Retro Συνάντηση...

Shadowdancer2501 είπε:
Γενικά είμαι λίγο πνιγμένος αυτό το διάστημα,

αλλά την επόμενη εβδομάδα, τουλάχιστον έχω πιθανότητες να μπορώ.

Καλύτερα next week ...
 
Χαίρομαι που το αναβάλατε για την επόμενη εβδομάδα για να μπορώ και εγω να έρθω.
 
Ωραία, χαίρομαι που όλοι συμφωνούμε :D
 
Τελικά εντάξει για Παρασκευή στις 29 του μήνα;
 
Από το τελευταίο μου ταξίδι της προηγούμενης εβδομάδας στην Χίο (Καλαμωτή):

dsc00801yn1.jpg
 
Λοιπόν έχουμε μέρα (Παρασκευή) έχουμε ώρα (21:00), έχουμε μέρος (Εξάρχεια).. Σωστά;
 
Παίδες 21:00 πέφτει λίγο αργά... μέχρι να ανταλλάξουμε χειραψίες θα πάει 22:30 και μετά μέχρι να έρθουν τα ποτά θα έχει φτάσει 24:00... :D

Τί λέτε να το κάνουμε λίγο πιο νωρίς;
 
(Συμπερασμα)

Ο ambu εχει σκοπο να χαιρετησει ΟΛΟΥΣ τους δημοτες των Εξαρχειων (πας για Δημαρχος φιλε μου ???) και ΔΕΝ εχει σκοπο να δωσει tip στο γκαρσονι μιας και υπολογιζει να περιμενει 1 1/2 ωρα για να του φερουν το ποτο του......

(next...)

:D
 
Να υποθέσω στην πλατεία εξαρχείων; Πως θα σας γνωρίσω βρε παιδιά; Ας πάρει παραμάσχαλα ή επ'ωμου κανείς οτιδήποτε retro (κανένα τροφοδοτικό απο amiga ή κανένα disk drive απο amstrad πχ)! :p :p :p
 
telonio είπε:
Να υποθέσω στην πλατεία εξαρχείων; Πως θα σας γνωρίσω βρε παιδιά; Ας πάρει παραμάσχαλα ή επ'ωμου κανείς οτιδήποτε retro (κανένα τροφοδοτικό απο amiga ή κανένα disk drive απο amstrad πχ)! :p :p :p
Μη στεναχωριέσαι θα μας καταλάβεις. Εχουμε χαρακτηριστικές φάτσες.........και μπλουζάκια pacman, Amiga, C64 και πάει λέγοντας.
 
Ε ναι ! ο ambu πχ θα προσγειωθει στο κεντρο της Πλατειας και θα αρχισει τις χαιρετουρες - ο xalia (πιο προνοητικος) θα ερθει με συλλεκτικη πανοπλια των Ιωαννιτων Ιπποτων - γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει μεσα σε ενα metalαδικο - ο Wally θα βαλει την official ζακετα της M$ - o Pooky θα φοραει σορτς (ο Angus της παρεας) και γω θα ειμαι πισω απο μια παπαρουνα (το γνωστο ανεκδοτο) :D
 
Νο stress TELONIO,θα σε βρουμε εμεις... :D :D :D

Ναι,πραγματι,εχουμε ιδιαιτερες φυσιογνωμιες ΟΛΟΙ...

Ρε Telamona,λες ο Xalia να εχει προβλημα,αν παμε σε μεταλλαδικο??...με εμας παρεα,ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ :cool:
 
Μπαα :D ολα μια ιδεα ειναι Shadow , μια χαρα θα περασει :)

Ambu αυτο ηταν ενα απο τα καλυτερα post σου ever :D
 
Προσπερνάω τα σχόλια σας για το πετυχημένο look μου... :p

κάνει πολύ καλά τη δουλειά του εκεί που πρέπει :cool:

ps: καλού κακού θα έχω τον shadowdancer από κοντά... :D
 
Χμ, ένα απόγευμα έλειψα και τρελαθήκατε στα post. Λοιπόν, άλλαξα look, τώρα γνήσιο 501 και άρβυλα Greek Army. Metal μπλούζα Iced Earth και...... έβαψα και εγώ τα μαλιά μου αλά xalia look, έβαλα και σκουλαρίκι!!!!!!!

Χε χε! Παρασκευή απογευματάκι κατά τις 19:30 με 20:00 είναι, πιστεύω, η καλύτερη ώρα. Όσοι θέλουν φεύγουν νωρίς, οι υπόλοιποι πάμε σε μεταλλάδικο.

Ακούω αντι-προτάσεις!
 
19:30 Παρασκευή έκλεισε. Το κλείνουμε να είναι νωρίς, γιατί υπάρχει ένα σοβαρό ενδεχόμενο να μου προκύψουν πάλι μη ακυρώσιμες προμεταμεσονύκτιες υποχρεώσεις (τι είπα πάλι..). Όπως και να 'χει καλό είναι να υπάρχει "αέρας" από πλευράς χρόνου.

Επίσης με βλέπω να βρίσκομαι με φαρυγγίτιδα σύντομα από το live των Omen της περασμένης Κυριακής στο Underworld :D Οπότε για την έξοδο βλέποντας και κάνοντας. Όπως και να έχει θα την κάνουμε σύντομα κι αυτή (χειμώνα έρχεται, καιρός για clubbing).

Επειδή μπορεί να χρειαστεί να πάω κι αλλού έπειτα (ακόμη παίζει), θα με βόλευε Εξάρχεια (αν και δεν είναι δεσμευτικό)

@pooky: δώσε και σώσε!
 
ΟΚ έκλεισε και από μένα. 19:30 θα είμαι εκεί, στην πολύπαθη λεωφόρο Στουρνάρη.

Ε, καλά θα είμαι Stournari avenue λίγο νωρίτερα για μια Στουρναρότσαρκα (!), για να θυμηθώ λίγο τα παλιά καλά μαγαζιά. Όχι ότι σήμερα είναι άσχημα μια και, ευτυχώς, δεν έγινε όλος ο δρόμος ένα απέραντο ασχετο-πλάισιο, υπάρχουν μικρά μαγαζάκια που διατηρούν την αίγλη του παλιού καλού καιρού αναλοίωτη και κάποιοι μεγάλοι έχουν αλλάξει γραμμή πλεύσης και κάνουν καλή δουλειά με πωλητές που ξέρουν καλά τη δουλειά τους. (multirama extreme store).

Βέβαια κάποιοι άλλοι πάνε από το κακό στο χειρότερο (microland) αλλά τι να κάνουμε, έτσι είναι οι κανόνες του παιχνιδιού.

See you there guys!
 
Πίσω
Μπλουζα