Wii U [Nintendo's Next Console]

Mια προσπάθεια ομαδικής αγοράς Wii U για να πετύχουμε μειωμένη τιμή.

Όσοι ενδιαφέρονται ... p.m.

glaros_1 hotmail com
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φαινεται η τιμη να κλειδωνει στα 300 ευρω για το φτηνο και 350 ευρω για το ολοκληρωμενο πακετο στην Ευρωπη...

urOPg.jpg

Δεν ξερω τι θα γινει εδω που ο ΦΠΑ ειναι αρκετα μεγαλυτερος απο οτι στη Γαλλια...
 
Οι τιμες αυτες εχουν κληδωσει για την ευρωπη σχεδον απο την πεμπτη που ανακοινωσαν τιμες γενικα.Τωρα για ελλαδα οπως παντα βαλτε 20,30 ευρω παραπανω.Γιαυτο το παραγγελνουμε απο το εξωτερικο αν μας συμφερει και τελειωνη το θεμα.
 
Τα δικα μας plaisio multirama δεν το ανεβασαν για προπαραγγελια να δουμε τιμες....στα 300 με 350 καλα ειναι και εχει ελπιδα να πουλησει εδω.
 
Οι τιμες αυτές είναι για ΕΝΑ χειριστήριο. Βαλτε κανα κατοστάρι για ενα δευτερο. Μιλαμε για 400+! Θα περιμένω κανα 2 χρόνια μου φαίνεται. :D
 
Rygar είπε:
Οι τιμες αυτές είναι για ΕΝΑ χειριστήριο. Βαλτε κανα κατοστάρι για ενα δευτερο. Μιλαμε για 400+! Θα περιμένω κανα 2 χρόνια μου φαίνεται. :D
Δεν χρειαζεσαι δευτερο χειρηστηριο γιατι δεν υπαρχει κανενα παιχνιδι μεχρι τωρα που να σηκωνει δυο Wii U gamepads και δεν θα βγει και συντομα.Απλα καποια στιγμη περνεις και ενα pro controller για να παιζεις με την ανεση σου ωσα δεν τα γουσταρεις με το Wii U gamepad και εισαι αρχοντας η πολυ απλα παιζεις με το Wiimote του Wii που υποστηριζεται πληρως.
 
Rygar είπε:
Οι τιμες αυτές είναι για ΕΝΑ χειριστήριο. Βαλτε κανα κατοστάρι για ενα δευτερο. Μιλαμε για 400+! Θα περιμένω κανα 2 χρόνια μου φαίνεται. :D
Δεν θα χρειάζεται εξαρχής να πάρεις δεύτερο gamepad γιατί απλά δεν θα υπάρχει παιχνίδι που να το υποστηρίζει. Για αυτό τον λόγο μάλιστα δεν θα κυκλοφορούνε καν στο εμπόριο αρχικά.

http://www.zeldainformer.com/news/comments/nintendo-replacement-wii-u-gamepads-available-for-a-fee?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
 
Aardvark είπε:
Τα δικα μας plaisio multirama δεν το ανεβασαν για προπαραγγελια να δουμε τιμες....στα 300 με 350 καλα ειναι και εχει ελπιδα να πουλησει εδω.
Η υπαρχουσα εγχωρια αντιπροσωπεια δεν εχει και τις καλυτερες σχεσεις με εμπορους και καταστηματα εδω και πολλα χρονια, δεν θα μου κανει εντυπωση αν δεν το φερουν και καθολου. Στη τελικη ολοι αυτοι κυριως κονσολες με το pro μεταπωλουν, οχι βιντεοπαιχνιδια.
 
Δυο καινουργια trailer για τα super mario bros U και Call of Duty: Black Ops II στην μοναδικη κονσολα που θα δουμε το παιχνιδι στα 1080p 60fps οπως δηλωσαν επισημα οι κατασκευαστες του την πεμπτη στην παρουσιαση.Και για ωσους δεν το πηραν πρεφα ακομα η για τους ελαχιστους κομπλεξικους που απεμηναν βγαινουν αληθεινα τα λογια της NINTENDO μηνες πριν που ελεγαν οτι αν θελουν οι Developers ολα τα παιχνιδια του Wii U μπορουν να τρεχουν στα 1080p 60fps οποτε ειναι στο χερι τους αν τα φτιαξουν στα 1080o η στα 720p την στιγμη που στην τωρινη γεννεια κονσολων ηταν ελαχιστα ακομα και τα παιχνιδια που ετρεχαν στα 720p.Kαι για να φανει ακομα πιο πολυ η δυναμη του Wii U σκεφτητε τι pc πρεπει να εχει καποιος ωστε να τρεχει τα παιχνιδια στα 1080p 60fps και κυριως το απιστευτο που ειναι οτι θα παιζουμε παιχνιδια 1080p 60fps ενω παραληλα το παιχνιδι θα τρεχει στο Wii U gamepad στα 480p και 720p και θα μπορουμε ενω παιζουμε να μπουμε στο ιντερνετ με το gamepad και να ποσταρουμε πχ στο retromaniax η να δουμε καποιο βιντεο στο youtube και δεν προκυται να πεσει ουτε ενα frame απο το παιχνιδι στην τηλεοραση.Ολα αυτα ειναι εξωπραγματικα γιαυτα που ξερουμε μεχρι τωρα και οποιος δεν μπορει να τα καταλαβει ειναι απλα τυφλος.

[video=youtube;N6220dX-h4E]

 
Aardvark είπε:
Τα δικα μας plaisio multirama δεν το ανεβασαν για προπαραγγελια να δουμε τιμες....στα 300 με 350 καλα ειναι και εχει ελπιδα να πουλησει εδω.
Αν δεν κανω λαθος το πλαισιο δεν εχει πια συνεργασια με την Νορτεκ , αρα μαλλον δεν θα το φερει καθολου.. Ελπιζω να το φερουν στα public αλλιως απο Νορτεκ κατευθειαν μετα...
 
metalcandyman είπε:
Δεν χρειαζεσαι δευτερο χειρηστηριο γιατι δεν υπαρχει κανενα παιχνιδι μεχρι τωρα που να σηκωνει δυο Wii U gamepads και δεν θα βγει και συντομα.Απλα καποια στιγμη περνεις και ενα pro controller για να παιζεις με την ανεση σου ωσα δεν τα γουσταρεις με το Wii U gamepad και εισαι αρχοντας η πολυ απλα παιζεις με το Wiimote του Wii που υποστηριζεται πληρως.

divined είπε:
Δεν θα χρειάζεται εξαρχής να πάρεις δεύτερο gamepad γιατί απλά δεν θα υπάρχει παιχνίδι που να το υποστηρίζει. Για αυτό τον λόγο μάλιστα δεν θα κυκλοφορούνε καν στο εμπόριο αρχικά.
http://www.zeldainformer.com/news/comments/nintendo-replacement-wii-u-gamepads-available-for-a-fee?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
Μα νόμιζα ότι το καινούριο gamepad είναι που θα ζμπρώξει την κονσόλα, όπως εκανε το wiimote με το Wii. Αλλιώς ρε παιδιά, τί νεο θα μου προσφέρει σε σχέση π.χ. με το PS3;; Μέχρι και το kinect εχει κατι παραπάνω να προσφέρει! Και γράφουμε και σε λάθος θρεντ! :D

υγ. Wii U=κονσόλα για 4, χρήση από έναν;;; :D
 
[Τα ποστς μεταφερθηκαν στο σωστο thread]
 
Rygar είπε:
Μα νόμιζα ότι το καινούριο gamepad είναι που θα ζμπρώξει την κονσόλα, όπως εκανε το wiimote με το Wii. Αλλιώς ρε παιδιά, τί νεο θα μου προσφέρει σε σχέση π.χ. με το PS3;; Μέχρι και το kinect εχει κατι παραπάνω να προσφέρει! Και γράφουμε και σε λάθος θρεντ! :D
υγ. Wii U=κονσόλα για 4, χρήση από έναν;;; :D
Ρε αλανι τι δεν καταλαβαινεις;Ναι το χειρηστηριο ειναι ενας απο τους λογους που θα σπρωξει την κονσολα απλα δυο Wii U gamepad δεν υπαρχει παιχνιδι στην αρχη που να τα σηκωνει.Θα παιζονται με ενα wii U gamepad και με ωσα αλλα θελουμε wiimote η pro controller.
 
Στα 379.99 στην Ελλαδα απο οτι γραφουν τα sites του χωρου. Επεσα 20 ευρω εξω.

39.99 και 59.99 τα παιχνιδια.
 
Θα βγούνε και παιχνίδια που θα υποστηρίζουν δύο gamepad, απλώς όχι στο launch.

Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι η Nintendo σκόπευε να παρέχει υποστήριξη για μόνο ένα gamepad ανά Wii U, αλλά το πήρε πίσω όταν είδε ότι ο κόσμος το ζητάει. Τώρα να μου πεις ένα χειριστήριο pad δεν θα είναι και φθηνό. Δεν θέλω να ξέρω πόσο θα στοιχίζει μόνο του. Και πρακτικά μιας και η κονσόλα θα είναι άχρηστη δίχως αυτό, μπορεί να χρεώνει αρκετά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
γυρω στα 150 ευρω θα εχει στην ελλαδα το Wii U gamepad
 
Αυτό που λεω λοιπόν είναι ότι η κονσόλα, κατ'εμέ, είναι ελλειπής. Νομίζω μαλιστα ότι είναι η πρώτη φορά που βγαίνει κονσόλα και δεν υποστηρίζει και 2ο χειριστήριο λόγω απουσίας τίτλων!!! Μιλάμε για το εγγενές χειριστήριο της κονσόλας παντα, αυτό με την οθόνη. Τεσπα, όπως είπα θα το παρω 2 χρόνια αργότερα :D .
 
Rygar είπε:
Αυτό που λεω λοιπόν είναι ότι η κονσόλα, κατ'εμέ, είναι ελλειπής.
Ρίγανη, πολύ σωστά. Κατ' εμέ όμως, η κονσόλα είναι κάτι παραπάνω από πλήρης. Δεν με ενδιαφέρει δεύτερο χειριστήριο, άλλωστε ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ στο computer room δεν πατάει δεύτερο άτομο, ούτε σκέφτεται καν να αγγίξει τα μηχανήματά μου, είτε κονσόλες, είτε υπολογιστές.

Σαν αγορά, έπειτα και από τις τιμές, σίγουρα θα πάρω το Zombie U edition, day 1 μια και περιέχει ένα παιχνίδι που το γουστάρω και το pro controller που έτσι και αλλοιώς θα το έπαιρνα μαζί με τη κονσόλα.

Must αγορά από τη πρώτη μέρα και το νέο Mario.

Τώρα αν η τιμή είναι υψηλή ή όχι, για μένα προσωπικά είναι αρκετά τσιμπημένη. Αλλά η απόφαση αν θα την αγοράσει κανείς, είναι απόλυτα προσωπική. Εγώ απλά δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο Χριστουγεννιάτικο δώρο για τον ευατό μου. Nuff said!
 
Δεν αποκλειω το WiiU pad να ειναι φθηνο. Αλλωστε εχει resistive οθονη χωρις multitouch και αλλες πολυτελειες.
 
Πίσω
Μπλουζα