Win7 σε Amstrad CPC464

παίδες 3d δεν παίζει γιατί δεν είναι 200hz...προσέξτε να μην γράφετε αναλήθειες...
 
Ας ελπίσουμε ότι ο CPC6128 "σηκώνει" το Aero σε υψηλές αναλύσεις.
 
Amstrad CPC 464 Full-HD solution

Το μόνιτορ του Amstrad σε Mode 0 βγάζει ανάλυση 640x200.

Το Full-HD video εχει ανάλυση 1920x1080.

Η μόνη λύση για να απολαυσουμε Full-HD video στον Amstrad CPC 464 είναι να συνδέσουμε 72 μόνιτορς σε matrix 12x6 συνδεσμολογία όπως έκανα εγώ για να απολάυσω το Avatar στο μοναδικό Retro Video Wall. :D :D :D

picture.php
 
Fistikis είπε:
Amstrad CPC 464 Full-HD solution
Το μόνιτορ του Amstrad σε Mode 0 βγάζει ανάλυση 640x200.

Το Full-HD video εχει ανάλυση 1920x1080.

Η μόνη λύση για να απολαυσουμε Full-HD video στον Amstrad CPC 464 είναι να συνδέσουμε 72 μόνιτορς σε matrix 12x6 συνδεσμολογία όπως έκανα εγώ για να απολάυσω το Avatar στο μοναδικό Retro Video Wall. :D :D :D
Fistiki πολύ καλή η μόντα σου. Μία ερώτηση: Τα μόνιτορ είναι από ebay και αν ναι, τα έκανες ένα πακέτο για να γλιτώσεις μεταφορικά? Αν μπορείς πες μας τη συνδεσμολογία γιατί το σκέφτομαι σοβαρά...
 
ερώτηση για απάντηση μόνο από γνώστες...το τσιπάκι ήχου του cpc έχει ως γνωστόν τρικάναλο ήχο. Αν ενώσω 2 τσιπάκια θα μπορέσω να έχω ήχο 5.1 ;;;(5 καναλια και σαμπγουφερ)

(στο mode 2 έχει ανάλυση 620 Χ 200...προσέξτε τι γράφετε σας παρακαλώ διότι παραπληροφορείται τα μέλη του φόρουμ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ερώτηση για απάντηση μόνο από γνώστες...το τσιπάκι ήχου του cpc έχει ως γνωστόν τρικάναλο ήχο. Αν ενώσω 2 τσιπάκια θα μπορέσω να έχω ήχο 5.1 ;;;
Τι ερωτηση ειναι αυτη ? ... μα φυσικα και ναι !!
 
δηλαδή εγώ που έχω 7,1 ενισχυτη μπορώ να βάλω 3 τσιπάκια ήχου...(εχεις γνώσεις ρε paspartoo...αξιος)
 
Πάνω που πίστευα ότι ο CPC δεν θα μπορούσε ποτέ να παράγει ήχο 7.1.

Μόνο ένας έμπειρος κολοσσός σαν την Creative θα έκανε ένα όνειρο μισού αιώνα ολάνθιστη πραγματικότητα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν ξέρεις τι είναι Spectrum?? δεν παρακολουθείς μου φαίνεται την σύγχρονη τεχνολογία...

παιδιά έχω ένα πρόβλημα στον 464.. δεν μου δουλεύουν τα USB 2.0 και τελευταία και το firewareτι λέτε να φταίει?
 
εγω την κυριακη που δεν ειχα τι να κανω μονταρα λιγο τον amstrad Μου με DvD rom ,

2giga μνημη , 500ρη σκληρο και του πεταξα πανω τα vista απο το panasonic dual core DvD rom που του εγκατεστησα ... δειτε τις εικονες στο προφιλ μου γιατι δεν βλεπω αλλο τροπο ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εντάξει απλά έχω ΛΙΩΣΕΙ!!!! LOOOOOOOOOOOOL
 
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ενα inteface για να συνδέσω ενα Blu-Ray drive στον Amstrad μπας και δουμε καμια HD ταινια; Ελπίζω το πράσινο μόνιτορ να σηκώνει την ανάλυση.
 
Χαχαχαχαχα

Ταινια δεν θα δεις αλλα τα περιφημα Amstrad monitors ειναι οτι πρεπει για να κανουν οικονομικες ακτινογραφιες. Καθεσαι μπροστα τους και στον πισω τοιχο βλεπεις ακτινογραφια τα σπλαχνα σου μουαχαχαχαχα
 
Fistikis είπε:
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ενα inteface για να συνδέσω ενα Blu-Ray drive στον Amstrad μπας και δουμε καμια HD ταινια; Ελπίζω το πράσινο μόνιτορ να σηκώνει την ανάλυση.
Kαι ομως χωρις πλακα τωρα,πραγματι μπορεις να συνδεσεις ενα blu-ray player (αρκει να εχει scart out) με ενα απλο 6 pin din to scart cable στο πρασινο μονιτορ του amstrad!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(μη χασει και δεν το πει....εντωμεταξυ δεν ισχυει - χρονια δουλευαμε το πρασινο μονιτορ και δεν παθαμε τιποτα - ΕΕιι φιλε !! μου πατησες την ουρα !!)

Ενω εσυ που καρφωνες τη μουσταρδα σε τηλεοραση και για να γραψεις λιστινγκ στραβωνοσουν ησουν καλυτερα ?
 
"δεν πάθαμε τίποτα".

Χμμ...Σακχαρώδη (Sugar) διαβήτη σίγουρα τον έχετε στο τσεπάκι... :p
 
Πλάκα πλάκα, πριν πολλά χρόνια σε ένα από τα τελευταία τεύχη του Pixel αν θυμάμαι καλά, κάποιος είχε στείλει γράμμα που ρωτούσε πως θα βάλει Windows τον Commodore 64 που μόλις είχε αγοράσει!

Και απ' ότι έδειχνε, μάλλον δεν έκανε πλάκα... :p
 
Πίσω
Μπλουζα