Virtual Pinball Cabinet

Ωραιος κ πολυ καλο θεμα επελεξες για τα αυτοκολητα!!κουραγιο
 
Άντε να δούμε το τελικό αποτέλεσμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Έτοιμη και η κυρίως καμπίνα από βαψίματα. Αύριο θα τριφτεί ελαφρώς για να γίνει βιλούδο και σειρά έχουν τα αυτοκόλλητα.

01.jpg

02.jpg

03.jpg
 
Ωχ θεούλη μου ..... με βλέπω να κανω το σαλόνι πάλι εργοτάξιο.....

ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ. ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!!!!???? :cool:
 
Όχι ! Όχι ! ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ !! LOL !!
 
Δωσε φωτο στο λαο!!!
 
Εχεις υπολογισει ποσο περιπου θα σου στοιχισει αυτη η (πραγματικα υπεροχη & εμπνευσμενη) κατασκευη?

Επισης, τι τηλεορασεις θα χρησιμοποιησεις?
 
xmargari είπε:
Επισης, τι τηλεορασεις θα χρησιμοποιησεις?

Fred Madison είπε:
Οι οθόνες που θα μπούν θα είναι και οι τρείς tft lcd 42αρα - 26αρα και 19αρα (η 42άρα μάλιστα κάπου φαίνεται χωρίς το πλαστικό κουτί της πλέον και στις φωτό που έχω ήδη ανεβάσει) και σαφέστατα θα υπάρξει πρόβλεψη για αερισμό και με τρύπες απλές αλλά και με ανεμιστηράκια.
Eίναι στην αρχική σελίδα :)
 
Εχεις δικιο kambia, δεν το θυμομουν...

Αρα το κοστος ανεβαινει αρκετα μπορω να πω!
 
Κόστος; Τι κόστος; Όταν ξεκινάς τέτοιο project δεν καταλαβαίνεις τίποτε! Βάζεις το γάτο σου ενέχυρο!!!!! :p :p

Πω πω ρε Βασίλη τρέλανε μας κι άλλο, λες και δεν είμαστε ήδη καμένοι.
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά που μοιράζεστε τη τρέλα μου με τον ίδιο ενθουσιασμό.

xmargari, αν είχα υπολογίσει από την αρχή δε θα το είχα ξεκινήσει... :p πλάκα κάνω... όχι οτι μου τρέχουν από τα πατζάκια αλλά ευχαριστιέμαι τόσο πολύ την όλη διαδικασία που θα τα "κόψω¨από άλλα έξοδα.

Η σημερινή πρόοδος έχει να κάνει με το ηχητικό κομμάτι της καμπίνας.

Αρχικά έβαλα τα δυο ηχειάκια (είναι 2x25) της Logitech

01.jpg

σειρά είχε το sub (50άρι) μέσα στη καμπίνα και κάτω από για την εξαγωγή του.

04.jpg

02.jpg

03.jpg
 
Τέλος έντυσα με ηχοδιαπερατό πανί τον πίνακα για το σκορ εκεί που είναι οι θέσεις για τα ηχεία.

06.jpg

Το πανί ενω στο φως είναι αρκετά διάφανο όταν μπήκε στη θέση του δεν αφήνει να φεγγίζει τίποτα από πίσω. Όπως ακριβώς το ήθελα. Αύριο είναι η χαρά του παιδιού. Θα πάρω τα αυτοκόλλητα :)

07.jpg

05.jpg

08.jpg
 
Τώρα κατάλαβα γιατί χαλάει ο κόσμος έξω.

Γιατί ο Θεός ζήλεψε αυτό που φτιάχνεις.

Ε-Ξ-Ο-Χ-Ο-Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
pooky(1) είπε:
Τώρα κατάλαβα γιατί χαλάει ο κόσμος έξω.
Γιατί ο Θεός ζήλεψε αυτό που φτιάχνεις.
Voted για ατάκα της εβδομάδας. :)

Ωραία δουλειά! Αν και δεν είμαι fan του pinball, απολαμβάνω τις φωτογραφίες σου... :thumbup:
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά !

Σήμερα ήταν μια πολύ κουραστική αλλά συνάμα ικανοποιητική μέρα.

Κατ' αρχάς πήρα τα αυτοκόλλητα.

Περισσότερα θα σας πουν οι φωτό παρά εγω...

02.jpg

Σειρά του μπροστινού μέρους...

03.jpg

Ακολουθούν δυο φωτό. Η μια με τα hand rails και το lock bar στη θέση του και η δεύτερη πλέον με πόδια...

05.jpg

01.jpg

04.jpg
 
Τελος μια κοντινή από μέσα του μηχανισμού (στον οποίο έβαλα τροχό και τροποποίησα όταν πανικόβλητος διαπίστωσα πως μπλοκαρε τη μια είσοδο απο τα μπροστινά μπουτόν, τελικά όλα οκ) και που κλειδώνει το lock bar και ουσιαστικά σφραγίζει όλο το φλίπερ και μια αναμνηστική έτσι για το καλό. Η κεφαλή είναι απλά ακουμπησμένη. Αύριο θα μπούν οι κανονικές της βάσεις καθώς και το αυτοκόλλητο για το πάνω μέρος της "κορνίζας¨... Αυτά :)

07.jpg

06.jpg
 
Φιλε μου με 2 λογια τελειο!!!
 
Απλά Αριστούργημα!!!!
 
Εχω γινει πρασινος απο τη ζηλεια μου!

Φοβερο αποτελεσμα αρχηγε!
 
DREDD, Kambia, Wally ευχαριστώ πολύ παιδιά. Η ικανοποίησή μου είναι μεγάλη με το τελικό αποτέλεσμα. Κατά το βράδυ θα ανεβάσω και την περαιτέρω εξέλιξη της ημέρας. Καλή Κυριακή σε όλους!
 
Πίσω
Μπλουζα