S.T.A.L.K.E.R.

Πω ρε σεις!

Έπρεπε να αναβιωθεί το thread για να φανεί ο Shadow!!!!!

Άρχοντα άσε τα σάπια ξέρω ότι είσαι στο Prypiat μέσα!!!!!!!
 
S.T.A.L.K.E.R. - Oblivion Lost MOD

Ενα πολυ ενδιαφερον mod που υποσχεται να αναβιωσει την αρχικη ιδεα του Stalker

What's this

This mod wants to get closer to the old Oblivion Lost, and give the best performance what is possible, with using the 3 best mod features:

Total Freeplay, Modified A-Life, and Reality Enhancement.

It is recommended to play in HELL difficulty!

This mod works properly only with 1.0005 patch!

Features:

- Custom Oblivion Lost menus and backgrounds

- Greyscale menus and buttons

- Added the "Turn on the engine" to the options/controls

- All cutout mutants and vehicles

- Two boss enemy characters (Burer and Koshei)

- Added the Psy Dog as a new mutant (with attack effector)

- Level changers from NPP to Pripyat (Total Freeplay - removed last portal)

- Removed the scripted blowout and the deadzone from the NPP level

- Artifact activation (with different looking)

- Random Blowout (spawns mutants and artifacts)

- NPC's can buy everything from the actor but in very low prices

- Reduced NPC's sightseeing radius at night

- Increased and balanced weapon damages to make the game harder and more realistic- The crosshair reduced to a dot

- Reduced HUD and removed NPC counter

- 24 hours cycle weather in all levels (days are lighter, nights are darker)

- All traders can repair

- Atmospheric sky textures

- Restored the Sun and the Moon

- New stalker and weapon textures

- Sleeping bag

- New skins for mutants and vehicles

- Replaced sounds of weapons, materials, nature, music, misc., etc.

- Replaced all dialog sounds to russian

- Modified, unlocked wild A-Life

- More types of skins of mutants and bandits

official site

http://www.fpsbanana.com/studios/projects/view/4309
 
Ωχ..έχω χάσει πολλά επεισόδεια...πάρα πολλά..Κάτσε να τα πάρω τα πράγματα από την αρχή..1+1=3....2 2+2=4

Thank shadow!!!!!
 
Λιεπόν.....κατέβασα το Oblivion lost και το πέρασα στο STALKER..έπαθα πλάκα από τα βελτιωμένα γραφικά του η ατμόσφαιρα είναι το κάτι άλλο..ήθελα να σας ρωτήσω αν το pacth αυτό έχει άλλες αποστολές η απλά βελτιώνει τα ίδη υπάρχων γραφικά...επίσης παρατήρησα πως από την αρχή κιόλας μου επιτέθηκαν τα ζώα ενώ στο βάθος είδα και ένα ζόμπι! :confused:
 
Οπως λεει και το επισημο site του Oblivion Lost, ξεκλειδωνει πολλα καλουδια που οι devs (για καποιους λογους) εβγαλαν απο την τελικη εκσοση του stalker. Δεν το εχω δοκιμασει το mod ακομα, αλλα απ'οτι εχω διαβασει δεν εχει xtra αποστολες. Αν διαβασεις τον καταλογο (2 post πιο πανω ) θα δεις τι ακριβως κανει :)

Happy Hunting Stalker
 
Ευχαριστώ για την απάντηση...Μερικά πράγματα στο ποστ σου δεν τα καταλαβαίνω επειδή ίσως να μην το ξέρω το παιχνίδι ακόμα..θα το ψάξω βαθύτερα..

***edit***

Από τις τρεις το μεσημέρι...τώρα το άφησα το Lost Oblivion έλιωσα κανονικά...Παιδιά δεν είναι απλά καταπληκτικό αλλά αριστούργημα!!!!
 
Ρε φιλε, πραγματικα μου εδωσες κουραγιο(χεχεχε)

Δεν ειμαι ο μονος που γουσταρω σαν τρελλος αυτο το ακατεργαστο διαμαντι.

GameSpot have given S.T.A.L.K.E.R. a flattering title of Most Atmosperhic Game of the Year.

This was an exceptionally brutal category this year, full of extremely worthy nominees. Assassin's Creed puts you in the middle of the 12th century, letting you explore entire medieval cities. Crysis immerses you in a tropical paradise so lush that you'd be forgiven for putting the assault rifle down and basking in the sun. The Orange Box's troika of Half-Life 2, Team Fortress 2, and Portal provide a variety of incredibly memorable settings. And last but not least, there's BioShock, with its incredible underwater city under siege. However, we have to give this award to S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl for providing a world that's so tangibly dreary and sad that it makes Half-Life's City 17 and BioShock's Rapture look like Disneyland in comparison.

And while S.T.A.L.K.E.R. had some fierce competition in the category, such as Crysis and Bioshock, it won because of a very simple reason:

Part of the reason that S.T.A.L.K.E.R. is creepy is because it's based on a very real and disturbing place: the radioactive exclusion zone that surrounds the infamous nuclear power plant at Chernobyl in the Ukraine. It's a place where humans aren't allowed to live, or even visit for long, because it's simply too "hot" for their safety. S.T.A.L.K.E.R. captures the "ghost town" nature of the zone, from the abandoned cities to the overgrown wilderness. Then, the game adds its own paranormal elements, which help make a spooky environment almost terrifying at times. There are so many exceptional little moments that help make the game feel alive, such as getting caught in a sudden thunderstorm with the wind gusting or stumbling upon a small group of scavengers huddled around a small fire, while one of them quietly plays a guitar. The developers at GSC Game World deserve credit for letting us feel like we're exploring Chernobyl without exposing us to all that dangerous radiation.
 
