Terminator Salvation (2009)

ΧΑΧαχαχαχα απιστευτο πατησα το spoiler του Μανου για κλασματα δευτερολεπτου για να δω ποσο μεγαλο ειναι και την πατησα. :cry:

Πρωτη προταση φατσα καρτα megaspoiler.

Δεν πειραζει i am cool......

Eγω φταιω. :D
 
Δε σε πιστεύω ρε,μα καλά,γιατί το έκανες αυτό ;!;!!;; :xm: :(
 
Προσωπικά την λάτρεψα την ταινία!!!Παρά τις όποιες ανακρίβειες και διαφορές ως προς το αρχικό σενάριο,το αποτέλεσμα σε δικαιώνει.Την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους.
 
Χαχαχα ειδα τρειλερ σε διαφημιση απο δικο μας καναλι και

 


ειδα οτι εχουν βαλει μεσα και την σκηνη που πετιεται ο Αρνι.


Και καλα οτι παιζει ο Σβαρτζενεγκερ για να παει ο κοσμος.


Τι λαμογια..... :D

 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάντως η ταινία δυστυχώς ΔΕΝ τα πηγαίνει καλά εισπρακτικά.

Με κόστος 200 εκ. $ έχει μέχρι στιγμής έσοδα -έως την 04/06 δηλαδή- μόλις 97 εκ. $ στην Αμερική !

Βέβαια σε αυτά θα προστεθούν τα έσοδα από άλλες χώρες,τα οποία όμως μέχρι τώρα (με σαφώς λιγότερες ημέρες προβολής της ταινίας βέβαια) είναι μόλις 25 εκ. $ ακόμη.

Θυμίζω ότι τα νούμερα για τα τρία προηγούμενα ήταν:

Τ1:Κόστος 6.4 εκ. $ Έσοδα:Αμερική 38.3 εκ. $,Υπόλοιπες χώρες 40 εκ. $

Τ2:Κόστος 102 εκ, $ Έσοδα:Aμερική 204.8 εκ. $,Υπόλοιπες χώρες 315 εκ. $

Τ3:Κόστος 200 εκ. $ Έσοδα:Αμερική 150.3 εκ. $,Υπόλοιπες χώρες 283 εκ. $
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πότε έκανε πρεμιέρα στην αμερική; Ηταν την ίδια μερα με μας;
 
A πανε 15 μερες! Εχει μελλον ομως φαντάζομαι.
 
Κοίτα,συνήθως οι 2 πρώτες εβδομάδες είναι οι εισπρακτικά δυνατές,ειδικά στο Αμέρικα !
 
μολις γυρισα απο το κοσμοπολις στο μαρουσι,πολυ καλη η ταινια,εκπληκτικα εφε,καταιγιστικη δραση,δεμενο σεναριο και νιωθεις και ενα δεος με τον ψηφιακο αρνολντ...

παιδια,δειτε το οποσδηποτε!αξιζει! ;)
 
Αρκετά καλή η ταινία.

Σχεδόν ό,τι περίμενε κανείς να δει από την 4η συνέχεια του Terminator. Πόλεμο ανθρώπων εναντίον των μηχανών. Αυτό ήταν το σενάριο εξάλλου.

Αν και τo soundtrack της ταινίας το είχε αναλάβει ο Danny Elfman προσωπικά δεν άκουσα κάτι το ιδιαίτερο.

Πολύ καλή η ιδέα η κατασκευή του Marcus Wright ίσως όμως θα έπρεπε να τη χρησιμοποιήσουν πιο ρεαλιστικά.

Από αυτές τις ατέλειες της ταινίας, αποζημιώνεσαι από τη συνεχή δράση τα πολύ καλά εφέ και από την επιβλητική εμφάνιση των Terminators που είναι ίσως οι πιο τρομαχτικοί εχθροί στην ιστορία του κινηματογράφου.

Όντως βρίσκεται κάποια σκαλοπάτια χαμηλότερα από το I και το II, αλλά πιθανότατα είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να δει κάποιος fan της δράσης αυτόν τον καιρό στους κινηματογράφους.

Θα πρέπει όμως να σημειωθεί πως οι ταινίες αυτές είναι γενικά για τους οπαδούς της σειράς (κάτι σαν τις συνέχειες του Rambo).

Επειδή ακούω και διαβάζω πάλι αρκετές αρνητικές κριτικές για το περιεχόμενο της ταινίας από εφημερίδες και περιοδικά, πρέπει επίσης να σημειώσουμε πως η συγκεκριμένη δεν είναι για «κουλτουριάρηδες της 7ης τέχνης». Αυτοί έχουν τις ταινίες τους κι εμείς τις δικές μας.

Άλλοι πηγαίνουν cinema για κρίνουν το σκηνοθέτη και να ψάξουν κρυφά μηνύματα (καταλαβαίνετε τι κρυφά) κι εμείς για να διασκεδάσουμε και να πωρωθούμε.

Οι retroμανιακοί ιδίως πρέπει να σέβονται την όποια συνέχεια :)

Υ.Γ. Αθάνατα αυτά τα Α-10 Thunderbolt.

Υ.Γ.2 Άντε και Alien 5.
 
Αστε τους να γραφουν οτι θελουν οι κριτικοι.......

Το GRM review team βλεπω δινει 10αρια αβερτα. :thumbup:
 
Εάν ο Terminator ήταν ντυμένος στα ροζάκια........... :D :D:D:D

Θα δω τη ταινία σε λίγο (αν προλάβω και σήμερα) οπότε θα εκφέρω γνώμη έπειτα.........

Αν και δεν υπάρχει περίπτωση να διαφωνίσω με τους υπόλοιπους!!!!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
10άρι και απο εμένα :) Πολύ καλό!
 
Πολύ καλή ταινία- αν και δεν την περίμενα τόσο καλή...
 
Περιμένω να δω ποιος θα είναι ο πρώτος που θα πει ότι δεν του άρεσε καθόλου ! :p :p
 
Εμενα μου αρεσε αλλα δεν τρελλαθηκα κιολας

Παντως προκειται για τη μοναδικη σηκουελ τριλογια που μπορει να χρησιμευσει και ως πρηκουελ!!!

Θελουμε κι αλλο ψηφιακο Άρνι ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ξεσκίστηκε στα spoilers το thread.... :( :(
 
Το είδα στην πρεμιέρα. Πολύ ζόρικο το βρήκα και θα ήθελα να κρατούσε καμιά ώρα ακόμη. Τα εφε άψογα και ο bale πολύ καλός όπως επίσης και ο νέος ηθοποιός worthington κατα την ταπεινή μου άποψη. Θα παω να το δω ξανά με πιο καθαρό μυαλό.

Πολύ μου άρεσε που ακούστηκε για λίγο το You could be mine των guns'n'roses στη σκηνή με τις μηχανές εξολοθρευτές. Προς τιμήν του 2ου εξολοθρευτή φαντάζομαι.


Στην σκηνή με την εμφάνιση του ψηφιακού arnold έπεσε τρελό χειροκρότημα όπως έπρεπε.
 
telonio είπε:
Θα παω να το δω ξανά με πιο καθαρό μυαλό.
Αυτό ακριβώς θα κάνω κι εγώ,απόψε κιόλας,μια και το ξαναβλέπω ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ !

Και ΦΥΣΙΚΑ είμαι μέσα να το δω και τρίτη φορά,εν είδει GRMικού invasion !!! :D :D
 
Πίσω
Μπλουζα