Tiger Handhelds

Θυμήθηκα που στο δημοτικό έλεγα σε μία συμμαθήτριά μου πόσο μου άρεσε το game boy, κι αυτή λέει: "έχω κι εγώ σπίτι". Κάποτε λοιπόν που βρέθηκα σπίτι της το βγάζει να μου το δείξει και ήταν ένα lcd της tiger με τον Sonic. Kαταλαβαίνετε απογοήτευση! Κυρίως για την σύγκριση, που ακόμη και στα παιδικά μου ματάκια ισοδυναμούσε με αμαρτία!
 
Crimson Moonlight είπε:
Θυμήθηκα που στο δημοτικό έλεγα σε μία συμμαθήτριά μου πόσο μου άρεσε το game boy, κι αυτή λέει: "έχω κι εγώ σπίτι". Κάποτε λοιπόν που βρέθηκα σπίτι της το βγάζει να μου το δείξει και ήταν ένα lcd της tiger με τον Sonic. Kαταλαβαίνετε απογοήτευση! Κυρίως για την σύγκριση, που ακόμη και στα παιδικά μου ματάκια ισοδυναμούσε με αμαρτία!
Διπλό φάουλ η συμμαθήτριά σου. Και δεν ήταν Game Boy και ήταν Sonic!! Απαράδεκτη!:biglaugh:
 
Ξανα κυκλοφορουν με 4 νεους τιτλους τα αθλια Tiger handhelds στα 15 δολαρια. Φρικτα αλλα καλοδεχουμενη η οποια ρετρο νεκρανασταση
 
Ξανα κυκλοφορουν με 4 νεους τιτλους τα αθλια Tiger handhelds στα 15 δολαρια. Φρικτα αλλα καλοδεχουμενη η οποια ρετρο νεκρανασταση


Ίσως να μην τα έχουν φτιάξει να είναι τόσο δύσκολα όπως τα παλιά! :)

 
Τελευταία επεξεργασία:
Δυστυχως απο οτι βλεπω στα σχολια στα ξενα sites δεν θα 'χει επιτυχια η ρετρο αναγεννηση.
Η πλειοψηφια τα θυμαται με μαυρες αναμνησεις με αθλιο gameplay ,λογικο μιας και οταν κυκλοφορησανε ειχανε ηδη βγει τα GB και οτι αλλο της εποχης που ηταν σκαλες καλυτερα.
Αμα βγαλει η νιντεντο τα δικα της των 80ς οι αναμνησεις θα ειναι καλυτερες καθως και η ζητηση,το ιδιο και με τα Casio.
 
Δυστυχως απο οτι βλεπω στα σχολια στα ξενα sites δεν θα 'χει επιτυχια η ρετρο αναγεννηση.
Η πλειοψηφια τα θυμαται με μαυρες αναμνησεις με αθλιο gameplay ,λογικο μιας και οταν κυκλοφορησανε ειχανε ηδη βγει τα GB και οτι αλλο της εποχης που ηταν σκαλες καλυτερα.
Αμα βγαλει η νιντεντο τα δικα της των 80ς οι αναμνησεις θα ειναι καλυτερες καθως και η ζητηση,το ιδιο και με τα Casio.

Λες να κάνει τέτοια λάθος κίνηση η Hasbro που είναι απο πίσω απο την κυκλοφορία των Tiger;
 
Τελευταία επεξεργασία:
H Πρωτη θα ειναι που θα ξαναβγαλει κατι ρετρο χωρις επιτυχια ,πιθανον λεω εγω. :)
 
@Wally Υπερβολικο σε βρισκω Πανο... Μια χαρα ηταν για τα λεφτα τους, δεν ηταν για μαντραχαλους για παιδια ηταν.:p


@Aardvark Για την επιτυχια θα δουμε, ακομα ειναι νωρις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Χμμ ,εχω ενα Donkey απο τα Mini για να δω τιμουλες.:p
 
ηλεκτρονικο παιχνιδι

η Χιονατη και οι 7 νανοι

1994

Το είχε η αδερφή μου..
Ωραίο εμφανισιακά να ξετρελαίνει τα κοριτσάκια αλλά χωρίς κανένα νόημα το gameplay απ' ότι θυμάμαι...
 

Συνημμένα

  • snow_white.JPG
    snow_white.JPG
    70,4 KB · Προβολές: 6
Τόσα χρόνια μετά, μού φαίνεται ότι τα Tiger ήταν απλά μια gaming λύση για μη προνομιούχα παιδιά, σε αντίθεση με εμάς που είχαμε υπολογιστές/κονσόλες. Σεβαστά μηχανηματάκια ήταν μωρέ. Προσέφεραν κάποιες ώρες διασκέδασης, και μετά έκαναν τον γύρο της παρέας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Mη προνομιουχα ισως με αυτους που ειχαν GB ,GG, Lynx σε αντιθεση με τα Game and watch και Casio που ηταν για προνομιουχους μιας και ειχαν βγει σε εποχη που δεν υπηρχαν handheld cartridge κονσολες και ειχανε τα λεφτα τους.
Ηταν και για μικροτερες ηλικιες τα tiger οποτε ενα κομματι της πιτας το ειχανε.
 
Πίσω
Μπλουζα