Sandra-Cretu

Τωρα το ειδαααα!!!!! Γιατι μονο στην Πατρα????

Πολυ στεναχωρηθηκα που δεν ερχεται και Αθηνα......:sad:
 
ΣΑΝΤΡΑ;;; ΟΥΑΟΥ!!!

Τώρα το πήρα χαμπάρι, και απ' ότι βλέπω παίζει να φέρει και MODERN TALKING!!!
 
Πράγματι, οι Modern Talking συζητιούνται πριν τις γιορτές ακόμα.... Μάλλον πάει για καμιά εβδομάδα μετά τη Sandra...

Τώρα, δεν κυκλοφορούν εισιτήρια, αφού δεν είναι συναυλία σε στάδιο, αλλά εμφάνιση σε Disco...
 
Στην Πατρα , υπαρχει εκπομπή στο tele-time για την μουσικη ποπ του 80' αλλα και τις βιογραφιες των ποπ τραγουδιστών σε συνεργασια με εναν ραδιοφωνικο σταθμό, ειναι πολυ καλή εκπομπή, μαλλον τα παιδιά αυτά διοργανωνουν να φερουν την Σαντρα αλλα θα γινεται φαντάζομαι χαμός, όλη η Πατρα στο πόδι ελπιζω η disco, να ειναι μεγάλος χωρος...
 
Απαντάω στο νέο θέμα για την εμφάνιση στην Πάτρα...

Κατά τα άλλα και αφού μιλάμε για τον υπερμέγιστο Cretu, πριν λίγες εβδομάδες κυκλοφόρησε στο Intrenet το νέο Enigma MMX κομμάτι που έγινε σε συνεργασία με τους απανταχού fans. Ψάξτε το!
 
Η SANDRA διέψευσε αυτή τη φορά όλες τις Κασσάνδρες!!! Ήταν απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!! :D

Τραγούδισε LIVE όλες της τις επιτυχίες σε καινούριες, φρέσκες και πιο rock εκτελέσεις που ταιριάζουν περισσότερο με τη σημερινή της φωνή. Στο club γινόταν απίστευτος πανικός! Πάνω από 700 άτομα σε ένα χώρο που μετά βίας χωράει 500!!! Ο κόσμος ξετρελαμένος με τη SANDRA η οποία ήταν γλυκύτατη, φιλικότατη και τόσο ενθουσιασμένη με την ανταπόκριση του κόσμου που προς το τέλος του show δεν άντεξε και ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ προκαλώντας σε όλους μας ΣΟΚ!!! Ένα μόνο έχω να πω σε όσους δεν ήρθαν: ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΣΑΤΕ!!! :D



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[EDIT:την επομενη φορα θα εκλειφθει ως spam]
 
η sandra εκτος απο φωναρα ηταν και ειναι γυναικαρα.

μπραβο της.
 
Rygar είπε:
Ενα instrumental τραγουδάκι του Alan Parsons, το οποίο κυκλοφόρησε 7 χρόνια πριν (1978 ), θα σε αφήσει με ανοιχτό το στόμα, όταν διαπιστώσεις ότι σχεδόν το μισό τραγούδι είναι η εισαγωγή του Samurai! Δεν εχω ΥΤ απο τη δουλειά, αν το θυμηθώ θα το βαλω το βράδι, νομίζω όμως ότι είναι το Gold Bug. Για ψαξτε το....
1 μηνα μετά το θυμήθηκα :D :D. Ορίστε αυτό που ελεγα

. Δωστε βαση απο το 1.34 και μετα ;)
 
DINO είπε:
Σημάδεψαν ανεξίτηλα και οι δύο την χρυσή εποχή των '80s!Όποτε ακούω το παρακάτω, το μυαλό μου ταξιδεύει:


Τη θυμάμαι αυτήν την εκπομπή !!! Δεν ήξερα, όμως, ότι βιντεάκι της έχει διασωθεί στο YouTube !!! Μπράβο DINO που το ανέβασες !!! Όταν είχε παιχθεί στην τηλεόραση, την άλλη μέρα στο σχολείο [1η Λυκείου πήγαινα] αυτή η εκπομπή ήταν το βασικό θέμα στις συζητήσεις μας στα διαλείμματα [ακόμη και όσοι είχαμε, τότε, γίνει "χεβιμεταλλάδες" για τη Sandra συζητούσαμε] !!! Χρειάζεται να γράψω κάτι για τη σπάνια ομορφιά αυτής της κοπέλας ??? Το βίντεο μιλάει από μόνο του : Κάνει τις βόλτες της στην Αθήνα και .... ραγίζουν τα τσιμέντα της !!!