Να πω την αλήθεια πως με το Oblivion Lost περνάει το STALKER σε άλλα επίπεδα...Πολλές φορές πίστευα πως είναι πραγματικές οι εικόνες που έπαιρνα στην οθόνη μου από τα κτίρια τον ήλιο την ατμόσφαιρα....Να μην μιλήσω για τις καταιγίδες τις αστραπές τον έναστρο σκοτεινό ουρανό με τον Miky way και την σελήνη να παιχνιδίζουν με την ομίχλη....Σε αυτό νομίζω πως ο Shadowdancer και Pooky θα μπορέσουν να τα πουν καλύτερα..Το Oblivion Lost αποτελεί μονόδρομο update για το STALKER μην χάνετε χρόνο...
 
άμα είχε και αγγλικούς υπότιτλους στους διαλόγους!
 
δηλαδη με αυτο το mod μπορεις να οδηγησεις τα αυτοκινητα σε ολα τα maps,γιατι ειχα περασει vehicles mod που ειχα βρει σε ενα αλλο site και το μονο που μπορουσα να παω ειναι ως την πρωτη γεφυρα με το τρενο που ειναι μπλοκαρισμενα ολα, μετα μονο με τα ποδια.Και κατι αλλο οσοι δοκιμασατε το mod οτι εχει free τι σημαινει γιατι προσωπικα μου φανηκε οτι ειναι σε μια ευθεια το παιχνιδι και δεν υπαρχει νοημα να γυρισω πισω (μπορει να κανω και λαθος)το μονο που με ειχε ενοχλησει στο παιχνιδι οτι δεν ειχε τoν χαρτη του oblivion σαν τα πρωτα fallout να πηγαινεις οπου θες,κατα τα αλλα ειναι ωραιο παιχνιδι.

Ρωταω γιατι ακομα δεν εχω βαλει ακομα το mod...

Μια και το ειδα χθες σε ενα site εκαναν review του stalker για τα κινητα,ενα βιντεο για την mobile εκδοση του stalker

 
Φίλε vagosgta3,μπορείς να κάνεις edit σε κάποιο post σου,αν θες να προσθέσεις κάτι,ώστε να μη γίνεται double-posting....

Ένωσα τα 4 παραπάνω posts σου,σε 1... :)
 
manos426f είπε:
Φίλε vagosgta3,μπορείς να κάνεις edit σε κάποιο post σου,αν θες να προσθέσεις κάτι,ώστε να μη γίνεται double-posting....
Ένωσα τα 4 παραπάνω posts σου,σε 1... :)
Εχεις δικιο sorry:) :)
 
Έχω μια ερώτηση...Βρίσκομαι στο dark valey σε ένα κατεστραμένο εργοστάσιο..εκεί έχω μια αποστολή να βρω τον borkov (Κάπως έτσι λέγεται )και να του πάρω ένα κλειδί που με αυτό φαντάζωμαι θα μπορέσω να ελευθερώσω τον στρατιώτη στο υπόγειο...ΤΟ πρόβλημα είναι πως όταν βρω τον borov αυτός μου ενοίγει πυρ και έτσι αναγκάζωμαι να τον σκοτώσω..Όταν ψάχνω το σώμα του δεν βρίσκω κανένα κλειδί..μπορεί κανείς να με διαφωτήσει?
 
akmakas είπε:
Ευχαριστώ για την απάντηση...Μερικά πράγματα στο ποστ σου δεν τα καταλαβαίνω επειδή ίσως να μην το ξέρω το παιχνίδι ακόμα..θα το ψάξω βαθύτερα..
***edit***

Από τις τρεις το μεσημέρι...τώρα το άφησα το Lost Oblivion έλιωσα κανονικά...Παιδιά δεν είναι απλά καταπληκτικό αλλά αριστούργημα!!!!

Άσχετο αυτό το ***edit*** στο ποστ μου ποιος το έκανε????
 
Τι εννοεις?Παντως απ οτι βλεπω γραφει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akmakas : Σήμερα στις 14:33.
 
Δεν μιλάω για την επεγεργασία..ήθελα να κάνω quote και καταλάθος πάτησα edit..Απλά ρώτησα πως στο ποστ μου υπάρχει ένα ***edit***και δεν το έκανα εγώ ξέρει κανείς κάτι...?
 
Το ψαχνω τωρα αλλα δεν βλεπω καποιο τροπο να εγινε αυτοματα απο λαθος χειρισμο - ουτε κανεις εβαλε χερι στο post.
 
Μόνο ο ΑΕΟΝ τεστα αστο να πάει!
 
Θες να πεις οτι εβαλε χερι ο ΑΕΟΝ στο post σου ? γιατι να το κανει ? ειχες γραψει κατι εκει και δεν υπαρχει τωρα ? και αν ναι τι ?

Γιατι για να παει να βαλει απλα ενα ***edit*** χωρις να "σβησει" κατι, δεν μου φαινεται λογικο.
 
Νομίζω πως στις αλλαγές των SMods σε μυνήματα από κάτω γράφει τελευταία επεξεργασία μπλα μπλα..Στο δικό μου ποστ δεν έγραφε τίποτα πράγμα που γίνεται μόνο από τον admin (Νομίζω δηλαδή) Τεσπα δεν έχω άλλες ιδέες..όχι το ποστ μου ήτα νορμάλ..Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλα δεν έγινε και τίποτα οκ.
 
Πίσω
Μπλουζα