Windows7/Ati/Dx11

Το Mobility Modder δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, μιας και δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει.
 
breakbeatsz είπε:
το mobility modder μην το δοκιμασεις δεν λειτουργει απο 9.9 και υστεραγραψε μου ποια εκδοση των win7 εχεις 32 η 64 και ποια εκδοση του catalyst προσπαθεις να βαλεις να δω τι μπορω να κανω
προσπάθησα να βάλω 10.10 με modder τζίφος.

έβαλα την 10.4 λειτουργεί χωρίς CCC..το έχει μέσα προσπαθώ να το περάσω-τζίφος ξανά.

να δοκιμάσω μήπως καμιά παλαιότερη έκδοση? 9.8 πχ?

win7 ultimate 32bit edition
 
Διάβασε τα release notes της τρέχουσας έκδοσης των Catalyst για να μάθεις ποιοί drivers υποστηρίζουν mobility modding και ποιοί όχι.
 
Shinobi είπε:
προσπάθησα να βάλω 10.10 με modder τζίφος.έβαλα την 10.4 λειτουργεί χωρίς CCC..το έχει μέσα προσπαθώ να το περάσω-τζίφος ξανά.

να δοκιμάσω μήπως καμιά παλαιότερη έκδοση? 9.8 πχ?

win7 ultimate 32bit edition
η ευκολη λυση ειναι να κατεβασεις τους drivers απο το site της toshiba απλα θα ειναι σχετικα παλαιοι

η δευτερη λυση ειναι να μου δωσεις καμια μερα χρονο (μιας και σημερα δεν εχω χρονο για να ασχοληθω ) για να δω τι mod μπορουμε να βρουμε

αν επιλεξεις το 2ο πρεπει να μου πεις τι win7 φορας 32 η 64
 
χμμ η Toshiba δεν έχει καν driver για win7!!

Το laptop το πήρα απο το Amsterdam Ιουνιος 2008.

φόραγε Vista τα πέταξα έξω έβαλα XP, όλα καλά και τώρα αυτά τα σκηνικά με τα 7αρια..

32bit είναι το λειτουργικό..

Στον εξωτερικό δίσκο (δε τον έχω μαζί μου τώρα) έχω μια έκδοση drivers (display driver version όχι του πακέτου)

8.634-κάτι που δουλεύει το CCC αλλά και πάλι το ίδιο πρόβλημα παραμένει..
 
Άν αντιμετωπίζεις πρόβλημα drivers με τα Windows 7, ένα γερό format και μια επανεγκατάσταση των XP είναι αρκετά. Τουλάχιστον έτσι ξεμπερδεύεις άπ' αυτό τον μπελά.
 
Βάλε τους αντίστοιχους από Vista. Κανονικά θα εγκατασταθούν μια χαρά, απλά επειδή δεν είναι μέσα στην "επίσημη" υποστήριξη των "7" δεν έχουν γίνει labelled για "7".
 
φίλε pooky, ακολούθησα τη συμβουλή σου.

ο ένας, ένας και μοναδικός driver που έχει η toshiba για Windows Vista (!!) δουλεύει κανονικά και υπάρχει πλέον το blur που λέγαμε, το CCC όμως εξακολουθεί να μην ανοίγει..
 
Τότε δεν σου μένει να κάνεις format το δίσκο και να ξαναβάλεις τα XP. :) Συνεπώς είσαι out of luck, το DirectX11 Stretch είναι διαθέσιμο μόνο στις κάρτες radeon των σειρών 4xxx και 5xxx.

Ο υπολογιστής μου δεν παρουσιάζει κανένα από τα προαναφερθέντα προβλήματα, ο CCC λειτουργεί κανονικότατα και όλα σχεδόν τα παιχνίδια που έχω εγκαταστήσει τους τελευταίους 3-4 μήνες (εκτός από το Wizard Land) δουλεύουν ρολόϊ.
 
Αν λειτουργούν όλα κανονικά, δεν πειράζει, άστο το CCC. Αν θες να τσεκάρεις θερμοκρασίες και τα λοιπά, βάλε το msi afterburner (είναι δωρεάν) το οποίο κάνει εξαιρετική δουλειά και σε overclocking αλλά και είναι ελαφρύτερο.

Μη ξαναγυρίσεις σε XP, παίδεψέ το λίγο!!!!

Επίσης για τσέκαρε και το παρακάτω site, τώρα το θυμήθηκα !!!!!!!

http://www.laptopvideo2go.com/

Παλαιότερα εκεί έβρισκα πράγματα που έκαναν θαύματα !!!!!!!!!!
 
Pooky, βρήκες επιτέλους τη λύση, τα συγχαρητήριά μου! :D

Μας είπες ότι στο laptopvideo2go ανακάλυψες ένα σωρό χρήσιμα tools που έκαναν του κόσμου τις δουλειές. Μπορείς να μας αναφέρεις κάποια απ' αυτά τα κόλπα;
 
thx όλους για τη βοήθεια πάντως..

απαράδεκτη η toshiba (και όχι μόνο) που έχει δέσει τους κατασκευαστές καρτών για να μη βγάζουν drivers...

το site που αναφέρεις είδα έχει κ άλλα drivers αλλά δεν είμαι για άλλα πειράματα, το σημειώνω πάντως..
 
κατεβασε αυτο

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206..._32_dd_ccc.exe

1 κανε uninstall πρωτα τους προηγουμενους

2 restart

3 install τους drivers απο το λινκ παραπανω

4 αν εχεις ακομα προβλημα πες μου για να το κοιταξω περαιτερω
 
Στο site που παρέθεσα, όταν δεν κυκλοφορούσαν επίσημα drivers από την nVidia για τις mobile κάρτες γραφικών της, έβρισκα τρόπους να εγκαθιστώ τους desktop και να κατεβάζω πειραγμένα αρχεία τα οποία επέτρεπαν να δουλεύουν άψογα.

Βλέπεις είχα πάντοτε λόξα από παλιά με gaming laptops.

Βέβαια από τη στιγμή που απόκτησα το m17x της Alienware δεν το ξαναχρειάστηκα ποτέ. Οι drivers από το site της AMD τρέχουν μια χαρά στις 5870m σε crossfire που φοράει, ησύχασα μια και καλή.

Όσο για το macbook pro, που φοράει nvidia, δεν με ενδιαφέρει ποσώς. Δεν εγκαθιστώ windows εκεί, παραμένει στο MacOS πιστά και αποκλειστικά.
 
Τους mobility drivers τους φτιάχνει η ίδια η AMD/ATI! Αποκλείεται ο breakbeatsz να έφτιαξε "δικό" του driver, μην λέμε μπούρδες τώρα...

Το URL είναι σπασμένο διότι η AMD αφαίρεσε τους drivers επειδή ήταν παμπάλαιοι (outdated) και ασύμφοροι για την εταιρεία...
 
Πίσω
Μπλουζα