Theseis

Απʼ ότι μου είπε σήμερα ένας προγραμματιστής, πολύ γνωστός των δημιουργών του Theseis(μάλιστα είχε αναλάβει και ένα πρωτότυπο feature του παιχνιδιού), το Theseis είναι νεκρό. Όπως το ακούσατε. Νεκρό. Για να μην προχωρήσω σε δυσάρεστες λεπτομέρειες θα πω μόνο ότι το inside-joke των δημιουργών του παιχνιδιού είναι ότι αντί για «Θέση» θα έπρεπε να γυρίσουν το Θήτα ώστε να γίνει Φι και το παιχνίδι να ονομάζεται «Φέσι». Με άλλα λόγια τα παιδιά του Theseis ήταν απλήρωτα για αρκετούς μήνες πριν εγκαταλείψουν την ενασχόληση τους με αυτό το adventure.

Το να πω «Κρίμα» είναι πολύ λίγο νομίζω…
 
"Ελληνική πραγματικότητα"
 
Ευχαριστουμε...ξενερωσα :(
 
Το παράξενο δεν θα ήταν αν έβγαινε;
 
κριμα! και φαινοταν υπεροχο
 
Τυπικότατο Ελληνικό φαινόμενο. Ό,τι αξίζει, σκοτώστε το. Μη τυχόν και σε κάποιο τομέα βγει κάτι καλό. Όποιος προσπαθεί στην πυρά.

Άθλια κατάσταση.
 
Τι κρίμα που ναυάγησε...Το περίμενα πως και πως... :cry:
 
Ωραίος ο Grendizer. :thumbup:

Ρε μπάς και μας διάβασαν και τα έγραψαν αυτά; :D
 
Καλά νέα αλλά πολύ το αργούν. Τώρα θα μου πείτε κάλλιο αργά παρά ποτέ που λένε.
 
Καλά που δεν είπε κανένας ότι διασπείρω ψευδές ειδήσεις… χιχι

Όταν είδα αυτό το άρθρο, το έθεσα αμέσως στην «πηγή» μου. Μου είπε ότι «ενίσχυση» του team σημαίνει εύρεση νέων προγραμματιστών αφού επιμένει ότι οι αρχικοί έχουν εγκαταλείψει.

Προσωπικά περιμένω να μάθω και άλλο παρασκήνιο αλλά σταματάω εδώ τη «δημοσιογραφική κάλυψη» της υπόθεσης για να μη χαρακτηριστώ στο τέλος ανθελληνική Κασσάνδρα που στρέφεται εναντίον της προσπάθειας. Μακάρι να κυκλοφορήσει το παιχνίδι το συντομότερο δυνατό και να σπέρνει. :thumbup:
 
Πολύ PR bullshit ανακοίνωση μου θυμίζει.....

"Ενίσχυση της προγραμματιστικής ομάδας" = ψάχνουμε να βρούμε καινούργιους προγραμματιστές που για ένα κομμάτι ψωμί θα συνεχίσουν τη δουλειά που οι άλλοι άφησαν στη μέση γιατί δεν τους πληρώναμε και λάκισαν νύχτα χωρίς φεγγάρι.

"Αυτόματα, αυτή η εξέλιξη μεταφέρει την επίσημη κυκλοφορία για το 2009". Σαφέστατο. Ακριβέστατο.

Αν το δούμε ποτέ σφυράτε μου. Μακάρι, επαναλαμβάνω, ΜΑΚΑΡΙ να κάνω λάθος. Γιατί τα ίδια λέγανε για το Duke Nukem forever και άλλα πολλά.
 
Φρεσκο και ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ trailer!

[gt]34149.html[/gt]
 
Συγνώμη αλλά μας κάνουν ψυχολογικό πόλεμο."See but do not touch" έπρεπε να τιτλοφορούνται τα trailer τους. :cry:
 
μακαρι να βγει εχει φοβερα γραφικα,και το σεναριο πρεπει ωραιο.

Τελικα θα ειναι σε στυλ alone in the dark,η καθαροαιμο adventure?
 
Γραφικά; Ναι μεν εκπληκτικά, αλλά το παιχνίδι δεν παίζεται και δεν κρίνεται πιά στα γραφικά.

Τι να τα κάνεις τα γραφικά αν βγει μάπα το καρπύζι από playability.......

Λέτε τελικά να βγει;
 
Θα εξαρτηθεί από το πόσο έχει προχωρήσει. Πάντως αποκλείεται να είναι point & click, στην καλύτερη περίπτωση θα είναι κάτι σαν το Dreamfall με λίγο πιο εξελιγμένο σύστημα δράσης. Το trailer όμως δεν μου λέει και πολλά. Δεν δείχνει κάτι από game engine, παρά μόνο τα γραφικά.. μου κάνει για pre-rendered...
 
ΑΝ είναι όπως τα λες, ειδικά αν μοιάζει με το Dreamfall, δυστυχώς έχουμε μπροστά μας μια μάπα ολκής. Μια χαζομάρα σε αστραφτερό περιτύλιγμα.

Αν είναι και pre-rendered τα γραφικά.......... ΟΥΓΚ!!!!!
 
Κοιτα, το Dreamfall ήταν για μένα κάτι πανέμορφο αλλά πάρα πολύ εύκολο. Θεωρώ ότι η Funcom φτιάχνοντας το είχε περισσότερο το 360 στο νου παρά το PC. Τώρα το prerendered δεν είναι από μόνο του κακό, εξαρτάται τι θα κάνεις με αυτό. Έχω και έχεις παίξει αρκετά παιχνίδια με pre rendered γραφικά (Donkey Kong στο SNES anyone?) και κανένας δεν διαμαρτυρήθηκε. Programming is the art of cheating ;) . Όπως το βλέπω οτιδήποτε είναι στατικό δεν χρειάζεται να είναι real time... δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρως άδικα cpu. Αυτό που είπα και μόνο αυτό, το trailer μου έκανε σαν κάποιος να έφτιαξε κάτι στο 3ds και απλά να το επέδειξε.. Μπορεί να κάνω λάθος, δεν έχω κάνει coding στο PC για να ξέρω...
 
Πίσω
Μπλουζα