Sequel to Batman Begins: Batman the dark knight (2008)

Μα καλά ακόμη δεν το έχεις δει; Αύριο να έρθεις με την μαμά σου! :D
 
Οχι δεν το'χω και να πεις οτι ειναι δυσκολο ,στον σκληρο του Ps3 με περιμενει,εδω και κατι μηνες. :D

Παντως το bluray εχει κατι εξτρα πρωτοπορα ,μεσω Live (πως το λεει) μπορεις να παρακολουθησεις την ταινια παρεα με τον σκηνοθετη,μπορεις να φτιαξεις το δικο σου commentary και να το κοτσαρεις στο δισκο και αλλα.

Επισης λενε η εισαγωγικη οθονη με την πανοραμικη του Σαν φραντζισκο σε Χαϊντεφ λεει πολλα. :wait2:
 
Tην είδα επιτέλους.....

Λοιπόν,πολύ καλή μου φάνηκε,σωστή συνέχεια του Batman begins θα έλεγα,

ευτυχώς πέθανε η αντιπαθητική Ρέιτσελ
ο Μπέιλ κερδίζει συνεχώς πόντους κι ανεβαίνει στην εκτίμησή μου σαφέστατα,

ο Τζόκερ παραδόξως ΔΕΝ πεθαίνει πάντως
πολύ καλή σίγουρα και η "χρησιμοποίηση" του όλου χαρακτήρα του Χάρβεϊ Ντεντ,και άντως τελικά είναι μία από τις ταινίες που θες να τη δεις ξανά,για να την καταλάβεις κιόλας 100%..

Αν μη τι άλλο,ευχάριστο,για να περάσεις την ώρα σου,ταινιάκι...
 
Η ταινία βλέπεται ευχάριστα και δεύτερη φορά αφού το σενάριο είναι γεμάτο και δεν κάνει ιδιαίτερες κοιλιές. Πάντως επιμένω πως η σκηνή με τα δύο καράβια θα έπρεπε να κρατά λιγότερα λεπτά. Προσωπικά με κούρασε και δεν κατάφερα να την χωνέψω όσες φορές και αν είδα την ταινία.

Ταινιάκι...Ταινιάρα θα έλεγα! :D

Φυσικά αναμένω και την τρίτη συνέχεια αλλά αν τα εγκαταλείψει ο Nolan βλέπω να πηγαίνει η ταινία (αν βγει ποτέ) να κάνει παρέα με τα άλλα βδελύγματα batman 3 και 4. Και Θεέ μου, μην βάλουν πάλι τον clooney ή τον Kilmer για Batman..ας βάλουν μια πραγματική νυχτερίδα. Πολύ μα πολύ καλύτερα θα είναι.
 
Κάτσε,ο Bale δεν θα παίξει τον batman πάλι ;!;!;
 
Μάλλον αλλά ακόμη δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημο.
 
Λενε πολλα,λενε για Εντυ Μερφυ στο ρολο του Ριντλερ λενε για Τζακ Μπλακ για Τζοκερ.

images


Την ταινια την πρωτη φορα την ειδα για 10 λεπτα στην 2η προσπαθεια για 40 ,καποια στιγμη θα την ολοκληρωσω.

Ειναι και μεγαλη. :D
 
Το έψαξα τελικά λίγο το θέμα Μάριε κι ομολογουμένως μου κάνει εντύπωση που ο Nolan λέει ευθέως ότι διστάζει να κάνει και 3ο μέρος !

Ο δε Bale,λίγο-πολύ λέει ότι μόνο με τον Nolan θα ήθελε να συμμετάχει κι αυτός σε κάτι τέτοιο...
 
Μάνο δεν λένε όσο ζω ελπίζω; :D
 
Λενε και για τον Σταλονε να κανει τον Batman ,βασισμενο σε ενα κομικ που εχει παρει συνταξη ο ηρωας.

Serious. :D
 
Σοβαρα μιλαω ,για την ειδηση.

Τωρα αν δεν σου αρεσει σαν ιδεα ,σκεψου αυτο,ενας Μπατμαν στο μελλον κουρασμενος και αηδιασμενος απο ολα μεθυστακας-μεσηλικας που να σερνεται ,κατι σαν τον Ροκυ στο τελευταιο του.

