Star Wars

cloud είπε:
Συν ότι φοβάμαι ότι έχουμε να φάμε άπειρα Star Wars σκουπίδια στην μάπα που θα αφορούν ότι μπορεί να έχει σχέση με το σύμπαν Του Star Wars, όπως έγινε και με την Marvel.
ήδη νομίζω ανακοινώθηκαν spin-offs (πχ με τον han Solo μικρό), οπότε γι'αυτό επιμένω το εξευτέλισαν.

Είδατε να υπάρχουν καμιά 10ρια ταινίες E.T. o εξωγήινος, σειρές animation, ταινίες animation, εορταστικά, κτλ.;

Γι'αυτό έχει μείνει ΜΟΝΑΔΙΚΗ η ταινία αυτή στην ιστορία του σινεμά!

Εγώ πλέον προσωπικά αδιαφορώ για οτιδήποτε σε σχέση με το Star Wars, εκτός από την πραγματικά ORIGINAL τριλογία, την οποία περιμένω πως και πως (αμφίβολο βέβαια έως αδύνατο) να βγει σε BLuray!

μέχρι τότε, αναγκάζομαι να καλύπτομαι με τα (μη-αναμορφικά) DVD με τη μέτρια ποιότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικως απο το να μην ξαναδω ποτε μου τους χαρακτηρες και τους ηρωες σε νεες περιπετειες προτιμω να τους βλεπω εστω και σε μειωμενης ποιοτητας sequels-reboots whatever,αν μη τι αλλο στην χειροτερη θα περασω ενα ευχαριστο διωρο αναπολωντας τα παλια.


Α και το original ειναι εκει δεν μου το παιρνει κανεις.
 
filmmusic είπε:
ήδη νομίζω ανακοινώθηκαν spin-offs (πχ με τον han Solo μικρό),
Ναι, έχει ακουστεί.. Όμως δεν ξέρω αν είναι επίσημο η φήμη.

filmmusic είπε:
Εγώ πλέον προσωπικά αδιαφορώ για οτιδήποτε σε σχέση με το Star Wars, εκτός από την πραγματικά ORIGINAL τριλογία, την οποία περιμένω πως και πως (αμφίβολο βέβαια έως αδύνατο) να βγει σε BLuray!μέχρι τότε, αναγκάζομαι να καλύπτομαι με τα (μη-αναμορφικά) DVD με τη μέτρια ποιότητα.
Μία από τα ίδια.. :(

Αν και θα παρακολουθώ την πορεία, και δω και κανένα αν αξίζει, δεν περιμένω κάτι, και ούτε θα απογοητευθώ (Πολύ) από μία μεγαλύτερη κατρακύλα της σειράς..

Για εμένα τα πραγματικά Star Wars άρχισαν και τελείωσαν στα 3 παλιά.

@Aardvark Αν είναι να βλέπω ταινίες επιπέδου Star Wars: Episode I - The Phantom Menace, η για να το πάω και λίγο πιο πέρα, σαν το Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull με το ψυγείο, καλύτερα να μην δω ποτέ ξανά κάποιο Star Wars η Indiana Jones!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filmmusic είπε:
Εγώ πλέον προσωπικά αδιαφορώ για οτιδήποτε σε σχέση με το Star Wars, εκτός από την πραγματικά ORIGINAL τριλογία, την οποία περιμένω πως και πως (αμφίβολο βέβαια έως αδύνατο) να βγει σε BLuray!μέχρι τότε, αναγκάζομαι να καλύπτομαι με τα (μη-αναμορφικά) DVD με τη μέτρια ποιότητα.
Original εννοείς πριν τις αλλαγές του 1997; Ναι, δε πρόκειται ποτέ να βγει, το έχει δηλώσει κατηγορηματικά ο Lucas.

Ίσως αν περιμέναμε, μάλλον κάμποσα, χρόνια μέχρι να αποδημήσει ο Lucas από τούτο εδώ τον κόσμο και βλέπουμε τότε... ίσως βγει...
 
Δεν ειναι του Λουκας πλεον,ολα της Disney οποτε υπαρχει ελπιδα για αυτους που θελουν τα original original.

 




@Aardvark Αν είναι να βλέπω ταινίες επιπέδου Star Wars: Episode I - The Phantom Menace, η για να το πάω και λίγο πιο πέρα, σαν το Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull με το ψυγείο, καλύτερα να μην δω ποτέ ξανά κάποιο Star Wars η Indiana Jones!!
 


Kαταλαβαινω αλλα εγω το βλεπω λιγο πιο θετικα ,το πρωτο μερος μου εδωσε το racing αγωνα homage στο Ben Hur και εναν Villain αξιομνημονευτο ,εστιαζω εκει οταν το βλεπω.



Οσο για τον Ιντυ οσο
suspension of disbelief ηθελε για να δω στο Temple of Doom τον Ιντυ να πηδαει με φουσκωτο απο αεροπλανο και μετα απο γκρεμο αλλα τοσο για την σκηνη με το ψυγειο.


Το'χω παρει αποφαση οτι τα συναισθηματα που ειχα οταν ημουν 10-15 χρονων δεν προκεται να τα ξανανιωσω.
 
Aardvark είπε:

Α και το original ειναι εκει δεν μου το παιρνει κανεις.
Βέβαια είναι εκεί Aardvark, αλλά εγώ όπως το έθεσα εννοούσα κάτι τέτοιο:

Φαντάσουν το αγαπημένο σου φαγητό.

Τώρα φαντάσου ότι το τρως κάθε μέρα, κάθε μέρα, κάθε μέρα (και σε χειρότερες εκδόσεις, από χειρότερους μάγειρες).

Δεν θα το σιχαθείς στο τέλος και αυτό το ίδιο το φαγητό που σου αρέσει;

Ε, προκειμένου να φτάσω σε αυτό το σημείο, προτιμώ να μην ξανασχοληθώ με Star Wars.

και ναι, arpacolla, εννούσα τις αυθεντικές ταινίες πριν το 1997.

Μιας και τώρα τα δικαιώματα δόθηκαν στην Disney, ελπίζω.

κάπου διάβασα και αυτό (στο facebook του digitalbits)

Something else discussed among industry friends at the Con this year: the likelihood of original unaltered Star Wars trilogy finally being released on disc in high quality now that Disney is driving the Falcon. Concensus is it's quite likely leading up to new films.

Aardvark είπε:

Το'χω παρει αποφαση οτι τα συναισθηματα που ειχα οταν ημουν 10-15 χρονων δεν προκεται να τα ξανανιωσω.
Εγώ τα ξανανιώθω περίπου όταν βλέπω όλες αυτές τις παλιές ταινίες. :)

(γι'αυτό και βλέπω πλέον επί το πλείστον παλιές)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το καταληλλο χριστουγεννιατικο δενδρο για ολους τους STAR WARS fan!!!!
smiley-sw012.gif
"]
smiley-sw012.gif
[/url]

1477903_625884707447200_1606755216_n.jpg


Πηγη

 


1477903_625884707447200_1606755216_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Epeisode VII


Ανατριχιασα.
 
Wally είπε:
Ανα-γουλιασα

Πλακα μας κανουν ???

Δεν μπορει.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Μηπως ειναι καποιο διαφημιστικο trollo trailer -πλακα ή καποιο ala fan made Star wars movie -alike trailer???

Που στοχευει σε controversy -θορυβο για την ταινια και να μην εχει σχεση με την ταινια ...

Γιατι αλλιως αυτο το ....πραγμα φαινεται (απο το trailer) να ειναι αρκετα χειροτερο και απο τo Phantom Menace .....

Εκεινο τουλαχιστον ηταν STAR WARS .......

Καλα ρε J(ar) J(ar) ABRAMS δεν σου εφτανε το Star Trek :( ???

Υ.Γ. Ευχομαι να κανω 100% λαθος και το αποτελεσμα να με διαψευσει οικτρα αλλα ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mα διαδραματιζεται μετα την Επιστροφη του Τζενται!!! (με καποιους εκ των σεναριογραφων του νομιζω)

Μετα τα χαλια των prequel, αυτο θελει προσπαθεια για να το στουκαρουν
 
Αυτη η πιρουετα του Millennium Falcon μου θυμισε λιγο το καινουργιο Εντερπραιζ...

Α ναι... J.J. Abrams :D
 
Απαράδεκτο. Μήπως είναι fan made; Γιατί το tube είναι γεμάτο τέτοια.
 
Οχι το κανονικο,βασικα ειναι το πρωτο μικρο τρεϊλερ για την ταινια που θα βγει του χρονου,περι το Μαη θα βγει αλλο μεγαλυτερο και θα δουμε και κανα Χαν Σολο,Λουκ και Λεϊα.
 
Από την πρώτη στιγμή είπα ότι κρατάω πολύ μικρό καλάθι, και άποψη δεν αλλάζω!

Και απ' ότι φαίνεται από το trailer, μάλλον καλά κάνω και κρατάω μικρό καλάθι..

Και το lightsaber το έκαναν "lightningsaber"; Και σε σχήμα σταυρού!; ΕΛΕΟΣ!!! :cry:
 
telonio είπε:
Απαράδεκτο. Μήπως είναι fan made; Γιατί το tube είναι γεμάτο τέτοια.
Fan made ηταν αυτο εδω... ;)

cloud είπε:
Και το lightsaber το έκαναν "lightningsaber"; Και σε σχήμα σταυρού!; ΕΛΕΟΣ!!! :cry:
Μολις το ειδα...περιμενα να πεταχτει κανενας Λανσελοτ Η' κανενας Βασιλιας Αρθουρος.... :D
 
Τι θα δουν τα ματάκια μας...

Αχ, Παναγιά μου! :(
 
stayros είπε:
Μεταξύ μας, καλύτερο ήταν.. :p

stayros είπε:
Μολις το ειδα...περιμενα να πεταχτει κανενας Λανσελοτ Η' κανενας Βασιλιας Αρθουρος.... :D
Η και η Ελένη Λουκά και να τον αρχίσει στις κατάρες.. :rofl:

Πέρα από την πλάκα, σαν πρώτη γεύση δεν μπορώ να πω αν μου άρεσε η όχι..

Είχε και κάποια καλά, αλλά η αρνητική εικόνα μάλλον είναι λίγο πιο ισχυρή...

Απλά περιμένω.
 
Πίσω
Μπλουζα