Sindy Pedigree

Οπως πολυ σωστα ειπε η MytinyWorld μας το σωμα ειναι ενα active body της Sindy Pedigree, made in Hong Kong. Ειναι η σωτηρια του ασωματου κεφαλιου της ΒΙΒΙΒΟ μας!!!

H Sindy στο αλογακι με ολα δικα της τα ρουχα και το αλογακι ειναι φανταστικη!!! Φαινεται οτι τα φοραει με αλλο αερα!!!! :)

Για παπουτσακια της Sindy Pedigree τι ειναι πιο συμφεροντα στην τιμη, τα original ή αυτα της fleur? MytinyWorld εσυ εισαι η ειδημων!
 
Αναστασία μου, δεν έχω δει να πωλούνται παπουτσάκια της fleur σκέτα. Μόνο σετ σε ρούχα. Εχει όμως πακετάκια με 4-5 ζευγάρια της sindy pedigree που είναι πολύ καλή η τιμή τους. Ετσι, τακτοποιείς και τις bibi bo! Μόνο που δυστυχώς τα σχέδια είναι πολύ περιορισμένα....
 
καλησπερα σας φιλοι μου ειμαι στην ευχαριστη θεση σημερα οπως σας ειχα υποσχεθει να σας δειξω το νεο μου αποκτημα απο αγγλια....sindy pedigree του 77.με την σημερινη αφιξη της ποζαρει μπροστα στο φακο μονο για εσας....πισω απο το κεφαλι εχει τον εξης κωδικο 2 GEN IO77 και απο κατω 033055Χ....επισυναπτω σχετικες φωτογραφιες ....απολαυστε την....

DSC04470-768x1024.jpg
DSC04467-768x1024.jpg


DSC04473-768x1024.jpg


DSC04475-1280x960.jpg
 
Πανέμορφη!!!!!!!!!! Με γειά! Να τη χαίρεσαι, είναι μια κούκλα που θα λατρέψεις!

:) :) :) :)
 
Το καλυτερο κοριτσι εχεις!!!! Την λατρευω την Σιντυ Μπαλαρινα! Την εχω στην κρεββατοκαμαρα μου μεσα στα ροζ!!!! Με γεια σου!!!!!
 
Sindy

Μπορεί να λατρεύω τη bibi-bo αλλά η καλύτερη κούκλα είναι η Sindy pedigree.

Γλυκειά bibibo 28 να τη χαίρεσαι! Υπέροχη!
 
Φανταστική είναι! Να τη χαίρεσαι και να την προσέχεις! Με γεια σου! ^^
 
σας ευχαριστω κι ειναι απο αγγλια το κοριτσακι μου ....οταν ημουν μικρη ηθελα να γινω μπαλαρινα.....και τωρα βγαζω το αποθημενο μου απεκτησα την σιντυ μπαλαρινα ...ηδη την αγαπαω....την λατρεψα απο την ημερα που ποζαρε στο ebay....την ηθελα ,οπως οταν ημουν μικρη κι εδειχνα με το δαχτυλο τις βιτρινες που ηταν στολισμενες με τις κουκλες .....αναμνησεις με αρωματα....κι αυτη η κουκλα μου τα εδωσε ξανα...
 
Sindy

Η Sindy Pedigree σας εύχεται καλές γιορτές!
 
Sindy Pedigree, Χριστουγεννα 2009

ΟΟΟΟΟ!!!!!! :D :D:D:D

Μας ταραξε φετος το χιονι στην Ιταλια!!!

Επιτελους στο ζεστο σπιτακι του Ρετρομανιαξ!!!! :D :D:D:D:D:D

Μετα την μαγικη μπαλαρινα της γλυκειας μας Rapunjel αποφασισα κι εγω να στολισω το δεντρακι μας!

Και εδω μια αποκλειστικη φωτογραφιση αφερωμενη στα ρετροαδερφακια μου, (η δευτερη φωτογραφια ειναι ειδικα αφιερωμενη στον Μakisimo μας που εσωσε αυτην την κουκλιτσα) και σε ολα τα παιδια του Ρετρομανιαξ!!!

Οι δυο πολυαγαπημενες Sindy Pedigree, η πρωτη με εξτρα μαλλι re-root απο μενα, με ρουχο κινεζικο δανεικο, και σωμα standard.

Η δευτερη, μοναδικη μπαλαρινα με σωμα active body, και original outfit.

Υπεροχα μελαγχολικα προσωπακια, σας ευχονται ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καθε ευτυχια σε καθε σπιτι!!!!!!!

Η φατνη μας θυμιζει οτι ο Χριστουλης γεννηθηκε για ολα τα παιδακια της γης, καθε χρωματος, θρησκειας και εθνικοτητας!

Για αυτον τον λογο οι Σιντυ μου στελνουν την αγαπη τους σε ολον τον κοσμο!!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
sindy pedigree

Καλή πρωτοχρονιά από τη μοβ Sindy pedigree!!!

picture.php
 
Πολύ όμορφες οι Sindy της Pedigree παιδιά. :) Αναστασία τα ρούχα τους είναι υπέροχα. Rapunzel, η ξανθιά με το ρόζ έχει πολύ ωραία χειλάκια. Είναι μόνο σε μερικές κούκλες πιό έντονο το χρώμα? Εγώ έχω δεί και τα δύο! Ξέρει κανείς? :xm: Οι Μελαχρινές μάλλον μου αρέσουνε πιο πολυ. Εγώ έχω μόνο μία μελαχρινή προς το παρόν. ::) Άχ τι μου κάνετε! χεχε :p
 
Sindy Pedigree

Γλυκέ bibi-bo δεν έχουν όλες ίδια έντονα χειλάκια και υπάρχουν οι απλές και οι active που κινούν περισσότερο τα χέρια σε διάφορα σημεία. Αυτές είναι οι μπαλαρίνες.

Η αγαπημένη μου Sindy Pedigree μπαλαρίνα σε γιορταστικό φόντο...

picture.php


picture.php
 
Φτου φτου κουκλιτσα γλυκεια!!!!! Rapunjel μου η μπαλαρινα σου εχει πανεξυπνο προσωπακι!!!!!
 
Sindy Pedigree

Λατρεμένη μου Αναστασία αυτή η Sindy μπαλαρίνα είναι η μοναδική κούκλα που δεν την έπαιξα ποτέ, δεν την έλουσα ποτέ, δεν την άλλαξα ποτέ, παρά πάντα την είχα στολισμένη και την κοιτούσα. Είναι η καλύτερη μου κούκλα! Θυμάμαι όταν είχε βγει δεν είχα λεφτά, ούτε η μαμά μου να μου την πάρει. Κολλούσα λοιπόν το πρόσωπο μου στο τζάμι του παιχνιδάδικου και καθόμουν με τις ώρες, με τις μέρες και την κοιτούσα. Πόλυ αργότερα, περίπου 10 χρόνια μετά κατάφερα να την αγοράσω. Θυμάμαι την πήγα σπίτι, κοιμήθηκα αγκαλιά μαζί με το κουτί όπως ήταν και είπα σε όλους στο σπίτι ότι απαγορεύεται και να την αγγίξουν. Τη στόλισα μέσα στη βιτρίνα του μπαρακιού,πίσω από το τζάμι. Είχαν πάθει σοκ οι άνθρωποι γιατί πάντα μοιραζόμουνα ότι είχα. Η δε αδερφή μου καθόταν και την κοιτούσε και αυτή μαζί μου.

Ακόμα κάθομαι κάποιες στιγμές και την κοιτάω...

picture.php
 
Sindy Ballerina

Rapunjel μου ειναι μια κουκλα μοναδικη, σε καταλαβαινω απολυτα!!! Πρεπει πραγματικα να σημαινει πολλα για σενα αυτη η κουκλιτσα, γιατι την αναζητουσες τοσα χρονια!!! Και το οτι την αφησες στο κουτι της, και το οτι την κοιταγες χωρις ποτε να της αλλαξεις ρουχα κατι που κανεις σε ολες τις αλλες κουκλες σου, και αυτο το καταλαβαινω!!!

Ειναι απλα τελεια οπως ειναι!!!

Το ξερεις οτι και εγω με την Σιντυ Μπαλαρινα ειχα κολλημα!!!

Ολοκληρη γαιδουρα την εχω μονιμα στην τουαλετα καλλωπισεως στην κρεββατοκαμαρα μου και ειναι η μοναδικη που δεν της εχω αλλαξει ποτε ρουχα. Ειναι για μενα συμβολο χαρης, φινετσας και απαλου βαδισματος!

Και ειναι και δωρο που ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα το φανταζομουνα γιατι ηταν μια ανελπιστη εκπληξη. Την κοιταω και νομιζω οτι θα αρχισει να πεταει με τα ροζ παπουτσακια του μπαλετου!!!!

Ειναι ακριβως σαν την δικη σου Ραπουνζελ μου!!! Ειναι η μελαχροινη αδερφουλα της!!!

picture.php
 
Αξίζει λοιπόν πολλά αυτή η κούκλα! Η πρώτη μου κούκλα ήταν μια σίντυ μπαλαρίνα, σας το έχω πει, χόρεψε πάρα πολύ στα νιάτα της, τώρα δεν λυγίζει αγκώνες και αστραγάλους, αλλά γενικά είναι σε άψογη κατάσταση!

Δεν ξέρω πως θα σας φανεί, αλλά δεν είμαι εκτός θέματος και εξάλλου δεν υπάρχει που αλλού να βάλω τις τρεις sindy pedigree petites μου. Οπως έχουμε δει στο θρεντ της sindy hasbro, μετά το 2003 κατασκευάστρια της κούκλας sindy είναι και πάλι η εταιρία pedigree. Την άλλαξε λοιπόν και πάλι (την έκανε να δείχνει περίπου 14-16 χρονών όπως περίπου όταν την πρωτοκατασκεύασε το 1963 που ήταν και τότε teenager) και την έβγαλε σε δύο μεγέθη: το κανονικό 11 1/2 ίντσες και τις petites 6 ίντσες, στο μέγεθος των pippa dawn.
 
Η καινούρια sindy pedigree

Αξίζει λοιπόν πολλά αυτή η κούκλα ραπουνζέλ μου και Αναστασία μου!

Η πρώτη μου κούκλα ήταν μια σίντυ μπαλαρίνα, σας το έχω πει, χόρεψε πάρα πολύ στα νιάτα της, τώρα δεν λυγίζει αγκώνες και αστραγάλους, αλλά γενικά είναι σε άψογη κατάσταση (αν εξαιρέσουμε ότι καράφλιασε λίγο, αλλά κάτι θα κάνω και γι'αυτό!). Αλλά πάνω απ'όλα είναι αγαπημένη κούκλα και άντεξε παρά το πολύ παιδικό παίξιμο!

Δεν ξέρω πως θα σας φανεί, αλλά δεν είμαι εκτός θέματος και δεν υπάρχει που αλλού να βάλω τις τρεις sindy pedigree petites μου. Οπως έχουμε δει στο θρεντ της sindy hasbro, μετά το 2003 κατασκευάστρια της κούκλας sindy είναι και πάλι η εταιρία pedigree. Την άλλαξε λοιπόν και πάλι (την έκανε να δείχνει περίπου 14-16 χρονών όπως όταν την πρωτοκατασκεύασε το 1963 που ήταν και τότε teenager) και την έβγαλε σε δύο μεγέθη: το κανονικό 11 1/2 ίντσες και τις petites 6 ίντσες, στο μέγεθος των pippa dawn.

Τρεις μικρού μεγέθους θα σας παρουσιάσω σήμερα! Δυστυχώς, δεν μπορώ πουθενά να βρω μία κανονικού μεγέθους, ούτε στο ebay... Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, ευχαριστώ εκ των προτέρων, θέλω πολύ να τη βρω!

Η μικρή τραγουδίστρια μας karaokee star είναι χαρισμένη από την αγαπημένη μου Αναστασία και ήρθε στην Ελλάδα παραμονές χριστουγέννων!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Pedigree

Λατρεμένη μου Αναστασία είναι πανέμορφη! Πες μου γιατί το παθαίνουμε αυτό με τη συγκεκριμένη κούκλα; Φαντάσου για να αγαπώ εγώ μια κούκλα πάνω από τη bibi-bo! Κάτι βγάζει αυτή η κούκλα δεν εξηγείται αλλιώς!

Στη φωτογραφία μια άλλη Sindy . Νομίζω ότι είναι φατσάκια!

picture.php


picture.php


Πάντως καμιά δεν έχει τη χάρη της μπαλαρίνας!

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld, φατσάκια είναι και αυτές! Πολύ γλυκές! Η Sindy Pedigree πάντως του 2004


είναι σα φυματική. Έχει το μεγάλο κεφάλι με σώμα αλά barbie. Δεν υπάρχει αρμονία!



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rapunjel είπε:
Η Sindy Pedigree πάντως του 2004 είναι σα φυματική. Έχει το μεγάλο κεφάλι με σώμα αλά barbie. Δεν υπάρχει αρμονία!
Αγαπημένη μου ραπουνζέλ, ποιά εννοείς? εχεις φωτογραφία της να μου δείξεις? Γιατί νομίζω ότι μόνο μία έβγαλε η πεντιγκρι από το 2003 και έχει σταματήσει την παραγωγή το 2007 αν δεν κάνω λάθος.... Αρα μιλάμε για την ίδια που ψάχνω? Την έχεις να μας τη δείξεις?
 
Πίσω
Μπλουζα