Retro Συνάντηση...

AEON είπε:
Δε θα με χάλαγε Παρασκευή ή Σάββατο βραδάκι 10 μ.μ. για μπυρίτσα στο Θησείο (για να καλοκαρδίσω τον ambu_dare). Αναμένω σχόλια και αντιπροτάσεις!
Ψηφίζω (με σειρά προτεραιότητας) :

1) καθημερινή

2) Παρασκευή

3) Κυριακή

4) Σάββατο (όχι βράδυ)

Οπουδήποτε έχει τρένο ή Μετρό.
 
Xμ, κι εμένα η Παρασκευή βράδυ παίζει γερά (ελπίζω να μην έχει μουντιάλ!)
 
Egw tha elega kathimerini dioti PouSouKou olo kai kapoios tha leipei triimeraki.

Egw proteinw mia Triti,Tetarti,Pempti vradaki kata tis 9 se kapoio isixo meros....
 
Σάββατο βράδυ it's OK by me.

Α, και πώς θα γνωριστούμε; Εγώ θα φοράω τον ζουρλομανδύα μου.....

Ξέρετε αυτόν με το ουράνιο τόξο. :D :D :D :D

Και καθημερινή κατά τις 8 με 9 δεν με χαλάει καθόλου!!!!!!

Ιδανικά την Πέμπτη και Παρασκευή βραδάκι για μπυρίτσα, φυσικά όπoυ έχει μετρό ή τρένο (Μοναστηράκι, Θησείο it's fine!!!!!)
 
Wally είπε:
Egw tha elega kathimerini dioti PouSouKou olo kai kapoios tha leipei triimeraki.Egw proteinw mia Triti,Tetarti,Pempti vradaki kata tis 9 se kapoio isixo meros....
Σωστό για τα τριήμερα.

Είναι όντως εμπόδιο.

Άσε που πλακώσανε και διάφορες βαφτίσεις, γάμοι κλπ.
 
Μπύρα;

Λυπάμαι, όταν περπατώ δεν πίνω... :D
 
Επειδή σας βλέπω ελαφρώς αναποφάσιστους, κυρήσσω στρατιωτικό νόμο: Θα πάω να συναντήσω τον φιλαράκο μου τον ambu_dare στο Θησείο στις 9μ.μ. το Σάββατο για κανά μπυρόνιον και κουβεντούλα και όστις θέλει οπίσω μου ελθεί!

Μόνο ambu_dare, ως οικοδεσπότης, αναλαμβάνεις να μας βρεις καλό μπυρομάγαζον με 16:9 ΤV και τα σχετικά αξεσουάρ (ξαπλώστρες, καναπέδες, αναπαυτικά καθίσματα κλπ παρεμφερή)!
 
AEON είπε:
Επειδή σας βλέπω ελαφρώς αναποφάσιστους, κυρήσσω στρατιωτικό νόμο: Θα πάω να συναντήσω τον φιλαράκο μου τον ambu_dare στο Θησείο στις 9μ.μ. το Σάββατο για κανά μπυρόνιον και κουβεντούλα και όστις θέλει οπίσω μου ελθεί!
Μόνο ambu_dare, ως οικοδεσπότης, αναλαμβάνεις να μας βρεις καλό μπυρομάγαζον με 16:9 ΤV και τα σχετικά αξεσουάρ (ξαπλώστρες, καναπέδες, αναπαυτικά καθίσματα κλπ παρεμφερή)!
Αν :

1) η πρόσκληση είναι ανοικτή σε όλους

2) δεν φάω παντόφλα από την γυναίκα μου,

που θα την παρατήσω σαββατιάτικα

λέω να έρθω και εγώ.
 
Eννοείται ότι είναι ανοιχτή για όλους!

Όσο για την παντόφλα, δεν μπορώ να σου εγγυηθώ... :D (Να επιβληθείς ως ανήρ!)
 
Μέσα κι εγώ. Σάββατο βράδυ 9 η ώρα στο Θησείο.

Πώς θα γνωριστούμε; ;)

Αν αρχίσουμε να ρωτάμε τις παρέες "Ρε παιδιά είδατε τίποτε τρελάρες εδώ γύρω" πάει δε το γλυτώνουμε το Δαφνί!!!!!!!! :D
 
Πολύ θα ήθελα να σας δω και να τα πούμε από κοντά αλλά αυτό το Σάββατο θα είμαι εκτός Αττικής.

Καλά να περάσετε.
 
pooky(1) είπε:
Μέσα κι εγώ. Σάββατο βράδυ 9 η ώρα στο Θησείο.
Πώς θα γνωριστούμε; ;)

Αν αρχίσουμε να ρωτάμε τις παρέες "Ρε παιδιά είδατε τίποτε τρελάρες εδώ γύρω" πάει δε το γλυτώνουμε το Δαφνί!!!!!!!! :D
Προτείνω να αναγνωριστούμε μεταξύ μας, με ρετρό ντύσιμο.

Δηλαδή, όποιος ταιριάζει στην παρακάτω περιγραφή,

θα θεωρείται ότι ήρθε για το "ραντεβού" μας :

1) Παπούσι σκαρπίνι (όχι καλά γυαλισμένο και κατά προτίμηση με μικρή-διακριτική αγκράφα)

2) Άσπρη κάλτσα (κατά προτίμηση με κεντημένη μπλε ρακέτα και λογότυπο "sport")

3) Κολλητό τζην (σχετικά κοντό)

4) Μπλούζα "δυχτάκι" (αν έχει ζέστη) η μαύρη-με-νεκροκεφαλή-λευκή (αν κάνει ψυχρούλα)

5) καδένα από ευτελές υλικό, με σήμα ζωδίου (εναλλακτικλως και σταυρουδάκι)

6) για κοπέλες (αν υπάρχουν) προτείνεται κορδονάκι υφασμάτινο

στο μέτωπο (για λουκ "disco lady").
 
Πέραν της πλάκας, έτσι και καταφέρω να έρθω, πως θα γίνει η "αναγνώριση" ;
 
Συνάντηση στον Σταθμό στην καγκελόπορτη έξοδο (αποβίβαση από Πειραιά προς Κηφισιά) που είναι προς τον πεζόδρομο - κοντά στο περίπτερο (έχει και ένα ασανσέρ δίπλα στην κυλιόμενη κλίμακα). Ώρα 21:00 (09:00 βραδυνή) Σάββατο 08 Ιουλίου.

Όποιοι κρίνουν ότι θα παραστούν παρακαλούνται όπως στείλουν pm με το κινητό τους και το μικρό τους όνομα σε εμένα μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου (και θα επικοινωνήσουμε για τα περαιτέρω).
 
XA XA XΑ exetlaios με εσενα θα κανω κοιλιακους..Απιστευτος!!!!

Ναι φιλε μου ασφαλως το ντυσιμο ειναι must!

Ξεχασες ομως το μαλλι..Φουντωτο και αχτενιστο οπως επισης

και οι κονκαρδες της Madona και duran duran στα μανικια...

Απαγορευονται ομως οι υβρης του στιλ....

Εισαι και πολυ φινο γκομενακι ναουμ!!Φυγε ρε μου την σπας δικιε μου!!

Τσου ρε Λακη.....εισαι και πολυ σπασικλας!!!!
 
akmakas είπε:
XA XA XΑ exetlaios με εσενα θα κανω κοιλιακους..Απιστευτος!!!!Ναι φιλε μου ασφαλως το ντυσιμο ειναι must!

Ξεχασες ομως το μαλλι..Φουντωτο και αχτενιστο οπως επισης

και οι κονκαρδες της Madona και duran duran στα μανικια...

Απαγορευονται ομως οι υβρης του στιλ....

Εισαι και πολυ φινο γκομενακι ναουμ!!Φυγε ρε μου την σπας δικιε μου!!

Τσου ρε Λακη.....εισαι και πολυ σπασικλας!!!!
Και για τους πιό "κυριλέ",

λινό σακάκι, με τα μανίκια γυρισμένα προς τα πάνω !
 
Παίδες θα ηθελα πολύ να ήμουν παρών αλλά υποχρεώσεις με βγάζουν εκτός Αθηνών... :(

Μην ξεχάσετε όμως !!!! Απαραίτητα photos συνάντησης τραβηγμένες με 80s μηχανή (θυμάστε αυτές που έβγαινε αμέσως η φωτογραφία :D :D :D ) . Ψηφιακές απαγορεύονται αυστήρα. :p
 
stee είπε:
Μην ξεχάσετε όμως !!!! Απαραίτητα photos συνάντησης τραβηγμένες με KODAK (θυμάστε αυτές που έβγαινε αμέσως η φωτογραφία :D :D :D ) .
Polaroid. Υπάρχουν και σήμερα αν ενδιαφέρεσαι.
 
Ναι σωστά !!! Έχεις δίκιο. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα