Theseis

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.283
http://www.theseisgame.com/

Ενα adventure για 360 και PC απο ελληνες προγραμματιστες!

Απο οσα ειδα φαινεται εξαιρετικα προσεγμενο με πολυ ενδιαφερουσα ιστορια και υποσχεται καλους γριφους.

Η LadyHawke (μιας και ειχε κανει παραπονα για ελλειψη adventure sto 360) θα το εκτιμησει ιδιαιτερως...

Κυκλοφορει καπου στις αρχες του 2007...
 
Το site σκοτώνει πάντως.... Ας ελπίσουμε και το game.

Nice find man :thumbup:
 
Πολύ ενδιαφέρον φένεται. Μακάρι να δούμε και άλλες τέτοιες δουλειές Ελλήνων προγραματιστών. Κοίτα να δεις που όλο και ζυγώνει η ωρα που θα αγοράσω το 360!
 
Αυτό που πάντα μου έκανε εντύπωση είναι το τι τρώνε μέχρι να κυκλοφορίσει το παιχνίδι.

Όχι ότι μετά είναι σίγουρο ότι θα φάνε.
 
Έλα ντε....

Αυτή είναι πάνω-κάτω και η "κατάρα" του gaming σήμερα. Γι'αυτό πλέον οι φιλόδοξες (εκτός μεγάλων εταιριών) προσπάθειες σπανίζουν...(τα είπε και ο Costikyan στο γνωστό [edit]the-underdogs[edit])...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
OMG, μια εξαιρετική προσπάθεια από Έλληνες. Επιτέλους.

Thanks Wally.

Άλλα ελληνικής κατασκευής παιχνίδια του εμπορίου που θυμάμαι: (μήπως να το κάνουμε νέο thread αυτό αδέρφια μου moderators; )

«Απόδραση από τον Άρη» (είχε ακουστεί πολύ κάποτε, είχε κυκλοφορήσει τελικά; )

«Κρίση στο Αιγαίο»

Κάποιο με θέμα τον Μέγα Αλέξανδρο αν δεν απατώμαι.

«1821: Αγώνας για την Ελευθερία» (πολύ συγκινητική προσπάθεια)

Είμαι σίγουρος ότι μου διαφεύγουν κάποια.

Πάντως, με μια πρώτη ματιά, το “Theseis” με ενθουσίασε. :thumbup:
 
Ενα adventure για 360 και PC απο Eλληνες προγραμματιστες?????Αμάν!!!!!Σοβαρά μιλάτε?Μα αυτό φαίνεται αριστούργημα!!!!!
 
Το site είναι πολύ καλό και μάλιστα γεμάτο συμβολισμούς. Ας ελπίσουμε ότι έτσι θα είναι και το ίδιο το παιχνίδι. Το trailer του πάντως έχει ενδιαφέρον.

Επίσης, το άλλο βιντεάκι που δείχνει μέσα το παιχνίδι μου θυμίζει Oblivion, μια συγκεκριμένη αποστολή του Mages Guild στα βάθη ενός αρχαίου ναού!
 
Keeper πολύ καλό το manifesto. Για άλλη μια φορά με εκπλήσεις. Γιατί βρε αγόρι έπεσες στα βαριά; Εσύ είχες προοπτικές :D
 
shock είπε:
Keeper πολύ καλό το manifesto. Για άλλη μια φορά με εκπλήσεις. Γιατί βρε αγόρι έπεσες στα βαριά; Εσύ είχες προοπτικές :D
Στο gaming, ιδεολογικά, μάλλον κοντά είμαστε. Ε, για μια μικροδιαφωνία στα λειτουργικά δεν θα τα χαλάσουμε :p
 
Omenforever, αν και δεν είναι εδώ οι αγγελίες, δίνω ακόμα και 100 Ευρώ να αγοράζω το 'Κρίση στο Αιγαίο' αυθεντικό. Το ψάχνω χρόνια και ζαμάνια.

Εννοείται ότι όποιος το έχει έστω και αντιγραμμένο, ενδιαφέρομαι να το δω.

Για το "Θέσεις", πραγματικά έχω μείνει άναυδος (τόσο με το παιχνίδι όσο και με το site) και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι πρόκειται για ελληνική παραγωγή. Ελπίζω να κυκλοφορήσει πολύ σύντομα!
 
Μα καλά δεν το ξέρετε ότι ήδη έχουμε βγεί πρώτοι σε διεθνή διαγωνισμό Assemply? τσικ τσικ... είπαμε ρετρό αλλά υπάρχουν καλές βάσεις από τότε και φυσικά ξέρω τουλάχιστον έναν από τους προγραμματιστές του παιχνιδιού.

Κάποτε όταν προγραμμάτιζα pascal & clipper είχα φτιάξει κι εγώ ένα adventure της πλάκας βέβαια με στάτικές φωτογραφίες, χωρίς να το τελειώσω φυσικά... Από computing καλά πάμε... σ'άλλα πράγματα πάσχουμε.
 
Xmmm.. τωρα να πω ψέμματα; Clipper 5.2 ήταν... γιατί είχε δυνατά DOS-menus... :D αλλά είχε gif ρουτίνα για τις φωτογραφίες με photostyler!
 
AEON είπε:
Omenforever, αν και δεν είναι εδώ οι αγγελίες, δίνω ακόμα και 100 Ευρώ να αγοράζω το 'Κρίση στο Αιγαίο' αυθεντικό. Το ψάχνω χρόνια και ζαμάνια.
Εννοείται ότι όποιος το έχει έστω και αντιγραμμένο, ενδιαφέρομαι να το δω.
Aeon, μακάρι να είχα κι εγώ την πλήρη έκδοση. Για παρηγοριά πάντως έπαιξα λίγο το demo του παιχνιδιού που βρήκα στο cd ενός PC-Master του ΄97. Δες το κι εσύ άλλη μια φορά…
 
@Omen. Την επόμενη φορά σε Cobol ή RPG II.

Χαράς το κουράγιο σου.

:D :D
 
To site του Theseis είναι από τα καλύτερα που έχω δει και από άποψη

σχεδιασμού αλλά και λειτουργίας (και ας μην είναι πλήρες ακόμα). Το

περίεργο είναι ότι παρόλα αυτά, δούλευε ταχύτατα, κι ας ήταν παρέα

με τον αζούρη και καμιά εικοσαριά ακόμα παράθυρα από το firefox ανοιχτά.

Πραγματικά, αν και αυτού του σχεδιασμού τα site δεν με τρελαίνουν, το

συγκεκριμένο μου άρεσε πολύ. Ελπίζω και το παιχνίδι να είναι ανάλογο

των προσδοκιών μας.
 
Πίσω
Μπλουζα