Sindy Pedigree

mytinyworld είπε:
ψάχνω απεγνωσμένα να βρω μια σιντυ μπαλαρίνα από το 2003, πεντιγκρι,
Πολύ στενοχωρημένη..... :( :(

Μου απάντησε στο κλαμπ ένας άγγλος σπεσιαλίστας στις πεντιγκρι και κατάλαβε ποια λέω, είναι πολύ σπάνια, μάλλον από Τουρκία και δεν μπορούσε να τη βρει στην Αγγλία.... Του ζήτησα να μου δείξει φωτο να σιγουρευτώ.... Μου είπε πάντως πως αν είναι αυτή που λέω, είναι από το 2004 και δεν κυκλοφόρησε Αγγλία.... :( :( :( :( :( :(

Sorry που δεν σας απαντάω κορίτσια, είμαι πολύ στενοχωρημένη... Θα σας γράψω αύριο... :( :( :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld μην απελπίζεσαι! Σε ανύποπτη στιγμή μπορεί να τη βρεις! Είναι θέμα τύχης και πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα την βρεις!

Λατρεμένη Αναστασία άμα δω κάποια και μου αρέσει πολύ την παίρνω. Δεν θα καταπιεστώ και στις κούκλες!
 
rapunjel είπε:
άμα δω κάποια και μου αρέσει πολύ την παίρνω. Δεν θα καταπιεστώ και στις κούκλες!
Κι εγω ετσι λεω γλυκεια Rapunjel μου!!!! Οικονομια απο δω, οικονομια απο κει, και δωστου σφιξε το ζωναρι...αμαν πια. Αμα μου κοψουν και τις κουκλες θα σκασω!!! Φτανει η οικονομικη καταπιεση!!!

MytinyWorld μου, δεν μπορει θα την βρεις την Σιντυ Πεντιγκρι μπαλαρινα ρεπλικα!!!! Εχει περασει κουκλα και κουκλα!!! Στην αγγλιδα την ξενερωτη θα εχουμε το προβλημα;;;
 
Sindy Pedigree

Σωστή λατρεμένη μου Αναστασία!Μας βλέπω πνιγμένες στις κούκλες!!!Λες να γίνουμε γραφικές;
 
Γεια σας και πάλι, σήμερα ανανεωμένη και χαρούμενη!

Εντοπίσαμε τελικά ποιά είναι, μου δείξανε οι άγγλοι φωτογραφία και την αναγνώρισα (βρέθηκε ο ένοχος :p :D) και είμαι ένα βήμα πριν την αποκτήσω! Υπάρχουν κάτι καλά παιδιά εκεί στο κλαμπ, σαν την παρέα που έχουμε κάνει εμείς εδώ, που πραγματικά είναι πολύ πρόθυμα να βοηθήσουν :eek: :) ).

Αναστασία μου αγαπημένη, δεν είναι ρέπλικα! Είναι η τελευταία σίντυ που κυκλοφόρησε πριν σταματήσει η κυκλοφορία :) Απλά, σαν μπαλαρίνα είναι πιο σπάνια!

Κορίτσια αντιστέκομαι σθεναρά :p . Καμία άλλη δεν έχω πάρει μετά την μαλιμπού8)

Οταν με το καλό την αποκτήσω, θα σας τη βάλω φωτογραφία, να δείτε ότι η πέντιγκρι έκανε φιλότιμη προσπάθεια να ξαναδώσει λίγη φινέτσα και εκείνη την παλιά αθωότητα στην ταλαιπωρημένη μας κουκλίτσα :cool:

Ψέμααααααααα! Πήρα μια σίντυ χάσπρο από το 1989#)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld τελικά υπέκυψες και εσύ στην καταναλωτική κουκλομανία; :cry: Είμαστε αδιόρθωτες αλλά και ωραία τρελές!!! :D

:cheers: :cheers:Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι. Βρήκες την κούκλα που ήθελες. Είμαι πολύ χαρούμενη με τη χαρά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ωωωω!!!! Επιτελους λιγη ησυχια εχει εδω!!! Αυτην η ΒΙΒΙΒΟ ειναι πολυ ψωναρα τελικα και στο θρεντ της ολο φασαρια γινεται! :xm:

Ενω αυτο το καλο κοριτσι η Σιντυ Pedigree, τοσο ησυχο και τοσο συνεσταλμενο ποτε δεν δημιουργησε προβλημα!!! :)

Δεν βλεπω την ωρα MytinyWorld μου να δουμε φωτογραφιες απο την κουκλιτσα σου, οταν με το καλο την παρεις, γιατι δεν φυσικα δεν εχω ακομα καταλαβει πως ειναι ακριβως! Σιγουρα θα ειναι πανεμορφη!!!!

