S.T.A.L.K.E.R.

Καλό θα ήταν να έχεις 2. ο είχα δοκιμάσει και με 1,5 (στο παλιό μου μηχάνημα) και πήγαινε και εκεί μια χαρά. Και με 1 πάει καλά αλλά λειτουργεί συνέχεια ο δίσκος και έχει σπασίματα το παιχνίδι, όχι ότι δεν μπορείς να παίξεις.

Με 3 και πάνω σε ορισμένα μηχανήματα τρελαίνεται.......
 
Βασικα κι εγω με 2 giga που το εβαλα και το ειδα,καλα πηγαινε και απλα σκεφτομουν οτι με 4 θα ηταν ακομη καλυτερα,αλλα pooky και shock μου δωσανε την απαντηση....

(Και ο φιλτατος συναθλουμενος Shadowdancer βεβαια...)
 
Ναι ρε γμτ, τώρα που το 1 giga έχει 42 ευρώ και έλεγα να βάλω κι άλλα δύο.........

Βλέπω την αγορά δίσκου επιτακτική, την προσχώρηση σε Vista 64 bit και dual boot configuration.

Ειδικά τώρα που οι drivers έχουν έρθει στα ίσια τους.
 
S.T.A.L.K.E.R.: Patch 1.0003 has been released!

http://www.oblivion-lost.de/index.php?zone=design2&lang=en

The patch addresses the following changes:

* Added some textures of certain objects (for technical purposes).

* Added console command 'sv_listmaps' to view the list of maps queue.

* Added the support for additional mouse buttons (now they can be bound to certain actions).

* Fixed bugs with player's character health bar in Multi-player.

* Fixed the crash upon making the screenshot to a saved game.

* Fixed the bug with standing dead bodies upon connecting to the game.

* Fixed inventory items placing system (Free for all and Team play modes).

* Fixed the enumeration of the game's version.

* Fixed the crash with using Numpad in some localizations.

* Fixed the crash on the level "Military warehouse".

* Fixed the crash while idling on the pause menu

* Fixed the crash in dialog with Professor Sakharov on the Yantar level.

* Fixed the storyline task "Meet with the Guide", now you can get it by searching Ghost's corpse.

* Fixed the bug with NPCs spawning in front of the player.

* Fixed the A-life reaction time. Now A-life spawns new NPCs more seldom. Also NPC movement speed is decreased when NPC are on different level then the player.

* Binary files are now compiled with large address aware flag that supports up to 3GB address space (relevant for Windows VistaT users).

* Added the possibility to record/play the camera fly-around ('demo_record'/'demo_play' commands). Now Stalker is ready for benchmarks.

* Fixed aspect ratio 16/9. Now the owners of the widescreen displays will have the benefit from greater viewing radius.

* Fixed various crashes with dedicated server.

* The network packets have been merged. This will make the ping reduce twice or more.

* The correctness of map name is now verified when changing the map using the console.

* Fixed the dragging of dead bodies by monsters.

* Now dumps will be saved upon the game crashes.

* Fixed the in-game patching system for all localizations.

* Fixed the problem with the exceedingly long players' names.

* Fixed textual problems for 16/9 video format.

* Fixed game freezing upon trying to connect to a different version.

* Fixed binocular Spectator crash.

* Fixed non-existent grenade launcher firing.

* Fixed players turning invisible when reduced to a minimal amount of health.

* Fixed pre-selected skin not allowing for player spawn.

Saved games.


Saved games from 1.0001 version will work with 1.0003 version.
 
Yeap! Good news indeed!!!!!!!
 
Επιτέλους, το τελείωσα και εγώ. Μια χαρά παιχνίδι είναι, αλλά σε καμιά περίπτωση το αριστούργημα που περιμέναμε κανά χρόνο τώρα και που θα έφερνε τα πάνω κάτω. (Την είπα την κακιούλα μου…)

Btw, το τελευταίο patch μείωσε αρκετά τα crashes που είχα στα Vista. :D (Ήθελα να το παίξω state-of-the-art τρομάρα μου… :rolleyes: )
 
Εννοώ XP και VIsta ταυτόχρονα.

