Resident evil 4 σε 26 λεπτά

Σωστός ο Maddog Πιστή αντιγραφή του PSX2...Νόμιζες ότι δεν έχεις pc

Άσε που είχαν αρκετά bug κυρίως με τα γραφικά!!
 
Aπλα δεν τους ενδιαφερουν οι χρηστες PC.Aναφερομαι στην capcom

Οσο για το Gears,συμφωνα με το σοβαροτατο PC gamer (UK) του Ιανουαριου ,θα βγει το νωριτερο στο τελος του 07.Αντε να δουμε .Οτι θα βγει ,θα βγει
 
Τα Dino Crisis είναι RE που αντι για zombies βάλανε dinos.
 
Shadowdancer2501 είπε:
Οσο για το Gears,συμφωνα με το σοβαροτατο PC gamer (UK) του Ιανουαριου ,θα βγει το νωριτερο στο τελος του 07.Αντε να δουμε .Οτι θα βγει ,θα βγει
Και θα τρέχουμε για νέα Pcάκια όλοι μαζί (γιατί ένα απλό upgrade δεν θα φτάνει) :D :D:D
 
Καλα αμα είναι να σκάσω 2.000+++ ευρώ για να αγοράσω ένα pc που να μπορεί να τρέξει κανονικά το Gears of war ευχαριστώ πολύ αλλα δεν θα πάρω. Χίλιες φορές να αγοράσω ένα 360 με 400 ευρά και να υσηχάσω και να μην με νοιάζει για upgrades για άλλα παιχνίδια. O ρημάδης ο celeron 2,8 με 512mb ram και κάρτα γραφικών 128 mb που έχω στο σπίτι είμαι σίγουρος πως θα έχει τρελές αντιρρήσεις να σηκώσει το Gears σε περίπτωση που βγεί για pc.
 
Υπερβολές.... μια 8800GT θα πας να πάρεις και θα είσαι τζαμάουα
 
telonio είπε:
Καλα αμα είναι να σκάσω 2.000+++ ευρώ για να αγοράσω ένα pc που να μπορεί να τρέξει κανονικά το Gears of war ευχαριστώ πολύ αλλα δεν θα πάρω. Χίλιες φορές να αγοράσω ένα 360 με 400 ευρά και να υσηχάσω και να μην με νοιάζει για upgrades για άλλα παιχνίδια. O ρημάδης ο celeron 2,8 με 512mb ram και κάρτα γραφικών 128 mb που έχω στο σπίτι είμαι σίγουρος πως θα έχει τρελές αντιρρήσεις να σηκώσει το Gears σε περίπτωση που βγεί για pc.
Σωστή άποψη μεν αλλά :

- Τα DX10 παιχνίδια (θα) έχουν τεράστιες διαφορές με τα τρέχοντα.

- Αν πάρεις απλώς μια 8800 (όπως λέει ο φίλος gtsamour) θα έρθεις αντιμέτωπος με τα Bottlenecks των παρόντων CPU.

Οπότε, αναβάθμιση σε Core Duo=Must

- Επίσης must είναι και η νέα μνήμη (DDR2 τουλάχιστον)

Βάσει των παραπάνω, μάλλον πάς για νέο μηχάνημα. :(

Άριστη μεν η λύση της κονσόλας, χάνεις δε τα καλά του PC Gaming ( Flight Simulators, RTS και πολλά FPS που έχουμε συνηθίσει με το mouse)

Ζυγίζεις τα καλά και τα κακά και βλέπεις ;)

άσε που στο εγγύς μέλλον θα συνεργάζονται στο online mode, οπότε ότι και να έχεις θα είναι το ίδιο
 
Τρίχες, μέχρι να βγει σε PC το port του Gears/Halo 2/anything κατά τα Χριστούγεννα του 2007, η 8800 θα είναι αρχαία ιστορία, το παιχνίδι το ίδιο και μάλλον θα είναι πολύ απλούστερο και ενδεχομένως φτηνότερο να πάρεις κοψοχρονιά ένα 360 με το παιχνίδι μαζί και να τελειώνεις...

Κατά την γνώμη μου το PC gaming αξίζει τον κόπο σχεδόν αποκλειστικά για τα genres που ποτέ δεν πέτυχαν καλά στις κονσόλες (strategy και RPG) και για τα παιχνίδια που ξεκίνησαν την ζωή τους σαν PC games. Τα κονσολοπαίχνιδα των Capcom/Konami & co καλά θα είναι να μείνουν εκεί που βγήκανε-και δεν θεωρώ τυχαίο ότι ακόμα και major hits των κονσολών που γίνανε port αποτύχανε εμπορικά σαν PC games...ασχολήθηκε κανείς σοβαρά με το Metal Gear Solid, το Devil May Cry 3, το Sudeki και τόσα άλλα σε PC;
 
gtsamour απάντησε για μένα ο keeper. Παίρνω την 8800 που νομίζω στο πλαίσιο κάνει καμια 500αρα (πόσο κάνει το 360; ) και μετά όλα πάνε για αλλαγή. Επεξεργαστής, μητρική, μνήμες, δίσκος (τον 40αρι ide θα έχω; ). Ακριβώς οτι είπε ο keeper νέο μηχάνημα. Οκ αποκλειστικά για Gears of war οπως το βλέπω εγω και άντε και το Test drive unlimited (για μένα μόνο) ένα 360 είναι μια χαρά.
 
@telonio , @Maddog

Θα συμφωνήσω απόλυτα και με τους δύο. :thumbup:

Για consol-ο παίχνιδα παίρνεις κονσόλα, και γαι PC-ό παίχνιδα PC. Μέση λύση δύσκολα βρίσκεται ;)

@telamonas

Πότε θα σε ψήσουμε κι εσένα δεν ξέρω ... :biglaugh:
 
gtsamour είπε:
Τα Dino Crisis είναι RE που αντι για zombies βάλανε dinos.
το πρωτο μερος ηταν χειροτερο και απο το πρωτο resident evil......να βρεις κλειδια...να βρεις πορτες....το νο2 ηταν καθαρα arcade
 
Μιας και εγω εχω αναλαβει το ρολο του κονσολο-paparazzi εδω μεσα....μαλλον σε λιγο θα σκασει η βομβα...

Η MS αγοραζει την Capcom...περισοτερα (ή λιγοτερα) σε λιγο...

U hear it first in GRM ;)
 
παρε ενα για αρχη

http://www.evilavatar.com/forums/showthread.php?t=23730

και μια βολτα στα μεγαλα gaming forums(GAF,B3D κτλ).

Οι φημες εχουν ξεκινησει απο εχθες το πρωι....φαινεται να σιγουρευει αλλα μεχρι να εχουμε επιβεβαιωση απο την MS ή την Capcom αναμενουμε...
 
Shadowdancer2501 είπε:
Re4 και Pc ...πικραμενη ιστορια!Ενα port ειναι επιτελους,προς τι η καθυστερα?
Σαν να μην χρειαστει να περιμενουμε μεχρι το τελος του Φεβρουαριου :biglaugh:
 
να δουμε τελικα να ισχυει..

παντως αυτο που με διαολιαζει ειναι οτι αν η Rare κοστισε 350 εκατομυρια,ποσο θα κοστιζει η Capcom?

Λογικα αυτη η τιμη θα ειναι απαγορευτικη ακομα και για την MS...

Aλλο ενα περιεργο ειναι το τι θα γινουν τα franchise των αλλων εταιρειων και τι τα coinop...(αντε πες στα Γιαπωνια με PS2 οτι το D.M παπαλα...)

Time will tell....
 
Πίσω
Μπλουζα