ThunderCats are... back!

Όχι, θα κάνει τη φωνή του πατέρα του Lion-O, του βασιλιά Claudius.
 
καλημερα!!! τσεκαρε καλυτερα τις πηγες σου!! θα κανει κ τον lion o!!!
 
Που το είδες; Δεν είπε τίποτα τέτοιο στη συνέντευξή του στο thundercatslair.org :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
το διαβασα sto collider. ειναι 100% επισης το οτι ο lion o k o tygra θαναι αδελφια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thundercats 2011

εφτασε το πρωτο βιντεο απο το επερχομενο καρτουν θαντερκατς!!! ωραιαο animation δεν ειναι ψωφιο οπως τα καινουρια gijoe k transformers!! κ πιστευω οτι θαναι αξιο του ονοματος thundercats!!

http://www.youtube.com/watch?v=4WbdTgTjhRI
 
Αυτό το video πάντως μου φαίνεται σχεδόν ίδιο με τα παλιά. Δεν έκαναν καμία αλλαγή;;;
 
Δυστυχώς κάνανε τους χαρακτήρες manga-style σε ένα cartoon το οποίο είχε πιο όμορφους (imho) χαρακτήρες στην 1η έκδοση...
 
Τι χάλι είναι αυτό; Απολύτως καμία σχέση με τους χαρακτήρες των Thundercats. Σχιστομάτιδες το έφτιαξαν; Aν ναί, έτσι εξηγούνται όλα. Ξερά thumbs down..
 
αίσχος,απαράδεκτο,ντροπή και κρίμα... οι ήρωες είναι σαν νιάνιαρα :( :( τα γραφικά θυμίζουν καντι καντι.. ο λαινο εχει τρίχες παντού σαν αρκούδα.. κλασική japan βλακεία.. εμετός καλύτερα να μην το δω πότε θα ξενερώσω άσχημα... αυτοί οι Ιάπωνες είναι τραγικοί και κομπλεξικοί.. που είναι τα ποντίκια του λαινο και των άλλων? ποίος τους έδωσε τα δικαιώματα για το αίσχος αυτό?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι παιδιά και εγώ όταν το είδα έπαθα πλακά γιατί όντως το κατέστρεψαν....
 
Εμένα πάντως δεν με χαλάει...
 
Εγώ πιστεύω πως είναι από τα καλύτερα remakes όλων των εποχών (so far). Ήμουν τυχαία ο πρώτος στον κόσμο που είδα από κοντά τις νέες φιγούρες στο Toy Fair του Λονδίνου, καθώς δεν υπήρξε ανακοίνωση.

Ήμουν λιγάκι δύσπιστος ως προς τους επανασχεδιασμούς στην αρχή, αλλά όταν είδα το promo του Cartoon Network προχτές πείστηκα πως έγινε σωστή δουλειά. Άριστο animation, επική ατμόσφαιρα και δυνατές μάχες.

Όσο για το αν είναι Ιαπωνικό, ναι είναι, αλλά και τα παλιά ThunderCats ήταν εξ ολοκλήρου animated στην Ιαπωνία από την Topcraft, αργότερα γνωστή ως Studio Ghibli. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι Έλληνες αντιδρούν τόσο αρνητικά στην εξέλιξη. Στα ξένα forums, ειδικά αυτά των hardcore fans όπως το ThunderCatsLair.org η αντίδραση είναι μακράν θετική και από τα fanboys αλλά και από τους πραγματικούς θαυμαστές.

Σας παραθέτω το παρακάτω βίντεο το οποίο είναι καλύτερης ποιότητας (και πάλι όχι HD όμως).

http://www.youtube.com/watch?v=GrBmWKAyPk8
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ok ναι στην εξέλιξη αλλά γιατί πρέπει να αλλάζουν τόσο πολύ τους χαρακτήρες.. για παράδειγμα φαντάζεσαι τον hulk να τον κάνουν ένα πράσινο νιάνιαρο?? η τον superman που έχει δεχτεί πολλές αλλαγές παραμένει Άντρας και οχι χαζό κινεζακι.... ας τους άφηναν ίδιους απλά με νέα ρούχα-στολές και όχι να είναι η τσιταρα σαν πρεζόνι με μαύρους κύκλους κάτω απο τα μάτια και ανορεξική καλά για τον λαινο τα είπα πιο πάνω ντακσ έγκλημα, ένα χαζό με σπαθακι και τριχοφυΐα ..αααασε το σπαθί που είναι σαν της ξιφασκίας.. το σήμα το θαντερκατσ είναι πολύ πιο μάτσο απο τους ίδιους τους νέους χαρακτήρες και ανήκει στην παλιά γενιά.. στην νέα γενιά για σήμα έπρεπε να βάλουν ένα γατάκι και κουδουνάκι στο λαιμό....

lionroarroaringteethmadangry.jpg
03ff277d.jpg
thundercats_2_large.jpg


μου κάνει για βασιλιάς των ζώων και αρχηγός των thundercats

καινούργιος liono μοιάζει με κάτι τέτοιο

smiling-cat.jpg


tcatswb.jpg


η χαίτη του λιονταριού αντικαταστάθηκε απο μαλι με ζελέ και φαβορίτα .. αφού δεν τον κάνανε και ιμο πάλι καλά λοοολ

βρήκα και το νέο σήμα τους.. thundercats 2011

Sabcat2.gif


για τον τραγικό πανθρο θα γράψω το πρωί.. αχ ρε πανθρο σαν κεφτέ σε κάνανε ρε κακόμοιρε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Lion-O στη νέα ιστορία είναι 14 χρονών και καθώς προχωρά η σειρά θα ενηλικιώνεται. Είναι λογικό να μην είναι μυώδης όπως ήταν στη παλιά σειρά... αν όμως δεις στο trailer τον Claudus (τον πατέρα του), είναι τεράστιος και πιο μυώδης και από τον παλιό Mumm-Ra.

Στην παλαιά είχε μπει στη χρονοκάψουλα στα 12 και βγήκε με σώμα 20χρονου, καθώς πέρασαν περίπου 50 χρόνια ταξιδιού στο διάστημα, το ελάχιστο πέρασμα ήταν αναπόφευκτο.

Ο μόνος που συμφωνώ πως άλλαξε προς το χειρότερο είναι ο Panthro, γιατί δεν μου αρέσει η ιδέα πως έχασε το μάτι του, ούτε το ότι έχει φαβορίτες.

Κατά τα άλλα, το να γκρινιάζουμε για οτιδήποτε δεν είναι όπως το γνωρίσαμε πριν 20-30 χρόνια, μου θυμίζει μεταλάδες που δεν αποδέχονται τίποτα ηχογραφημένο μετά το 1985. Σε εκείνους προτείνω να ακούσουν Enforcer...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας ειμαστε ρεαλιστες: Ο (παλιος) Λαιον-Ο ποτε εχτισε τετοια μπρατσα μεσα στην υπνοκάψουλα;;; :D ο καινουργιος ειναι πιο ρεαλιστικος οσον αφορα αυτο το θεμα
 
Δηλαδή για να καταλάβω. Εξέλιξη στα καρτουν σημαινει ντε και καλά οτι όλα θα πρέπει να είναι όμοια μεταξύ τους και σαν Naruto - Yugi-oh? Δεν το καταλαβαίνω αυτό το πράγμα... Το παλιό Thundrcats ήταν φτιαγμένο από Ιαπωνες αλλά δεν έμοιαζε τόσο με τα anime της εποχής. Ειχε το δικό του στιλ. Τωρα ειναι λες και βλέπω Naruto (εμετικό). Δεν έχετε βαρεθεί αυτήν την ίδια τεχνοτροπία παντού τα τελευταία 10-15 χρόνια?

Παλιότερα ήμουν κι εγώ fan των anime, την δεκαετία του 80-90, αλλά τότε δεν ήταν όλα ίδια μεταξύ τους. Πολλοί directors και πολλά studios είχαν και το δικό τους, διαφορετικό στιλ και τεχνοτροπία, σχεδιασμό κλπ. Τώρα είναι όλα ίδια, λες και φτιάχνονται από το ίδιο άτομο και κάποια που είναι ξεχωριστά και έχουν το δικό τους στιλ (πχ, Dead Leaves, RedLine) μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού. Δεν ξέρω ρε παιδιά, απορώ, δεν έχετε βαρεθεί?

Το οτι είναι κάτι καινουριο δεν σημαίνει ντε και καλά οτι εξελίχθηκε προς το καλύτερο... Τα κινούμενα σχέδια όσο πάνε και χειροτερεύουν, δεν καλυτερεύουν. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι ταινίες cartoon ή ακόμα και σειρές, είχαν καλύτερο και πιο περίπλοκο animation πριν 20 χρόνια και τωρα είναι λες και τα φτιάχνουν ερασιτέχνες. Κοιτάνε να παράγουν όσα περισσότερα μπορούν απλά. Δηλαδή και τα σημερινά παιχνίδια αν πεις ότι είναι χειρότερα, δεν μπορείς να πεις ότι έχουν χειρότερα γραφικά! και δεν μιλάω μόνο για τα Ιαπωνικά.

Το μόνο πράγμα που έμεινε να ελπίζω, αν γίνει αυτό το πράγμα επιτυχία, είναι να ξυπνήσουν κάποιοι και να βγάλουν επιτέλους το κλασσικό soundtrack της παλιάς σειράς (διότι στο καινούριο σίγουρα μουσική σε στιλ Linking Park θα βάλουν). 100+ ενορχηστρωμένα κομμάτια, φτιαγμένα με μεράκι (βρείτε μου άλλη τηλεοπτική σειρά cartoon με τέτοια παραγωγή) είναι κρίμα να ξεχαστούν σε ένα υπόγειο....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
συγνωμη ρε παιδια ειλικρινα επειδη δεν εχω καταλαβει? κρινουμε και κραζουμε ενα παιδικο που δεν το εχουμε δει καν?? ενα σποτακι 2 λεπτων ειδαμε κ αμεσωs το χαντακωσατε!! πρωτα απο ολα το παιδικο το προσαρμοζουν στα παιδια του σημερα που εχουν συνιθισει ναρουτο κ ολα τα αλλα τα χαζα παιδικα γιατι αυτη ειναι η αγορα του σημερα αλλα εγω χαιρομαι που οι σχεδιαστεσ κ οι παραγωγοι κ ολοι οσοι εμπλεκονται πηραν υπ'οψιν κ εμενα κ αλλους που ειναι hardcore φανατικοι κ οχι απλα ατομα α θυμαμαι το thundercats απο τα παιδικα που εβλεπα μικρος αλλα τωρα μου χαλασανε την αναμνηση!!! κ συμφωνω με τον slump!! οτι ναι ισως ειναι απο τα καλυτερα revival μαζι με το heman.
 
Και εγω δεν μπορω να πω οτι απογοητευτηκα με το trailer. Kαλο μου φανηκε
 
Πίσω
Μπλουζα