Ό,τι παίζει παιχνίδια. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν ποσώς (Την είπα κι εγώ την κακιούλα μου!!! )

P.S. To παιχνίδι κάτα από ΧΡ δεν μου κράσαρε παρά μόνο μία φορά στην αρχή στο παλαιότερο pc μου που έχει αναλάβει πιά ρόλο σκλάβου. Στο τερατάκι δεν κατάλαβε τίποτε.........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εννοώ XP και VIsta ταυτόχρονα.
Ό,τι παίζει παιχνίδια. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν ποσώς (Την είπα κι εγώ την κακιούλα μου!!! )
Και εγώ το ίδιο εννοώ. Τρεις εγκαταστάσεις XP (32bit και 64bit) μόνο για παιχνίδια. :lol:
 
pooky είπε:
Εννοώ XP και VIsta ταυτόχρονα.
Ό,τι παίζει παιχνίδια. Τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν ποσώς (Την είπα κι εγώ την κακιούλα μου!!! )
Να ξερα πότε θα βαρεθείς να το λες, το έχουν εμπεδώσει και οι πέτρες. Όχι δε στη λέω για το Linux αλλά βρε Γιώργο μου αν κάνεις μια μικρή αναζήτηση στο forum την παραπάνω φράση είμαι σίγουρος ότι θα εκπλαγείς.
 
@Shock ...

Ειναι παιχνιδιαρης ,τι να τον κανουμε? ?:biglaugh:
 
@SD

και εσύ είσαι fun του body building αλλά δεν έχεις βάλει αφίσες με σλογαν

Ι:heart:BB



σε κάθε γωνιά του forum. :biglaugh:
 
οff topic

Οπως λεει και μια φαρσα που κυκλοφορει στα κινητα αυτη την εποχη...

"ειμαι στον οΝγκο" "Τελος":biglaugh:
 
Antouan γιατί σε πείραξε που αναφέρομαι στα παιχνίδια; Κι εγώ δεν στη λέω, αλλά όσες φορές έχω αναφερθεί εγώ στα παιχνίδια άλλες τόσες ή και περισσότερες έχεις αναφερθεί στο Linux. Και αυτό το εμπέδωσαν επίσης οι πέτρες. :D :D

Ρε Shock δεν έχω τίποτε κατά του Linux, το αντίθετο μάλιστα, είναι καλό να υπάρχουν εναλλακτικά και καλύτερα λειτουργικά από τα Windows, αλλά απλά δεν καλύπτει τις δικές μου ανάγκες.

Φυσικά έως τώρα όλα αυτά. Η εκτενής ενασχόληση με ρετρό κονσόλες (και η πλύση εγγεφάλου του Wally) με έπεισαν να ασχοληθώ από εδώ και στο εξής σχεδόν αποκλειστικά με console gaming κρατώντας το pc για τους λίγους τίτλους που δεν θα δούμε στο 360. Οπότε και φυσικά δεν θα παραμείνω στα Windows για κάτι που το κάνεις καλύτερα με το Linux.

Αλλά έχουμε καιρό μέχρι τότε!!!!!!!!

shock είπε:
@SD και εσύ είσαι fun του body building αλλά δεν έχεις βάλει αφίσες με σλογαν

Ι:heart:BB



σε κάθε γωνιά του forum. :biglaugh:

Άσχετο αυτό που λες. Κι εγώ είμαι φαν των American Classic Muscle cars, και μάλιστα περισσότερο από ότι τα παιχνίδια στον υπολογιστή. Αλλά δεν έχω γεμίσει το φόρουμ παντού με αναφορές σε αυτά. :diablotin: :diablotin: :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω χάσει επεισόδια...Το patch που περιμέναμε βγήκε?
 
Γιατί δεν διαβάζεις τα παραπάνω posts; :diablotin: :diablotin:

Συνεχίζουμε και ποστάρουμε επί ματαίω........ :help: :help:

Ναι βγήκε, πήγαινε πιο πάνω να βρεις link καρντάση.
 
Ενημέρωσα μουσιου..Έχω χάσει επεισόδια!!!!! :D
 
Παρτε και ενα ενδιαφερον mod.

http://stalker.filefront.com/file/Horror_Mod;78818

Ηοrror mod

This mod adds in some new quests, causes more mutants to spawn, and tries (and succeeds) to make the game scarier.

Στη πραξη(οσο ειδα μεχρι τωρα),υπαρχουν πιο πολλα ζομπι,επιπλεον sidequests,τρελλη ομιχλη,πιο μανουριασμενοι μεταλλαγμενοι...απο survival εγινε survival horror:thumbup:

pics

http://stalker.filefront.com/screenshots/File/78818/2

http://stalker.filefront.com/screenshots/File/78818/16
 
Λοιπόν τώρα το παιχνίδι φέρνει σε κάτι από Resident Evil.

Βάλτε το συγκεκριμένο mod μόνο αφού έχετε τελειώσει το παιχνίδι κανονικά και ξαναπαίξετε το από την αρχή. Ειδικά τις νύχτες η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική, σε σημείο να νοιώθεις ρίγη πανικού..... και φόβου........
 
Πίσω
Μπλουζα