The expendables 1,2,3 (2010-14)

Θα ήθελα να μάθω τι βαθμολογία θα έβαζε o συγκεκριμένος στο Cobra. Πιθανότατα 0/5 πάλι, αλλά εγώ το είχα καραευχαριστηθεί...

Τι περιμένει δηλαδή από τον Σταλόνε, να γίνει Κιούμπρικ ή Χάνεκε; Πρωταγωνιστής ταινιών περιπέτειας είναι και από τους καλύτερους μάλιστα
 
caramon είπε:
Πολύ καλό,όντως !!!!!!!

Rakeesh είπε:
Η γνωστη ιστορια :)
Μια ταινια πρεπει να κρινεται για αυτο που θελει να πει. Αν εγω εφτιαχνα καλτ ταινια tribute σε εκεινη την εποχη, ναι, θα την εκανα εσκεμμενα αφελή και να θυμιζει '80. Και αν μου ελεγαν κατι τετοιο, θα ενιωθα οτι τα καταφερα ;)

Αν η ταινια δεν καταφερει πχ να προσομοιασει εκεινη την εποχη και εκεινο το genre, αν πχ δεν μας μεταφερει το feeling ή να μας κανει να νοσταλγησουμε, αν πχ ειναι φτηνο κακεπτυπο ή αν πχ βασιζεται σε ενα αχταρμα αντιγραφων, τοτε ναι, θα ειναι αποτυχημενη. Αλλα ολα τα αλλα, για το ποιοι ειναι καλοι και κακοι, Αμερικανους, προπαγάνδα και "ποιότητα", ειναι ιστοριες για αλλους

Τωρα αν ο συγκεκριμενος κριτικος νιωθει οτι ο Σταλονε ζηλευε τους αλλους και εβαλε τον εαυτο του πρωτη μουρη, μπραβο του που ειναι Γιουρι Γκελλερ. Γιατι οι συμπρωταγωνιστες του που δεχτηκαν να παιξουν διπλα του, προφανως δεν ειναι :D

Stormwatch είπε:
Θα ήθελα να μάθω τι βαθμολογία θα έβαζε o συγκεκριμένος στο Cobra. Πιθανότατα 0/5 πάλι, αλλά εγώ το είχα καραευχαριστηθεί...Τι περιμένει δηλαδή από τον Σταλόνε, να γίνει Κιούμπρικ ή Χάνεκε; Πρωταγωνιστής ταινιών περιπέτειας είναι και από τους καλύτερους μάλιστα
Περιμένω με περιέργεια να διαβάσω κι άλλες κριτικές για την ταινία πάντως παιδιά.Κι αναρωτιέμαι αν και ποιος θα είναι εκείνος που θα "τολμήσει" να της βάλει μια καλή βαθμολογία... ;)

***edit***

Άλλη μία,πληρέστατη,παρουσίαση και κριτική της ταινίας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αδέρφια, γέμισε ο τόπος θολοκουλτούρα. Πως να βάλουν καλή βαθμολογία αν δε πρωταγωνιστεί (τουλάχιστον ένας) τοιούτος, και δεν φοράνε manolo blahnik;
 
Ψήνεστε για Αντρική Βραδιά για παρακολούθηση της ταινίας; Απλά μια σκέψη... :armed:
 
Αμα κανονιστει κατι μεσα κι εγω. Για Αθηνα βεβαια. Omenforever Τριπολη δεν μενεις?
 
Shadowdancer2501 είπε:
Αδέρφια, γέμισε ο τόπος θολοκουλτούρα. Πως να βάλουν καλή βαθμολογία αν δε πρωταγωνιστεί (τουλάχιστον ένας) τοιούτος, και δεν φοράνε manolo blahnik;
Χαλαρά. Αν η ταινία δεν έχει ένα μαύρο με κόμπλεξ κατωτερότητας, μία γυναίκα που θα ήθελε να είναι άντρας και ένα ντινγκιντάνγκα ο οποίος θέλει να κάνει τη προσωπική του επανάσταση - οι οποίοι πάνω σε ένα νησί σώζουν τη Γη από τους κακούς εξωγήϊνους ναζί από τον κυβερνοχώρο - δε παίρνει καλές κριτικές.

Δε χρειάζεται ντεμέκ διανόηση, θολομυστήρια και έμμεση ψυχανάλυση του θεατή για να κάνεις μία καλή ταινία.

Από τη συνέντευξή του ο Sly φαίνεται ότι αυτοσαρκάζεται - ξέρει τί πλασάρει και τί ζητά ο υποψήφιος θεατής και ελπίζω να είναι τόσο καλό όσο το Rambo 4.

Όσο για τους κριτικούς... get a real job.
 
Nice, η φάση μπορεί να συνδυαστεί και με τεστοστερονική συνάντηση για καφέ(ας επιληφθούν οι τελετάρχαι), και μετά έφοδο στον κινηματογράφο. Μιλάμε πάντα για Αθήνα.
 
Frank213 :

Αν η ταινία δεν έχει ένα μαύρο με κόμπλεξ κατωτερότητας, μία γυναίκα που θα ήθελε να είναι άντρας και ένα ντινγκιντάνγκα ο οποίος θέλει να κάνει τη προσωπική του επανάσταση - οι οποίοι πάνω σε ένα νησί σώζουν τη Γη από τους κακούς εξωγήϊνους ναζί από τον κυβερνοχώρο - δε παίρνει καλές κριτικές.
:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh:
 
Οσο για την κρητικη του στο κειμενο του φαινεται τι ανθρωπος ειναι....ειναι ανθρωπος που θα ηθελε να ηταν ματσο, να τον ελεγαν Stallone, να το επαιζε πρωτη μουρη.....και φαινεται απο τα λεγομενα του οτι ειναι τυπος που ζηλευει,και ντρεπεται να πει στους γνωστους του οτι εχει ολες της συλλογες ταινιων Rambo,Rocky.....και ολες της αλλες "αποτυχιες" του Stallone.
 
Μόλις γύρισα από το σινεμά. Παιδιά η ταινία σπέρνει. Απίστευτες σκηνές! Χαλαρά θα το δω και δεύτερη φορά στο σινεμά. Αδέρφια κανονίστε.
 
Απόψε το είδα για δεύτερη φορά στο σινεμά. Ήταν τόσο διασκεδαστική όπως την πρώτη φορά που την είδα. Χαλαρά θα πάω και τρίτη!
 
Αμα ειναι να παμε τελικα ας κανονιστει κατι συγκεκριμενο. Κατα προτιμηση σε αιθουσα που ειναι προσβασιμη και απο μετρο/τρενο. Προτεινω το ODEON Starcity στη Συγγρου. Περπατησιμη σχετικα αποσταση απο τη σταση Συγγρου-φιξ. Εχει και καφετεριες για πιο πριν.

Οποιος εχει να προτεινει καλυτερη η και καποια συγκεκριμενη μερα. Καθε πεμπτη αλλαζουν και τα προγραμματα στα σινεμα οποτε απο αυριο θα ξερουμε που και τι ωρες θα παιζεται για την επομενη βδομαδα
 
Εγω το ειδα προχθες, το εργο ειναι φοβερο.
 
Leon είπε:
Μιλάμε για την απόλυτη καφρίλα! :D Όλοι σχεδόν οι action heroes μαζεμένοι σε μια ταινία. Μόνο ο Chuck Norris λείπει!
Δεν τον έβαλαν γιατί οι υπόλοιποι δεν θα χρειαζόντουσαν ! :D :D:D

(Chuck Norris Factoid) :p :p:p
 
Δεν το έχω δει ακόμη και με έχετε μπριζώσει με όσα γράφετε!! Μέσα στο weekend είναι must viewing!!
 
το είδα εχτές, το έργο τα σπάει, είναι ότι περίμενα να δω, υπήρχαν σκηνές και ατάκες που απλά χειροκροτούσαμε :clap:

μιλάμε για τρελό body count το cast

expen-page.png
expen-page.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα