Wii U [Nintendo's Next Console]

Καλησπερα παιδια.Μολις πηρα και εγω το δικο μου wii u και ψαχνοντας για ελληνικο φορουμ επεσα εδω.Σκετη απογοητευση,το μενου κανει δεκα ωρες να φορτωσει,το download απιστευτα αργο και αυτο,κακη ποιοτητα πλαστικων,η μπαταρια του gamepad τα φτυνει γρηγορα και η οθονη λερωνεται ευκολα με τις δαχτυλιες,Γενικα κακογραμμενο OS και οχι μια πραγματικα nextgen κονσολα,Ξερει κανεις αν μπορω να τη γυρισω πισω και να παρω τα λεφτα μου πισω?Ξαναβγαζω το πιστο μου wii και διασκεδαζω.Ευχαριστω
 
Να την γυρισεις αγορι μου και να παρεις τα λεφτα σου πισω αμεσα.... μην καθυστερεις καθολου....
 
skace13 είπε:
Καλησπερα παιδια.Μολις πηρα και εγω το δικο μου wii u και ψαχνοντας για ελληνικο φορουμ επεσα εδω.Σκετη απογοητευση,το μενου κανει δεκα ωρες να φορτωσει,το download απιστευτα αργο και αυτο,κακη ποιοτητα πλαστικων,η μπαταρια του gamepad τα φτυνει γρηγορα και η οθονη λερωνεται ευκολα με τις δαχτυλιες,Γενικα κακογραμμενο OS και οχι μια πραγματικα nextgen κονσολα,Ξερει κανεις αν μπορω να τη γυρισω πισω και να παρω τα λεφτα μου πισω?Ξαναβγαζω το πιστο μου wii και διασκεδαζω.Ευχαριστω
Φιλαρακι μηπως πηρες κανενα polystation αντι για Wii U γιατι το μονο που δεν εχει το Wii U ειναι κακη ποιοτητα πλαστικων.Και η κονσολα αλλα και το Wii U gamepad αλλα και το pro controller ειναι απο της καλητερες κατασκευες και δεν μοιαζουν σε τιποτα με κινεζιες.Το Download που θελει καποια ωρα και μετα εισαι οκ και οτι η μπαταρια του gamepad κραταει 5 ωρες το ηξεραν οι παντες και δεν ειναι λογος να γυρισεις μια κονσολα πισω.Και ουτε που αφηνη δαχτυλιες στην οθονη.Δηλαδη τι το περιεργο υπαρχει σαυτο;Φερε μου μια συσκευη με οθονη αφης που να μην αφηνη δαχτυλιες.Ωσο για τα μενου που αργει η NINTENDO οπως ειπε με ενα patch θα τα λυσει ολα αυτα τα μικροπροβληματακια που παρουσιαστηκαν οποτε κανε λιγη υπομονη.Για να την πηρες θα σου αρεσε κατι αλλα και θα περιμενεις για τα καλητερα παιχνιδια που ερχονται αλλιως δεν θα τη επερνες καθολου.Οποτε αν την πηρες και δεν μας δουλευεις κρατα την κονσολα σου και απολαυσε την γιατι τα καλητερα ερχονται και γιατι δεν ειναι λογοι αυτοι για να θες να την γυρισεις πισω.Ωσο γιαυτο που ρωτας αφου την εχεις ανοιξη δεν νομιζω να την περνει καποιο μαγαζι πισω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
herco είπε:
Να την γυρισεις αγορι μου και να παρεις τα λεφτα σου πισω αμεσα.... μην καθυστερεις καθολου....
Σιγουρα θα τα παρω πισω η θα μου λενε ιστοριες?παντως αν την θελει κανεις απο εδω την δινω ευχαριστως 410 ενα δεκαρικακι κατω επειδη την εχω ανοιξει.ας μου στειλει πμ
 
