USER for ever ;)

Μπα την καλυτερη μνημη την εχει ο billy χωρις καμια αμφιβολια!!

Η σειρα dejavu εφερε επανασταση στα adventure....

οι εταιριες που εβγαζαν text adventure ακολουθησαν περιπου το engine

της σειρας...Νομιζω τα ειχαν ονομασει icon adventure!!!!!!
 
...φίλε akmakas, δεν είναι δυνατόν να δεχτώ ένα τέτοιο κοπλιμέντο απο έναν άνθρωπο όπως εσύ, που αποδεδειγμένα έχει μία εξίσου -αν όχι καλύτερη- μνήμη !! :)
 
Κοκκινιζω billy.......χε χε!

Οτι και να λες παντως φιλε μου εγω μαζι σου δεν τα βαζω....
 
Den to pistevo

Kala re paidia pou me thymithikate!!!!! apistefto milame tora gia epoxes 1990 - 1993.

Oso gia esena Shock file me ekplhseis entelos pou thymasai oti eixa amiga kai 386 sostos o palios (Y) :)

Na eiste kala paidia mou thymisate xryses epoxes leme :)

Jericho.
 
Καλώστον και ας άργησε. Κι ότι θα πέρναγα από το σπίτι σου το Σαββατοκύριακο!! Δε θα πω πολλά σε περιμένει ο Omen με πολλές ερωτήσεις.

Πέρνα από το IRC.
 
Jericho είπε:
Kala re paidia pou me thymithikate!!!!! apistefto milame tora gia epoxes 1990 - 1993.Oso gia esena Shock file me ekplhseis entelos pou thymasai oti eixa amiga kai 386 sostos o palios (Y) :)

Na eiste kala paidia mou thymisate xryses epoxes leme :)

Jericho.
Εντάξει τώρα τα είδα όλα…

jerichoxr9.jpg


Jericho, όπως βλέπεις η φυλή του USER δεν εξαφανίστηκε και η φλόγα παραμένει ζωντανή. Ελπίζω να είσαι συχνά κοντά μας από ’δώ και πέρα, για να τα λέμε και να θυμόμαστε τα παλιά…

Καλώς ήρθες Άρχοντα…

ΥΓ.1 Τα λέμε διεξοδικότερα όταν συνέλθω…

ΥΓ.2 Ωραία μέρα σήμερα…
 
Καλως τον Jericho
 
Καλώς ήρθες jericho στην ρετρο γωνιά μας...Περιμένουμε να βάλεις φωτιά στα ποστ!!!!!
 
Καλώς τον Jericho. Σε περιμέναμε αδερφέ!

Σύντομα θα σου έχουμε έτοιμες και ερωτήσεις για μίνι-συνέντευξη. Θα ήταν χαρά μας να σε δούμε να συμμετέχεις ενεργά και στο forum όπου εσύ κρίνεις σκόπιμο. Τhe mighty shall gather once again for one final battle.

Into Glory Ride
 
Jericho καλώς ήλθες φίλε και καλά θα κάνεις να μείνεις, μια και έχουμε πολλά να πούμε..... Οι άτιμες οι αναμνήσεις δεν τελειώνουν ποτέ.....
 
Καλημέρα. Μόλις ανακάλυψα το forum αυτό και δεν μπορείτε να φανταστείτε την χαρά μου. Πραγματικά...

Δούλευα στο user σαν συντάκτης κατά τα έτη 1998, 1999 (λίγο μετά έκλεισε δυστυχώς) και πραγματικά ήταν η καλύτερη εποχή της επαγγελματικής μου ζωής.

Μια και είναι το πρώτο μου Post, δεν θα μακρυγορήσω... απλά να πώ ότι το περιοδικό καταστράφηκε και έκλεισε εξαιτίας του εκδότη και των απανωτών λαθών του εκδοτικού του οίκου.

Φιλικά...
 
Καλως ηρθες!

Περιμενουμε με μεγαλο ενδιαφερον να μας πεις καμια ιστορια "απο τα παλια" ! ;)
 
Candyman καλως ήλθες και καλή διαμονή :thumbup:

Όντως, ήταν μεγάλο κρίμα που χάθηκε αυτό το διαμάντι ....
 
Αλήθεια candyman τι γίνεται τώρα ο εκδότης ? (Δελής νομίζω?). Βγάζει κάποια περιοδικά?
 
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα παιδιά...

Να είστε καλά.

Απλά μία παρένθεση... Είχε διαβάσει κανείς το συγκριτικό 'κονσόλες vs pc'; Εγώ το είχα γράψει και το ψάχνω... Μήπως έχει κανείς το τεύχος να μου σκανάρει το συγκεκριμένο άρθρο;

Στο τεύχος 92 πρέπει να ήταν, αν και δεν θυμάμαι ακριβώς. Δυστυχώς το αρχείο τευχών μου έχει χαθεί σε κάποια μετακόμιση! :(

Υ.Γ. shock: Ναι Δελλής λεγότανε. Δεν ξέρω που είναι, αλλά δεν νομίζω να είναι ακόμα στον χώρο των εκδόσεων. Δεν ξέρω αν ίσχυει αλλά τότε είχα ακούσει ότι είχε πολλά χρέη. Μπορεί να ήταν και 'ραδιο αρβυλα'... Who knows?
 
Candyman είπε:
Στο τεύχος 92 πρέπει να ήταν, αν και δεν θυμάμαι ακριβώς. Δυστυχώς το αρχείο τευχών μου έχει χαθεί σε κάποια μετακόμιση! :(
Αν θυμάσαι τι είχε στο εξώφυλλο , μπορεί να θυμηθώ αν το έχω ;)

( αλλιώς θα κοιτάξω το ΣΚ στο αρχείο ;) )
 
Στο εξώφυλλο είχε μια ζυγαριά (μπλε νομίζω). Στην μία πλευρά είχε τις κονσόλες και στην άλλη ένα PC.
 
.... μπα, δεν μου'ρχεται :(

Θα τσεκάρω μες το ΣΚ :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα