Άλμπουμ PANINI

Εχω παθει πλακα, σαν χτες τα θυμαμαι [Edit]!!!! :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Μπράβο Imperium! :thumbup:
Απλά, να υπενθυμίσω ότι αν θες & μπορείς, επιτρέπεται ν' ανεβάσεις 2-3 σελίδες, για τον φίλο johngr! ;)

ναι πολυ θα το θελα..... τουλαχιστον να το δω εφοσων δεν μπορω να το εχω...
 
θα το φροντισω σε λιγες μερες να ποσταρω καποιες φωτογραφιες
 
Καλησπέρα,

ψάχνω το αλπμουμ ελληνικό ποδόσφαιρο σεζον 1994-1995 και συγκεκριμένα τους ποδοσφαιριστες της σκοντα ξανθης.

Ευχαριστώ.
 
@jordicro:

Καλώς μας ήρθες!

Απλά, μια διευκρίνιση: εδώ, θα σε δώσουν μόνο πληροφορία από ποιο μέρος μπορείς να το προμηθευτείς (μαγαζί ή e-shop).

Μιας και είσαι νέο μέλος, να ενημερώσω (προληπτικά!) ότι οι αγγελίες πώλησης και αγοράς στο φόρουμ δεν επιτρέπονται βάσει κανονισμών! :)

Ευχαριστώ! :)
 
οι φωτο που περιμενει ο φιλος johngr

23112012038.jpg

23112012035.jpg

23112012036.jpg

23112012037.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστω για τις συμβουλές.Δεν γνωριζα τους κανόνες και ζητω συγγνωμη.
 
jordicro είπε:
Ευχαριστω για τις συμβουλές.Δεν γνωριζα τους κανόνες και ζητω συγγνωμη.
Μα... δεν έχεις παραβεί κανέναν κανονισμό, οπότε δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη! :)

Απλά το διευκρινίζω προς αποφυγήν παρεξηγήσεων! ;)

[τα offtopics, ξέρετε! Πάνε για διαγραφή, κλασσικά!]
 
Αλλο ενα καταπληκτικό άλμπουμ της Panini ειναι το "La Terra". Ξεκινα με καρτες αστρονομιας, προχωρα στα φυσικα φαινομενα της γης και το μεγαλυτερο μερος ειναι αφιερωμενο στις 5 ηπειρους: μια καρτα για καθε χωρα με τα χαρακτηριστικα της και ενα συνολο καρτων με τα γνωστοτερα αξιοθεατα καθε ηπειρου. Και ολα αυτα με ενα πληθος δεδομενων.

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Πάρα πολύ όμορφο!

Να υποθέσω ότι στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησε?
 
D@redevil είπε:
Πάρα πολύ όμορφο!
Να υποθέσω ότι στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησε?
Μαριαννα παντα ευστοχα τα σχολια σου. Το ιδιο ευχομαι και για το 2013. Δεν νομιζω να κυκλοφορησε Ελλαδα. Προκειται για αλλο ενα αλμπουμ που πραγματικα μορφωνει.
 
Ημερομηνία Οκτώβριος 1966!!!!!!!!!!!!

Απίστευτος θησαυρός!!!!!
 
Ορίστε και ένα που εχω σώσει και γω.TRANSFORMERS!!Μάλιστα θυμάμαι πιο παλιά απο εποχές ΠΑΝΙΝΙ ερχονταν κάτι τύποι με αμάξι έξω απο το σχολείο μου στο Κερατσίνι , και μοιράζανε αλμπουμ που είχανε κολλημενα 2 φακελακια με χαρτάκια "ως δώρο".Τακτική για να σε κάνουν να "κολλησεις".Τελικα η γενιά μου ήταν θύμα του πειραματικού μαρκετινγ τότε.Καλώς σας βρήκα κιόλας .Φοβερό σάιτ!!!!!!!!!!!!!!

DSC00053.jpg

DSC00056.jpg

DSC00057.jpg

DSC00058.jpg

DSC00059.jpg

DSC00060.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
foutix είπε:
Πρεπει να ήμουν 6 χρονών τότε , δλδ το 1985.Πανινι δεν τα θυμάμαι εκείνη την εποχή.θα υπήρχαν αλλά δεν ήταν της μόδας πολύ.Τα πανινι τα έμαθα με τα transformers kai to NBA :)

Μετά θυμάμαι είχαν βγεί και τα νιτζάκια που άμα συπμλήρωνες το άλμπουμ έπαιρνες δώρο κασσέτες με τα νιντζάκια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μερικές φωτό απο άλλο ένα εξαιρετικο αλμπουμ της Panini, το "La conquista dello spazio", δηλ. η κατάκτηση του διαστήματος. Έτος 1973 με 270 κάρτες. Ξεκινά με την ιστορία των πτήσεων απο τη μυθολογία ακόμη(Ίκαρος-Δαίδαλος) :eek: και αφού περάσει και απο τον Ντα Βίντσι φτάνει στη νεότερη εποχή με τα ζέπελιν, αεροπλάνα, ελικόπτερα, δορυφόρους έως τις διαστημικές πτήσεις στη σελήνη.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Να ρωτήσω κάτι:

Υπήρχε μήπως άλμπουμ Panini με Πεντάμορφη και Το Τέρας; (την τηλεοπτική σειρά των 80ς)

Είδα μια φωτογραφία από τη σειρά τώρα και νομίζω κάτι υπήρχε.

Ή μήπως ήταν άλλης εταιρείας;
 
dsc0174ba.jpg


Κατω και αριστερα φιλε filmmusic (ειναι απο την προσωπικη μου συλλογη, μερικα μονο απο τα αλμπουμ)..

dsc0174ba.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
viking4a είπε:
Κατω και αριστερα φιλε filmmusic (ειναι απο την προσωπικη μου συλλογη, μερικα μονο απο τα αλμπουμ)..

Προβολή συνημμένου 79044
Ευχαριστώ viking4a αλλά δεν πρόσεξες την παρένθεση. ;)

Αναφερόμουν στην τηλεοπτική σειρά της δεκαετίας 80.

3037_original.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα