Windows7/Ati/Dx11

Saulot είπε:
Οι drivers της ATI δυστυχώς είναι για πέταμα ( τι περιμένεις o Διευθυντής του τμήματος είναι Έλληνας).Υπάρχει ένα βασικό θέμα με τις κάρτες γραφικών της, στο firmware της κάρτας υπάρχουν hardcoded ρυθμίσεις για fullscreen modes και HW acceleration. Η μοναδική λύση που έχουμε βρεί είναι το flash του firmware (διαδικασία όμοια με OC) αλλα δέν έχω καμμία εμπειρία σε mobile λύσεις.
5870 mobile σε crossfire στο m17x, έχω δοκιμάσει περί τα 25 παιχνίδια μέχρι στιγμής και έχω τελειώσει καμιά δεκαριά, κανένα πρόβλημα από παλαιότερα έως τα τελευταία. :)

Πάντα σε win 7 64 bit. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα, αφού τον συνδυασμό που έχω εγώ δύσκολα τον συναντάς σε φορητό.

Από σταθερά, 5770, 5870 τώρα και 5970 παλιότερα και μάλιστα σε crossfire κάποια εποχή (έχει πουληθεί το μηχάνημα και έγινε macbook pro) δεν είπαν κιχ, ενώ περιμένω εναγωνίως την 6970 για να τη δωρίσω στο σταθερό "εξωγήινο".

Το μοναδικό πρόβλημα που είχα με την ΑΤΙ ήταν η διαθεσιμότητα των καρτών της.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όταν μου στείλει ειδοποίηση η Alienware ότι είναι διαθέσιμες θα πληροφορήσω. Τώρα, πόσο αξίζει η αλλαγή από 5870m σε 6970m θα δείξει.
 
Πίσω
Μπλουζα