Stickers - Αυτοκόλλητα 80's (διάφορα)

Τρέλλα με Stickers στο σχολείο περίοδο '87-'88. Ανταλλαγές και ένα παιχνίδι που πετούσαμε τα χαρτάκια και κέρδιζε αυτό που έφτανε πιο μακριά. Αν το ένα ήταν μεγαλύτερης συλλεκτικής αξίας από το άλλο τότε έπρεπε να κερδίσει σε περισσότερες ρίψεις. Πω πω αναμνήσεις. Το πιο σπάνιο Sticker θυμάμαι ήταν η γυαλιστερή αμερικάνικη πολυθρόνα (πολυθρόνα ντυμένη με την αμερικάνικη σημαία). Το έχει κανείς;
 
Παιδιά λίγη βοήθεια!!!! Έχω ένα άλμπουμ με αυτοκόλλητα της παιδικής σειράς των 80's Centurions το οποίο συμπλήρωνα μετά μανίας τότε, και μου λείπουν μόλις δυο αυτοκόλλητα...αν έχει κανείς κάποια από αυτά ας μου πει!!!!

Ορίστε και το εισαγωγικό βίντεο της σειράς

http://www.youtube.com/watch?v=FnJ1V56_xMQ
 
kingtiger077 είπε:
Παιδιά λίγη βοήθεια!!!! Έχω ένα άλμπουμ με αυτοκόλλητα της παιδικής σειράς των 80's Centurions το οποίο συμπλήρωνα μετά μανίας τότε, και μου λείπουν μόλις δυο αυτοκόλλητα...αν έχει κανείς κάποια από αυτά ας μου πει!!!!
Να προτείνω και κάτι άλλο?

Βάλε και μια αγγελία εδώ. Δεν χάνεις τίποτα! ;)
 
kingtiger077 είπε:
Παιδιά λίγη βοήθεια!!!! Έχω ένα άλμπουμ με αυτοκόλλητα της παιδικής σειράς των 80's Centurions το οποίο συμπλήρωνα μετά μανίας τότε, και μου λείπουν μόλις δυο αυτοκόλλητα...αν έχει κανείς κάποια από αυτά ας μου πει!!!!
Ορίστε και το εισαγωγικό βίντεο της σειράς

http://www.youtube.com/watch?v=FnJ1V56_xMQ
υπηρχε τετοιο αλμπουμ?της Panini ηταν?
 
imperium είπε:
υπηρχε τετοιο αλμπουμ?της Panini ηταν?
Θα περιμένεις λίγο να το δω γιατί είμαι εκτός και δεν θυμάμαι...θα το σκανάρω κιόλας για να το δείτε! Πάντως, όσο κι αν έχω ψάξει στο ίντερνετ δεν έχω βρει τίποτα για το συγκεκριμένο άλμπουμ...
 
Φίλε imperium το άλμπουμ τελικά είναι της εταιρείας Ολυμπιάδα και έχω κάνει παρουσίαση με φωτογραφίες εδώ
 
Η δική μου μικρή συλλογή από stickers:

DSC06722.jpg

DSC06721.jpg
 
Τελεια! Το Sitting Bull το ειχα κολλημενο στο κομοδινο μου!
 
attachment.php


Κολλημένο σε εξώφυλλο βιντεοκασσέτας.

Υπάρχει και στην εικόνα της zouzou, πιο πάνω.
 
Ειχα κι εγω πολλα αλλα δεν φυλαξα κανενα :( .Μακραν τα πιο ευφανταστα και πρωτοτυπα στικερς της panini.
 
Απιστευτα ηταν ολα!!

 


Σαν χτες τα θυμαμαι....
. :(
 
Τελικα....ισως ειμαι αυτοκολλητακιας...

Παντα μαζευα και μαζευω....και λιγα κολλαω...

Οσα χρονια πηγαινα σε εκθεσεις μοτοσυκλετας παντα επαιρνα μια χουφτα απο οτι εβρισκα...και οπου αλλου εβρισκα...