Το κομικ ετσι ειναι περιπου,με μια ψακτικη θα βαλω λινκ kaποια στιγμη. :)
 
telonio είπε:
Η ταινία βλέπεται ευχάριστα και δεύτερη φορά
...Εννοείς εικοστή φορά; :D

Πάντως δύσκολα να δούμε στην τρίτη συνέχεια κάτι αντάξιο της δεύτερης ταινίας, ειδικά σεναριακά...
 
Aardvark είπε:
Σοβαρα μιλαω ,για την ειδηση.Τωρα αν δεν σου αρεσει σαν ιδεα ,σκεψου αυτο,ενας Μπατμαν στο μελλον κουρασμενος και αηδιασμενος απο ολα μεθυστακας-μεσηλικας που να σερνεται ,κατι σαν τον Ροκυ στο τελευταιο του.
Τον πάω τον Σταλόνε,το ξέρεις....

Αλλά απλά δε θέλω να δω τέτοιο...ανοσιούργημα,όπως μου το περιγράφεις.Και σκέψου ότι εγώ δεν είμαι καν αυτό που λέμε batman-fan,φαντάζομαι λοιπόν ο Μάριος τι θα σκέφτεται για όλ' αυτά ! :D
 
Ολίγον σουρεάλ με αυτά που διαβάζω

Ο Μπάτμαν τύφλα στο μεθύσι, εν μέσω βροχής να περπατάει σε ένα στενό σοκάκι και να φωνάζει "Έιντριααααννννννν"!!!!!!;;;;
Χμμμμ..... :D
 
TallMan είπε:
Ολίγον σουρεάλ με αυτά που διαβάζω

Ο Μπάτμαν τύφλα στο μεθύσι, εν μέσω βροχής να περπατάει σε ένα στενό σοκάκι και να φωνάζει "Έιντριααααννννννν"!!!!!!;;;;
Χμμμμ..... :D
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

OK,το αποφάσισα,θα συνεχίσω το thread με ατάκες του έτους (για 2009 πλέον) κι αυτή τη φορά θα το "υποστηρίξω" όλο το χρόνο !!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manos426f είπε:
Τον πάω τον Σταλόνε,το ξέρεις....Αλλά απλά δε θέλω να δω τέτοιο...ανοσιούργημα,όπως μου το περιγράφεις.Και σκέψου ότι εγώ δεν είμαι καν αυτό που λέμε batman-fan,φαντάζομαι λοιπόν ο Μάριος τι θα σκέφτεται για όλ' αυτά ! :D
Και εγώ τον παω τον Σταλόνε αλλά ασε δεν θα θέλει κανείς να ξέρει τι φαντάζομαι για την περίπτωση του Batman! :D
 
Aardvark είπε:
Λενε και για τον Σταλονε να κανει τον Batman ,βασισμενο σε ενα κομικ που εχει παρει συνταξη ο ηρωας.Serious. :D
Όχι ακριβώς. Απλά όταν ρωτήθηκε ο Frank Miller (o δημιουργός του the Dark Knight Returns) είπε ότι σκεφτόταν ένα χαρακτήρα σαν τον Ρόκυ Μπαλπόα για την μεταφορά στον κινηματογράφο.

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα γίνει, ήταν απλά η γνώμη του Miller (και πραγματικά ελπίζω να μην επικρατήσει, διότι ο Σταλόνε δεν κάνει με τίποτα για Bruce Wayne).

To κόμικ είναι αριστουργηματικό και πρέπει οπωσδήποτε να το διαβάσετε. Αυτό και το Watchmen άλλαξαν άρδην την μορφή των Αμερικανικών Κόμικς κάνοντας τα πολύ πιο ώριμα (μιλώντας για το superhero genre).

Προσωπικά θα θεωρούσα ιδανικό για τον ρόλο τον Clint Eastwood αλλά δυστυχώς είναι πια πάρα πολύ μεγάλος (Ο Batman είναι πενηντάρης στο κόμικ ενώ αυτός πατάει τα 80). Θα μπορούσε όμως να παίξει τον ρόλο του Gordon.

Πολύ παλαιότερα είχαν ακουστεί φήμες για τη μεταφορά στον κινηματογράφο με σκηνοθέτη τον Darren Aronofsky. Τώρα με την επιτυχία του Dark Knight δεν είναι καθόλου απίθανο να υλοποιηθεί. Αρκεί να μην είναι σκηνοθέτης ο Zack Snyder. :p
 
Πίσω
Μπλουζα