The Last Of Us: Reinventing cinematic gaming (PS3 Exclusive)!

Ajax87 είπε:
Αμα ειναι 2-3 ωρες να παλι καλα να λες! Ολο το παιχνιδι ειναι κανα 15ωρο και περιμενεις DLC με 10-12;; :p
ps. Οταν λες gameplay εννοεις μαζι με τα cutscene που ειναι το 80% αυτου του χρονου ε;; :diablotin: χαχαχαχα
Προσωπικά μου πήρε αρκετά παραπάνω. Επίσης, αν ανεβάσεις τη δυσκολία ο χρόνος ανεβαίνει κατακόρυφα. Και ναι, τα cutscenes είναι απαραίτητα για ενα τέτοιο παιχνίδι, όμως στο συγκεκριμένο δεν κούρασαν σε καμμία περίπτωση (όπως π.χ στο MGS 4). Πάντως μιλάμε για μακράν το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς (για μένα τουλάχιστον), και ένα τίτλο που έκανε όλες τις πλατφόρμες να ψιλοντρέπονται για την απουσία του απο αυτές...(Ω ναί, ακόμη και τα τουμπανιασμένα PC's)

Και εγώ με την σειρά μου περιμένω το DLC (ποτέ μου δεν περίμενα οποιοδήποτε DLC, ούτε με απασχόλησε, σημειωτέον) και ελπίζω να δούμε κάτι αντίστοιχα δυνατό στο PS4, μπάς και ψηθώ να το πάρω ! Για μένα η Naughty Dog (παρέα με την Rockstar) βρίσκονται ακριβώς στο επίπεδο που πρέπει σήμερα.
 
Ajax87 είπε:
Αμα ειναι 2-3 ωρες να παλι καλα να λες! Ολο το παιχνιδι ειναι κανα 15ωρο και περιμενεις DLC με 10-12;; :p
ps. Οταν λες gameplay εννοεις μαζι με τα cutscene που ειναι το 80% αυτου του χρονου ε;; :diablotin: χαχαχαχα
Βλέπουμε κι εσάς με τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ παιχνίδια σας. Είστε τόσο απασχολημένοι μ' αυτά που δεν έχετε καιρό για τίποτα άλλο... εκτός απο το να τρολλιάζετε! :diablotin:

Το last of us ήταν το παιχνίδι που μ' έκανε ν' ασχοληθώ με το ps3. Κάθε συνέχιση του είναι καλοδεχούμενη!

@Other_Reality

Νομίζω οτι είναι ακόμα νωρίς για παιχνίδια τέτοιου επιπέδου στο PS4.
 
Τουλαχιστον εχουνε Gameplay :p .

Τελως παντων γουστα ειναι αυτα δεν νομιζω οτι εχει νοημα να το συνεχισουμε ,χαβαλε στον ρυγκαρ ηθελα να κανω :D .
 
Είναι οι 2 εταιρίες που θα με κάνουν να παρω PS4 (όταν πέσει στα κάτω των 300 ευρών :D ).
 
Ναι, μόνο ο Rygar νομίζεις θα τη βγάλει σπίτι! :biglaugh:
 
Πολλοί από μας θα τη βγάλουν σπίτι... :)
 
Το λαστοβας, μας φέρνει πιο κοντά! :fafoutis:
 
Βασικά εννοούσα αυτό:

Other_Reality είπε:
Για μένα η Naughty Dog (παρέα με την Rockstar) βρίσκονται ακριβώς στο επίπεδο που πρέπει σήμερα.

Rygar είπε:
Είναι οι 2 εταιρίες που θα με κάνουν να παρω PS4 (όταν πέσει στα κάτω των 300 ευρών :D ).


Ετσι όπως απάντησα πιο πάνω, ξεκάρφωτα, φαινόταν να μιλάω στο ντοίχο :D .
 
........................................




Capture.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας ευχαριστώ όλους, να'στε όλοι καλα!
 
Rygaaar δυο ωριτσες το DLC,το θετικο ειναι οτι λενε τα καλυτερα αυτοι που το παιξαν.


Σε τρεις μερες ,βαλτε 15 ευρα στην ακρη απο τωρα.
 
Το τερματισα και ειναι οντως πολυ δυνατο σε ολους τους τομεις(γραφικα σεναριο χειρισμος ) αλλα δεν θα το ψηφιζα για παιχνιδι της χρονιας παντως .Βλεπω νεο dlc μικρο ομως σε διαρκεια θα ειναι .Για τους οπαδους παντως μια χαρα θα κατσει η κυκλοφορια
 
Aardvark είπε:
Rygaaar δυο ωριτσες το DLC,το θετικο ειναι οτι λενε τα καλυτερα αυτοι που το παιξαν.
Σε τρεις μερες ,βαλτε 15 ευρα στην ακρη απο τωρα.
Νταξει, 3-4 ωρίτσες θα ειναι όταν το παίζεις πρώτη φορά. Προς το παρόν το ps3 μου κοιμάται, βαργιέμαι να το ανοιξω.
 
Kαλα αν το αναψεις ,το ξεκινησεις και πας για καφε και ξαναρθεις μπορει να ειναι και 4-5 ωριτσες. :p
 
Μόλις τελείωσα το Left Behind και μου πήρε κοντά στις 4 ώρες για να το ολοκληρώσω.

Μη κολλάτε στην διάρκεια. Για άλλη μια φορά η ND δίνει μαθήματα για το πως πρέπει να είναι ένα παιχνίδι αυτού του είδους.

Καταπληκτικοί χαρακτήρες (Kudos στην ND για την τολμηρότητά της καιρός είναι τα παιχνίδια να ωριμάζουν και προς άλλους προβληματισμούς - όσοι το παίξετε θα καταλάβετε - δε λέω περαιτέρω για να μη κάνω spoiler),

χιούμορ, τρόμος, αγωνία, ξεγνοιασιά και άλλα πολλά σε ένα DLC που ξεχειλίζει από ποιότητα.

Για άλλη μια φορά έμεινα άφωνος με το έπεσαν οι τίτλοι τέλους...

Το καλύτερο παιχνίδι του PS3 για μένα, ένα από τα καλύτερα σύγχρονα παιχνίδια ever.

Ανυπομονώ τι θα φτιάξουν οι άνθρωποι στο PS4.
 
Ερχεται ο Λαστοβας στο PS4.

 


Capture.JPG

 


image_318285_full.jpg




The PS4 edition of Naughty Dog's critically acclaimed The Last of US will render in 1080p resolution in addition to a string of other improvements listed by online retailer Amazon. Among the enhancements, The Last of Us on PS4 will boast higher resolution character models, improved shadows and lighting, "in addition to several other gameplay improvements". The Last of Us Remastered, as it is officially titled on Amazon, will include the Abandoned and Reclaimed Territories map packs, along with the critically acclaimed Left Behind single player DLC.
http://www.computerandvideogames.com/458273/last-of-us-ps4-details-1080p-and-gameplay-improvements/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναμενόμενη κυκλοφορία, είναι τόσο νωπές οι μνήμες πάντως που δεν θα αγόραζα PS4 για να το παίξω σε μεγαλύτερη ευκρίνεια. Σίγουρη αγορά για το μέλλον, όταν και εφόσον δηλαδή ! (Αφήνω στην καβάτζα το DLC για το PS4 !)
 
Τρεϊλερακι φρεσκο φρεσκο




[h=1]The Last of Us Remastered for PS4 Trailer[/h]

 
Μερικα ινφο για την Remastered εκδοση του Λαστοβα για το PS4 απο το EDGE.




Creative Director Neil Druckmann mentioned that the Remastered version takes advantage a new lighting model that makes a “significant difference” compared to the game on PS3. High resolution models have also been used for characters, that now are on par with what appeared in cutscenes in the PS3 version of the game.
Lastly, the new versionʼs cinematic cutscenes will run at 1080p and 60 fps, and they have been completely re-rendered.
 
Πίσω
Μπλουζα