista :headbangdude:
 
Πολύ καλά τα RE δε λέω, τα έχω τελειώσει όλα, αλλά κατ'εμέ η σειρά Silent Hill είναι η κορυφαία στο είδος της (τουλάχιστον για την ώρα).

Τα έχω τελειώσει επίσης όλα, ακόμα και το SH1 με εξομοίωση PSX. Από ατμόσφαιρα και σενάριο τα καλύτερα της σειράς ήταν το 1 kai to 3.
 
Καλα τα SH ,δε λεω...αλλα πολυ γιαπωνεζικα ρε παιδι μου :)
 
Απο horror παντως το αγαπημενο μου μετα τα R.E ειναι τα Project Zero...
 
Ποιος θυμάται την τρομάρα που έπαιρνες με τον σκύλο-zombie που έσκαγε μύτη αιφνιδιαστικά από το παράθυρο στο Resident Evil 1; Πρέπει να έκανα 2-3 λεπτά για να συνέλθω κάπως...

Το 1 το έχω original σε Saturn version ενώ τα 2,3 (Nemesis) και Code: Veronica για το Dreamcast. Αν δεν είχαν και τον απαράδεκτο χειρισμό του χαρακτήρα που προσωπικά με ενοχλεί ιδιαίτερα θα ήταν τέλεια για το είδος τους!
 
Kαι εγω ενα κολλημα με το resi (και το tomb) το εχω. Εχω στην κατοχη μου το 1 σε SATURN ,το 2 το εχω σε cartridge 20.000 δρχ τοτε (και δεν μου στοιχισε μονο τοσο αφου μονο για αυτο το παιχνιδι πηρα και το ΝΙΝΤENDO64+μια καρτα 4ΜΒ για καλυτερα γραφικα) ,2-3-CODE VERONICA για DREAMCAST,και το 4 το zero και το remake του 1ου για το GAMECUBE δεν πιστευω να μου ξεφυγε κανενα:biglaugh:(αυτα που βγηκαν για PS2 τα θεωρω αναξια λογου . Υ.Σ μια ιδια διαδρομη και για το ΤΟΜΒ σε ολες τις κονσολες (και περιμενω το τελευταιο για ps2 το Anniversary:cool: )
 
το re4 εχει βγει , η ποτε θα βγει για pc?
 
Το RE4 σε PC μαλλον 23 Φλεβαρη 2007...port της PS2 version :(

Παντως το 5 βγαινει σε 360,PS3 σε κανα χρονο :headbangdude:

1126760628.jpg


1126760631.jpg


1126760630.jpg
 
Re4 και Pc ...πικραμενη ιστορια!Ενα port ειναι επιτελους,προς τι η καθυστερα?

Ειναι (για μας τους pcαδες) σαν να περιμενουμε να δουμε το star wars για πρωτη φορα,ενω ολος ο υπολοιπος κονσολο-κοσμος το εχει "δει" 10000 φορες :icon_cry:
 
Πω πω βρε Wally...Η σειρά resident evil είναι η αγαπημένη μου..Τι είναι τώρα αυτά που μας δείχνεις εδώ?Τι θεϊκά screenshots είναι αυτά?

...Ζαλίστηκα.....
 
Μια χαρά φαίνεται το παιχνιδάκι :p

BTW σε κανα χρόνο , ότι βγαίνει σε 360 κατα 99% θα βγαίνει και σε Vista.

Η "μαμά" θέλει να ενοποιήσει όλες τις πλατφόρμες, ετσι ώστε να παίζεις

απο ότι και αν διαθέτεις (στο μέλλον κι απο palmtop)....

Αντε μετά να εγκαταλείψεις την MS.... :thumbup:

@Shadow, @Wally

Ακούστηκαν νέες φήμες για Gears of War σε PC....

Λετε να παχύνουμε?
 
Σε κανα δυο χρονια Pcακηδες...συνταγη ALA Halo2 :p

μπουαχαχα

let the flames rise!
 
ενα resident evil για pc λειπει

το resident evil veronica

εδω βγαλανε το dino crisis 2 επειτα απο 4 η 5 χρονια απο το ps1 στο pc....δεν μπορουν να το βγαλουν και αυτο για pc?...τι διαολο :animangry: :animangry:
 
Επίτηδες τα κάνουν..Το Veronica το είχα παίξει σε PSX2 και έπαθα πλάκα....

Που είναι?2 Χρόνια πέρασαν....Τι να πω!
 
πεστα και εσυ βρε αρχηγε :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Όλα τα RE που είδα στο PC ήταν σιχαμένα ports με τελείως απογοητευτική απόδοση και πρακτικά μηδενική χρήση των extra δυνατοτήτων ενός PC-ας μείνουν στις κονσόλες καλύτερα...
 
Πίσω
Μπλουζα