Suska open source Atari ST! Hardware Atari ST Emulation!

Θα συμφωνήσω ότι το real thing χαλάει και τρέχεις να αντικαθιστάς αλλά και αυτή η διαδικασία δεν είναι μέρος του ρετρο-χόμπυ μας ;
 
Εχετε πολύ πλάκα, πώς τα καταφέρνετε να περνάτε σε αταροαμιγκό συγκρίσεις :( .

Στο θέμα μας....
 
ChrisTOS είπε:
UPoJ δηλαδή ;)

Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα σίγουρα :)
off topic:

'Ωστε Useless Piece of Junk ε?(LOL)

Είπαμε...δεν υπάρχουν κανόνες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρόλο που αντιπαθώ τα st το τελευταίο κομμάτι της home συλλογής μου θα είναι ένας ste με ultrasatan ...ιστορία!

Για μένα το ιδανικό είναι να διατηρείς τον παλιό αγαπημένο σου υπολογιστή με ευκολίες σε θέματα ταχύτητας και ευχρηστίας στα πρότυπα του whdload της αμίγκα με χρήση σκληρών δίσκων ή cf cards! Δεν χαλάνε το feeling αυτά...αντιθέτως σε προτρέπουν να ξανασχοληθείς!

Αν δεν ήταν αυτά κανείς μας δεν θα διατηρούσε τα μηχανήματα λειτουργικά και απλά θα τα είχε στα κουτιά τους ανοίγοντας μια φορά στο τόσο για λόγους νοσταλγίας και μόνο!
 
Άλλο το να βάλεις μια cf card με αντάπτορα και άλλο να βάλεις linux στο μαύρο (να του βγάλεις τ' άντερα δηλαδή και να βάλεις ουσιαστικά άλλο υπολογιστή μέσα στο κουφάρι του).
 
παρακάτω θα βρείτε το νέο πολλά υποσχόμενο project με coldfire παρακαλώ!!

proto_dec09.jpg


terad.jpg


OB_EN.gif


foto5.gif


foto3.jpeg


Για περισσότερες πληροφορίες και γιατι όχι και για παραγελίες(ψήνομαι να πώ την αλήθεια!!)

http://acp.atari.org/about.html
 
Ειχε κανει μια παρουσιαση ο ChristOS στο Phoenix4
 
Όχι ότι δεν θα γούσταρα τρελλά, και τα έσκασα τα φράγκα για το HxC floppy emu ας πούμε, αλλά αυτή η τιμή είναι εξωπραγματική...
 
Gryzor είπε:
Όχι ότι δεν θα γούσταρα τρελλά, και τα έσκασα τα φράγκα για το HxC floppy emu ας πούμε, αλλά αυτή η τιμή είναι εξωπραγματική...
Όχι είναι πραγματικότατη. Βέβαια αν έρθουν 500000 παραγγελίες θα πέσει γύρω στα 100 ευρώ. Economy of scale...
 
Ευτυχώς έχω 3 ST και ένα για ανταλλακτικά.....

Με αυτή την τιμή πέρνεις ένα φορητό Η/Υ που πετάει και με ένα ΕΜΙΟΥ έχεις ότι κομπιούτερ θέλεις.

Παρακαλώ όποιον το πάρει να μου στείλει 1000 λίτρα βενζίνη που τα χρειάζομαι..... μιας και θα είναι Η πολύ πλούσιος Η πολύ στόκος!!!
 
krhtikos είπε:
Ευτυχώς έχω 3 ST και ένα για ανταλλακτικά.....Με αυτή την τιμή πέρνεις ένα φορητό Η/Υ που πετάει και με ένα ΕΜΙΟΥ έχεις ότι κομπιούτερ θέλεις.

Παρακαλώ όποιον το πάρει να μου στείλει 1000 λίτρα βενζίνη που τα χρειάζομαι..... μιας και θα είναι Η πολύ πλούσιος Η πολύ στόκος!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
 
Παρακαλώ όποιον το πάρει να μου στείλει 1000 λίτρα βενζίνη που τα χρειάζομαι..... μιας και θα είναι Η πολύ πλούσιος Η πολύ στόκος!!!
Δεν φτανει δηλαδη που θα σου λυσει το προβλημα της βενζινης, τον λες και στοκο..

Το θεμα ειναι βεβαια οτι καπου συγκεκριμενα απευθυνεται το προιον αυτο. Και μπορει να εχουμε (και λογικα) τις οποιες αντιρρησεις - αλλα δεν ειναι απαραιτητο να εχουμε και δικιο.
 
Προσωπική μου γνώμη , ειδικά σε περίοδο κακής οικονομίας όπως τώρα και χωρίς να θέλω να θίξω κανένα. #)

Chris να σού στείλω διεύθυνση για την βενζίνη που λέγαμε; :p

(ΥΓ: Πλούσιος είσαι ε ;)
 
Ναι ρε συ Χρήστο, ξέρω τί σημαίνει τί, αλλά από την άλλη πώς να έρθουν οι παραγγελίες όταν ζητάς μισό μηνιάτικο;
 
ακριβό αλλά αναμενόμενο... όποιος το θέλει το παίρνει, τα σχόλια για την τιμή είναι το ίδιο βαρετά/αναμενόμενα όπως και σε άλλα trheads από projects ... όλο τα ίδια και τα ίδια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμ, ενδιαφέρον, δεν ήξερα ότι η τιμή ενός αγαθού είναι "βαρετό" θέμα... για δες! Θα το πω στην εταιρία που δουλεύω, καιρός να αλλάξουμε στρατηγική :D
 
Η κατοχή γνήσιου ατάρι στ είναι από μόνη της διαστροφή... :p

Φανταστείτε λοιπόν την κατάσταση αυτού που έφτιαξε αυτή την κάρτα...

Θα κοιμάται με δερμάτινες πυτζάμες και μαστίγιο!!! :p
 
Gryzor είπε:
Χμ, ενδιαφέρον, δεν ήξερα ότι η τιμή ενός αγαθού είναι "βαρετό" θέμα... για δες! Θα το πω στην εταιρία που δουλεύω, καιρός να αλλάξουμε στρατηγική :D
ναι φίλε είναι ιδιαίτερα βαρετό όταν ξεχνάμε ότι αγοράζουμε "ιδιαίτερο hardware" που δεν παράγεται με το κιλό και όταν ξεκινάνε σχόλια όπως αυτό στην αρχή της σελίδας.

Εδώ έχουμε άτομο που το 1ο του post ήταν για να σχολιάσει το "ακριβό snes powerpak" και να μας πει ότι είναι χαζό να το πάρει κάποιος. Τα ίδια και εδώ.
 
Πίσω
Μπλουζα