The Karate kid 1,2,3 - Cobra Kai

Είδα 6 επεισόδια στην 1/1 και 4 στις 2/1, αντε τώρα να περιμένω ένα χρόνο.
 
Ημουν περιπου στη μεση της μινι σειρας The Last Place on Earth (1985) οταν εγραψες το προηγουμενο μηνυμα. Τελικα τα ειδα ολα χτες το απογευμα.

Αυτη η σειρα εχει ευκολα την καλυτερη αναλογια απολαυσης ανα λεπτο απο οποιαδηποτε αλλη σειρα της τελευταιας δεκαετιας.
 
Την είδα και εγώ όλη μονορουφι σχεδόν... Πάρα πάρα πολύ καλή και δεν "ξεχειλωσε" καθόλου. Κρατάει την ποιότητα και μην πω ότι η τρίτη σεζόν ήταν η πιο καλή από όλες.
Τώρα περιμένουμε κάνα χρόνο. Διάβασα ότι τελείωσε το γράψιμο της 4ης και ότι μέσα στο Γεναρη ξεκινάνε τα γυρίσματα.
 
Την είδα και εγώ όλη μονορουφι σχεδόν... Πάρα πάρα πολύ καλή και δεν "ξεχειλωσε" καθόλου. Κρατάει την ποιότητα και μην πω ότι η τρίτη σεζόν ήταν η πιο καλή από όλες.
Τώρα περιμένουμε κάνα χρόνο. Διάβασα ότι τελείωσε το γράψιμο της 4ης και ότι μέσα στο Γεναρη ξεκινάνε τα γυρίσματα.
Η τρίτη ήταν σίγουρα η καλύτερη απο όλες.
 
Τελείωσα εχθές την τρίτη σεζόν. Καταιγιστική και συγκινητική, ειδικά για όσους θυμούνται καλά τις ταινίες!

Ωραίο cameo και από τον πληθωρικό Dee Snider των Twisted Sister!
 
Η 3η σεζόν είναι διαθέσιμη! Ξεκινήσατε να βλέπετε?
Σάββατο 12:30 - 06:45 το πρωί τα είχα δει όλα.Ξενύχτησα αλλά χαλάλι τους.Όταν είδα όλους τους παλιούς χαρακτήρες σαν γκεστ σταρ στα επεισόδια έπαθα τη πλάκα μου.Κρατιούνται πάρα πολύ καλά για την ηλικία τους, ειδικά οι γυναίκες.Μακάρι όλοι μας να δείχνουμε έστω κατα το ήμισυ της φυσικής τους κατάστασης και ομορφιάς όταν φτάσουμε στην ηλικία τους...
 
Κι επειδή η σειρά Cobra Kai βρίθει από 80's hard/ metal αναφορές, σας θυμίζει κάτι το κομμάτι από τον τελευταίο κύκλο; :)

 
Κρατιούνται πάρα πολύ καλά για την ηλικία τους, ειδικά οι γυναίκες.Μακάρι όλοι μας να δείχνουμε έστω κατα το ήμισυ της φυσικής τους κατάστασης και ομορφιάς όταν φτάσουμε στην ηλικία τους...

Μακαρι αλλα δεν το βλεπω...
 
Το τελευταίο επεισόδιο της 5ης σεζόν μου άρεσε τόσο που το είδα καπάκι 2η φορά.

Προσέξατε ότι θα μπορούσε να είναι φινάλε της σειράς? Μάλλον ήταν προετοιμασμένοι να το τελειώσουν, αλλά πήραν παράταση για άλλη μια σεζόν, οπότε πρόσθεσαν την ανατροπή στην τελευταία σκηνή.
 
Πίσω
Μπλουζα