Θα σας κουφανω(που λεγαμε παλι, και το χρησιμοποιουμε και λιγο τωρα) με αυτα που εχω!!!

Κανατε Λευκωματα με ψευδωνυμα? Αυτος που ειχε το Λευκωμα ηταν ο Κτητωρ. Ειχε ερωτησεις, αφιερωσεις....δυστυχως δεν τα βρισκω τωρα...

Αλλα τα γεμιζαμε με διαφορα αυτοκολλητακια...

Τα αποδεικτικα στοιχεια...ετοιμαζονται
 
Είχα κι εγώ λεύκωμα πιτσιρικάς! Ναι μου άρεσε που ήμουν ο Κτήτωρ!!! Και μέσα μεταξύ άλλων έχω κολλήσει κάτι κάρτες από κάτι γκοφρέτες με τα αγρίμια αν τα θυμάστε! Θα βάλω φωτό κάποια στιγμή!
 
pardalotzatziki είπε:
[...] Οσα χρονια πηγαινα σε εκθεσεις μοτοσυκλετας παντα επαιρνα μια χουφτα απο οτι εβρισκα...και οπου αλλου εβρισκα...[...]
Μη με πεις ότι έχεις κι από Ducati! :flower:

Αν έχεις, τα βρεις και τα σκανάρεις, θα είσαι ένας μικρός θεούλης! :flower: :flower:

Io sono ducatista - τι να κάνουμε! #)
 
D@redevil είπε:
Μη με πεις ότι έχεις κι από Ducati! :flower: Αν έχεις, τα βρεις και τα σκανάρεις, θα είσαι ένας μικρός θεούλης! :flower: :flower:

Io sono ducatista - τι να κάνουμε! #)
Φιλεναδα....δεν βρηκα....ακομα τουλαχιστον....ειναι κι αλλα που ειναι θαμμενα καπου...

Προς το παρον απολαυστε ολα τα παρακατω...

Και εχει κι αλλα...

P1090231.jpg

P1090232.jpg

P1090234.jpg

P1090237.jpg

P1090240.jpg

P1090246.jpg

P1090248.jpg

P1090249.jpg

P1090251.jpg

P1090252.jpg

P1090253.jpg

P1090254.jpg

P1090255.jpg

P1090256.jpg

P1090257.jpg

P1090258.jpg

P1090259.jpg

P1090260.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερή συλλογή pardalotzatziki! Μοναδικό το αυτοκόλλητο sport billy και φοβερές αναμνήσεις από τα πασχαλιάτικα αυτοκόλλητα που κολλάγαμε στα αβγά!! Αυτά που γράφουν ΔΥΟ από πού είναι?
 
pardalotzatziki είπε:
Φιλεναδα....δεν βρηκα....ακομα τουλαχιστον....ειναι κι αλλα που ειναι θαμμενα καπου...Προς το παρον απολαυστε ολα τα παρακατω...

Και εχει κι αλλα...
Ανταπέδωσες και με το παραπάνω - μην στεναχωριέσαι! :D

Ευχαριστούμε, παρδαλέ! :flower:
 
mytinyworld είπε:
Φοβερή συλλογή pardalotzatziki! Μοναδικό το αυτοκόλλητο sport billy και φοβερές αναμνήσεις από τα πασχαλιάτικα αυτοκόλλητα που κολλάγαμε στα αβγά!! Αυτά που γράφουν ΔΥΟ από πού είναι?
Απο το περιοδικο ΔΥΟ...φυσικα...

D@redevil είπε:
Ανταπέδωσες και με το παραπάνω - μην στεναχωριέσαι! :D
Ευχαριστούμε, παρδαλέ! :flower:
Most welcome...οριστε και η συνεχεια...

Και μερικες καρτες...δεν ειναι αυτοκολλητα..

Απο ΔΥΟ και Spiderman

Αν εχει θρεντ για τετοιες καρτες ...πειτε μου..

P1090265.jpg

P1090266.jpg

P1090268.jpg

P1090261.jpg

P1090262.jpg

P1090263.jpg

P1090264.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα