Wii U [Nintendo's Next Console]

Μπλα! Μπλα! Μπλα! Πιστευω οτι αυτα που λενε για το Wii U θα τα λενε για τις επομενες κονσολες που θα ερθουν. Καποιοι σιγουρα θα θελουν να δουν γραφικα περα απο καθε φαντασια ... αλλα δεν παιζει.
 
metalcandyman είπε:
Καλα εχεις παρει χαμπαρι οτι μιλαμε για μια ολοκαινουργια κονσολα που εχει 4 μερες που κυκλοφορησε η νομιζεις οτι μιλαμε για καμια αλλη που κυκλοφορησε 10 χρονια πριν.Τι ηθελες δηλαδη να στην πουλανε 200 ευρω για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με την τιμη την στιγμη που μονο το gamepad κοστιζει πανω απο 100 ευρω και που ο ιδιος ο προεδρος της ΝINTENDO αμερικης δηλωσε οτι πωλειται με με ζημια σαν σκετη συσκευη και αφηνει κερδος μονο αν αγορασει ο καταναλωτης και ενα παιχνιδι μαζι.Και στην τελικη οτι τιμη θελει βαζει δεν θα δωσει αναφορα σε σενα ουτε σε μενα ουτε σε κανεναν αλλον και οποιος γουσταρει παει και την περνει.Για αλλους ειναι ακριβη και για αλλους ειναι φθηνη ο καθενας εχει την αποψη του.Και πρωτου γραψεις κατι τραβα διαβασε τα πιο πισω μηνυματα η να εισαι ενημερωμενος καλητερα γιατι το update ειναι 1GB και οχι 5 οπως λανθασμενα βγηκε προς τα εξω.
Kαι πως μετραμε το πρωτοποριακο δηλαδη αν ειναι πες με για να παρω ενα μετρο η εναν χαρακα και να το μετρησω.Ητε το θελεις ητε οχι σε εμφανισε η NINTENDO μια κονσολα με ενα χειρηστηριο με οθονη και με δυνατοτητα να περνεις το παιχνιδι σου και να παιζεις εκει ενω η τηλεοραση μπορει να ειναι κλειστη η να βλεπεις κατι αλλο.Το ξαναειδες αυτο πουθενα;φυσικα και οχι οποτε ειναι πρωτοποριακο και το εμφανισε πρωτη η NINTENDO.Εχεις ιδεα τι ειναι το U-Force;ειναι το Kinect του NES που κυκλοφορησε το 1989 και ηταν ενα χειρηστηριο αναδυπλουμενο που ο παικτης επαιζε τα παιχνιδια απλα με της κινησεις των χεριων του χωρις να αγγιζει τιποτα.Βγες και πες οτι ουτε αυτο ηταν πρωτοποριακο.Kαι για να μην το παω σε ποιος αντεγραψε ποιον κλπ βγες και πες οτι ουτε το kinect ηταν κατι πρωτοποριακο ασχετα αν πετυχε η οχι και αν προσφερε κατι παραπανω στο gaming.Το Wii U μπορει να αποδοσει 1080p 60fps ειναι δεδομενο αυτο δεν αμφισβητητε απο κανεναν ασχετα αν δεν το ειδαμε στα launch παιχνιδια και ναι ειναι next gen γιατι καμια αλλη κονσολα δεν μπορει αυτη την στιγμη να το προσφερει αυτο και δεν μιλαω για ενα παιχνιδι στα 1000 που ειχε το ps3.Αν οταν βγουν οι επομενες κονσολες προσφερουν 1080p 60fps σε ολα τα παιχνιδια τους και τιποτα παραπανω η προσφερουν 4k απλα σε κανενα βιντεο κλπ ε παλι next gen θα ειναι το Wii U ητε το θελετε η οχι γιατι θα προσφερει το ιδιο πραγμα και με χειροτερο hardware.

