Stickers - Αυτοκόλλητα 80's (διάφορα)

Ωραίος! :thumbup:

Φοβερές αναμνήσεις αυτά τα αυτοκόλλητα!
 
Αυτες οι ελληνικες μεταφρασεις...επικες!!!!:biglaugh:

Τζι Αι Τζοε, Βαλες Κουπα,....μεγαλεια λεμε!!!!!!!!:biglaugh:
 
Ο Βαλες κουπα εχει την καλυτερη στολη...!
 
Ωραιος παρδαλο τζατζικι :thumbup: .Τα αυτοκολλητα του ΔΥΟ τα ειχα κολλημενα στην κουζινα μεχρι που ελιωσαν απο τους ατμους και τις γενικες καθαριοτητες.
 
@pardalotatziki την έχω κι εγώ τη Μαύρη Γάτα! ήταν η αγαπημένη μου και μου την είχε δώσει ο αδερφός μου. Κάπου την είδα τις προάλλες ψάχνοντας τα παλιά μου πράγματα!
 
QueenofHearts είπε:
@pardalotatziki την έχω κι εγώ τη Μαύρη Γάτα! ήταν η αγαπημένη μου και μου την είχε δώσει ο αδερφός μου. Κάπου την είδα τις προάλλες ψάχνοντας τα παλιά μου πράγματα!
Απο spiderman ειναι? Καλα θυμαμαι?
 
Ναι, μια απ τις πολλές του κατακτήσεις.
 
Κολλημενα στο μαθητικο μου γραφειο...απο αρχες του '80

To mobil ειναι το πιο παλιο...τα αλλα οταν βγηκαν οι ταινιες...

P1090300.jpg

P1090302.jpg

P1090305.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να ρωτησω κάτι (το είχα ξαναρωτήσει στη σελίδα 2).

Μήπως ξέρει κανείς ποιά αυτοκόλλητα είναι αυτά; ήταν τα αγαπημένα μου!

Είναι Caruzel; και αν ναι, τι χρονιά; Μπορούν να βρεθούν;

attachment.php


attachment.php


Μήπως ήταν αυτά εδώ;

%24%28KGrHqV,!rUF!dOz4%2913BQd9UdckY!~~60_35.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filmmusic είπε:
να ρωτησω κάτι (το είχα ξαναρωτήσει στη σελίδα 2).Μήπως ξέρει κανείς ποιά αυτοκόλλητα είναι αυτά; ήταν τα αγαπημένα μου!

Είναι Caruzel; και αν ναι, τι χρονιά; Μπορούν να βρεθούν;
Αυτα ειναι τα Stickers της CAROUZEL.Κυκλοφορουσαν την δεκαετια του '80

αλλα ποτε ακριβως δεν ειμαι σιγουρος... :wait2: ...νομιζω '84 με '86.

Τωρα το αν μπορεις να τα βρεις...λιγο δυσκολο... :xm:

Ισως αν ξεψαχνισεις το e-bay να βρεθει κατι. ;)
 
Οκ ευχαριστώ!

Τα πακέτα που έβαλα από κάτω σου λένε τίποτα; Μήπως ήταν αυτή η συσκευασία τους;

Αν ήταν αυτή, τότε είναι τα Carousel Crazy Crazy stickers όπως λέει..

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα σε ebay..
 
filmmusic είπε:
Τα πακέτα που έβαλα από κάτω σου λένε τίποτα; Μήπως ήταν αυτή η συσκευασία τους;

Αν ήταν αυτή, τότε είναι τα Carousel Crazy Crazy stickers όπως λέει..
Αν δεν με απατα η μνημη μου αυτη ηταν η συσκευασια τους. :)
 
Αυτή η εταιρεία δεν υπάρχει φαντάζομαι πια ε; Τί κρίμα.

Μου άρεσαν πολύ τα άλμπουμ τους που ήταν έτσι μεγάλα, και τα αυτοκόλλητα επίσης (και δεν ήταν μικρά σαν της ΠΑΝΙΝΙ)
 
Και ενα αρχαιο Rothman's Racing.....αρχες '80...

Επισης αυτοκολλητα απο το ιταλικο περιοδικο MoroSprint, 1979

Με αγωνιζομενους σε διαφορες κατηγοριες...

Για την D@redevil...δυστυχως ολοι τρεχανε με Γιαπωνεζικα μοτορια, αλλα κατι ειναι κι αυτο...

Kαι soundtrack...

ROTHMANS.jpg

P1070878.jpg

P1070881.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και ενα τευχος Μπλεκ με αυτοκολλητα στα εξωφυλλα...

P1090838.jpg

P1090839.jpg
 
Γυρω στο 1989 - 1990 ( το ξέρω παραβιάζω το χρονικό όριο του thread ) είχε βγεί ενα album με θέμα την τηλεοπτική σειρά "τολμη και γοητεία" ( δεν θυμάμαι εταιρία ) πολλά απο τα stickers που έχετε ανεβάσει είχαν κυκλοφορήσει και για αυτό το album. Το κακό είναι οτι έπεφτες πολλές φορές στα ίδια stickerάκια οταν αγόραζες τα φακελάκια για να τα κολλήσεις στο album, ειδικά αυτά με τα γυναικεία πρόσωπα σε συνδυασμό με κάποια ζώα ή κάποια με χριστουγεννιάτικα θέματα ειχα βαρεθεί να τα βλέπω, τωρα πια είναι ρετρό όσο δεν πάει και με βρίζω που τα πέταξα, στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα ( πόσες φορές πρέπει να το έχουμε πεί αυτό εδω μέσα άραγε ? ). Παντως τα καλύτερα ήταν μακράν τα γυαλιστερά με το ιριδίζον μέσα τους, μου εξάπταν την φαντασία μου, ασε που ήταν και καλά ποιοτικώς, μετά απο πολλά χρόνια ακόμα έστεκαν καλά εκεί που τα είχαμε κολλήσει. Μπράβο σε όλους που τα ανέβασαν και έχουν ακόμη τέτοιες συλλογές.
 
To oριο του φορουμ ειναι μεχρι το 1995. :)
 
Ευχαριστώ. Καλό αυτό για να το γνωρίζω ως νέοπας εδω μέσα. :)
 
jdc είπε:
Γυρω στο 1989 - 1990 ( το ξέρω παραβιάζω το χρονικό όριο του thread ) είχε βγεί ενα album με θέμα την τηλεοπτική σειρά "τολμη και γοητεία" ( δεν θυμάμαι εταιρία ) πολλά απο τα stickers που έχετε ανεβάσει είχαν κυκλοφορήσει και για αυτό το album. Το κακό είναι οτι έπεφτες πολλές φορές στα ίδια stickerάκια οταν αγόραζες τα φακελάκια για να τα κολλήσεις στο album, ειδικά αυτά με τα γυναικεία πρόσωπα σε συνδυασμό με κάποια ζώα ή κάποια με χριστουγεννιάτικα θέματα ειχα βαρεθεί να τα βλέπω, τωρα πια είναι ρετρό όσο δεν πάει και με βρίζω που τα πέταξα, στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα ( πόσες φορές πρέπει να το έχουμε πεί αυτό εδω μέσα άραγε ? ). Παντως τα καλύτερα ήταν μακράν τα γυαλιστερά με το ιριδίζον μέσα τους, μου εξάπταν την φαντασία μου, ασε που ήταν και καλά ποιοτικώς, μετά απο πολλά χρόνια ακόμα έστεκαν καλά εκεί που τα είχαμε κολλήσει. Μπράβο σε όλους που τα ανέβασαν και έχουν ακόμη τέτοιες συλλογές.
Νομίζω κάπου το είχα δει αυτό εδώ πέρα...

Α. να το βρήκα. Αυτό λες ε; Το είχα και γω!

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12099-%C1%F5%F4%EF%EA%FC%EB%EB%E7%F4%E1-%CA%E1%F1%EF%EB%DC%E9%ED-%CC%F0%EF%FD%EC%E5%F1-%C1%EB%DD%EE%E9%E1-%CC%F0%DC%F4%EC%E1%ED&highlight=%EA%E1%F1%EF%EB%DC%E9%ED
 
Πίσω
Μπλουζα