Xbox 720 (Πρώτη παρουσίαση)

Αν ισχυουν τα περι PGR5, μιλαμε για τεραστια ειδηση. Το καλυτερο street racer franchise, στο φυσικο του τοπο. Ειχα γινει εξαλος οταν η MS αφησε την Bizzarre Creations να ανεξαρτητοποιηθει και στεναχωρηθηκα οταν ενημερωθηκα για τη χρεοκωπια της. Η ειδηση αυτη (που σερνοταν εδω και 3 βδομαδες σαν φημη) με χαροποιει πολυ.

Επισης σημερα εσκασε η ειδηση οτι τα Durango specs που κοινοποιηθηκαν στα φορουμς, βασιζονται στο DevKit του Φλεβαρη 2012.

Ο τυπας που προσπαθησε να πουλησει αυτο το devkit, ειπε οτι τα καινουργια DevKits ειναι πολυ ισχυροτερα.
 
Χμμ Πολυ ισχυροτερα = πολυ ακριβοτερα :p

Περα απο την πλακα ποσο πιο δυνατο μπορει να ειναι;; Βεβαια ξερουμε οτι οι τελικες κονσολες ειναι συνηθως κατωτερες τον dev kits.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι, ειναι ισαξιες απλα εχουν διπλασια μνημη.
 
εε αυτο εννοουσα τελος παντων! Δηλαδη τα 8 gb που λεγαμε ειναι του dev kit;
 
Οχι, το devkit ειναι στα 16
 
Για το devkit που δεν εχει δει κανεις ακομα ? για αυτο μιλατε ?
 
μαλιστα! αναμενουμε τις εξελιξεις λοιπον.
 
Πολλα gigabytes μαζευτηκαν...
 
Αουτς!

Microsoftʼs next console will require an Internet connection in order to function, ruling out a second-hand game market for the platform. A new iteration of Xbox Live will be an integral part of Microsoftʼs next console, while improved Kinect hardware will also ship alongside the unit.
Sources with first-hand experience of Microsoftʼs next generation console have told us that although the next Xbox will be absolutely committed to online functionality, games will still be made available to purchase in physical form. Next Xbox games will be manufactured on 50GB-capacity Blu-ray discs, Microsoft having conceded defeat to Sony following its ill-fated backing of the HD-DVD format. It is believed that games purchased on disc will ship with activation codes, and will have no value beyond the initial user.
Ελπιζω να λεει αρλουμπες
 
Αουτς και αχ και βαχ

 


Xbox 720 GPU detailed: Merely a last-gen Radeon?

 


Durango-1.png


 


http://www.extremetech.com/gaming/147577-xbox-720-gpu-detailed-merely-a-last-gen-radeon
 
Ωχ ωχ! αρχισανε τα οργανα.
 
Δεν ξέρω που το πάνε οι εταιρείες το όλο θέμα με τα μεταχειρησμένα και το online DRM στις κονσόλες, ελπίζω όσοι ακολουθήσουν αυτήν την τακτική να τους γυρίσει μπούμερανγκ και να αποτύχουν παταγωδώς.
 
Λογικά θέλουν να εξαφανίσουν το θέμα της μεταπώλησης και πειρατείας. Πάντως εμένα δεν με χαλάει, έτσι και αλλιώς ότι παιχνίδι είχα σε κονσόλες αυθεντικό ήταν, οπότε...
 
Imgema είπε:
Δεν ξέρω που το πάνε οι εταιρείες το όλο θέμα με τα μεταχειρησμένα και το online DRM στις κονσόλες, ελπίζω όσοι ακολουθήσουν αυτήν την τακτική να τους γυρίσει μπούμερανγκ και να αποτύχουν παταγωδώς.
Θα τους γυρίσει μπούμερανγκ και να αποτύχουν παταγωδώς.
 
Τελικά μόνο η Nintendo ξέρει τι κάνει μου φαίνεται. Πήρα χτες μτχ στο Wii U και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Τα specs και η ποσότητα της μνήμης δεν με απασχολούν τόσο πολύ. Στα χαρτιά ο Cell έπρεπε να έχει θάψει το 360, δεν είδα να γίνεται κάτι, ενώ το "αδύναμο" και καλά Wii έχει παιχνιδάρες απίστευτες (ΟΚ, θα ήθελα να είχε HDMI, αλλά δεν σκάω κιόλας.... )

Το να βγει το 360 next gen σε τιμή 600 ευρώ και με τη μη δυνατότητα να δανειστώ ένα παιχνίδι από ένα φίλο ή να μου το πουλήσει ή να το βρω μτχ ή να μου το χαρίσει όταν το τελειώσει - βαρεθεί - σιχαθεί, όχι μπούμεραγκ θα καταλλήξει, αλλά self destruct τακτική αυτοκτονίας μου μοιάζει. Θυμίζω ότι κάποια εταιρεία με πολλά (ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ) δις στη τσέπη κάνει υπόγειες κινήσεις και θα τσακίσει τους πάντες αν το αποφασίσει, απλά γιατί οι devs θα πάνε αυτοστιγμή μαζί της λόγω του χρήματος που θα βγάλουν, και όπως όλοι ξέρουμε, devs looooooooove MONEY.

Ελπίζω στα καλύτερα πάντως.
 
Android είπε:
Λογικά θέλουν να εξαφανίσουν το θέμα της μεταπώλησης και πειρατείας. Πάντως εμένα δεν με χαλάει, έτσι και αλλιώς ότι παιχνίδι είχα σε κονσόλες αυθεντικό ήταν, οπότε...
Κι εγώ αυθεντικά τα είχα. Αλλά τα αγόραζα συνήθως μεταχειρησμένα. Επίσης νοίκιαζα και πάρα πολλά games.
 
Δεν σας φαίνεται παράξενο που η φήμη για DRM στο επόμενο xbox άρχισε να κυκλοφορεί λίγο μετά την ανακοίνωση της sony για την παρουσίαση του ps4?
 
Εγω νομιζω οτι οι φημες αυτες επεσαν απο Sony και MS με σκοπο το "σοκ". Εδω στην Ελλαδα το εχουμε φαει με τη κουταλα τον τελευταιο καιρο.

Σερβιραν μια φημη με "βαρυ" περιεχομενο, to οποιo θα "ελαφρυνει" καμποσο οταν γινει πραγματικοτητα για να γινει πιο ευπεπτo/αποδεκτο...
 
theoritikos είπε:
Δεν σας φαίνεται παράξενο που η φήμη για DRM στο επόμενο xbox άρχισε να κυκλοφορεί λίγο μετά την ανακοίνωση της sony για την παρουσίαση του ps4?
Μπαα εδω και πολλους μηνες λεγανε και για το Playstation και για το Xbox οτι θα υιοθετησουν κατι τετοιο.


Πολυ σωστο και αυτο που λεει και ο Wally.



 
Wally είπε:
Εγω νομιζω οτι οι φημες αυτες επεσαν απο Sony και MS με σκοπο το "σοκ". Εδω στην Ελλαδα το εχουμε φαει με τη κουταλα τον τελευταιο καιρο.Σερβιραν μια φημη με "βαρυ" περιεχομενο, to οποιo θα "ελαφρυνει" καμποσο οταν γινει πραγματικοτητα για να γινει πιο ευπεπτo/αποδεκτο...
Αν η φήμη αποδειχτεί πραγματική, είναι σίγουρο ότι ο κόσμος θα στραφεί στο wii u (ίσως και το ouya) .
 
Πίσω
Μπλουζα