Star Wars

Τώρα να κάνω μια ερώτηση; Γιατί ο Αφροαμερικανός ηθοποιός εμφανίζεται σε όλες τις σκηνές του πρώτου και του δεύτερου teaser ιδρωμένος και λαχανιασμένος;
 
Εγώ δεν κατάλαβα γιατί ο Λουκ λέει "My father has it" και όχι "My father had it"...
 
Ο Darth Vader στο Συνταγμα...

attachment.php


Οσο για την ερωτηση που τιθεται....

1. Πόσους βαθμούς μπορεί να έχει μέσα στη λευκή στολή;
...δεν ξερω ποσους βαθμους μπορει να εχει μεσα στην λευκη στολη του Stormtrooper,

αλλα στην στολη του Darth Vader σκας στην κυριολεξια.... :precry:

Και μιλαω εκ πειρας....(5η φωτο) ;)
 
Πότε και απο ποιούς έγινε αυτή η απόβαση της Αυτοκρατορίας στην καρδιά της Αθήνας;;
 
Ο Lawrence Kasdan,ο σεναριογραφος του The Empire Strikes Back,

(τερμα δεξια στην φωτο,διπλα απο τον George Lukas) σε προσφατη

συνεντευξη αφησε υπονοουμενο για την επιστροφη και του....Lando Calrissian!!!

Right now, thereʼs no Lando Calrissian in this movie. But Lando I donʼt think is finished in any way, shape, or form.
Irvin Kershner, Gary Kurtz, George Lucas, and Lawrence Kasdan on set during the filming


of Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back in 1980.


attachment.php


Περισσοτερα μπορειτε να διαβασετε εδω και εδω.
 
Θα εχουν εμφυτευσει τον εγκεφαλο του σε κανα ρομποτ; :D
 
Mακάρι να παίξει μελλοντικά ο Μπίλλυ Ντη Γουίλλιαμς !! Θα χαρώ να τον ξαναδώ. :thumbup:

Ο άνθρωπος είχε τουλάχιστον μία φινέτσα. Πως είναι ο βρεττανός Τζων Μπογιέγκα; ε, καμία σχέση !! :D (τώρα θα μου πείτε, ήταν και ο ρόλος του τέτοιος. Τέλος πάντων...)
 
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Official Comic-Con (2015) Star Wars HD

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους το trailer...

 
Και δευτερο trailer... :D

STAR WARS: THE FORCE AWAKENS International Trailer #2 (HD) 2015

 
Το ξεσκισανε......:biglaugh:

giphy.gif
 
Για πόσο διάστημα θα απαγορευτούν τα spoilers (έστω στα φανερά), υπάρχει επίσημη θέση;

Νομίζω είναι σοβαρό ζήτημα, τώρα που η movie έχει αρχίσει να βγαίνει στους κινηματογράφους. :p

In other news, στη Βρετανική Guardian, μια σχετικά σεβαστή εφημερίδα, παίρνει διθυραμβικές κριτικές, 5/5 stars (don't worry, δεν έχει spoilers το review.)

Πάντως προσέχετε που συχνάζετε, στο IRC στο Freenode μπήκε ένας στο channel και πέταξε ένα spoiler, και μα τι spoiler κιόλας... Προσοχή.
 
arpacolla είπε:
(...)Πάντως προσέχετε που συχνάζετε, στο IRC στο Freenode μπήκε ένας στο channel και πέταξε ένα spoiler(...).
Retro post of the month! :D Κι εγώ που νόμιζα ότι είμαι η μόνη που συχνάζει στο IRC! Respect φίλε!
 
Force Awakens on Speccy :) Καλά Χριστούγεννα σε όλους :)

Untitled-2.jpg
 
CW71NoqUsAQDIe_.jpg

...........................
 
Μόλις γύρισα από μεταμεσονύκτια προβολή. Πάρα πολύ καλή, αρκετά προσεγμένη και ροή ισορροπημένη τόσο που με εξέπληξε. Ανυπομονώ για το δεύτερο μέρος.

Κάπου διάβασα πως η disney δεν θα αρκεστεί στην τριλογία, αλλά θα πάει για 6 ταινίες.
 
Όλα για τα λεφτά..!!

Και για 20αλογια να πήγαινε δε θα τους χαλούσε.. Βεβαίως βεβαίως..
 
Επιτελους!! Μετα απο τα εντελως χαζοπαιδικα και καρτουνιστικα prequel...μια πραγματικη Star Wars ταινια.

Την απολαυσα οικογενειακως εχθες...με ποπκορν και διαλειμμα (ρετρο).

Γουσταρα που στους πρωτους τιτλους (που ενιωσα παιδι και πηγα 30 χρονια πισω) και οταν βγηκε ο Φορντ (δεν ειναι spoiler...ειναι στην αφισα) , εγινε χαλασμος στην αιθουσα.

Με παραξενεψαν κανα δυο πλανα τις Λεϊα οπου ηταν πιο θολα...σαν ξενα απο την υπολοιπη ταινια.

Η πρωταγωνιστρια αν και ολιγον στεγνη, ειναι κουκλαρα. (βαθυστοχαστο σχολιο)

Ισως να την ξαναδω και αλλου για να δω τι ψαρια πιανει το Dolby Atmos (ελπιζω καλυτερα απο τον Oric χοχοχο)

@Anestis ωραιος! Εγω χτες τα ειδα 4bit-α χαχαχαχα
 
Πίσω
Μπλουζα