Θυμήθηκα, επίσης, και τον δημοσιογράφο που της πήρε συνέντευξη, ο οποίος μετά προλόγισε τη συνέντευξη ως εξής [δεν θυμάμαι σε ποιο έντυπο δημοσιεύθηκε] : "Η Sandra είναι μια καλλιτέχνιδα με ρηχές αναζητήσεις" !!!
 
argy είπε:
Η sandra ειναι η ιερια της italo disco για μενα το αγαπημενο μου τραγουδι της ειναι το around my heart αν κ ολα της ειναι τελεια κ μοναδικα!!!!!!
Και για μένα, η Sandra κατείχε πάντα ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου (και στη δισκοθήκη μου! :) ) - ήταν η αγαπημένη τραγουδίστρια των παιδικών μου χρόνων τη δεκαετία του '80, μαζί με την Madonna!! :)

argy είπε:
Στεναχωριεμαι παρα πολυ που δεν μπορουσα να παω στην συναυλια της στο γκαζι

spyros_s είπε:
δεν ηταν τοσο καλή στο γκαζι...καλύτερα να την θυμάσαι όπως ηταν τοτε

argy είπε:
Ναι πραγματι ακουσα απο πολυ κοσμο οτι δεν τους αρεσε κ αυτο γιατι ηταν playback.Αλλα αμα δειτε εμφανησεις της απο παλια οι περισσοτερες ηταν playback!!Οπως κ να το κανεις ομως ειναι η sandra !!!! :D
Παιδιά, όταν είχα μάθει ότι θα εμφανιζόταν στο Γκάζι, είχα κλείσει εισητήριο και είχα κατέβει στην Αθήνα από το Λονδίνο, ειδικά για τη συναυλία (τέτοια αγάπη της έχω!! #) ).

Θα συμφωνήσω όμως μαζί σας ότι ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ...!! :(

Κατ' αρχάς, άργησε υπερβολικά πολύ να εμφανιστεί στη σκηνή (νομίζω 1,5 ώρα + μετά την προκαθορισμένη έναρξη της συναυλίας), σε σημείο που ο κόσμος που ήταν εκεί για να την δει (όλοι fans της, εννοείται!) άρχισε να σφυρίζει για να εκφράσει τη δυσαρέκειά του!! Είχαμε όλοι κουραστεί τόση ώρα ορθοστασία και να μην εμφανίζεται και προσωπικά το βρήκα λίγο άκομψο από τη μεριά της να μας "στήσει" τόση ώρα...

Και όταν με τα πολλά βγήκε, η δεύτερη απογοήτευση ήταν όντως το γεγονός ότι τραγουδούσε playback και μάλιστα σε πολλά σημεία οι τεχνικοί κατέβαζαν την ένταση του τραγουδιού προς το τέλος (χωρίς η ίδια να το γνωρίζει) και το αποτέλεσμα ήταν άσχημο / αστείο... Εκτός από τα κλασικά "Maria Magdalena", "In the heat of the night", "Litlle girl", κτλ, είπε κυρίως τραγούδια από τη δεκαετία του '80, αλλά όχι αρκετά κατά τη γνώμη μου. Αν θυμάμαι καλά, νομίζω ότι συνολικά κάθησε μία ώρα στη σκηνή, το οποίο το βρήκα πολύ λίγο, δεδομένου ότι το "Maria Magdalena" το τραγούδησε δύο φορές (μία στην αρχή και μία στο τέλος), επομένως πολλά τραγούδια που θέλαμε να ακούσουμε, δεν τα είπε... Νομίζω ότι επικεντρώθηκε κατά κύριο λόγο στα δύο πρώτα LPs της, με αποτέλεσμα να πει ελάχιστα τραγούδια από το "Secret Land" και από τα επόμενα Albums της δεκαετίας του '90... Προσωπικά, όταν τελείωσε η συναυλία, έμεινα με την πικρή "αίσθηση" της "αρπαχτής" και ήμουν απογοητευμένος σε τέτοιο βαθμό, που από τσαντίλα έκανα 2/3 μήνες για να ξανα-ακούσω τραγούδι της... Ο ενθουσιασμός μου για την συναυλία δεν είχε σβήσει πολύ απότομα...

evan73 είπε:
Η SANDRA διέψευσε αυτή τη φορά όλες τις Κασσάνδρες!!! Ήταν απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!! :D Τραγούδισε LIVE όλες της τις επιτυχίες σε καινούριες, φρέσκες και πιο rock εκτελέσεις που ταιριάζουν περισσότερο με τη σημερινή της φωνή. Στο club γινόταν απίστευτος πανικός! Πάνω από 700 άτομα σε ένα χώρο που μετά βίας χωράει 500!!! Ο κόσμος ξετρελαμένος με τη SANDRA η οποία ήταν γλυκύτατη, φιλικότατη και τόσο ενθουσιασμένη με την ανταπόκριση του κόσμου που προς το τέλος του show δεν άντεξε και ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ προκαλώντας σε όλους μας ΣΟΚ!!! Ένα μόνο έχω να πω σε όσους δεν ήρθαν: ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΣΑΤΕ!!! :D


Πολύ χαίρομαι για αυτό που διαβάζω!! Τραγούδησε LIVE, συγκινήθηκε επί σκηνής, κτλ!! Μπράβο! Φαίνεται επέλεξα να πάω σε λάθος event... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διαβαζω στα σχολια του Υ.Τ. οτι αυτο ηταν το original,του '87.

Εναν χρονο μετα, ο Cretu το διασκευαζει για την Sandra σαν Secret Land...

[video=youtube;n-Fu_tOjj0g]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πριν ενα διμηνο η Sandra κυκλοφόρησε νέο άλμπουμ το οποίο σήμερα ανακάλυψα. Και έχω μείνει με το σαγώνι στο πάτωμα. Κάνει αυτό που έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, να κάνουν όσοι καλλιτέχνες έγιναν γνωστοί στα 80'ς με το στυλ μουσικής εκείνης της εποχής. Δηλαδή το άλμπουμ είναι σα να ξεπήδησε από τα 80'ς, εκεί καπου στο 1986-87. Θυμίζει κατά 85% ιταλοντίσκο, με σύγχρονα όργανα. Οι φαν της θα το λατρέψουν, όπως κι εγώ. Δε μπορώ να φανταστώ πώς θα ακούγονταν όλα εκείνα τα hard rock γκρουπάκια αν δεν είχε επηρρεαστεί ο ήχος τους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνω απολυτα!!!!

Το stay in touch ειναι φανταστικο δεν θυμιζει σε τιποτα τα βαρετα κατ εμε experimental αλμπουμ της απο το 90' και μετα!!!

Σιγουρα θα το αγορασω και κριμα που δεν ακουστηκε πολυ!!

Ενα απο τα τραγουδια που με εχουν ενθουσιασει ειναι το Angels In My Head!

 
Εμενα αναμεσα στα πολλα τραγουδια που μου αρεσουν απο την ΘΕΑ SANDRA [Η αγαπημενη μου και σαν γυναικα Ειναι και αυτο που εχει βεβαια και οικολογικο μυνημα http://www.youtube.com/watch?v=vS8969ZNYDM
 
Rygar είπε:
Πριν ενα διμηνο η Sandra κυκλοφόρησε νέο άλμπουμ το οποίο σήμερα ανακάλυψα. Και έχω μείνει με το σαγώνι στο πάτωμα. Κάνει αυτό που έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, να κάνουν όσοι καλλιτέχνες έγιναν γνωστοί στα 80'ς με το στυλ μουσικής εκείνης της εποχής. Δηλαδή το άλμπουμ είναι σα να ξεπήδησε από τα 80'ς, εκεί καπου στο 1986-87. Θυμίζει κατά 85% ιταλοντίσκο, με σύγχρονα όργανα. Οι φαν της θα το λατρέψουν, όπως κι εγώ. Δε μπορώ να φανταστώ πώς θα ακούγονταν όλα εκείνα τα hard rock γκρουπάκια αν δεν είχε επηρρεαστεί ο ήχος τους.
:)

Πολύ σωστή η κινησή της να μείνει πιστή στους ντίσκο ήχους του 80'! Καλά που μας το είπες rygan, για να το ψάξουμε και εμείς.
 
Νέο άλμπουμ;;;

Τώρα το πήρα χαμπάρι!
 
H Sandra τραγουδούσε απο τα 16 της στην Γερμανία στο συγκρότημα Arabesque. Ψάξτε και για άλλα βίντεο γιατί είναι υπέροχα. Εκεί την είδε ο Michel Cretu και την ερωτεύτηκε. Τώρα έχουν χωρίσει και η Sandra ζει σε βίλα στην Ίμπιζα.
 
Η Σαντρα ειναι απο τις ΠΟΛΥ αγαπημενες μου τραγουδιστριες.


Μου αρεσουν σχεδον ολα τα τραγουδια της...Με καποια απο αυτα ''χτυπιεμαι και πεθαινω''.



Οταν ειχε ερθει πριν πολλα χρονια στη ελλαδα 9τοτε που ηταν στα φορτε της),ειχαμε παει με μια παρεα φιλων σε κλαμο στο οποιο ειχαμε μαθει οτι θα παει,μετα το Live που ειχε κανει.



Πηγαμε,της μιλησαε και μας εδωσε αυτογραφα (το εχω μεχρι σημερα).



Την ξαναδειδα οταν ειχε ερθει πριν 2 -3 χρονια στο Γκαζι οπυ ειχε κανει μια εμφανιση με τραγουδια απο τα τα 80'ς.


 

 


019_filtered.jpg


 


11_18.jpg


 


big60849852.jpg


 


saengerin-sandra-bei-einem-auftritt-im-september-2011.jpg


saengerin-sandra-bei-einem-auftritt-im-september-2011.jpg

019_filtered.jpg

11_18.jpg

big60849852.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Boy george, είναι τοσο γυναικαρα όπως φαινεται, την έχω για δίμετρη :) πραγματικά είσαι τυχερός που έχεις αυτογραφο από μια πραγματική ποπ-σταρ!
 
Πίσω
Μπλουζα