Wii U [Nintendo's Next Console]

Επειδη οι εταιριες εχουν την δικεια τους στρατηγικη καλο ειναι να κραταμε καποιες φορες μικρο καλαθι γιαυτα που λενε.Οποτε τα λογια της NINTENDO οτι ολα τα First party παιχνιδια της στο launch της κονσολας θα τρεχουν στα 720p δεν ισχυει και κρατουσε τα καλητερα για αργοτερα.

Ετσι λοιπον και επισημα αναφερετε οτι το New Super Mario Bros U θα τρεχει σε 1080p και 60fps.Περιμενουνε να δουμε και για τα υπολοιπα First party γιατι για τα περισσοτερα Third party ξερουμε.
 
metalcandyman είπε:
Ετσι λοιπον και επισημα αναφερετε οτι το New Super Mario Bros U θα τρεχει σε 1080p και 60fps.Περιμενουνε να δουμε και για τα υπολοιπα First party γιατι για τα περισσοτερα Third party ξερουμε.
Kατι ακουσα οτι στο New super Mario bros η αναλυση θα ειναι 1240Χ1040p και θα τρεχει στα 49 fps!
 
Ότι έχει μεγάλο μέγεθος - βάρος και οθόνη πάνω του άμα πέσει στο πάτωμα, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πάθει ζημιά. Και κάνει και ένα 150άρι το άτιμο, χωρίς πλάκα τώρα.

Ελπίζω να μην έχει flex και να σπάει με τη δύναμη που βάζουμε για να πατήουμε τα πλήκτρα πάντως......
 
Εγω ακομα παντως το σκεφτομαι αν θα το παρω στο lanch window γιατι λιγο η τιμη, λιγο οτι εχω ακομα games που θελω να παιξω, λιγο η ελειψη χρονου.. λεω και να το παρω δεν θα εχω πολυ χρονο να ασχοληθω μαζι του.... οποτε προς το παρον κρατιεμαι να μην κανω την παραγγελια... :D . Να δουμε για ποσο οσο πλησιαζει ο καιρος ισως αλαξω γνωμη :p
 
Χμμμμμμμ

slide004.jpg


Πηγη (Nintendo)
 
Τι συμπερενουμε απο αυτο;; αν καταλαβαινω καλα με τα λιγα που γνωριζω αν μετραει το μεγεθος ισως εχουμε προβλημα :D

υγ.Συνηθως μετραει το μεγεθος :diablotin:
 
Υπήρχε ένα μαγαζί με PS1/Saturn/N64 στην Νεα Ιωνία και ο τύπος που το είχε μας ήξερε. Είχε λοιπόν στην βιτρίνα πάντα ένα PS1 και ένα N64 να παίζουν όση ώρα ήταν ανοιχτό το μαγαζί (10 ώρες και βάλε) κάθε μέρα και τα τα κοιτάει ο ήλιος. Όταν το έφερε κάπως η συζήτηση για το PS1 ενός παιδιού που χάλασε μας έλεγε και αυτός ότι κάθε 1-2 μήνες χαλάει το PS1 της βιτρίνας και πρέπει να το αλλάζει. Το N64 δεν το είχε αλλάξει ποτέ. Από τότε που βγήκε είχε το ίδιο μηχάνημα και νομίζω ότι είχε ήδη κάτι λιγότερο από 2 χρόνια στην αγορά όταν το συζητούσαμε (εποχές Zelda).

Όταν είχε γίνει ο σεισμός στην Αθήνα, ένας φίλος μου έπαιζε N64 εκείνη την ώρα και έπεσε η τηλεόραση (CRT παρακαλώ, δεν υπήρχαν LCD τότε) πάνω στο N64, με την οθόνη πάνω στην κασέτα. Το μηχάνημα όχι απλά δεν έπαθε κάποια ζημιά, αλλά ούτε καν κόλλησε με το χτύπημα, συνέχισε να παίζει σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Υπάρχει επίσης ένα βίντεο στο Youtube από μία εκπομπή την οποία δεν θυμάμαι ακριβώς περί τίνος πρόκειται αλλά σε εκείνο το επεισόδιο που είδα κάνανε τεστ αντοχής στις κονσόλες της προηγούμενης γενιάς, PS2, XBOX και Gamecube. Τα κοπανάγανε από εδώ τα ρίχνανε από εκεί και άλλα τέτοια ωραία και μετά δοκιμάζανε να δούνε αν ακόμα δουλεύουν. Αν θυμάμαι καλά στο πρώτο κιόλας τεστ το PS2 ψόφησε ενώ το XBOX συνέχισε να λειτουργεί μετά από κάνα δύο τεστ ακόμα. Η μήπως τα έπαιξε πρώτα το XBOX και μετά το PS2, δεν θυμάμαι. Αυτό που θυμάμαι είναι ότι το GC πέρασε όλα τα crash test και λειτουργούσε ακόμα και στο τέλος.

Σε θέματα αντοχής δεν μπορώ, εγώ τουλάχιστον, να παραπονεθώ για την Nintendo. Δεν ξέρω τι σχέση έχουν όλα αυτά που συζητάμε με το Halo 4 αλλά πιστεύω ότι το WiiU pad θα αντέχει :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
O Ingema λεει εδω τεραστιες αληθειες και γεγονοτα, και δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατο να υπαρχουν υποστηρικτης της αντιθετης αποψης, ειδικα συγκριτικα με τα υπολοιπα μηχανηματα. Πχ στο wii τα προβληματα του ειναι απειροελαχιστα, ενω στα αλλα δυο μηχανηματα τα προβληματα ειναι τεραστια. Και το τραγικο ειναι οταν βγαινει κοσμος και δικαιολογει τα αδικαιολογητα. Ειδικα με το 360, εχω φιλους που το αλλαξανε ως και πεντε (!!!) φορες το μηχανημα. Και το αηδιαστικοτερο ψεμα ειναι η "στοιβαροτητα" του S, αλλα οταν εισαι μεγαλοεταιρια με την καταληλη "διαφημιση" τα παντα κανεις..
 
Οποιος λεει το αντιθετο απο αυτα που λενε παραπανω ο imgema και ο Getta Robo ειναι απλα κομπλεξικος η απλα δεν εχει ιδεα.Το βιντεο που λεει ο imgema ειναι αυτο και πραγματικα πρεπει να το δειτε ολοι.

 
Οχι Βασίλη δεν είναι αυτό το βίντεο που λέω, ήταν διαφορετικό αλλά φαντάζομαι υπάρχουν και άλλα παρόμοια βίντεο.

Αυτό είναι το video που λέω:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παντως αυτο φιλε πραγματικα ειναι πολυ κατατοπιστικο.
 
Κρίμα τα μηχανάκια πάντως...
 
Ajax87 είπε:
Τι συμπερενουμε απο αυτο;; αν καταλαβαινω καλα με τα λιγα που γνωριζω αν μετραει το μεγεθος ισως εχουμε προβλημα :D
υγ.Συνηθως μετραει το μεγεθος :diablotin:
Γιαννη διαβασε ολη την συνεντευξη να δεις τι ενδιαφεροντα πραγματα λεγονται και μετα βγαλε ολοκληρωμενη αποψη και οχι απο ενα χμμμ και μια φωτογραφια απο εχθρους της NINTENDO:diablotin:
 
Καλα αυτα, καταλαβαινετε οτι ειναι ακυρα (και ανουσια).

To ΧΒΟΧ1 ειχε κιλα βακελιτη και σκληρο δισκο.

To GC ηταν μια αναιμια και μιση.

Αν σκασεις στο πατωμα ενα κινητο και ενα καλο πληρες φορητο...το φορητο θα υποστει μεγαλυτερη ζημια.

Το 360 ηταν ενα πανισχυρο hardware μεσα σε περιορισμενο κελυφος. Περα απο λαθη, ηταν και οι νομοι της θερμοδυναμικης εναντιον του...
 
Wally είπε:
Καλα αυτα, καταλαβαινετε οτι ειναι ακυρα (και ανουσια).To ΧΒΟΧ1 ειχε κιλα βακελιτη και σκληρο δισκο.

To GC ηταν μια αναιμια και μιση.
Και η δικαιολογία για το PS2 ποιά ειναι?

Το 360 ηταν ενα πανισχυρο hardware μεσα σε περιορισμενο κελυφος. Περα απο λαθη, ηταν και οι νομοι της θερμοδυναμικης εναντιον του...
Οπότε μήπως δεν έπρεπε να το βγάλουν στην αγορά? Μήπως θα έπρεπε να φτιάξουν ένα μηχάνημα που να τηρεί κάποιες προδιαγραφές ποιότητας κατασκευής?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Γιαννη διαβασε ολη την συνεντευξη να δεις τι ενδιαφεροντα πραγματα λεγονται και μετα βγαλε ολοκληρωμενη αποψη και οχι απο ενα χμμμ και μια φωτογραφια απο εχθρους της NINTENDO:diablotin:
διαβασα λιγο και ψηλοκαταλαβα.(οταν βρω χρονο θα την διαβασω ολη) .στο ποστ εκανα λιγο πλακα για να γελασουμε :D .
 
Ajax87 είπε:
διαβασα λιγο και ψηλοκαταλαβα.(οταν βρω χρονο θα την διαβασω ολη) .στο ποστ εκανα λιγο πλακα για να γελασουμε :D .
Με αυτα τα πραγματα δεν ειναι να γελας φιλε μου! Η φυλη σου μπορει να σε θεωρησει προδοτη και να σου κοψει το κεφαλι!! :diablotin:
 
DarkSynbios είπε:
Με αυτα τα πραγματα δεν ειναι να γελας φιλε μου! Η φυλη σου μπορει να σε θεωρησει προδοτη και να σου κοψει το κεφαλι!! :diablotin:
Daksynbio δεν ειμαστε ετσι ρε φιλε , οι φιλοι τις Nintendo κανουμε και κριτηκη δεν ειμαστε τυφλοι :cool: ... Εκει στην Sega δεν ξερω τι κανατε.. :p
 
Ajax87 είπε:
DarkSynbios δεν ειμαστε ετσι ρε φιλε , οι φιλοι τις Nintendo κανουμε και κριτικη δεν ειμαστε τυφλοι :cool: ... Εκει στην Sega δεν ξερω τι κανατε.. :p
Εμεις φεραμε τον πολιτισμο αλλα εσεις ειχατε φαγωθει να μας αφανισετε απο τον χαρτη... :p
 
Πίσω
Μπλουζα