ThunderCats are... back!

Dr. SLUMP

RetroMasteR
Joined
6 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
147
Αν και τις φοβάμαι λίγο (και όχι άδικα) αυτές τις αναβιώσεις, θα το περιμένω με ενδιαφέρον. Βέβαια, σαν το παλιό δεν έχει...
 
To καταραμένο original soundtrack της σειράς να βγάλουν και ας είναι όλα τα υπόλοιπα όπως θέλουν.
 
Εγω παντως δεν την περιμένω καθόλου με αγωνια δυστυχως. Απο τον προηγούμενο μήνα που πεθανε ο δημιουργός των Thundercats οι ελπιδες μου εχουν εξανεμιστει....

http://www.sherdog.net/forums/f48/thunder-cats-creator-died-rip-1220143/

R.I.P.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
MoBoRoS είπε:
Εγω παντως δεν την περιμένω καθόλου με αγωνια δυστυχως. Απο τον προηγούμενο μήνα που πεθανε ο δημιουργός των Thundercats οι ελπιδες μου εχουν εξανεμιστει....
Εισαι σίγουρος ότι ειναι ο δημιουργός και όχι κάποιος από τους συντελεστές (σεναριογράφος)? Στο Thundercats wiki δεν τον αναφέρει πουθενά. Όχι ότι τα λένε όλα, αλλά αυτό δεν είναι μικρή λεπτομέρια...
 
Περιμενω μετ' επιφυλαξεως...
 
To νεο αυτό δεν ήταν μονο σε αυτο το φορουμακι που σας έστειλα δυστυχως. Εγινε πρωτοσέλιδο και σε σοβαρές σελίδες οπως στο Kotaku και αλλες. Και συγγνώμη για ενα μικρό λαθος που εκανα στο προηγούμενο ποστ που εκανα. Ο δημιουργός των thundercats εχει πεθανει απο το 99. O writer των thundercats δολοφονήθηκε.

http://robot6.comicbookresources.com/2010/05/police-confirm-that-thundercats-writer-stephen-perry-was-murdered/

Με πρόλαβε ο krem.Damn. :p

P.S.: Τελικά πολλοί αναφέρονται σε αυτόν ως co-creator οπότε δυστυχώς και παλι ηταν ενα πολύ ισχυρό πλήγμα για τη επερχομενη σειρα και τους φαν. :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν ηταν ο δημιουργος ενας σεναριογραφος ητανε. ο stephen perry. αν κρινει κανεις απο τις τελευταιες αναβιωσεις οπως gijoe resolute κ το masters of the universe 2002 to thundercats θαναι εξισου καλο. αν και εχει περασει απο πολλα σταδια το 2007 ειχανε βγει κατι concept σκιτσα απο τον ed mcguinness(τον σκιτσογραφο απο το κομικ thundercats της wildstorm) για τηλεοπτικη σειρα παλι!! μετα κατι σκιτσα για animation ταινια και ολα ναυαγησανε. ελπιζω αυτο να παρει τον δρομο του.
 
Αντε να δουμε!!

Για να ειμαι ειλικρινης προτιμω να δω μια νεα σειρα κινουμενων σχεδιων στη τηλεοραση

παρα την CGI ταινια (που ευτυχως ΔΕΝ θα γυριστει). Η ταινια προτιμω να ειναι live action

και οχι CGI.
 
DoctorGalifrean είπε:
Αντε να δουμε!! Για να ειμαι ειλικρινης προτιμω να δω μια νεα σειρα κινουμενων σχεδιων στη τηλεοραση

παρα την CGI ταινια (που ευτυχως ΔΕΝ θα γυριστει). Η ταινια προτιμω να ειναι live action

και οχι CGI.
Χάθηκε να περιμένει λιγάκι ακόμα ο James Cameron και αντί για Avatar να είχαμε ThunderCats τέτοιας ποιότητας; :p

Παρεπιπτόντως, εχθές δολοφονήθηκε ένας ακόμα σεναριογράφος και δημιουργός του χαρακτήρα Safari Joe ;/

http://www.mania.com/thundercats-writer-death-declared-homicide-update_article_122946.html
 
Αν ηταν τετοιο CGI οπως το Avatar θα ηταν κορυφαιο!

Αλλα δε πιστευω οτι θα ηταν τοσο τρομερο.
 
Αυτη η απιστευτη σειρα αξιζει την καλυτερη δυνατη ποιοτητα (σε ολους του τομεις). Βεβαια στον τομεα σεναριο μας τα χαλασαν τοσο το Transformers οσο και το GI Joe. Aρκετα καλυτερα το Spiderman. Ελπιζω να βγει τρομερη αυτη η ταινια.
 
lalin είπε:
Αυτη η απιστευτη σειρα αξιζει την καλυτερη δυνατη ποιοτητα (σε ολους του τομεις). Βεβαια στον τομεα σεναριο μας τα χαλασαν τοσο το Transformers οσο και το GI Joe. Aρκετα καλυτερα το Spiderman. Ελπιζω να βγει τρομερη αυτη η ταινια.
Δε μιλάμε για ταινία, αλλά για νέα σειρά. Η ταινία ματαιώθηκε.
 
Άραγε οι χαρακτήρες θα έχουν αυτά τα ενσωματωμένα νύχια-δάχτυλα που δεν ξεχωρίζουν;
 
το θεμα ειναι τι story θα εχει η σειρα!! δηλαδη θα παρουν υπ'οψιν τα τευχη της wildstorm τα οποιο ηταν τελεια!!ειδικα το thundercats the return!!! η θα συνεχισει απο εκει που αφησε η σειρα? η θαναι παλι απο την αρχη οπως εγινε κ με το masters of the universe? κοντα ειναι το 2011 θα δουμε!!
 
Αυτα ειναι καινουριο καρτουν καινουριες φιγουρες!!χαμος θα γινει!!!
 
Προς το παρόν κυκλοφορεί ο Lion-O σε στατική φιγούρα! Μου φαίνεται πάρα πολύ καλός...

DSC_00089.jpg
 
o lion o βγαινει τωρα για το comic con με το μικρο σπαθι κ η βαση θα ειναι σαν αμμος. και η φιγουρα στην φωτο βγαινει αυγουστο μαζι με το οχημα thunderclaw!! κ μετα θα ακολουθησουν ολοι οι χαρακτηρες!
 
ευτυχως τη φωνη του lion o θα την κανει ο larry kennney ο ιδιος που εκανε κ τον lion o στα 80'ς!
 
Πίσω
Μπλουζα