USER for ever ;)

εχει δει κανεις καμοια δημοπρασια...μπας και βρουμε μπολικα τευχη ωστε να τα ανεβασουμε εδω?
 
Eμενα παντως δεν εχει παρει το ματι μου τιποτα πουθενα...
 
πως λεγονται τα 2 ελληνικα sites για δημοπρασιες για να κοιταξω εκει?
 
Κοίτα στα emarket.gr και ibid.gr.
 
exetlaios είπε:
To USER ήταν πραγματικά ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ περιοδικό.
Κάποτε είχε κυκλοφορήσει και η ελληνική έκδοση του ZZZAP.

Ήταν μακράν ότι καλύτερο υπήρχε, όσον αφορά περιοδικά AMIGA.

Τεύχος #2 δεν κυκλοφόρησε ποτέ, πράγμα περίεργο, για τόσο καλό περιοδικό.
Σαφως και κυκλοφόρησε! κι οχι μονο #2 αλλά και πολλά άλλα ακόμη.
 
Candyman είπε:
Υ.Γ. shock: Ναι Δελλής λεγότανε. Δεν ξέρω που είναι, αλλά δεν νομίζω να είναι ακόμα στον χώρο των εκδόσεων. Δεν ξέρω αν ίσχυει αλλά τότε είχα ακούσει ότι είχε πολλά χρέη. Μπορεί να ήταν και 'ραδιο αρβυλα'... Who knows?
ο εκδοτης έβγαλε μια σειρα απο άλλα περιοδικά, π.χ. για 4χ4 κλπ. τα οποια στη συνέχεια πούλησε, μετα ανοιξε μαγαζιά με παιχνιδια και τωρα μαθαινω οτι εχει ταβερνα. Επιχειρηματιες....
 
γεια χαρα!

Γεια χαρά...!

Μήπως θυμάται κανείς ποιο τευχος του user είχε για εξώφυλλο το mechwarrior;

Για να πω την αληθεια ειμαι σε πολύ τρελό quest... Ξαφνικά μ την βίδωσε και θυμήθηκα μια διαφημιστική σελίδα με ενα παιχνίδι π έδειχνε ενα κοριτσάκι να κρατάει ενα φακό και αν δεν κάνω λάθος μαζί ενα σκυλάκι... Είμαι σίγουρος οτι ήταν της περιόδου 1994-1996 και μιας και δεν είχα πολλά περιοδικά από αυτήν την εποχή πρέπει να ήταν στο User που είχε εξώφυλλο το mechwarrior... Τώρα βεβαια δεν έχω πια το περιοδικο (μετακόμιση=fail), και δεν ξέρω τι ψύχωση έχω πάθει και μου έχει κολλήσει αλλά πρέπει να μάθω ποιο παιχνίδι ήταν στην διαφήμιση :p

Το ξέρω ότι ακούγεται τρελό και ίσως ακατόρθωτο αλλα που ξέρεις... ρωτάω εδώ λοιπόν..
 
Μια πρώτη "ψαξιά" δεν απέδωσε κάτι. Τεύχος με εξώφυλλο Mechwarrior υπάρχει, αλλά είναι του 1997. Μέσα δεν είδα διαφήμιση σαν αυτή που περιγράφεις. Θα ξαναπροσπαθήσω όμως :cool:
 
"Χτένισα" και έκανα "εξονυχιστικό έλεγχο"(και ότι άλλες μπούρδες λένε στα δελτία ειδήσεων) στα τεύχη μεταξύ 1993-1997, αλλά δε βρήκα κάτι... Sorry Mate...
 
maxouli είπε:
ήταν ο μόνος που ασχολούταν τότε ακόμα με τα Amstrad

Αφού έβγαινε ακόμη software καλά έκανε!

Κάτι άλλοι βιάστηκαν να τα θάψουν πριν την ώρα τους ...
 
Παίδες ξέρω ότι έχει ξαναειπωθεί όμως η απορία παραμένει: Πως και δεν έχετε ακόμα ξεκινήσει σοβαρά το θέμα user στα πρότυπα του pixel project;

Προφανώς θεωρώ λίγα τα τεύχη που έχουμε στο φόρουμ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Omenforever είπε:
"Χτένισα" και έκανα "εξονυχιστικό έλεγχο"(και ότι άλλες μπούρδες λένε στα δελτία ειδήσεων) στα τεύχη μεταξύ 1993-1997, αλλά δε βρήκα κάτι... Sorry Mate...
φίλε και μόνο που το έκανες αυτό είσαι μέγας και τριστιτανομέγιστος! Δεν ξέρω πώς μπορώ να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο...!!!
 
fusi0n είπε:
φίλε και μόνο που το έκανες αυτό είσαι μέγας και τριστιτανομέγιστος! Δεν ξέρω πώς μπορώ να σε ευχαριστήσω που μπήκες στον κόπο...!!!
Τα πάντα για έναν φίλο USERά... :headbangdude:
 
Ό,τι βρήκα πιο κοντά σε Mechwarrior, ήταν αυτό:

picture.php


Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις...
 
spyros_s είπε:
Παίδες ξέρω ότι έχει ξαναειπωθεί όμως η απορία παραμένει: Πως και δεν έχετε ακόμα ξεκινήσει σοβαρά το θέμα user στα πρότυπα του pixel project;
Προφανώς θεωρώ λίγα τα τεύχη που έχουμε στο φόρουμ
Καλή ερώτηση αυτή !! :D

Ο λόγος κατά τη γνώμη μου είναι πως πρέπει να βρεθεί πρώτα κάποιος που να είναι πρόθυμος να "ταλαιπωρήσει" αρκετά τα τεύχη του, μιά και όλα τα USER έχουν την "κολλημένη" ράχη, που καθιστά το σκανάρισμα δύσκολο...

DINO είπε:
Ό,τι βρήκα πιο κοντά σε Mechwarrior, ήταν αυτό:
picture.php


Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις...
Σωστός ο Dino.

Aυτό είναι το πρώτο τεύχος που "ξεψάχνισε" ο Omenforever (σχετική αναφορά σε post της προηγούμενης σελίδας), αλλά όπως ειπώθηκε, η μυστηριώδης διαφήμηση με το κοριτσάκι δεν βρίσκεται εκεί - δυστυχώς...
 
Καλά... έχω στραβωθεί τελείως... :(

Δεν είδα καν την απάντηση του Omenforever, στην προηγούμενη σελίδα...
 
Χαχα !! :D

Μην ανησυχείς - το παθαίνω και εγώ. Συνήθως το τελευταίο post της προηγούμενης σελίδας σε διάφορα threads, τείνει να ξεφεύγει της προσοχής μου !! :)
 
Ο καλύτερος συντάκτης που πέρασε απο το συγκεκριμένο έντυπο είναι ο Κροντηράς, κυρίως για το συνοδευτικό Gamer βέβαια. Heck είναι ίσως ο καλύτερος του είδους έως σήμερα και ας είχα φίλους σε άλλα περιοδικά. Δεν ήταν ακαδημαικός του είδους, αλλά το πάθος, η ειλικρίνεια, ακόμα και τα προβλεπόμενα κολληματά του (Sonic, Street Fighter II) ήταν δικαιολογημένα και απόλυτα διασκεδαστικά. Όσο βέβαια για τις γνωστές μάχες του με τον Δημόπουλο (arcades vs PCs, RPGs vs Fighting, κ.λ.π.), έχουν αφήσει εποχές!!

Είχε γράψει στο review του Super Street Fighter II, στο κομμάτι της αντοχής στο χρόνο: "Θα παίζετε μέχρι να πεθάνετε ή να γίνει πυρηνικός πόλεμος, που μάλλον είναι το ίδιο!". Εν έτη 2010 ο Jedah παίζει ακόμα Super Turbo. Ήταν μπροστά απο την εποχή του ο τύπος. Επίσης κάθε παιχνιδάκι που το είχανε εκθειάσει οι εκδοτικοί οίκοι του εξωτερικού το έπαιρνε και το έκανε λαμπόγυαλο αν πίστευε ότι δεν αξίζει!

UPDATE: Να ψάξω τεύχη για να σκανάρω;
 
Πίσω
Μπλουζα