Tι σας "Φόβιζε μικρούς" στην τηλεόραση

Μια φορά έκανα το λάθος και είδα ένα επεισόδιο του Alfred Hitchcock Presents. Αυτό με κάτι φυλακισμένους. Ε, στην τελευταία σκηνή τρομοκρατήθηκα τόσο, που μετά όταν άκουγα τη μουσική της έναρξης, με έπιανε κάτι...

[ame=[URL="http://www.youtube.com/watch?v=Dj15EGFWgXA&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=Dj15EGFWgXA&feature=related[/URL]]http://www.youtube.com/watch?v=Dj15EGFWgXA&feature=related
 
1ο Τα Dalek εννοείται..... και

2o οι τίτλοι αρχής του Αόρατου ανθρώπου (1984) μπρρρρρρ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=F5xeAgzcG7U&feature=related]The Invisible Man Start (1984)
 
1. Φρουτοπία

2. Κάπου κάπως κάποτε

3. Του κουτιού τα παραμύθια (Συγκεκριμένα ο Φιόγκος)

4. Το Αυτό του Stephen King. Το είδα όταν ήμουν 5 χρονών και ακόμα φοβάμαι τους κλόουν.

5. Τα γκρεμλινς αφού φάνε. Ο γκίσμο μ'άρεζε πολύ τον είχα και σε κούκλα αλλά το βράδυ τον έβγαζα έξω από το δωμάτιο μου.
 
1)Το video clip του Thriller του ΜJ.. :eek:

2)O Freddy Krueger :eeek:
 
!!

Θυμήθηκα και άλλη ταινία που μου προξένησε φόβο όταν την είδα πιτσιρικάς (διαφορετικού είδους φόβο, πραγματικό και όχι απόκοσμο) και από τότε ακόμα και σήμερα δεν μου αρέσει να ταξιδεύω με τρένα...η επίμαχη σκηνή λοιπόν από το "πέρασμα της Κασσάνδρας"

[ame=

[MEDIA=youtube]lRpBdYgh4cA[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=lRpBdYgh4cA
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ thamonas:

Παλιάνθρωπε !!! :D

Πριν είκοσι χρόνια την είχα δει την ταινία και δεν ξέρω πόσο καιρό έκανα

να τη βγάλω από το μυαλό μου και να σταματήσω να έχω εφιάλτες !

Τι στο ^&*$#$$%^ σε έπιασε και έβαλες αυτή τη σκηνή ;;;
 
Ο Δρακουλας στο βιντεο κλιπ των pet shop boys "Heart"

Εφιαλτικος!!!!!!!!!!!!!!!
 
ο τσακι (η αδερφη μου ειχε μια κουκλα που του εμοιαζε πολυ) η φρουτοπια και φυσικα οι αυθαιρετοι ακομα και τωρα που ακουω την μουσικη κατι με πιανει

 
1)Η ταινία Langoliers.Ειδικά ο ήχος που έβγαζαν.

2)Η ταινία Λαβύρινθος με τον David Bowie.Με μπέρδευε πολύ αυτή η ταινία και οι κούκλες φρίκη!

3)Το παιδικό Silly Symphony-Flowers and trees του Disney

http://www.youtube.com/watch?v=bEaW0NX7rvc

4)H μουσική από το δελτίο καιρού για τους αγρότες στην κρατική τηλεόραση γύρω στο '88 που είχε πολλές εικονίτσες σαν παζλ

5)O Bert !!!

images
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
exetlaios είπε:
@ thamonas:
Παλιάνθρωπε !!! :D

Πριν είκοσι χρόνια την είχα δει την ταινία και δεν ξέρω πόσο καιρό έκανα

να τη βγάλω από το μυαλό μου και να σταματήσω να έχω εφιάλτες !

Τι στο ^&*$#$$%^ σε έπιασε και έβαλες αυτή τη σκηνή ;;;
ποια απ΄τις δυο?
 
Με φοβιζε ο,τι ακριβως με φοβιζει και σημερα.

Οι διαφημισεις για κατσαριδοκτονα οταν εδειχναν το αποκρουστικο αυτο εντομο.
 
Doctor Who - Τα Dalek και καποια αλλα τερατα της σειρας ... επικο μιλαμε για την εποχη του!
 
lou είπε:
Υπήρχε μια εγγλέζικη σειρά που ξεκινούσε δείχνοντας ένα σπίτι τραβηγμένο με φακό fisheye, μια σειρά θρίλερ. Είχε μια φοβερή μουσική που σου σήκωνε την τρίχα κάγκελο. Είχε λοιπόν ένα επεισόδιο με κάποιον που προσπαθούσε να σωθεί κατεβαίνοντας με ένα ασανσέρ που ποτέ δεν έφτανε και τον πρόφταινε ο δολοφόνος. Ενα άλλο επεισόδιο με κάποιον που πίστευε ότι είχε γυρίσει το κλειδί στην κλειδαριά αλλά τελικά είχε αφήσει την πόρτα ξεκλείδωτη και ο δολοφόνος έμπαινε μέσα. Μόνο που δεν ήταν ο δολοφόνος. Φόνοι παράξενοι, ιστορίες τρομερές. Μπρ Μπρ . Μετά διπλοκλείδωνα την πόρτα, έλεγχα ότι ήταν κλειδωμένες οι μπαλκονόπορτες, αλλά όταν ερχόταν η μέρα της προβολής πάλι εκεί κολλημένη στην τηλεόραση.
ΝΑΙ,ΝΑΙ

kαι γω αυτην την σειρα εψαχνα να αναφερω....γιατι η κοπελα με ενα δεμενο ποδι πηγε σε ενα χωριο που ολοι κατα συμπτωση ειχαν το ιδιο ποδι δεμενο και της συμπεριφεροτουσαν σαν θεα...στο τελος αποκαλυφτηκε οτι ολο το χωριο μεσα απο το δεμενο ποδι ειχαν ποδι τραγου και νομιζαν πως η κοπελα ηταν εκλεκτη του σατανα...αντιθετως αυτη ειχε χτυπησει παραγματικα.

εκει να δειτε ουρλιαχτα το βραδυ εγω!!!! δεν την ξαναειδα την σειρα...και αυτη η αγγλικη προφορα...ο λογος που δεν εμαθα αγγλικα!!!!

Zozoulini είπε:
Έχανα συχνά τον ύπνο μου εξαιτίας της αμερικανικής εκπομπής Απίστευτα κι Όμως Αληθινά η οποία παιζόταν από την ΕΡΤ -κάπου στα τέλη της δεκαετίας τού '80 αν δε με απατά η μνήμη μου. Κατά κύριο λόγο έδειχναν αξιοπερίεργα γεγονότα και ανθρώπους που έκαναν κάτι το ξεχωριστό, αλλά σχεδόν σε κάθε εκπομπή είχε και από ένα θέμα σχετικό με την πρόοδο της ιατρικής-χειρουργικής. Έδειχνε κανονικότατα εγχειρίσεις, τις ναρκώσεις, τις τομές, τα αίματα, τα εσωτερικά όργανα και παντού ένα σωρό σωληνάκια. Σε αυτές τις περιπτώσεις έβλεπα για μερικά δευτερόλεπτα και γύριζα το κεφάλι μου γιατί μού ερχόταν αναγούλα.
γιατι το επεισοδιο μετα φαντασματα?????επι 2 χρονια κοιμομουν με την μαμα μου(ελειπε ο πατερας μου στο εξωτερικο)

καλα δεν ντρεποτουσαν...τι τρομαχτικη τηλεοραση ειχαμε!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για ένα κατάστημα παιχνιδιών που το βράδυ τα παιχνίδια άνοιγαν από μόνα τους και έκοβαν βόλτες;
 
theoritikos είπε:
Με αυτό τρόμαζε κανένας σας?[ame=

[MEDIA=youtube]RJv2Mugm2RI[/MEDIA]
Αχχχ! Ο πολυαγαπημένος μου Ντάμπο το ελεφαντάκι!!!

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι το τρομακτικό έχει;;

Και πραγματικά, με όσα διάβασα στο θέμα αυτό... βρε παιδιά με κάνετε και νιώθω ελαφρώς (έως και εντελώς!) αναίσθητη!!!

Εγώ γιατί δεν τρόμαζα με τίποτε απ' όλα αυτά;;;; :eek: o_Oo_O
 
Το σήμα έναρξης του Άγνωστου Πόλεμου. Ειδικά στο σημείο όπου μία γυναίκα βγαίνει ημιλιπόθυμη από ένα σπίτι που φλέγεται, σε συνδυασμό με την μουσική, έτρωγα μεγάλη φρίκη. Θυμάμαι ότι έκλεινα τα μάτια. Επίσης κάτι λίγο άσχετο: Κάτι που με εκνεύριζε αφόρητα, ήταν όταν ο μπαμπάς επέμενε να δει ειδήσεις. (Οι οποίες τότε δεν είναι τα σημερινά σώου με τα παράθυρα, τα πάνελ, τις ζωντανές συνδέσεις κτλ.)
 
Επειδή είχαμε βίντεο και τότε θεωρούνταν είδος πολυτελείας, οι ξαδέρφες μου έβαζαν βιντεοκασέτες να βλέπουν σπίτι μας και είχα δει το Εφιάλτη στο δρόμο με τις λεύκες. Από τότε απέκτησα φοβία με το σκοτάδι. Ευτυχώς την ξεπέρασα .
 
Eκείνο το βιντεοκλίπ των Cure, που μια (κακοφτιαγμένη) αράχνη κατάπινε ζωντανό, τον τραγουδιστή...

Y.Γ Επίσης (σιγά σιγά βγαίνουν, περνάνε τα χρόνια), η μεταμόρφωση του Αρμάν Ασάντε στο θέατρο, στη σειρά "Τζακ ο Αντεροβγάλτης" που έπαιζε η ερτ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
to lullaby των cure εννοείς...
 
Πίσω
Μπλουζα