Μην σκας που επεσες στον πειρασμο και σου ξεφυγε και μια Σιντυ Χασμπρο, αυτα ειναι ανθρωπινα!!! Οπως λεει και το αμορε, οι κουκλες ειναι επενδυση!

(επενδυση ζωης!!! :D Αντι δηλαδη για ρουχα για ενδυση αγοραζω κουκλες για επενδυση της βιβλιοθηκης!!!)
 
Sindy Pedigree

Λατρεμένη απλά η Sindy είναι αγγλίδα και η bibi-bo ελληνίδα. Λογικό να ακούγεται η ελληνίδα. Είναι πάντως πάνγλυκια η bibibo. Μπορεί η Sindy Pedigree η μπαλαρίνα να είναι ενα όνειρο αλλά η bibi-bo είναι η μεγάλη μου αγάπη!
 
Το vintage συναντά το σήμερα!

Η sindy λοιπόν είναι αγγλίδα, όπως πολύ σωστά είπε η ραπουνζέλ μας και οι άγγλοι κατάλαβαν πως μέχρι εδώ ήταν η αμερικανοποίησή της. Η εταιρία pedigree που έχει από το 1998 και πάλι τα δικαιώματα της κούκλας, μετά το σταμάτημα της παραγωγής της από την vivid imaginations το 2003, είπε να δώσει πίσω στην ταλαίπωρη αυτή κουκλίτσα λίγη από την αγγλική της φινέτσα. Λίγο english rose που λένε και οι άγγλοι. Αυτή η κούκλα που σας παρουσιάζω σήμερα και που με πολύ πείσμα και τύχη κατάφερα να αποκτήσω, είναι η μπαλαρίνα μας από το 2004!

Star Ballerina Sindy! Από την Pedigree Dolls and Toys Limited.

picture.php


Και εδώ το vintage συνταντά το σήμερα!

picture.php


picture.php
 
Νατο το ροζ μπουμπουκι του κηπου!!!! Η πεταλουδιτσα του μεσημεριου!!!!! :D :D:D:D

Με γεια MytinyWorld μου!!!!!! :D

Και επιτελους καταλαβα τι σχεση εχουν και οι νανοσιντυ

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=193545&postcount=57

και απο που κραταει η σκουφια τους!!!! Γιατι δεν ηξερα ποια ειναι η μανα τους!!! :) :) Επιτελους μπηκε και αυτο το κομματι στο παζλ!

Τωρα βεβαια αυτο το πλασμα, αυτο το μπουμπουκακι ειναι μαλλον η μεγαλη τους αδερφη γιατι μανα τους αποκλειεται! :eek:

Ποσο χαιρομαι που η νανοσιντυ που ειχα βρει σε εκεινο το παζαρακι ειναι στην συλλογη σου με τις αδερφουλες της, τις 2 μικρες και την 1 μεγαλη την μπαλαρινα!!! :D :D:D

Ειναι πολυ ντελικατη, και τα μπαλαρινικα ρουχα της ειναι υπεροχα! :)

Τα μαλλια της επισης λαμπουν!

Διαφερει πολυ απο την Μπαρμπι, και ετσι ειναι το σωστο.

Εννοειται οτι περιμενουμε φωτογραφια, με ολες τις νεες αυτες Σιντυ μαζι!!!

Οταν βρεις χρονο φυσικα!!! :)
 
Sindy Pedigree

:cheers: :hurrah: :cheers: Πολυαγαπημένη μου mytinyworld είναι αυτή που ήθελες; Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Είναι ξεχωριστή και μοναδική!!!
 
Αγαπημένη μου ραπουνζέλ, έπιασαν τόπο οι ευχές σου που μου έδωσες μέσα από την καρδιά σου και να'την η μπαλαρίνα μας! :)

Για την κούκλα έχω να παρατηρήσω ότι είναι σκληρή και δεμένη κατασκευή, χέρια - πόδια ανοίγουν, γόνατα λυγίζουν (όχι όμως τα χέρια) και οι αστράγαλοι είναι σταθεροί στη θέση που βλέπετε. Τα μαλλιά της είναι πυκνά και καλοφτιαγμένα και το μακιγιάζ πολύ προσεγμένο. Τα ρούχα επίσης είναι καλής ποιότητας. Οι πουέντ (τα παπουτσάκια) είναι σκληρά και όχι σαν της βίνταζ μπαλαρίνας μας.

Αγαπημένη μου Αναστασία σ'ευχαριστώ για την μικρούλα σίντυ, είναι η μία από τις τρίδυμες μικρές αδερφούλες της μπαλαρίνας μου :) . Θα τις φωτογραφήσω όλες μαζί με την πρώτη ευκαιρία! Υποτίθεται πως η κουκλίτσα αυτή είναι teenager γι'αυτό πολύ σωστά δεν σου κάνει για μαμά τους!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τα καλά σας λόγια! :hurrah:
 
mytinyworld είπε:
Οι πουέντ (τα παπουτσάκια) είναι σκληρά και όχι σαν της βίνταζ μπαλαρίνας μας.
Εμαθα και καινουρια λεξη! :D :DΠου να ηξερα οτι τα παπουτσακια της μπαλαρινας τα λενε πουεντ!!! Ειμαι και βλαχα.

Παντα ηθελα να μαθα αυτην την λεξη!!! :)
 
Κι εγώ βλάχα κοντοχωριανή σου είμαι Αναστασία μου, αλλά πήγαινα σε ένα... βλαχομπαλέτο που ερχόταν περιοδεία από μεγάλη σχολή (δεν λέω) της Αθήνας!

Αμέ, έξι χρόνια μπαλέτο έκανα μικρή! Για'υτό έχω τρέλλα με τις μπαλαρίνες και γι'αυτό η πρώτη κούκλα που μου πήραν ήταν η σίντυ μπαλαρίνα!
 
Sindy Pedigree

Οι μπαλαρίνες κορίτσια είναι πολύ όμορφες γιατί βγάζουν μια ευγένεια και ένα επίπεδο!

Το ίδιο συμβαίνει και στις κούκλες μπαλαρίνες!

Λατρεμένη Αναστασία θα σου στείλω μάλλον ένα βιβλίο μπαλέτου με τις ορολογίες! ;)

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld οι πουεντ της Sindy σου είναι τέλειες που είναι σκληρές!

Και όλη η κούκλα υπέροχη και ξεχωριστή! :D
 
Η παιδική μου μπαλαρινούλα με νέο μαλλάκι και βίνταζ ρουχαλάκια της πετρα!

picture.php
 
bibi-bo

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld της έβαλες μαλλιά; Την έκανες κουκλάρα! Τι να πω για το ντύσιμο της...τέλειο! Τελικά αυτή η κούκλα η Πέτρα έχει πολύ ωραία γκαρνταρόμπα!
 
Ραπουνζέλ μου, η θέση της στη βιτρίνα είναι δίπλα στην παιδική μου ΒΙΒΙ ΒΟ. Ζήλευε η καημένη που ήταν καραφλή και έκλαιγε. Τι να κάνω κι εγώ η κουκλομάνα? Της έβαλα μαλλιά! Με τη μαγική σου σακοράφα και τις οδηγίες σου!

Η βίνταζ Πέτρα των δεκαετιών 1970 και 1980 έχει εκπληκτική γκαρναρόμπα! Δυστυχώς δεν είναι τόσο εύκολο να τα βρεις, ούτε είναι πολύ φτηνά...
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη από που βρήκες τα μαύρα μαλλιά;Γιατί ως χρώμα είναι δύσκολο να βρεθεί!
 
Ειναι μοναδικη και ξανανιωσε η κουκλιτσα!!!!

Συγχαρητηρια MytinyWorld μου για την δουλεια και την μανουρα που περασες!!! Ειναι και κεφαλα η Sindy!!! :D

Τα ρουχα τα βινταζ ειναι φτιαγμενα για την Sindy κι ας ειναι της Petra!!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα