Sequel to Batman Begins: Batman the dark knight (2008)

Τώρα για τον ρεαλισμό αν ξαναγράψω για εκείνη τη σκηνή θα γίνω γραφικός έτσι; :D
 
Θέλεις απόλυτο ρεαλισμό σε μια ταινία που πραγματεύεται τις περιπέτειες ενός ζάμπλουτου μεγιστάνα που περνά τις νύχτες του ντυμένος νυχτερίδα και σβερκώνει μακιγιαρισμένους ψυχασθενείς; :p
 
TallMan είπε:
Θέλεις απόλυτο ρεαλισμό σε μια ταινία που πραγματεύεται τις περιπέτειες ενός ζάμπλουτου μεγιστάνα που περνά τις νύχτες του ντυμένος νυχτερίδα και σβερκώνει μακιγιαρισμένους ψυχασθενείς; :p

Καραλολ! :D Άψογος Tallman! Εντάξει με εκτέλεσες® δεν συνεχίζω άλλο το κόλλημά μου με αυτή τη σκηνή! over and out :D
 
Εχθες την είδα. Ο Λετζερ καταπληκτικός στο ρόλο του. Χορταστική ταινία και σε διάρκεια και σε εφέ. Δε μου προσέφερε βέβαια τίποτε άλλο από 2.5 διασκεδαστικές ώρες.
 
Περίμενες κάτι άλλο εκτός από διασκέδαση;
 
Rygar είπε:
Δε μου προσέφερε βέβαια τίποτε άλλο από 2.5 διασκεδαστικές ώρες.
Τι άλλο να σου προσφέρει ο Batman βρε Νίκο?

Μήπως περίμενες να σου ξυπνήσει τις φιλοσοφικές σου ανησυχίες?? :tease: :tease:
 
Ε ναι πως! Ειδικά όταν ο ΒΑΤΜΑΝ προσήλθε σε μια εορταστική εκδήλωση κρατώντας 2 ρωσίδες, μου'ρθε ένα κατιτίς.
 
Aμ έτσι πες Νίκο!

Αύριο μεθαύριο, μπορεί και απόψε, θα παω να το τιμήσω το έργο για 4η φορά στο σινεμά.
 
Μονο και μονο για τον χθεσινό απολαυστικότατο συνδυασμό ποπκόρν+light coca, θα το ξαναέβλεπα.
 
H ταινία έχει καταπληκτικές και εντυπωσιακές σκηνές. Ζόρικη η σκηνή με την νταλίκα και φοβερή σκηνή με τον τζόκερ στο νοσοκομείο. Απλά όλα τα λεφτά!
 
Πωπω... :what: έχω διαβάσει τα καλύτερα... και θα το δω σήμερα σε θερινό με χάλια ηχοσύστημα... :xm:

:wait2: Μήπως να το αναβάλω;;;;
 
Eπειδή ακριβώς έχει εντυπωσιακές σκηνές προσωπικά θα προτιμούσα να το έβλεπα σε κλειστό σινεμά με δυνατό ήχο. Απο την άλλη βέβαια ποτέ δεν μου άρεσε και ο θερινός. Οπότε... :D
 
Juanita είπε:
Πωπω... :what: έχω διαβάσει τα καλύτερα... και θα το δω σήμερα σε θερινό με χάλια ηχοσύστημα... :xm:
:wait2: Μήπως να το αναβάλω;;;;
...ΝΑΙ!!!

Είχα την ατυχία να δω το "Batman Begins" σε θερινό και πραγματικά βλαστήμησα την ώρα και τη στιγμή... :angry: Στις σκοτεινές σκηνές δεν φαινόταν σχεδόν τίποτα (ειδικά στην αρχή που ήταν κάπου 9 το βράδυ και καλά-καλά δεν είχε πέσει ο ήλιος) και για τον ήχο, τι να πω... ακουγόταν λες και προερχόταν απλώς από κάποιο διπλανό διαμέρισμα που είχε δυνατά την τηλεόραση!!! :precry:

Κατά σύμπτωση μάλιστα μου πρότειναν (δις!) να δω σε θερινό και το "Dark Knight" και αρνήθηκα για τον ίδιο λόγο... Είναι κρίμα να χαραμίσεις μια τέτοια ταινιάρα έτσι...

Καλό το θερινό, αλλά για άλλες ταινίες...
 
Έχω κατενθουσιαστεί με την ταινία και την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!Μια από τις καλύτερες ταινίες δράσης τα τελευταία χρόνια και με τον Ledger να την απογειώνει μέσα από την υπέροχη ερμηνεία του.:super:

Joker vs Joker (Jack Nicholson vs Heath Ledger)

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χθές είδα και εγώ την ταινία στο ODEON στο μαρούσι. Ευτυχώς δεν είχε πολύ κόσμο και απόλαυσα την καλύτερη ταινία batman που έχω δει μέχρι τώρα. Πολύ καλή πλοκή, σωστές ερμηνίες που ισσοροπούσαν μεταξύ ρεαλισμού και κόμικ. thumps up !
 
Πάρα πολύ έξυπνη η σκηνή στην αρχή στην τράπεζα που ο ένας σκότωνε τον άλλον, και στο τέλος......
 
Απ΄τις ταινίες που ευχαρίστως ξαναβλέπω... (χάλια ήχος, πολλά τσιγάρα, ασταμάτητα σχόλια και παιδάκια να μη στρώνουν κ... κάτω ) αλλά μακράν ο καλύτερος Μπάτμαν.... :cheers:
 
Eιναι απο τις ξεχωριστες( και τολμω να πω instant classic) (*) ταινιες δρασης που την δευτερη φορα που τις βλεπεις τις απολαμβανεις περισσοτερο απο την πρωτη ....

(*) Δεμερτζογλου πες αλευρι :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικά εγώ ο πιο πορωμένος, μόνο εγώ μέχρι στιγμής δεν το βρήκα και τόσο καλό όσο το πρώτο. :D
 
Πίσω
Μπλουζα