Άγιε Βασίλη για τα Χριστούγεννα θέλω....

Αγαπημενε μου αγιε Βασιλη, θελω να μου φερεις πολλα lego και παζλ
 
Θελει και ρωτημα? Πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα πολλα ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...PLAYMOBIL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
 
εγω θα ηθελα ενα laptop
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ θέλω ένα monitor 1084s. Γιατί στη τηλεόραση δεν δείχνει καλά η Amiga με το tv-modulator.
 
Εγώ είμαι πρακτικός, ήμουνα από μικρούλι... θα ήθελα να μου φέρει το λαχείο που θα κέρδιζε τον πρώτο αριθμό (αλλά πολλά λεφτά, έτσι? όχι πενταροδεκάρες). Κι από κει και πέρα θα έπαιρνα και παζλ και λέγκο και μόνιτορ και λάπτοπ (και τώρα που γέρασα και παραδουλεύτρα και κηπουρό να μην κάνω εγώ αυτές τις αντιπαθητικές δουλειές, αλλά όταν ήμουνα μικρός υπήρχε η μαμά γι' αυτά κι έτσι δεν μ' ένοιαζαν)
 
elephadas είπε:
Εγώ είμαι πρακτικός, ήμουνα από μικρούλι... θα ήθελα να μου φέρει το λαχείο που θα κέρδιζε τον πρώτο αριθμό (αλλά πολλά λεφτά, έτσι? όχι πενταροδεκάρες). Κι από κει και πέρα θα έπαιρνα και παζλ και λέγκο και μόνιτορ και λάπτοπ (και τώρα που γέρασα και παραδουλεύτρα και κηπουρό να μην κάνω εγώ αυτές τις αντιπαθητικές δουλειές, αλλά όταν ήμουνα μικρός υπήρχε η μαμά γι' αυτά κι έτσι δεν μ' ένοιαζαν)
Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! :)

Αγαπητέ Άγιε Βασίλη, γι' αυτά τα Χριστούγεννα θέλω:

1. Όλη τη συλλογή των playmobil που είχα & όλα όσα δεν είχα!

2. Κουτιά ολόκληρα από Lego!

3. Όλα τα παιχνίδια του Gameboy που ήθελα και δε μπορούσα να αγοράσω!

4. Όλα τα παιχνίδια του SNES που επίσης ήθελα & επίσης δε μπορούσα να αγοράσω!

5. Όλα τα παιδικά που έβλεπα όταν ήμουν παιδί σε VHS (ή dvd, αν δεν υπάρχουν!)

Τέλος, δώσε με, σε παρακαλώ το χρόνο των δεκαπενθήμερων διακοπών που είχα όταν πήγαινα σχολείο, για να προλάβω ν' ασχοληθώ με όλα αυτά! :D

Λέτε να ζητάω πολλά?! :D :D
 
Αγαπημένε μου Άγιε Βασίλη, θα ήθελα να μου φέρεις το gameboy που ξέχασες εκείνη τη χρονιά.

Αν δε μπορείς δε πειράζει, φέρε το snes που ξέχασες την άλλη χρονιά.

Aν πάλι δε μπορείς δε πειράζει, φέρε το saturn που ξέχασες την άλλη χρονιά.

Αν και πάλι δε μπορείς δε πειράζει, φέρε όμως φέτος το χαμόγελο σε όλους τους μικρούς φίλους και τις μικρές φίλες

διότι το χαμόγελό τους είναι και το χαμόγελό μας.

Πάνω απόλα όμως συνέχισε να υπάρχεις, για να μη ξεχάσουμε ποτέ πως κάποτε είμασταν κιεμείς παιδιά!
 
Το ρετρο πειρατικο καραβι των playmobil που ζητησα ετων 11 αλλα αντι για αυτο ηρθαν η μπετονιερα και το ανυψωτικο μηχανημα με βαρελακια διοτι το καραβι ειχε εξαφανιστει απο ολα τα παιχνιδιδακα της Ερμουπολης.

(μα σε κοριτσάκι? την μπετονιερα? παμε καλα?). Εβλεπα το καραβι στο σπιτι των ξαδερφων μου και ζηλευα τρελλα

Τωρα ολα τα αλλα τα ειχα (δεν υπαρχουν πια ομως...) και πολλες Μπιμπιμπο με αντιστοιχους Τζων Τζων και βιου μαστερ και μικρα πονυ με σταβλο σπιτακι και απειρες κουκλες με επιπλα και αξεσουαρ και πολλα αλλα πλειμομπιλ και μελοντικα και πιανο Yamaha που υπαρχει ακομα, και, και...

Αλλα πραγματα βεβαια που επρεπε να υπηρχαν ο Αη Βασιλης δεν τα εφερε ποτε αλλα ας μην γινομαι μελο και ας τα εχει τουλαχιστον παντα η κορη μου.

Saulot φοβερο ποστ αλλα τι απεγινε το πνευμα των Χριστουγεννων και η διαθεση για αγαπη,συμφιλιωση και παγκοσμια ειρηνη?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το κείμενο αυτό (στο ποστ του saulot) είναι γνωστό απο παλιά, το έβλεπα σε κάτι περιοδικά έτσι για να γεμίσουν και καμια σελίδα!

Kαπου μάλιστα μετά αναφέρει ότι του το έστειλαν με email (εάν θυμάμαι καλά βεβαία γιατί είναι και 15 σελίδες διάβασμα το thread αυτό)

Κάτι τέτοια κειμενάκια διαδίδονται σαν αστραπή απο τους μίζερους και άθεους συγγραφείς των κειμένων επίσης απο διαδίκτυο, περιοδικά, φυλλάδες, email και πιο πολύ την TV απο εκείνες τις εκπομπές

κηρούς που έχουν κάθε πρωί μέχρι τα απογεύματα και βλέπουν ανελιπως μικροί αλλα και μεγάλοι.....

Εγκλωβίζοντας μας σε Μιζεροκαταστάσεις κάνοντας μας ταυτόχρονα άβουλο πιόνι πλύσης εγκεφάλου για διαφόρους λόγους που δεν θα αναλύσω παραπάνω...

Saulot είσαι φίλος και γνωστός μου στο φόρουμ χρόνια και τα παραπάνω αναφέρονται στους συγγραφείς των μίζερων κειμένων τέτοιου τύπου όπως αυτό που ανάρτησες και όχι σε εσένα.

Απο σένα περιμένω να ακούσω τι ακριβώς θέλεις φέτος απο τον Αγιά Βασίλη μιας και πιστεύω ότι κάτι θα έχεις να μας πεις παραπάνω και πάντα στο ονειρεμένο πνεύμα των Χριστουγέννων

γιατί ξέρεις ότι και μικροί έτσι μπαίναμε στο πνεύμα των Χριστουγέννων, με όνειρα και αγάπη αλλά και χαρά για όμορφες στιγμές με μπόλικη παιδική ψυχολογία όπως τότε που ήμασταν παιδιά.
 
Θα ήθελα ένα τέτοιο γιατί οι Annihilator μόνο με την παραμόρφωση του ενισχυτή δε «βγαίνουν» καλά.

4511540.jpg
 
Θα ήθελα να μου φέρει ένα εσωτερικό drive για Amiga500, το δικό μου έχει αρχίσει να τα παίζει!!!
 
Γράμμα στον Άγιο Βασίλη. Τί ρετρό θα ζητούσατε;

Τι ρετρο θα ζητουσατε αν γραφατε φετος

τα Χριστουγεννα γραμμα στον Αγιο Βασιλη; :D

Θα του ζητουσα μερικα games για τον Amstrad 6128. :)

Καθως επισης... :diablotin:

Ολη την σειρα Playmospace των playmobilκαι ολα τα Μεσαιωνικα κτηρια των playmobil
 
Επιτραπέζια, όπως σχεδόν κάθε χρόνο ως παιδί, και ειδικά τη Σταφυλοπαγίδα που δεν κατάφερα ποτέ να αποκτήσω και να παίξω. Επίσης, ένα κουτί με πολλά κομμάτια Lego (και συγκεκριμένα ένα Lego Freestyle, σαν αυτό που είχα μικρούλης)! Κι ένα βίντεο, με πολλές βιντεοκασέτες από ρετρό προγράμματα της τηλεόρασης και κάμποσες διαφημίσεις στο ενδιάμεσο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μία σακούλα γαριδάκια Φοφίκο. :D
 
Το πακέτο που είχε βγάλει η Itochu που περιείχε το super nintendo με το donkey kong country. Την κονσόλα και το παιχνίδι τα έχω, αλλά αυτό το πακέτο το έχω άχτι από μικρός! :D
 
Eγω θελω αυτο να με φερει ο Αγιος βασιλης.

sexy_christmas_girls_wallpaper_e3334.jpg
 
Aφου επεσε λογοκρισια σαυτο που θελω να με φερει ο Αγιος βασιλης τοτε το αλλο που θελω να με φερει ειναι δυο αυθεντικες καμπινες μια Pacman και μια Donkey Kong.
 
To στρουμφοτηλέφωνο :)
 
Άγιε Βασίλη θέλω να μου φέρεις το σπιτάκι των playmobil...
 
'Αγιε μου Βασίλη, φέτος θα ήθελα τα Αμερικάνικα τεύχη των ιστοριών του ΚΟΜΙΞ, "Χαμένοι στις Άνδεις" και ο "Χρυσός Γίγας".

.

.

.

Βρε λες;;;; ;)
 
Πίσω
Μπλουζα