Ποιοι ειναι αυτοι οι Devs που εχουν παραπονα δηλαδη για πες τους.Ενας ηταν μονο και ηταν αυτο που ειπε για την cpu και τα εγραψα παραπανω.Εδω δεν ειχαν κανενα προβλημα εταιριες οπως η ubisoft,namco ακομα και σχετικα αγνωστες που εβγαλαν τα παιχνιδια τους και ειχε αυτος η τελευταια τρυπα του ζουρνα δηλαδη που απο μονος του δηλωσε ο βλακας οτι δοκιμασαν μονο σε πολυ πρωιμο σταδιο το Wii U αλλα μετα απο κει περασαν ενα,δυο χρονια και αλλα 5 Dev kits.Kαι σε ειπε κανενανς εσενα να αγορασεις τωρα την κονσολα;Περιμενε και παρτην οταν θα κυκλοφορησουν τα first party η αν δεις κατι που θα σαρεσει δεν σε εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο.Εδω αλλος περιμενε 7 χρονια και τωρα αγορασε xbox360 η ps3 για να παιξει ολο κι ολο 1,2 παιχνιδια.Της εξησωσεις και της μαθηματικες σκεψεις τραβα πεστες και δωστες σε κανεναν μαθηματικο και αυτα τα περι fail launch κρατα τα ηια την παρτη σου γιατι ειναι η δεικη σου αποψη οπως και δεικη μου ειναι οτι ηταν πετυχημενο.Για ολα τα αλλα ομως μιλαμε με γεγονοτα και με στοιχεια γιατι αν σε μερικους μηνες κυκλοφορησουν παιχνιδαρες στα 1080p 60fps αλλα και first party με αυτα τα χαρακτηριστηκα εσυ και ολοι σαν και σενα θα χωθειτε στης τρυπες σας γιατι εγω το δηλωσα εδω και μηνες οτι αν περασει ενας χρονος και δεν δω το αληθεινο HD που διαφημιζαν συνεχεια τοτε και γω που ειμαι πιο ΝΙNTENDO απο την ιδια την NINTENDO θα βγω να κραξω αλλα καραγκιοζακος και γραφικος που λεει τα χειροτερα για μια κονσολα που ακομα δεν την επιασε στα χερια του και μια κονσολα που υπαρχει στην αγορα μολις 4 μερες εγω δεν προκυται να γεινω.
Χαλάρωσε ! Ούτε μαχαίρι στο λαιμό μου έβαλε κανένας, και φυσικά τη γνώμη μου λέω, όπως λες εσύ τη δική σου. Μην σου ανεβαίνει η πίεση, και αυτά με τους καραγκιοζάκους κλπ, ελπίζω και εύχομαι να τα κατευθύνεις αλλού.Γενικώς, χ α λ ά ρ ω σ ε ...

Το forum αυτό είναι υποτίθεται μεταξύ άλλων, ανταλλαγή απόψεων και θέσεων.

Εγώ επιμένω σε αυτά που έχω ήδη πει, εντάξει τώρα για το 1gig τώρα διάβασα ότι είναι έτσι, έχεις δίκιο, όμως δεν παύει να δηλώνει τη βιασύνη της Nintendo. Kαι ξεκόλλα λίγο, δεν προσπαθώ να πολεμήσω καμιά κονσόλα, ούτε φανμπόης είμαι. Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω τις χαζομάρες της Nintendo, που έγραψα και πιο πάνω ότι πολύ θα γούσταρα να παραμείνει στο παιχνίδι, και εγώ πρώτος θα έκανα pre-order το ρημάδι. Λοιπόν, και επειδή βλέπω ότι συγχύζεσαι, δεν θα συνεχίζω να γράφω αρνητικά για 2 μήνες ! Αν μετά τους 2 μήνες υπάρχει ακόμα ξεραΐλα και γκρίνια από τους "καραγκιοζάκους", τότε θα τα ακούσεις μια και καλή !

(Άν όχι, τότε άμα έχω λεφτά μπορεί να πάρω και εγώ ένα)
 
Εγώ ένα ξέρω. Όταν βγει το Ps4 και οι φήμες γι αυτό βγουν αληθινές τότε όλοι θα λατρέψουν το WiiU.
 
Other_Reality είπε:
Χαλάρωσε ! Ούτε μαχαίρι στο λαιμό μου έβαλε κανένας, και φυσικά τη γνώμη μου λέω, όπως λες εσύ τη δική σου. Μην σου ανεβαίνει η πίεση, και αυτά με τους καραγκιοζάκους κλπ, ελπίζω και εύχομαι να τα κατευθύνεις αλλού.Γενικώς, χ α λ ά ρ ω σ ε ...
Το forum αυτό είναι υποτίθεται μεταξύ άλλων, ανταλλαγή απόψεων και θέσεων.

Εγώ επιμένω σε αυτά που έχω ήδη πει, εντάξει τώρα για το 1gig τώρα διάβασα ότι είναι έτσι, έχεις δίκιο, όμως δεν παύει να δηλώνει τη βιασύνη της Nintendo. Kαι ξεκόλλα λίγο, δεν προσπαθώ να πολεμήσω καμιά κονσόλα, ούτε φανμπόης είμαι. Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω τις χαζομάρες της Nintendo, που έγραψα και πιο πάνω ότι πολύ θα γούσταρα να παραμείνει στο παιχνίδι, και εγώ πρώτος θα έκανα pre-order το ρημάδι. Λοιπόν, και επειδή βλέπω ότι συγχύζεσαι, δεν θα συνεχίζω να γράφω αρνητικά για 2 μήνες ! Αν μετά τους 2 μήνες υπάρχει ακόμα ξεραΐλα και γκρίνια από τους "καραγκιοζάκους", τότε θα τα ακούσεις μια και καλή !

(Άν όχι, τότε άμα έχω λεφτά μπορεί να πάρω και εγώ ένα)
Μα ετσι λειτουργει η NINTENDO ρε φιλαρακι μια ζωη.Ποτε δεν κοιταζε την top τελευταια τεχνολογια αλλα παντα ομως εκανε κατι για να πρωτοτυπησει.Αυτη την φορα ομως το πηγε καλα το πραμα.Εφτιαξε μια ισχυρη κονσολα αλαξε ολη την στρατηγικη της εκανε υποχωρησεις και εδωσε ελευθερια σε τριτους και δεν τους περιορισε οπως αλλα χρονια και αυτοι ηρθαν στην NINTENDO και βγαλαν τα παιχνιδια τους στο Wii U και δεν τα εβγαλαν για την καλη τους την καρδια αλλα γιατι κατι ειδαν και ειδαν την δυναμικη της κονσολας γενικοτερα.Αν ηταν αλλιως δεν θα εβγαζαν τιποτα οπως εγειναι με το Wii.E δεν μπορω ομως να ακουω μουχαμπετια σαν αυτα που ειπε ο συγκεκριμενος τυπος για την cpu γιατι ειμαι που ειμαι νευρικος με γυρνανε τα μυαλα και ανεβαινουν οι σφηγμοι μου στους 250.Δεν θελει πολυ μυαλο για να καταλαβει καποιος οτι ο συγκεκριμενος ανθρωπος η ειναι απιστευτα προκατηλημενος η κατι εξυπηρετη.Για τριτη φορα θα το πω πως αναφερει οτι σε πολυ πρωιμο σταδιο δηλαδη 2010 με 11 που ειχε ανακοινωθη το παιχνιδι για πρωτη φορα ειδαν οτι δεν τους εβγαινε.Ε απο τοτε εχουν παρει οι Devs στα χερια τους αλλα 5 Dev kits τι πιο ευκολο δηλαδη να δουλευαν στην τελικη εκδοση και να το κυκλοφορουσαν οπως εγειναι με τοσα παιχνιδια απο πολυ μεγαλητερες εταιριες.Δεν στεκει τιποτα απο ωσα λεει ο συγκεκριμενος ανθρωπος και δεν θα το αναλυσω αλλο αυτο το θεμα γιατι το εκανα ηδη στα προηγουμενα μηνυματα.
Το ''Καραγκιοζακους'' πηγαινε σε τυπους σαν και αυτον και οχι σε σενα αλλα και σε ολους αυτους που δεν ειδαν ακομα την κονσολα δεν την εχουν πιασει στα χερια τους δεν εχουν παιξει καποιο παιχνιδι δεν εχουν δει γενικα τιποτα και παρολα αυτα την εχουν ξεσκισει και λενε τα χειροτερα για μια κονσολα που εχει 4 μερες που κυκλοφορησε μιλαμε για 4 μερες δεν μιλαμε για 5 χρονια.4 μερουλες και ακομα δεν ειδαμε τιποτα ωσον αφορα τα παιχνιδια.Θα μπορουσα να βαλω και γω ενα σωρο δηλωσεις απο ανθρωπους της βιομηχανιας που εχουν πει τα καλητερα και εχουν ενθουσιαστη με το wii U με τελευταιο τον Christoph Hartmann προεδρο της 2Κ GAMES αλλα δεν το κανω γιατι δεν εχει σημασια.Τωρα τα προβληματακια που βγαζει οπως ειπα θα τα διορθωσει η NINTENDO με ενα patch και τελειωνει το θεμα αλλα δεν ειναι και παραξενα γιατι η NINTENDO σε καποια θεματα ιντερνετ κλπ ειναι πιο απειρη ασχετα αν στα παιχνιδια εχει μεγαλητερη πειρα απο ολους μαζι.

Και φυσικα και θα λες τα αρνητικα αν υπαρχουν οπως και ο καθενας αλλα και γω.Δεν εχω μαθει να κρυβω τα αρνητικα και να πασαρω τα θετικα μονο αλλα τα αρνητικα που ειναι οντως αρνητικα και οχι αυτα που θεωρουν καποιοι αρνητικα και τα βγαζουν προς τα εξω μονο και μονο για να πεταξουν την λασπη τους στην NINTENDO και στο Wii U.Και οχι 2 μηνες που ειπες αυτο ειναι λαθος.Θα πρεπει να περιμενεις και συ αλλα και ολοι μας εναν χρονο μεχρι τα επομενα χριστουγεννα δηλαδη και τοτε θα εχουμε μια σοβαρη εικονα για το Wii U και τα παιχνιδια του.Αν δεν δω ολα αυτα που διαφημιζαν και υποσχονταν τοτε εγω θα ειμαι ο πρωτος που θα κραξω και δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο το να ριχνει χοντρο κραξιμο ο ιδιος ο οπαδος της αγαπημενης του εταιριας ωσον αφορα τα videogames.
 
Θα ήθελα να δω έναν πελάτη του Βασίλη, να μπαίνει την ώρα που εκείνος μόλις τα "έχει πάρει στο κρανίο" για τη Nintendo:


:biglaugh:
 
Τι την έβαλες τώρα αυτήν την σκηνή, κάθε φορά που την βλέπω κλαίω!
 
XA XA XA XA!!!

Ρε Ντίνε, Θεός!!!!! :D
 
Digital Foundry: Batman Arkham City WiiU

The overall takeaway is that the Wii U version of this classic title is unpolished and less enjoyable to play than Rocksteady's original. On top of the variable frame-rate, we were also disappointed to see the odd moment of more noticeable LOD popping and jerky FMV sequences suggesting that this version has some streaming issues. Unreal Engine titles background load data concurrently with streaming video, and you can hear the drive head zooming about, almost as if it is struggling to maintain both tasks - the halting playback adds further to the impression that this is a rougher, jerkier, more lacklustre rendition of the original.
It's Arkham City, and by default a good game, but the basic reality is that we'd take any of the older - and now cheaper - versions of this excellent title ahead of the underwhelming Wii U port.
Holy cows Batman!
 
Τοσες μερες θα μπορουσα να ποσταρω δεκαδες διθυραμβικα σχολια για το Wii U οπως και για Review αλλα δεν το εκανα γιατι πολυ απλα δεν εχει καμια σημασια.Ο καθε καμενος εχει πει το μακρυ του και το κοντο του γιαυτη την κονσολα και εχει φαει τοση λασπη εδω και λιγες μερες που κυκλοφορησε ωσο λιγες.Δεν θα κατσω να ασχοληθω παραπανω μαυτο το θεμα γιατι και καλα ατομα που το παιζουν γνωστες δεν μπορουν να καταλαβουν τιποτα και στην τελικη το κομπλεξ ειναι κομπλεξ δεν γιατρευεται.Ενα θα πω προς το παρον σε ολους ωσους αμφησβητουν την κονσολα της NINTENDO.Φατε το καταρχην sold out των 400.000 κονσολων που διεθεσε η NINTENDO στην αγορα και δεν προλαβαινει να βγαζει καινουργιες κονσολες γιατι φευγουν σαν τρελες και ακομα δεν κυκλοφορησε σε ευρωπη και αμερικη και αφου το χωνεψετε καλα περιμενετε γιατι τα καλητερα ερχονται για το Wii U και την NINTENDO την μοναδικη εταιρια που αξιζει να βρισκεται στον χωρο των Videogames.
 
metalcandyman είπε:
..........την NINTENDO την μοναδικη εταιρια που αξιζει να βρισκεται στον χωρο των Videogames.
Ελικρινά MCM, το έχω ξαναδιαβάσει τόσες φορές αυτό που νομίζω οτι μεταμορφώνομαι σε zombie! :biglaugh:
 
DINO είπε:
Ελικρινά MCM, το έχω ξαναδιαβάσει τόσες φορές αυτό που νομίζω οτι μεταμορφώνομαι σε zombie! :biglaugh:
Και θα το διαβαζεις Ντιναρε οπου και αν βλεπεις το nickname metalcandyman:D
 
Oταν της πρωτες μερες κυκλοφοριας του Wii U δημιουργηθηκε το θεμα που ελυσε η NINTENDO μετα με τον τυπο που μπηκε σε ενα Debug Mode στο Miiverse σε ενα μερος υπηρχαν γραμενοι κατι τιτλοι παιχνιδιων και ολοι σχεδον υποθεσαμε οτι θα ειανι τιτλοι απο μελοντικα παιχνιδια.Μεσα υπαρχαν τα Donkey kong,Metal gear solid,Resident Evil,Final Fantasy 3 ενα Soul Hackers και καποια αλλα.Τελικα η θεωρια του οτι ολα αυτα θα ειναι καποια απο τα μελοντικα παιχνιδια του Wii U βγαινει αληθινη γιατι μεσα σαυτα υπηρχε και το Yoshi's Land και ερχομαστε σημερα λιγες μερες μετα που ο τιτλος αυτος ειναι καταχωρημενος ως προιον στης σελιδες των Best Buy και Future Shop με ημερομηνια κυκλοφοριας 31 δεκεμβριου 2013.

Περιγραφη του τιτλου απο Best Buy

Take Yoshi on an epic adventure to remember in Yoshi Land for Nintendo Wii U. Check out Yoshi as you've never seen him before: in glorious high definition. Enjoy dual-screen control thanks to the Wii U Touchscreen GamePad, while you'll also be able to experience full integration with Nintendo's MiiVerse service.

Περιγραφη του τιτλου απο Future Shop

Join everyone's favourite dinosaur in his first big starring role on Nintendo Wii U - Yoshi's Land. Utilise the power of the Wii U Touchscreen GamePad to enjoy dual-screen fun in this epic adventure with stunning HD graphics and connectivity with the MiiVerse.
 
Πολυ ωραια! ελπιζω να ειναι συνεχεια του εκπληκτικου yoshi's island του snes!
 
Yoshi island, πόσο ωραίο παιχνιδάκι που ήταν...
 
Ενα copy/paste απο tweets του marcan ( ενα ακομα φανμπου του PS3) ειναι αυτη η αναλυση Asic.

Και προς το τελος - ειτε θυμηθηκε ειτε του το ψιθυρισαν - οτι ειναι τοσο διαφορετικη η αρχιτεκτονικη των powerpc επεξεργαστων με τους Χ86 που καμια - μα καμια - σχεση δεν εχει το "ρολοι" του επεξεργαστη και ετρεξε να το ποσταρει και να το προσθεσουν και αυτο στην "αναλυση" του οι site admins.... ιστοριες για γελια και για κλαμματα :)
 
Kαθε τεχνικη αναλυση ειναι για τα μπαζα γιατι κανεις δεν εχει ιδεα τι εχει στην τελικη το Wii U μεσα του και μιλαω με λεπτομερειες και αναλυτικα.Γιαυτο και γω εχω σταματησει να βαζω οποιαδηποτε τετοια ειδηση μιας και θα μπορουσα να βαλω πολλες αλλα δεν εχει καμια ουσια γιατι οποιος δεν θελει να καταλαβει κατι οτι παραδειγματα και να του δωσεις οτι και να πεις αυτος δεν προκυται να αλαξει γνωμη.Τα ps3 και χbox360 ειναι κονσολες που βασιζονται στον επεξεργαστη ενω το Wii U που εκανε την αρχη με αυτη την τεχνολογια και τα επομενα xbox και ps και κυριως το ps4 απο ωσα ξερουμε μεχρι τωρα θα βασιζονται στην GPU παρα στον επεξεργαστη.Αυτοι που τα γραφουν ολα αυτα περι specs δεν ειναι βλακες απλα θελουν να κερδισουν της εντυπωσεις με διαφορες αρνητικες ειδησης.Nαι το Wii U θα ειναι πιο αδυναμο απο της καινουργιες κονσολες δεν το αμφισβητη κανενας αυτο οπως και δεν αμφισβητη οτι δεν εχουμε δει και καμια τρελη διαφορα με την τωρινη γενια αλλα δεν αμφισβητητε και οτι το Wii U ειναι δυνατη κονσολα γιατι δεν γεινεται μια κονσολα να τρεχει το Black ops 2 στην τηλεοραση και παραληλα και στο gamepad με 480p αναλυση ε μην τρελαθουμε κιολας.Και αν ειναι ετσι και κοιτανε ολοι τα specs και εχουν γιννει ειδικη ας προβληματιστουν και ας με πουν πως ειναι δυνατων μια κονσολα που την εβγαλαν οτι παρα του οτι εχει περισσοτερη μνημη ram απο της αλλες στην ουσια ειναι πιο αργη,που με την παραπανω ειδηση η καρτα γραφικων ειναι ισαξια με της αλλες δυο κονσολες(εδω γελαμε)και που o επεξεργαστης εχει το ενα τριτο πανω κατω την ισχυ σε GHZ του επεξεργαστη του xbox360 και στουν ουσια αν τα δουμε ψυχρα ολα αυτα με αριθμους το Wii U ειναι μια,δυο κλασεις αδυναμο απο την υπαρχουσα γεννεια πως ειναι δυνατων λοιπον αυτη η τοσο ανισχυρη κονσολα να τρεχει τα παιχνιδια ισαξια με της αλλες κονσολες και σε αλλα να ειναι εστω και για λιγο καλητερη και μιλαμε για τα πρωτα παιχνιδια της και πως γεινεται να μπορει να δωσει στον κοσμο 1080p 60fps που ειναι επιβεβεωμενο αυτο ασχετα που δεν το ειδαμε στην αρχη.Πως γεινεται αυτη η τοσο ανισχυρη κονσολα να ειναι στα ιδια και καλητερα επιπεδα απο τους αλλους δυο κ(Ω)ολοσους εγω προσωπικα μπορει να ειμαι και πολυ βλακας γιατι δεν μπορω να το καταλαβω.
 
Εγώ απλά το έβαλα για να πάρουμε μια ιδέα απο τα clocks της κονσόλας κι όχι για τις αντιλήψεις του/των site admins. Κι απ' ότι διάβασα, δεν έλεγε κάτι κακό για την κονσόλα ο marcan....
 
Και εγω τα ιδια. Θα μπορουσε να μεινει στα υποχρονισμενα components αλλα δικαιως ειπε οτι δεν μπορουμε να συγκρινουμε στα ισια την CPU λογω διαφορετικης αρχιτεκτονικης.
 
Πίσω
Μπλουζα