metalcandyman είπε:
Φιλαρακι μηπως πηρες κανενα polystation αντι για Wii U γιατι το μονο που δεν εχει το Wii U ειναι κακη ποιοτητα πλαστικων.Και η κονσολα αλλα και το Wii U gamepad αλλα και το pro controller ειναι απο της καλητερες κατασκευες και δεν μοιαζουν σε τιποτα με κινεζιες.Το Download που θελει καποια ωρα και μετα εισαι οκ και οτι η μπαταρια του gamepad κραταει 5 ωρες το ηξεραν οι παντες και δεν ειναι λογος να γυρισεις μια κονσολα πισω.Και ουτε που αφηνη δαχτυλιες στην οθονη.Δηλαδη τι το περιεργο υπαρχει σαυτο;Φερε μου μια συσκευη με οθονη αφης που να μην αφηνη δαχτυλιες.Ωσο για τα μενου που αργει η NINTENDO οπως ειπε με ενα patch θα τα λυσει ολα αυτα τα μικροπροβληματακια που παρουσιαστηκαν οποτε κανε λιγη υπομονη.Για να την πηρες θα σου αρεσε κατι αλλα και θα περιμενεις για τα καλητερα παιχνιδια που ερχονται αλλιως δεν θα τη επερνες καθολου.Οποτε αν την πηρες και δεν μας δουλευεις κρατα την κονσολα σου και απολαυσε την γιατι τα καλητερα ερχονται και γιατι δεν ειναι λογοι αυτοι για να θες να την γυρισεις πισω.Ωσο γιαυτο που ρωτας αφου την εχεις ανοιξη δεν νομιζω να την περνει καποιο μαγαζι πισω.
Εγω την πηρα γιατι ειχα το wii και μου αρεσε πολυ,και ναι υπαρχουν πολλες οθονες οπως του κινητου μου που δεν λερωνεται ετσι,αυτο για τις 5 ωρες δεν το ηξερα και δεν ειναι καν 5 ωρες,τωρα για το patch τι να σου πω δεν ξερω αλλα γενικοτερα το os ειναι τοσο κακογραμμενο που θελει παρα πολυ editing για να στρωσει,προτιμω με τα 400 να παρω 10+ παιχνιδακια για το wii που θα τα ευχαριστηθω πιο πολυ.Α και τα πλαστικα φιλε μου δεν ξερω αν την εχεις τωρα στα χερια σου την κονσολα αλλα ειναι δευτερης διαλογης.
 
Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα το gamepad με τα κινητα.Και για τα κινητα μουφα ειναι το ολο θεμα γιατι και γω iphone εχω που και καλα δεν αφηνη δαχτυλιες και μες στης δαχτυλιες ειναι.Και στην τελικη η μια συσκευη κανει 700 ευρω και η αλλη 100 και.Σχεδον 5 ωρες κραταει η μπαταρια του gamepad παραπανω αποκλειεται παρακατω ειναι πιθανο αναλογα και με την χρηση βεβαια.Εσενα αν σε φαινονται δευτερης διαλογης τα πλαστικα εμενα με φαινονται μια χαρα και εξαιρετικης ποιοτητας.Αν ειναι να γλυτωσεις τα 400 ευρω τραβα ενα softmod το Wii σου και θα παιξεις και τα παιχνιδια που θες και θα κρατησεις και τα λεφτα σου και τελειωνη το θεμα.Στην τελικα εμενα λιγο με νοιαζη τι θα κανεις εσυ απλα σε λεω οτι δεν ειναι σοβαροι λογοι αυτοι να δωσεις την κονσολα που μολις πηρες γιατι αργοτερα μπορει να το μετανιωσεις.Αν τελικα ομως αποφασισες να την δωσεις γουστο σου και καπελο σου δεικα σου ειναι τα λεφτα οπως και η κονσολα.
 
