Sindy Pedigree

Ευχαριστώ κορίτσια! Αναστασία μου, 2 1/2 ώρες έκανα και άνετα έπαιρνε άλλο ένα ματσάκι μαλλιά! Τόοοοσο κεφάλα!

Ραπουνζέλ μου σου στέλνω μήνυμα για να μην κάνω διαφήμιση. Οχι μόνο μαύρα, αλλά ό,τι χρώμα μπορεί να βάλει το μυαλό σου!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld εγώ έκανα 5 ώρες! Συγχαρτήρια έχεις γίνει εξπέρ!!! :D

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες για τα μαλλάκια!
 
Ραπουνζέλ μου, δεν της έκανα ολοκληρωτικό reroot.. Γι'αυτό έκανα μόνο 2 1/2 ώρες! Εβαλα ένα ματσάκι μπροστά και της έκανα ένα κούρεμα που μπροστά είναι πιο μακρυά και σβήνει προς τα πίσω στα πιο κοντά δικά της! Για ολοκληρωτικό ρερούτ, θέλει περισσότερο από ένα ματσάκι... Εξαρτάται βέβαια και πως θα το χρησιμοποιήσεις γιατί είναι ενιαίο και πρέπει να το κόψεις. Εγώ δεν το ήξερα αυτό και έχασα πολύ μαλλί... Αν κόψεις κομάτια στο σωστό μήκος γίνεται δύο ματσάκια αμέσως αμέσως, απλά όταν το κατάλαβα ήταν αργά... :cry:

Παρήγγειλα τρία ματσάκια για το πρώτο ολοκληρωτικό ρερούτ που θα κάνω στη σμίρκυ σίντυ μου που το μαλλί της είναι... τραγωδία! Μόλις τα παραλάβω και την φτιάξω θα σας τη δείξω!
 
Sindy Pedigree

Tρία για σμίρκυ σίντυ είναι καλά! Bibi-bo και Sindy Pedigree θέλουν τέσσερα και για πολύ πλούσιο και μακρύ μαλλί πέντε. Χαίρομαι που θα την κάνεις κουκλάρα! Έτσι η μαθήτρια να γίνεται καλύτερη από τη δασκάλα! :D
 
Αναστασια είπε:
Τα ρουχα τα βινταζ ειναι φτιαγμενα για την Sindy κι ας ειναι της Petra!!! :)
Ναι, έχεις δίκιο Αναστασία! Είναι στο ύφος της σίντυ, δεν απέχουν από το στυλ της pedigree γκαρνταρόμπας. Εκτός από τα βινύλ της δεκαετίας του 70, κάτι κίτρινα, πορτοκαλί, κόκκινα και τα ψυχεδελικά σχέδια που ήταν πολύ στη μόδα στη Γερμανία εκείνη τη δεκαετία, τα οποία νομίζω ότι ταιριάζουν καλύτερα σε μια barbie που είναι λίγο πιο... τσαχπίνα! :)

Ραπουνζέλ μου, η δασκάλα είναι πάντα δασκάλα! Αυτό είναι που έχει αξία!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld όταν η μαθήτρια ξεπεράσει τη δασκάλα,η δασκάλα είναι ευτυχής γιατί πέτυχε το στόχο της!!!

Τα ρούχα είναι υπέροχα και πιστεύω ότι πάνε σε όλες γιατί και η Sindy και η bibi-bo και η barbie είναι θεές!!! Μιλάμε για ιστορία και όχι μόνο κούκλες! ;)
 
Smirky Sindy by Pedigree, 1986

Με πολλή χαρά σας παρουσιάζω τη μεταμορφωμένη smirky sindy μου, επιτέλους απαλλαγμένη από εκείνο το τζίβα χρυσοπράσινο μαλλί!

Η smirky sindy είναι η τελευταία sindy από την εταιρία pedigree, που το 1986 έδωσε για πρώτη φορά ένα ελαφρύ χαμόγελο (smirk) στην μέχρι τότε μελαγχολική κουκλίτσα. Το 1987 η sindy ήταν πλέον της hasbro...

Περίπου 6.5 ώρες χρειάστηκα για να της βάλω καινούρια μαλλιά.. :sleep:

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειναι για τα καλλιστεια η κουκλα, ετσι παιδια;

Εκανε και ανορθωση στηθους, λιφτινγκ, βλεφαροπλαστικη, λιποδιαλυση;

Λες και ειναι η κορη της κουκλας που ηταν πριν!!! 25 χρονια νεοτερη!!!!

Απιστευτη!!! Τι κεντημα και πλεκτο και βελονακι μου λες τωρα...που καθοντουσαν οι γιαγιαδες μας και εκαναν....

Υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο μια βινταζ κουκλα με νεα τελεια μαλλια μετα απο τετοιο ρερουτ;;;;;
 
Sindy Pedigree

Απλά άψογη! Χίλια μπράβο στην χρυσοχέρα mytinyworld:thanx2:

Είναι κουκλάρα! Και έχει μαλλί υπέροχο!
 
Η παιδική μου κουκλίτσα, όπως έχω αναφέρει ξανά, στα νιάτα της ήταν μόνο μπαλαρίνα :( . Σπανίως φόραγε κανένα ρουχαλάκι της κολλητής της bibi-bo και τις γιορτές το ένα και μοναδικό της φόρεμα, το καλό της του emmanuel από το 1981. Της υποσχέθηκα λοιπόν, τώρα πια, έστω και λίγο καθυστερημένα, να αποκτήσει την γκαρνταρόμπα που στερήθηκε τότε :) . Στην φωτογραφία που σας δείχνω, φοράει το παλτό autumn leaves από το 1980 και αξεσουάρ (μαντίλι, καπέλο και μπότες) rainy days από το 1984. Δυστυχώς, δεν μπόρεσα να έχω τα δύο σύνολα ολόκληρα, τα ρούχα αυτής της εποχής είναι δύσκολο να τα βρεις ολοκληρωμένα :xm: . Και όταν τα βρίσκεις τα ακριβοπληρώνεις :precry:

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πανέμορφη! Θα της πήγαιναν περίφημα καφέ κοκκάλινα γυαλάκια και σεταριστά γαντάκια! Αλλά πού να τα βρεις!!
 
Μα ειναι υπεροχη!!! :D

Εκτος των αλλων η Σιντυ πεντιγκρι βινταζ, πιστευω, ειναι ιδιαιτερα ομορφη οταν ειναι ντυμενη στα γηινα χρωματα! Τα ρουχαλακια ειναι πολυ ομορφα καθως και οι μποτες!

Αυτα τα σετ αν καταλαβα καλα, MytinyWorld μου, αποτελουνται και τα 2 απο παλτο/μαντίλι/καπέλο και μπότες; Και εσυ τα ενωσες! Μηπως μπορεις να μας βαλεις, αν και οταν εχεις χρονο και ορεξη, και καμια φωτο πως επρεπε να ηταν αρχικως;

Οχι πως τωρα καταλαβαινω καμια διαφορα, η κουκλιτσα ειναι φανταστικη, αλλα ετσι για το κουκλοφιλοσοφειν. :)
 
Αχ, η κουκλίτσα μου σας ευχαριστεί πολύ, ποτέ δεν είχε νιώσει έτσι στο παρελθόν! :flower: Λέτε να μου πάρει αέρα και να ζητάει τον ουρανό με τ'άστρα?8)

Σε αυτό το site που επισυνάπτω παρακάτω, πηγαίνετε στην κατηγορία fashions και βλέπετε τα ρούχα της sindy pedigree ανά έτος από τα 60΄ς μέχρι το 1988. Το παλτό με τα σωστά αξεσουάρ βρίσκεται στα 1980 και τα αξεσουάρ με τη σωστή καπαρντίνα στα 1984;)

http://www.mysindy.com/enter/
 
Πολύ χρήσιμο site...με παρα πολλές πληροφορίες!! Ευχαριστούμε mytinyworld !
 
Πηγα και τα ειδα! Ειναι πολυ ομορφα αλλα ο συνδυασμος που εκανες εσυ μου αρεσει ακομα πιο πολυ!!! Το μαντιλι αν καταλαβα δενει στον λαιμο. :) Πολυ φιγουρατζου μας εγινε η μικρη Σιντυ αλλα της αξιζει γιατι περιμενε πολλα χρονια!!! :D
 
Να'στε καλά κορίτσια! Ναι, το αξίζει και με το παραπάνω! :)

To μαντίλι και το παλτό φοριούνται λίγο διαφορετικά απ'ότι τα έβαλα (έχω σηκώσει το γιακά και έχω απλώσει το μαντίλι). Οταν πηγαίνω στα ρούχα του 1980, συγκεκριμένα αυτής της χρονιάς, απίστευτες αναμνήσεις μου έρχονται παιδιά, θυμάμαι σαν σήμερα να κάθομαι και να τα χαζεύω και να φαντάζομαι ιστορίες.... Ηθελα να τα πάρω ΟΛΑ, όλα μιλάμε, δεν χόρταινα να τα βλέπω (πρέπει η κούκλα μου να είχε κάποιο βιβλιαράκι μαζί της με τα ρούχα, γιατί δεν θυμάμαι πού τα έβλεπα). Τα ρούχα της sindy εκείνης της εποχής ήταν αληθοφανή και μέσα στη μόδα πάντα.
 
Sindy Pedigree

Πανέμορφη η κούκλα σου πολυαγαπημένη μου mytinyworld και τα ρουχαλάκια της υπέροχα! Σε ευχαριστώ και για το υπέροχο site που μας δίνεις. Φαίνεται πόσο άξιος άνθρωπος είσαι και πόσο αγαπάς τις κούκλες. Και εκείνες και εμείς είμαστε τυχερές που μας μαθαίνεις τόσα πολλά! :thanx2:
 
Σ'ευχαριστώ πολύ ραπουνζέλ μου για τα καλά σου λόγια! Χαίρομαι να μοιραζόμαστε πληροφορίες για τις κούκλες που όλες μας αγαπάμε!
 
Sindy Pedigree

Πολυαγαπημένη mytinyworld είναι η αλήθεια. Έχεις προσφέρει πάρα πολλά στη Sindy Hasbro που αλλιώς δεν θα ξέραμε τίποτα! Όπως και η λατρεμένη Αναστασία έχει προσφέρει πολλά στις barbie και γενικά έχετε προσφέρει πάρα πολλά για τις κούκλες!!! :thanx2:
 
Πίσω
Μπλουζα