The Last Of Us: Reinventing cinematic gaming (PS3 Exclusive)!

Kαινουργιο gameplay video και το διευκρινιζω GAMEPLAY video που δηχνει την ποιοτητα των γραφικων και οχι καποιο trailer γενικοτερα.Τωρα τι το φανταστικο και απιστευτο βλεπει καποιος σε αυτα τα γραφικα δεν μπορω να καταλαβω.Μπορει απο gameplay το παιχνιδι να ειναι πολυ καλο αλλα πραγματικα απο γραφικα εμενα με φαινεται κατι το συνηθισμενο με οχι πολυ μεγαλης ποιοτητας textures και ειδικα στο τελος που τον δαγκωνει το ζομπι πραγματικα φαινεται σαν να ειναι γραφικα ενος απο τα καλητερα παιχνιδια πχ του ps2 στα τελειωματα του..Πραγματικα απογοητευτηκα παρα πολυ με αυτο το βιντεο γιατι ακομα και τα γραφικα του resident evil 6 με φαινονται πολυ καλητερα απο αυτο.

 
Δεν είναι πολύ άσχημο, τα zombies έχουν πολύ ωραίο animation και τα ηχητικά εφέ είναι πολύ brutal. Δεν έχω πρόβλημα με τα γραφικά να σου πω την αλήθεια. Το πρόβλημα, που κατά την γνώμη μου έχει αυτό το παιχνίδι και στην κυριολεξία το σκοτώνει είναι το ότι αποφάσισαν να το κάνουν ICO clone και να σε ακολουθεί ένα κοριτσάκι κατά την διάρκεια όλου του παιχνιδιού. Με την διαφορά ότι το κορίτσι στο Last of Us δεν θα είναι τόσο λιγομίλητο ή διακριτικό φαντάζομαι.
 
Προβλημα με τα γραφικα δεν εχω και γω γιατι πολυ απλα οπως εχω πει δεν με απασχολουν τα γραφικα.Απλα ολα ωσα εχω ακουσει απο διαφορους γιαυτο το παιχνιδι μαυτα που βλεπω πραγματικα εχουν τεραστια διαφορα.Φυσικα και δεν ειναι ασχημο αλλα εντυπωσιακο κλπ δεν ειναι σε καμια περιπτωση.
 
metalcandyman είπε:
Προβλημα με τα γραφικα δεν εχω και γω γιατι πολυ απλα οπως εχω πει δεν με απασχολουν τα γραφικα.Απλα ολα ωσα εχω ακουσει απο διαφορους γιαυτο το παιχνιδι μαυτα που βλεπω πραγματικα εχουν τεραστια διαφορα.Φυσικα και δεν ειναι ασχημο αλλα εντυπωσιακο κλπ δεν ειναι σε καμια περιπτωση.
Το hype στα γραφικά είναι συνηθισμένο φαινόμενο με τα παιχνίδια στο PS3. Ολοι θυμόμαστε το Killzone 2 trailer. H το motorstorm. Μετά θυμάμαι πολύ κόσμο και τους φίλους μου που λέγανε ότι τα πρώτα videos του Final Fantasy ήταν γραφικά παιχνιδιού (ενώ έκανε μπαμ ότι ήταν FMV) και φυσικά το τελικό παιχνίδι ούτε που πλησίαζε αυτή την φαντασίωση.

Γενικώς είμαι πολύ σκεπτικιστής όταν αφορά το hype στα παιχνίδια γενικότερα, αλλά όσον αφορά το Playstation ειδικά δεν πιστεύω λέξη.
 
Το παιχνίδι απ'ο,τι διαπιστώνω εχει 2 modes. Το πρωινό που αντιμετωπίζεις κοινούς θνητούς άμεσα (ή έμμεσα με stealth διαδικασίες), όπως σε όλα τα trailer/preview του τελευταίου 1.5 χρόνου και στο...βραδινο, όπου αντιμετωπίζεις ζομπι το οποίο mode μοιάζει καπως με το σκοτάδι του doom. Καθότι βράδι λοιπόν (τ'ακούς Βασίλη; Ναι, να λες! :p ) είναι μαυρο κι αραχνο (όπως δείχνει) και οι λεπτομέρειες είναι λίγες, αφου το παιχνίδι εστιάζει στο gameplay. Ανυπομονώ!...........ανυπομονώ να πέσει στα 25 ευρώ μαζί με τα μτφ (σε κανα χρόνο από τώρα δηλαδή :D :D:D).

Ατά.... :baby2:
 
Rygar είπε:
Το παιχνίδι απ'ο,τι διαπιστώνω εχει 2 modes. Το πρωινό που αντιμετωπίζεις κοινούς θνητούς άμεσα (ή έμμεσα με stealth διαδικασίες), όπως σε όλα τα trailer/preview του τελευταίου 1.5 χρόνου και στο...βραδινο, όπου αντιμετωπίζεις ζομπι το οποίο mode μοιάζει καπως με το σκοτάδι του doom. Καθότι βράδι λοιπόν (τ'ακούς Βασίλη; Ναι, να λες! :p ) είναι μαυρο κι αραχνο (όπως δείχνει) και οι λεπτομέρειες είναι λίγες, αφου το παιχνίδι εστιάζει στο gameplay. Ανυπομονώ!...........ανυπομονώ να πέσει στα 25 ευρώ μαζί με τα μτφ (σε κανα χρόνο από τώρα δηλαδή :D :D:D).
Ατά.... :baby2:
Φιλαρακι μου αυτα τα βραδι ξεβραδι εγω τακουω βερεσε.Τοσο καιρο εμφανιζαν FMV Videos και ολοι μιλουσαν για τα γραφικα λες και δεν εβλεπαν οτι ειναι FMV.Τωρα που εμφανιστηκε gameplay το παιχνιδι δεν εχει καμια σχεση με ολα αυτα και ειναι σαφως κατωτερης ποιοτητας τα γραφικα.Οπως ειπα δεν με νοιαζουν προσωπικα εμενα τα γραφικα και το παιχνιδι σαν παιχνιδι μπορει να ειναι παιχνιδαρα δεν το αμφισβητω αυτο αλλα ελεος με αυτη την προπαγανδα της sony με τα FMV οπως γραφει και ο imgema παραπανω που καταριπτετε οταν εμφανιζονται gameplay videos.
 
Μα υπάρχει ήδη gameplay video από πέρυσι, με εκπληκτικά γραφικά:

http://www.youtube.com/watch?v=vxT8wa888HE

Προφανώς, στο καινούργιο, το αδικεί το γεγονός οτι τα πάντα φωτίζει ένας φακός, όπως είπε και ο Rygar.

Όσο για το.... κοριτσάκι, φήμες λένε πως τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται, ότι και να σημαίνει αυτό...
 
Πάρτε ένα preview:

We were shown two types of infected and were able to play against them in the demo.
•Runners – These are stage one infected who have a slight sense of humanity left but canʼt control themselves. They are fast and attack in packs, but they have limited sight due to the infection growing out of its victims' eye sockets.

•Clickers – These are full-blown, stage three infected, who are completely blind and use echolocation “clicks” to find prey. They can hear the slightest sound, so youʼll want to distract them by throwing bricks and bottles to lead them away from you.

...it provides a fantastic survival horror experience with some truly terrifying moments. The gameplay is smooth and fluid, and we look for more good things to come from this title in the months to come before it launches in May, only on the PlayStation 3
Preview
 
Οπως ανακοινωσε η Naughty Dog η διαρκεια του The Last of us θα ειναι 12 ωρες και αν καποιος ψαξει για διαφορες λεπτομερειες κλπ μπορει να φτασει ως και 16.Δεν ξερω πως θα ειναι το παιχνιδι στην τελικη του μορφη τι γραφικα θα εχει πως θα ειναι το gameplay κλπ αλλα για μενα και το τονιζω ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι πολυ μικρο σε διαρκεια και το θεωρω απαραδεκτο που τα περισσοτερα παιχνιδια νεας γεννιας ειναι τοσο μικρα.
 
Ωωπ μεγαλες κουβεντες,για να δουμε τι θα δουμε.
 
Το παιχνίδι φαίνεται καλό, ακόμα και για μένα που απεχθάνομαι τις ταινίες-games. Aλλά το να νταντεύω σε όλο το παιχνίδι την Ellen Page, είναι too much.

Edit: Δεν έχει και πολλές πληροφορίες το review. Θα μπορούσε να το γράψει οποιοσδήποτε είδε απλά ένα preview video. Αμφιβάλλω ο reviewer να το έπαιξε το παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι εστί Edge (πλην του κιθαρίστα των U2:D);
 
Πίσω
Μπλουζα