metalcandyman είπε:
Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα το gamepad με τα κινητα.Και για τα κινητα μουφα ειναι το ολο θεμα γιατι και γω iphone εχω που και καλα δεν αφηνη δαχτυλιες και μες στης δαχτυλιες ειναι.Και στην τελικη η μια συσκευη κανει 700 ευρω και η αλλη 100 και.Σχεδον 5 ωρες κραταει η μπαταρια του gamepad παραπανω αποκλειεται παρακατω ειναι πιθανο αναλογα και με την χρηση βεβαια.Εσενα αν σε φαινονται δευτερης διαλογης τα πλαστικα εμενα με φαινονται μια χαρα και εξαιρετικης ποιοτητας.Αν ειναι να γλυτωσεις τα 400 ευρω τραβα ενα softmod το Wii σου και θα παιξεις και τα παιχνιδια που θες και θα κρατησεις και τα λεφτα σου και τελειωνη το θεμα.Στην τελικα εμενα λιγο με νοιαζη τι θα κανεις εσυ απλα σε λεω οτι δεν ειναι σοβαροι λογοι αυτοι να δωσεις την κονσολα που μολις πηρες γιατι αργοτερα μπορει να το μετανιωσεις.Αν τελικα ομως αποφασισες να την δωσεις γουστο σου και καπελο σου δεικα σου ειναι τα λεφτα οπως και η κονσολα.
softmod?σε πειρατεια αναφερεσε???700ευρω κανει το τζαμακι του iphone?κατω απο 5 ωρες λεω κραταει,στο ξαναλεω αν δεν εχεις την κονσολα στα χερια σου μην σχολιαζεις γιατι δεν μπορεις να εχεις αποψη αν απλα την εχεις δει για λιγο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι σε πειρατεια αναφερομαι γιατι;Μηπως επεσες απο τα συνεφα;Μιλαω για μια συσκευη που κανει 700 ευρω και σε προσφερει και καλα οθονη που δεν αφηνη δαχτυλιες και ενα gamepad που κανενας δεν δηαφημησε οτι δεν αφηνει δαχτυλιες.Αμα εσυ γιαυτους τους λογους θες να το δωσεις τραβα δωστω σικεμε κανταρ εμενα.Σε λιγες μερες θα την εχω την κονσολα αλλα με της εξι ωρες που εχω παιξει σε φιλο μια χαρα μπορω να καταλαβω αν ειναι ποιοτικο η οχι κατι.
 
Αυτό με τα πλαστικά δεν το καταλαβαίνω. Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα που λες αλλά εμένα μου φάνηκε πολύ συμπαγής η κατασκευή και καλής ποιότητας. Το gamepad είναι ελαφρύ (αν εννοείς ότι είναι κακής ποιότητας γιατί είναι ελαφρύ σαν να είναι ψεύτικο) γιατί όλα τα "βαριά" κυκλώματα είναι στην κονσόλα, την εικόνα που βλέπεις στο pad η κονσόλα την επεξεργάζεται, το pad απλά κάνει streaming, με λίγα λόγια, εκτός από την οθόνη δεν έχει και πολλά παραπάνω κυκλώματα από ένα απλό pad για να έχει βάρος.

Και αν δεν θέλεις να αφήνεις δαχτυλιές μπορείς να πατάς με την κορυφή/άκρη των δαχτύλων σου (αυτό που κάνουν πολλοί, που ακουμπάνε δηλαδή όλο το δάχτυλο στην οθόνη ποτέ μου δεν το κατάλαβα) ή απλά να χρησιμοποιείς το stylus.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
Ναι σε πειρατεια αναφερομαι γιατι;Μηπως επεσες απο τα συνεφα;Μιλαω για μια συσκευη που κανει 700 ευρω και σε προσφερει και καλα οθονη που δεν αφηνη δαχτυλιες και ενα gamepad που κανενας δεν δηαφημησε οτι δεν αφηνει δαχτυλιες.Αμα εσυ γιαυτους τους λογους θες να το δωσεις τραβα δωστω σικεμε κανταρ εμενα.Σε λιγες μερες θα την εχω την κονσολα αλλα με της εξι ωρες που εχω παιξει σε φιλο μια χαρα μπορω να καταλαβω αν ειναι ποιοτικο η οχι κατι.
Σωπα 6 ολοκληρες ωρες?Α δηλαδη με την οσο περισσοτερη διαφημιση κανεις τοσο καλυτερο γινεται το προιον και δεν αφηνει δαχτυλιες?Αν επεσα απο τα συννεφα?φυσικα απορω πως αφηνει το φορουμ να προωθειτε η πειρατεια.700 ευρω για κινητα δινεις βλεπω αλλα για παιχνιδια προτιμας να τα κλεβεις ε?σικεμε κανταρ?τα ζα με app τα σαλαγας καρντασι?
 
skace13 είπε:
Σωπα 6 ολοκληρες ωρες?Α δηλαδη με την οσο περισσοτερη διαφημιση κανεις τοσο καλυτερο γινεται το προιον και δεν αφηνει δαχτυλιες?Αν επεσα απο τα συννεφα?φυσικα απορω πως αφηνει το φορουμ να προωθειτε η πειρατεια.700 ευρω για κινητα δινεις βλεπω αλλα για παιχνιδια προτιμας να τα κλεβεις ε?σικεμε κανταρ?τα ζα με app τα σαλαγας καρντασι?
Στο forum μεγαλε δεν προωθειτε η πειρατεια και πουθενα δεν θα δεις κατι τετοιο ο καθενας ομως κανει οτι γουσταρει για την παρτη του και δεν σε ειπα να καταφυγεις στην πειρατεια αλλα σε εδωσα παραδειγμα οτι αφου θες να γλυτωσεις τα 400 ευρω απο την κονσολα τοτε θα μπορουσες να γλυτωσεις και τα 400 ευρω για τα παιχνιδια που αναφερες.Ωσο για τα ζα ναι ρε μαγκακο με app τα σαλαγαο και κοψε αυτο το στυλακι γιατι θα γεινουμε μυλος εδω μεσα.Κανουμε μια κουβεντα για το αν αξιζει να δωσεις μια κονσολα που μολις πηρες για τους λογους που αναφερεις και δεν λογομαχουμε για κατι.
 
Imgema είπε:
Αυτό με τα πλαστικά δεν το καταλαβαίνω. Δεν θα σχολιάσω τα υπόλοιπα που λες αλλά εμένα μου φάνηκε πολύ συμπαγής η κατασκευή και καλής ποιότητας. Το gamepad είναι ελαφρύ (αν εννοείς ότι είναι κακής ποιότητας γιατί είναι ελαφρύ σαν να είναι ψεύτικο) γιατί όλα τα "βαριά" κυκλώματα είναι στην κονσόλα, την εικόνα που βλέπεις στο pad η κονσόλα την επεξεργάζεται, το pad απλά κάνει streaming, με λίγα λόγια, εκτός από την οθόνη δεν έχει και πολλά παραπάνω κυκλώματα από ένα απλό pad για να έχει βάρος.
Και αν δεν θέλεις να αφήνεις δαχτυλιές μπορείς να πατάς με την κορυφή/άκρη των δαχτύλων σου (αυτό που κάνουν πολλοί, που ακουμπάνε δηλαδή όλο το δάχτυλο στην οθόνη ποτέ μου δεν το κατάλαβα) ή απλά να χρησιμοποιείς το stylus.
καλα σοβαρα τωρα μου το λες αυτο.δηλαδη θα πρεπει να το παταω με την ακρη να μην αφηνει δακτυλιες?Αυτο μου θυμιζει την apple τοτε με το σημα που ελεγε οτι δεν το κραταει σωστα ο κοσμος γιαυτο εχανε το σημα.Τωρα για το stylus δηλαδη θα μαιζω θα σταματαω θα πιανω το stylus μετα θα το ξαναφηνω και θα ξανασυνεχιζω λυση τωρα ειναι αυτο?
 
metalcandyman είπε:
Στο forum μεγαλε δεν προωθειτε η πειρατεια και πουθενα δεν θα δεις κατι τετοιο ο καθενας ομως κανει οτι γουσταρει για την παρτη του και δεν σε ειπα να καταφυγεις στην πειρατεια αλλα σε εδωσα παραδειγμα οτι αφου θες να γλυτωσεις τα 400 ευρω απο την κονσολα τοτε θα μπορουσες να γλυτωσεις και τα 400 ευρω για τα παιχνιδια που αναφερες.Ωσο για τα ζα ναι ρε μαγκακο με app τα σαλαγαο και κοψε αυτο το στυλακι γιατι θα γεινουμε μυλος εδω μεσα.Κανουμε μια κουβεντα για το αν αξιζει να δωσεις μια κονσολα που μολις πηρες για τους λογους που αναφερεις και δεν λογομαχουμε για κατι.
εσυ απαντησες σε κατι που εγραψα,τι πουθενα δεν θα δω κατι τετοιο?εγω δεν το ηξερα καν αυτο και μου το ανεφερες σαν επιλογη.οχι φιλε μου η απατη δεν ειναι επιλογη καν.ναι ε με app?πες μου οτι εχει και αμπαρες ε?
 
Πούλα το να πάει στα κομμάτια.

Μόνο που δεν μπορείς να το κάνεις αυτό εδώ, θα πρέπει να το βάλεις σε αγγελία σε κάποιο άλλο forum.
 
Τσαμπα τσακωνεστε...δεν εχει νοημα η κουβεντα..Ο καθενας εχει την γνωμη και τις δικες του προσδοκιες απο ενα πραγμα στην περιπτωση μας κονσολα.Ουτε εγω ειμαι πληρως καλυμενος αυτην την στιγμη απο την κονσολα αλλα ειδα μια καλη αρχη, στο μελλον να βγουνε καλυτερα παιχνιδια και ελπιζω να γινουν διορθωσεις στο λογισμικο..
 
herco είπε:
@Sardanapalos
Για πρωτο ποστ ομως δεν τα πηγες καλα - δεν αλλαζεις λιγο το υφος σου ?
Γιατί ρε φίλε ενόχλησα κανέναν, πρόσβαλα κανέναν....μία άποψη μου είπα....σιγά....
 
Φυσικα και ενοχλησες - και πρωτο ποστ με χαρακτηρισμους για αλλους χρηστες που σιγουρα διαβαζουν αυτα που γραφεις - δεν εχει λογικη.

Παμε παρακατω.

* BTW ο χρηστης skace13 εγινε ban - παρακαλω τα μελη του φορουμ που συχναζουν εδω, να μην πιανουν κουβεντα με τρολς που ηρθαν απλα και μονο να κανουν χαβαλε. Ενημερωστε καποιον mod καποιον admin και θα κλεισει το θεμα αμεσα.
 
Αγορίνα άμα εννοείς αυτά περί προβάτων των apple products, το είπα ειρωνικά διότι μου αρέσουν πολύ τα apple και όλοι(και σε άλλα φόρουμ και sites π.χ newsbeast) λένε για προβατα κτλ κτλ....και βλέπω τελικά πως ολες οι εταιρίεσ βγάζουν προιόντα γρήγορα και απαγοητεύουν το κοίνο τους....βλέπε apple με το iphone5....
 
@Sardanapalos: Αφού σε καλωσορίσω ανεπίσημα, ως νέο μέλος που είσαι, θα σε παρακαλέσω να ξαναμπείς ontopic άμεσα.

Εδώ συζητάμε για την κονσόλα της Nintendo. Έκανες μια άσχημη πρώτη διατύπωση - σου έγινε μια ευγενική σύσταση και τέλος! :)

Δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε, έτσι? :) Αν θες να μιλήσεις για μηλαράκια, έχουμε ολόκληρο υποφόρουμ! Εκεί, είσαι ελεύθερος! ;)

Και στο θέμα μας: Ξέρουμε πότε θα αρχίσουν να βγαίνουν παιχνιδάκια? Γιατί εγώ ψιλοχάθηκα - νομίζω ότι μόνο demo (?) έχουν βγει!....
 
@Sardanapalos

Το θέμα είναι *πως* λες την άποψη σου. Όταν λες κάποιον "αγορίνα" όσο δίκιο και να 'χεις κάπου το χάνεις. Αυτό αν θες την άποψη κάποιου τρίτου.

Στο θέμα μας τώρα.

Το είδα το εργαλείο όχι για πολύ, καμιά ωρίτσα. Ως κάτοχος σχεδόν ότι είχε βγάλει η Ν μέχρι τώρα, στο U I'll pass. Στο θέμα του λειτουργικού μάλιστα θα συμφωνήσω με τον scace13.

Από την άλλη όμως αυτά τα μειονεκτήματα που ετέθησαν (λειτουργικό και πλαστικά) δεν ενδιαφέρουν την πλειοψηφία των αγοραστών του. Η ουσία είναι στο τι παιχνίδια υπάρχουν, αν προσφέρουν κάτι καινούριο και αν τελικά θα μείνει το χαμόγελο στα χείλη, όχι των φανατικών φίλων της Ν όπως ο Βασίλης και ο Ηρακλής αλλά των υπόλοιπων.

Όσοι έχουν τα χρήματα και είναι εραστές της φιλοσοφίας της θα κλείσουν τα μάτια σε αυτές τις λεπτομέρειες γιατί ξέρουν γιατί θα το αγοράσουν. Θα συγχωρήσουν πολλά από τα εμπόδια που βλέπουμε οι υπόλοιποι πηγαίνοντας με την κούτα στο ταμείο.

Πάντως ρε παιδιά ας αφήσουμε αυτή τη φανατίλα στην άκρη, πολλές φορές σκέφτομαι να μπω να διαβάσω το thread και το ξανασκέφτομαι γιατί ξέρω από πριν τι θα δω. Δε σηκώνει κανείς μύγα στο σπαθί του, αλλά φυσικά κανείς δεν έχει μετοχές :)
 
Πίσω
Μπλουζα