Skateboard Mania

[edit] Διάβασε τους κανονισμούς του φόρουμ [edit]

Επισης να ρωτησω τους φίλους, δεν εχω καταλαβει ακομα ποσες ειναι οι φιγούρες της ελληνικης εκδοσης.Λιγο που το εψαξα βρηκα οτι ειναι44.αλλα καποιοι μεσα στο φόρουμ λενε 48.μιλαω μονο για τις ελληνικές φιγουρες. Και μετά ποσες ειναι οι εξτρα του εξωτερικου? Αλλες 12? Ευχαριστώ εκ των προτερων :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητε καμπια τι εκανα λαθος? εστω στειλε μου ενα συντομο κ προσωπικο αν θες μηνυμα ενημερωσης γιατι δεν μπορω να βρω τι εκανα λάθος.ερωτηση:πως μπορω να προχωρησω σε καποια ανταλλαγη επισης μπορεις να μου πεις? Ποια η διαδικασία? Σε ευχαριστώ κ χίλια συγνωμη, δε θελω να χαλασω τη λειτουργία του φορουμ
 
Εντάξει το θεματο ξεκαθαρισα γιατι ειχα λιγο μπερδευτεί...48 βασικες φιγουρες και 12 που σχεδον δε βγηκαν, που βρισκεις μονο Αμερικη.. :)
 
Αυτές οι φιγουρίτσες αποτελούν τον πρόδρομο της μετέπειτα ολοκληρωμένης μου συλλογής.

Τις βρήκα πρόσφατα άθικτες στο πατρικό μου, καθώς κατά την έλευσή μου στην Αθήνα πριν από πολλά χρόνια, άρχισα να τις συλλέγω εκ νέου.

Ο βώλος στη φωτογραφία ήταν η ''μπάλα'' (από τα περίφημα ''γκαζάκια'' της εποχής) που χρησιμοποιούσαμε στο αυτοσχέδιο ποδοσφαιράκι που παίζαμε με τα skates.



zombie collection.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να πω πάντως πως όσον αφορά τις συσκευασίες, οι φιγούρες επανακυκλοφόρησαν σε διάφανα σακουλάκια πιθανόν για ξεστοκάρισμα και γρήγορες πωλήσεις καθώς έβλεπες τι έπαιρνες. Κάτι ανάλογο είχε γίνει και με τις μπουγελόφατσες.

Τώρα, τελικά ποιές είναι οι πιο σπάνιες φιγούρες; Έπεσε στα χέρια μου η μηχανή του γκαζόν σε διαφανές σακουλάκι!
 
Εγω το ιδιο το εχω σε κλειστο φακελακι.... το χω δει στο φως :)
 
Να τις χαίρεσαι Θάνο.Είναι τέλειες....Φτου...
 
Ξεκινησα με μια συμμετοχη σε ομαδα στο facebook με πωλησεις παιχνιδιων κλπ. Πως ειδα που πουλουσαν καποιες φιγουρες,πως εφαγα φλασια να το γκουγκλαρω και εφτασα εδω.

Με πηγατε πολλα χρονια πισω! Καπου πρεπει να τις εχω και εγω μαζεμενες και θα προσπαθησω να τις βρω. Βλεπω να μην ξεκολλαω απο το φορουμ αυτο!
 
Svarth είπε:
Ξεκινησα με μια συμμετοχη σε ομαδα στο facebook με πωλησεις παιχνιδιων κλπ. Πως ειδα που πουλουσαν καποιες φιγουρες,πως εφαγα φλασια να το γκουγκλαρω και εφτασα εδω.
Με πηγατε πολλα χρονια πισω! Καπου πρεπει να τις εχω και εγω μαζεμενες και θα προσπαθησω να τις βρω. Βλεπω να μην ξεκολλαω απο το φορουμ αυτο!
Καλώς όρισες! Να είσαι σίγουρος ότι εδώ μέσα θα βρεις πολύ πράμα. Περιμένουμε τις συλλογές σου.
 
Kαλως σας βρηκα! Ηδη μου εχει κανει τρομερη εντυπωση το φορουμ και με εχει συγκινισει! Α εχω αρκετο υλικο. Ελπιζω να βρω λιγο χρονο να βγαλω οτι εχω απο τις κουτες που ειναι στο υπογειο γιατι ειμαι απο μετακομιση και θελω να τις τακτοποιησω.
 
25kilq8.jpg


παιδες αυτες βρηκα απο μια γρηγορη ανασκαφη.

πηγα να βαλω τα κλαματα.βρηκα και τρανσφορμερς και εκει εφαγα ηττα γιατι απο την μετακομιση μια φιγουρα του Skyquake εαν θυμαμαι καλα εχει σπασει η τουρμπινα του :'(

ξερουμε ποσες ειναι σε συνολο και ποιες ειναι πιο σπανιες;

Θυμαμαι ακομα οτι εχω εναν παιχτη του rugby,μια μηχανη του γκαζον,ενα τυπακι πανω σε μια ρουκετα,εναν σαν ανθρωπο απο λαβα με ενα πιστολι,εναν βενζινα με εναν αναπτηρα και καποιες που ξεχναω

υγ τελικα δεν ηθελε φλας!

25kilq8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] δε γίνεται συζήτηση γι' ανταλλαγές μέσα στα θέματα του φόρουμ. Υπάρχει ειδικό υποφόρουμ για τις αγγελίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] δε γίνεται συζήτηση γι' ανταλλαγές μέσα στα θέματα του φόρουμ. Υπάρχει ειδικό υποφόρουμ για τις αγγελίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κλειστα σκειτερς έχει κανεις? Εστω για ματι
 
υπήρχε κάποια σπάνια φιγούρα και ποια;
 
Εχει γινει σχετικη συζητηση παλιοτερα στο θεμα που ρωτας. 8 φιγουρες ξεχωριζουν στο εξωτερικο
 
φακελακια αδεια η τη λιστα σε φωτογραφια?
 
κλειστα διπλα.jpg κλειστα λεμε... :) τι να κανουμε ψαχνουμε ψαχνουμε και τελειωμο δεν εχει....
 
Γεια σας παιδια ωραια τα skate αυτα βρήκα εγω DSC_1786_zpsx0upmknc.jpg

Και ενα μωρο με μπιμπερο πιστόλι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα