Sensible Mundial Africa 2010.5

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Λοιπόν, αυρίο είναι η μετακόμιση και έχουμε και ευχάριστα!!!

α) Βρήκαμε τον circleag!!!

b) H A600 μου παίζει SWOS 96-97 με updated mundial rosters απο HD.

Χωρίς (το τονίζω γιατι μας εσπασαν τα νευρα εμενα και του mike) την βοήθεια του WHDload.
 
Aν θελεις δωσε λιγες διευκρινισεις περισσοτερες για το τελευταιο περι Α600 + ΗD + SWOS!
 
Απο εδώ κατεβάζεις το HDF.

Μετα κατεβάζεις και εγκαθστάς το adfview και πλέον μπορείς να ανοιγεις τα .adf και .hdf σαν φακέλους απο τον windows explorer οπότε περνεις τα περιεχόμενα και τα πετας σε ενα φακελο.

Μετά πρέπει να βαλεις αυτο το φάκελο στο HD της amiga, τον ανοίγεις και τρέχεις το εκτελέσιμο.

Eχε υπ' οψιν σου οτι 2MB chip μνήμς δεν αρκόυν, εχω βάλει και 2 MB fast ram με PCMCIA SRAM.
 
Μαζι καναμε τα "πειραματα" και διαπιστωσαμε οτι φταιει 100% το slave και δεν

παιζει σε Α600. Δεν ειναι ουτε θεμα μνημης, ουτε kickstart, ουτε adf, ειναι

απο τον ιδιο τον κωδικα του whdload. Οχι του προγραμματος whdload, αλλα

του συγκεκριμενου παιχνιδιου και μονο.

Τελος καλο, ολα καλα.
 
Γενικά τα patches του SWOS δεν είναι ιδιαίτερα καλογραμμένα, εξ' ου και τα προβλήματα με 68060 πχ. Αυτό τον καιρό ο Galahad της πάλαι ποτέ Fairlight δουλεύει πάνω σε αυτά με σκοπό να ξαναγραφτούν από την αρχή.
 
Είμαι ο μόνος που πιστευει οτι τα installs του WHDload ΔΕΝ πρεπει να γινονται σε WinUAE?

Βρηκα ενα HD install που το σνομπαρουν γιατι ειναι παλαιότερο απο το Whdload αλλ δουλευει αρα ipso facto κατι δεν παει καλα με το WHDload.

τεσπα μπορουμε να υπολογιζουμε +1 Amiga με καινουρια roster για τα τουρνουα και την επικοιμενη λιγκα.
 
Βασικά από όσους ξέρω κανείς δεν τα κάνει σε WinUAE. Συνήθως γίνονται σε αρκετά high end Amiga και βέβαια δεν υπάρχει η δυνατότητα να ελεγχθούν σε πολλά συστήματα, γι' αυτό και αρκετά από τα παλιά patches είναι μνημοβόρα.
 
Πάντως τα προβλήματα στο SWOS συγκεκριμένα δέν έχουν να κάνουν με το whdload slave αλλα με το ίδιο το παιχνίδι εξ'αρχής τουλάχιστον στην 4000. Έχω δοκιμάσει όλες τις πιθανές εκδοχές για να το τρέξω στον 060 και τελικά μόνο μέσω whdload και κανα δυό εντολές γίνεται "playable". Άλκη, άν έχεις κανα νέο απο το μέτωπο - και οποιοσδήποτε δηλαδή !- ας το μοιραστεί ! Επίσης ακόμα παλέυω την cd-οποίηση του 96/97 για cd32 ανεπιτυχώς μέχρι στιγμής !
 
Πλέον έχω δώσει το CD32 αλλα θα είχε πλάκα αν δούλευε.

Την hdk εκδωση την δοκίμασες?
 
Όχι - Ποιά έκδοση είναι αυτή ? Άν εννοείς αυτήν απο το sensiblesoccer.de στην 4000 ούτε που ξεκινάει !
 
Ναι, αυτη εννοω.
 
Other_Reality είπε:
Άλκη, άν έχεις κανα νέο απο το μέτωπο - και οποιοσδήποτε δηλαδή !- ας το μοιραστεί !
Αν δεν πρόκειται για την πιο κουφή συνωνυμία της ιστορίας, νομίζω ότι ο portarinos παρακολουθεί το θέμα στενά. ::) Δυστυχώς εγώ 68060 δεν έχω για να τεστάρω το slave, αλλά νομίζω πως σύντομα θα έχουμε εξελίξεις.
 
Τι συνωνυμια λες? υπαρχει και αλλος portarinos εκτος απο τον δικο μας?

Παντως εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα, μιας και δεν παιζω sensible.

Για τον saulot, εκανα δοκιμες σπιτι του, χωρις να εχω τεσταρει τιποτα, στην τυχη.

Ευτυχως δεν ανατιναχθηκε τιποτα !
 
Λοιπόν χρείαζομαι εθελοντές για αυριο το απόγευμα, που να ξέρουν πως θα μετρήσουμε αν αντέχει το φορτίο ο καινουριος χώρος για τα μηχανακια μας.

(δεν νομίζω οτι θα έχουμε πρόβλημα, ο πρόεδρος ανησυχεί...)

Θα πάμε λοιπον το απογευματακι, θα παίξουμε και κανένα επιτραπέζιο μιας και είναι και η συναντηση του boardgamesgeek και αμα λάχει πάμε και για καφέ στην Φωκίωνως (ακούς pooky?). Ο καινουριος χώρος είναι εδώ
 
To λοιπον, εγω ειμαι αυτος στο ΕΑΒ, το επιβεβαιωνω. :D Πιστευω οτι συντομα θα λυθει το ζητημα που ταλαιπωρει πολλους σενσιμπλαδες με φορτωμενες amiga. Θα ενημερωσω αναλογα, don't worry.
 
Εκανα 2 ανακοινώσεις στο sensiblesoccer.de

1

2

Και απο βδομάδα θα έχω κλειδιά για το καινούριο χώρο, οπότε μπορούμε να σχεδιάζουμε για Κυριακή 19/09 για παράδειγμα (για να προλάβουμε και σχετικά καλό καιρό...)
 
θα το έχω υπόψιν μου για την ημερομηνία, και θα προσπαθήσω να έρθω και εγώ αν και το βλέπω λιγουλάκι χλομό

εύχομαι πάντως να λιώσετε στο swos
 
μπράβο saulot είσαι θεός.. θα κάνω οτι μπορώ να είμαι εκεί.. πες που και πότε μόνο αρκεί να είναι μετά της 22 να έχω λεφτά να ερ8ω γιατί είμαι λίγο μακριά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γμτ, 4 μήνες ήμουν Ελλάδα, πάλι στo τσακ δεν το προλαβαίνω... Μεθαύριο ξανανεβαίνω Αγγλία... :(

Καλά να περάσετε πάντως και περιμένω πάλι report.. ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα