Windows Vista

Απλα αρχισαν τα οργανα....

(Τι κακος που ειμαι ωρες ωρες...:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: )
 
:D :D:D

Microsoft Announces New Open Source Strategy: Make Windows Vista Suck!

 


Microsoft(Nasdaq: MSFT) today laid out their strategy for forcing people to adopt Open Source software at the bi-weekly council of evil held in Redmond. The conference was attended by throngs of geeks playing cheering sounds on their iPods while reading Slashdot on their mobile phones.


 


“We are pleased that our lack of innovation will finally lead to the first mass adoption of Open Source software including Ubuntu Linux and Firefox 2.0″ said Ray Ozzie, chief of something or another at Microsoft. “By making Windows Vista into a completely pointless upgrade, we will force organizations to look elsewhere for their operating system needs, and further distance ourselves in the search engine market. Take that, Google!”


 


Analysts estimate that the 5 year hold on Windows innovation at Microsoft will force competitors to “wonder what Microsoft is thinking” and may possibly “strike fear in the hearts of ther competitors”.


 


Microsoft also announced the list of new features in Windows Vista, but nobody cared enough to take notes.


 


Statements in this press release are not historical facts and may be deemed to be “inaccurate” or “wrong”. Actual and anticipated bullshit may or may not include, without limitation, something of a humorous nature. The author may or may not bow to the altar of Google, notwithstanding the ability to ensure or not ensure the humorous nature of said press release.


 


Contact:


 


MonkeyTang Inc,





:D LOL
 
:D

LOL Andruina γίνεσαι κακή. Γιατί δε θα αλλάξει τη ζωή σου το AERO?

18013-norm.jpg


Στην επόμενη έκδοση των windows θα βάλουν A/C:biglaugh:
 
:D :D:D

Microsoft Changes Vista License: Still Sucks, But You Donʼt Have to Like It

 


Microsoft Corporation failed to announce today a change in the license for their upcoming Windows Vista product. The changes include 3 commas, 42 deleted lines, and a colonoscopy.


 


A spokesman for Microsoft had this to say: “Due to negative customer feedback, we have changed the license to more accurately reflect our customerʼs needs. To sum up the changes, the license still sucks, but you no longer have to like it.”


 


Relei Titegluten, lawyer at a prominent New York law firm, analyzed the new license for potential legal loopholes, and was surprised to find that they were just as boring as before: “Holy tar, batman… how can anybody read this stuff?”


 


Analysts arenʼt yet sure if the change in license terms are a step back from Microsoftʼs pledge to support Open Source software.


 


Statements in this press release are not historical facts and may be deemed to be “inaccurate” or “wrong”. Actual and anticipated bullshit may or may not include, without limitation, something of a humorous nature. The author may or may not bow to the altar of Google, notwithstanding the ability to ensure or not ensure the humorous nature of said press release.


 


Contact:


 


MonkeyTang Inc,


:D :D
 
xalia είπε:

Αν μη τι άλλο το εν λόγω site είναι πολύ σοβαρό, σε σημείο που μου θυμίζει τα περιοδικά που εργαζόμουν ΚΑΠΟΤΕ εδώ και 6 χρόνια πριν.....

Κύριοι του away,gr ή όπως αλλοιώς, το εγκαταστήσατε μόνοι σας και έχετε γνώμη από πρώτο χέρι; Αν ναι καλώς, αν όχι μη σας πω τι να κάνετε.

Έλεος με τα ελληνικά sites και περιοδικά, ότι δουν να το δημοσιεύσουν και πάντα με το παλιό καλό υφάκι που τους ταιριάζει. Ρωτάω πάλι..... Το Zune το είχατε στα χέρια σας; Ta Vista; ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ................

(Τι ρωτάς ρε μεγάλε αυτοί δεν ξέρουν καν τι εστί Vista.....)

Το ίδιο ίσχυε και με τα περιοδικά και από ότι ξέρω ακόμα και τώρα δεν πάνε πίσω. Ότι δούμε στο δίκτυο βουρ να καλύψουμε καμιά σελιδούλα. Και φυσικά οι περισσότεροι συντάκτες βρίσκονται στα επίπεδα των πωλητών πληροφορικής. Overworked, underpaid, και με την ημιμάθεια να κυριαρχεί.

Ουστ από δω ρε.........

Το παραπάνω comment αναφέρεται στα πάσης φύσεως λαμόγια και όχι στον xalia προς αποφυγή κάθε παρεξηγήσεως!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
xalia είπε:
Όποιος βιάζεται ....

Regarding the Zune/Vista Incompatibility

You may have heard about this from The Register or some other source. The Microsoft Zune device is shipping without support for Windows Vista. What does that mean?

In case you don't know, I am a Microsoft Regional Director and are therefore privy to information the public doesn't usually get. The real story is that even though Vista has been released to manufacturing, it is only available to beta testers and those with MSDN Subscriptions. It will not be available for consumers until January or February. The Zune team's deadline for shipping Vista-compatible software for the Zune is that time. This makes sense to me. I don't know what all the hub-bub is about. If you're on the bleeding edge you have to deal with timing issues like this. It comes with the territory. The anti-Microsoft hype is "Zune doesn't support Vista." The reality is quite different.
 
Σωστός ο Keeper!!! :thumbup:

Βρε παιδιά μιλάμε για λειτουργικό της M$ και προϊόν της M$, δεν είναι δυνατόν να μην είναι συμβατά....

Hype, FUD και του Θεού τα καλά....... :animangry: :mad:

Έλεος!!!!!!! :mad: :mad:

shock είπε:
:D LOL Andruina γίνεσαι κακή. Γιατί δε θα αλλάξει τη ζωή σου το AERO?

[i
Προσωπικά σας επαναλαμβάνω την άποψή μου...

VISTA = DX10 = Next Generation Games = MUST......

Πιο απλά δεν γίνεται.

AERO, SAAB και τα λοιπά, δεν με αφορούν.

Όταν θα παίζουμε το Unreal Tournament 2007 με τις διπλές 8800, δεν θα έχει κανένα νόημα κανένα άλλο λειτουργικό. Για μένα τουλάχιστον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν είναι μόνο για το unreal δεν έχω πρόβλημα παίζει και στο Linuxάκι μου native!!!! Δε ξέρω για το καινούριο αλλά όλα τα άλλα δεν είχαν πρόβλημα. Και για όσα έχουν πρόβλημα υπάρχει το cedega (DX emulation). Iσως να έχουν κάνει emulate το 10 πριν τον Ιαν-Φεβ που θα κυκλοφορήσουν τα Vista!!!
 
την “είδηση” την ψάρεψα από το pctechnology.gr

τα άτομα εκεί είναι καμένα έως κατεστραμμένα και γενικά τα εμπιστεύομαι...

γράψε λάθος που λέει και η μαμά μου :p
 
@ shock:

Μπα δεν είναι μόνο το Unreal.

Παιδιά πάρτε το χαμπάρι, από εδώ και πέρα...........

PC gaming = Vista.

Όσο κι αν μην μου αρέσει κι εμένα, κι εσένα και σε όλο τον κόσμο.......

 


@ xalia
:

ΟΚ man, no worries......
 
Αχ δεν ξέρω για πόσο καιρό ακόμα φίλε μου telamonas. Βλέπεις αγοράσανε τα δικαιώματα από την SGI οπότε βλέπω να την ξεχνάνε μια μέρα σε κάνα συρτάρι κατά λάθος. Για να καταλάβεις έχω ξεχάσει από πότε υπάρχουν τα draft για την 2.0. Ακόμα και ο Carmack που έσκιζε τα ρούχα του για την OpenGL βοηθάει να βελτιωθεί το DX.

Είναι πολλά τα χρήματα Άρη...
 
shock είπε:
:D LOL Andruina γίνεσαι κακή. Γιατί δε θα αλλάξει τη ζωή σου το AERO?

18013-norm.jpg


Στην επόμενη έκδοση των windows θα βάλουν A/C:biglaugh:
shockΧα χα χα Απίστευτος..τι φαντασία είναι τούτη!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:[
 
α ρε Shock....

Σκιζομαστε για να ζουμε την οποια virtual ζωη μας χωρις ζυγους και κοροιδια και τελικα καποια πραγματα δεν αλλαζουν ποτε.

Χασαμε την ουτοπια στην πραγματικη ζωη και ισως την χασουμε και εδω.

Το να με κοροιδευουν για τις αποψεις μου δεν με πειραζει - για αλλους και ασχετους λογους το εχω συνηθισει - αλλα το να βλεπεις τις προσπαθειες καποιων που καταλαβαν τι σημαινει πραγματικο computing να πεφτουν στο κενο και τελικα να πουλιουνται για 2 (ή 2 εκατομυρια δεν εχει σημασια ...) δεκαρες μου φερνει ενα σφιξιμο στο στηθος αδερφε.

anyway
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
akmakas είπε:
shockΧα χα χα Απίστευτος..τι φαντασία είναι τούτη!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:[
Δεν είναι φαντασία φίλε akmakas. Είναι πραγματικότητα.

Σκέψου πως θα κάνουν οι ανεμηστήρες της κάρτας γραφικών σου το καλοκαίρι για να σου αποδόσουν ωραία το AERO!!!

@Telamonas. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά εδώ είμαστε και θα είμαστε για πολύ. Σήμερα γύρισε ο προιστάμενος μου από το Αμέρικα που είχε πάει σε ένα συνέδριο. Ο άνθρωπος δεν είναι Linuxάς παρόλα αυτά του έκανε εντύπωση σε πόσα κιόσκια είχανε Linuxoκουτα. Σε Servers και lowpower συστήματα (routers, interfaces κ.α) είμαστε καλά. Το Desktop, το λέω χρόνια τώρα και ας μην αρέσει, είναι χαμένη υπόθεση. Όσο καλό και να είναι το XGL οι άλλοι θα ενθουσιαστούν από το AERO. Όσο μπροστά και να είναι το KDE 5 (είδες screenshots?) δεν θα κάνει την διαφορά.

Γνώμη μου:

Χρειάζεται κάτι σαν το cedega να υλοποιηθεί μέσα στον πυρήνα και να φύγει από τη userland. Ότι είχαν κάνει και με τον Apache αν θυμάσαι. Οταν τα fps δείξουν 2% παραπάνω από ότι στον Χάρο οι hardcore gamers θα έρθουν. Δυστυχώς αυτό θα ρίξει και την ασφάλεια κατακόρυφα και προυποθέτει fork του kernel κάτι το οποίο θα πρέπει να πεθάνει ο Linus για να συμβεί (έτσι είχε πει).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είναι το ΑΕΡΟ βρε παιδιά...Αλλά τα προγράμματα.. Από την στιγμή που οι εταιρίες δεν υποστηρίζουν το linux το παιχνίδι είναι τελειωμένο….Δεν θυμάστε την Amiga προς τα τέλη του 93 το τι είχε γίνει με την άνοδο των PC? Αυτά τα ξεχάσαμε..Πρίν 4 χρόνια η yammaha έβγαλε ένα φορμάτ ακόμα ποιο εξελιγμένο από το Mp3 που σου έδινε την ίδια ποιότητα με την μισή χωρητικότητα Και? Τίποτα επικράτησε το Mp3 γιατί έφτιαξε γερές βάσεις και δεν το κουνάει κανείς..To Linux θέλω να το εγκαταστήσω και να το δουλέψω, να το στηρίξω με κάθε τρόπο όμως θέλω να δουλέψω με αυτό και όχι μόνο να κάνω εφαρμογές γραφείου η να είμαι στο internet όπως και να ψάχνω μετατροπές για να κάνω ένα πρόγραμμα να δουλέψει!..τα έχετε ξανασυζητήσει αυτά βέβαια δεν θέλω να τα ξαναλέμε!Εγώ δεν έχω την πείρα ούτε τις γνώσεις επάνω στο λειτουργικό...έτσι είναι οι περισσότεροι..γιατί να μπουν λοιπόν στην διαδικασία του ψαξίματος?
 
shock είπε:
Γνώμη μου:

Χρειάζεται κάτι σαν το cedega να υλοποιηθεί μέσα στον πυρήνα και να φύγει από τη userland. Ότι είχαν κάνει και με τον Apache αν θυμάσαι. Οταν τα fps δείξουν 2% παραπάνω από ότι στον Χάρο οι hardcore gamers θα έρθουν. Δυστυχώς αυτό θα ρίξει και την ασφάλεια κατακόρυφα και προυποθέτει fork του kernel κάτι το οποίο θα πρέπει να πεθάνει ο Linus για να συμβεί (έτσι είχε πει).

Εγώ βέβαια είμαι ακόμα μαθητευόμενη στον ανταγωνισμό μεταξύ των λειτουργικών αλλα..ρωτώντας πας στην Πόλη. :) Δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και σώνει το λειτουργικό να πρέπει απευθύνεται ΚΑΙ στους hardcore gamers. Για μένα το ωραιότερο aspect του linux είναι οτι η έννοια του gaming είναι δευτερεύουσας μην πώ και τριτεύουσας σημασίας (παρόλο που τα πάει μια χαρά με τα παιχνίδια!). Προς θεού δεν θέλω να υπονοήσω κάτι κακό για τους ανθρώπους που απολαμβάνουν τα παιχνίδάκια τους...Κι εγώ παιδάκι είμαι και μου αρέσει να παίζω! Αλλά ξεκίνησα να βλέπω το linux σαν ενα πιο "σοβαρό" λειτουργικό και ολη αυτή η αγωνία για compatibility με τα παιχνίδια με κάνει να μελαγχολώ. Έχει "ανάγκη" όντως η κοινότητα του linux περισσότερα μέλη?(και ειδικα hardcore gamers? μπρρρ..). Δεν έχουμε αρκετές παιχνιδομηχανές κλπ στο εμπόριο? Μακάρι να μπορούσε να είναι ΚΑΙ το τέλειο παιχνιδο-pc αλλά δε θέλω να χάσει την μαγική ικανότητα που σε κάνει να χρησιμοποιείς με όλη τη σημασία της λέξης και να καταλαβαίνεις τον υπολογιστή σου...
 
Τα παιχνίδια είναι το ένα μέρος το οποίο προσφέρει στην αγορά μεγάλα κέρδη.. οπότε δεν μπορεί να αγνοηθεί ..Το πρόβλημα δεν είναι μόνο εκεί όμως...Προσωπικά πιστεύω πως τα παραθύρια κέρδισαν εδώ και χρόνια,και πάντα οι χρήστες του Linux μαζί ίσως και εγώ θα είναι μειονότητα....
 
Την λέξη μειονότητα την χρησιμοποιούμε πλέον σαν βρισιά...Κακώς πολύ κακώς...Φυσικά και δεν πρέπει η κοινότητα του linux να την ψωνίσει (αν και μερικοί πάντα υπάρχουν) αλλά τελικά η διαφορετικότητα είναι καλό πράγμα!Όσο για τα κέρδη...Πώς είχα την εντύπωση οτι η κοινότητα του linux είναι πάνω απο τα χρήματα? Και γιατί δεν σκέφτονται οι εταιρίες παιχνιδιών να τα κάνουν και συμβατα με τα linux? Εννοω...τι είναι πιο εύκολο, ενα λειτουργικό να είναι συμβατο με ενα παιχνίδι ή ένα παιχνίδι να είναι συμβατό με ενα λειτουργικό ? (κάποιος να με βοηθήσει με τις απορίες μου παρακαλώ...μέντορα! :) ) Πιστεύω οτι καλό το τζάμπα software αλλά δεν θα πείραζε τόσο εναν linuxa να δώσει και λίγα λεφτάκια για να πάρει ενα παιχνίδι που του αρέσει.

Τώρα βέβαια όπως είπαμε δεν είμαι γνώστης και σκέφτομαι οτι ίσως να ήταν μεγαλύτερο κόστος για τις παιχνιδο-εταιρίες κλπ αλλα δεν με νοιάζει αυτο.Οι εταιρίες παιχνιδιών ας στοχεύουν σε οποιο target group θέλουν. Στο κάτω κάτω έχουν και υπαλλήλους να πληρώσουν... :p
 
Πίσω
Μπλουζα