Retro Τηλεοπτικές Διαφημίσεις

sparklingeagle είπε:
Βρήκα επιτέλους το σποτάκι για τα Pampers ActiveFit και το ανάρτησα στο YouTube. Μην σας παραξενεύει εάν είναι στα γαλλικά. :cool:
Κάποιες σκηνές που υπάρχουν στην ελληνική έκδοση (π.χ. το τράβηγμα της "μεσούλας") έχουν αντικατασταθεί.

Μήπως μπορεί κάποιος να βρει σποτ του Pampers του 2001;, είναι πολλά μωράκια, ανάμεσα τους και η σημερινή 10χρονη αδελφούλα μου.
 
DianaTheSuperstar91 είπε:
Μήπως μπορεί κάποιος να βρει σποτ του Pampers του 2001;, είναι πολλά μωράκια, ανάμεσα τους και η σημερινή 10χρονη αδελφούλα μου.
Αυτό είναι το spot με την 10χρονη αδελφή σου, Diana. Και ήταν μόλις 9 μηνών μωρό όταν βγήκε στον αέρα.

Δυστυχώς, βρήκα μόνο την γαλλική έκδοση και δεν ξέρω εάν θα μπορέσει κανείς να αναρτήσει και την ελληνική.
 
Θυμάστε σίγουρα μια διαφήμιση του ΝΟΥΝΟΥ με δύο μικρά παιδάκια, ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι κάπου 4 ετών, τα οποία φιλιόντουσαν και έκαναν σαπουνόφουσκες φυσώντας. Το σλόγκαν έλεγε: "Αυτά είναι τα παιδιά που αύριο θα φτιάξουν τον 21ο αιώνα". (ναι, κι εμείς σε αυτά ανήκουμε :p ) , Η μουσική πολύ χαρακτηριστική, αλλά δεν θυμάμαι από πού είναι, μάλλον κανένας Vangelis. H χρονιά 1987-1988. Ένα από τα παιδάκια ήταν ο μικρός που συγκλόνισε το Πανελλήνιο το 1994 όταν ακρωτηριάστηκε από ένα ιπτάμενο δελφίνι στο Τολό και κατάφερε να κερδίσει τη μάχη.
 
Thanx Ford231! Οπως παντα εξαιρετικα ενδιαφερουσες οι προσθηκες σου!

Τα Cambas υπαρχουν ακομα αραγε?

Περιοδικο CLUB??

Ψαρωτικη η διαφημιση της Philips
 
Σαμπουαν Saga? Δεν το θυμομουν

Και το τελευταιο ressurection της Μυρτω

Και ο Φωτης Σεργουλοπουλος (με μουστακι) στη διαφημιση του Νικας
 
Aθάνατη Νουαζέτα!!!

Στο τέλος το κουτί άδειο!! (Πάντα, και η μαμά να φωνάζει)
 
στο σποτ Ultrex η κοπέλα με το φρύδι κάγκελο είναι η Κατερίνα Λέχου.
 
Η Πρίμο Γκούστο Σπαγγετίνη και τόσα τόσα άλλα... Τα γεμιστά Παπαδοπούλου στο προηγούμενο πακέτο διαφημίσεων του Φορντ, σε γεύσεις φρούτων, και η Λία Βίσση να τραγουδά το ξίδι ΤΟΠ. Η μία καλύτερη από την άλλη.
 
tsalk είπε:
Aθάνατη Νουαζέτα!!!
Στο τέλος το κουτί άδειο!! (Πάντα, και η μαμά να φωνάζει)
Η νηπιαγωγός μου, μας είχε κάνει δώρο ένα σοκολατάκι Νουαζέτα και ένα μικρό κουρσάκι (στα αγοράκια) μάλλον λίγο πριν τις χριστουγεννιάτικες διακοπές του 1981. Ήξερε τις προτιμήσεις μας....

Και το κουρσάκι το είχε και σε πορτοκαλί! σαν να ήξερε το χρώμα μου
 
Τι καναλι ειναι το Ενα Τηλεοραση?
 
Το πρώτο κανάλι της κρατικής τηλεόρασης.
 
Wally είπε:
Τι καναλι ειναι το Ενα Τηλεοραση?
Το 1994 η Ετ1 λεγοταν ΕΝΑ τηλεοραση.... ;)

Διαφημισεις απο την Eτ1 το 1995

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To Fresh Air, το θυμάστε; Από τα έιτις! Έλεγε το άσμα:

Νάτην έρχεται !

ψεκάζει με Φρες Ερ (δις)

Αχαααααααααααααααααα!
 
Μια διαφήμιση με συσκευασμένους κουραμπιέδες τη θυμάστε,που ακούγονταν οι φωνές των Απαράδεκτων?Στο τέλος τους έτρωγαν όλους οι 3,και ο Μπέζος δεν είχε κανέναν να φάει.
 
Κουραμπιιεδακια sweeties alatini, τετοια εποχη?
 
Μία ακόμα, από εκείνες που ήταν στα πλαίσια εκστρατείας για την προώθηση υγιεινής ζωής. Θυμάμαι μόνο το ωραίο σλόγκαν: "

Όσο πιο πολύ βαδίσεις/

τόσο πιο πολύ θα ζήσεις!
 
Διαφημισεις απο το mega channel το 1994

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα