Άλμπουμ PANINI

ChristosM είπε:
Τρία από τα αγαπημένα μου αλμπουμ:
Προβολή συνημμένου 54588
Φέτος, με... 30 χρόνια καθυστέρηση, συμπλήρωσα και τα 3! Μαζί με Μις Πέτικοτ, Σάρα Κέη, Μπακ Ρότζερς και Μάρκο Πόλο!!! Εποικοδομητική χρονιά. ;)

Τυπικά, βέβαια, δεν τα έχω συμπληρώσει όλα αυτά, μια και έχω τα αυτοκόλλητα, αλλά δεν τα έχω κολλήσει όλα ακόμη.

Είναι πολλά τα άτιμα!
 
Προσφατα ανακαλυψα ενα εκπληκτικο ρωσικο site με ολα τα αλμπουμ της ΠΑΝΙΝΙ ( Μουντιαλ - Euro ) , τα " Calciatori " απο το 1960 εως το 2004 και επισης διαφορες εκδοσεις μεγαλων ευρωπαικων περιοδικων ( Kicker , Don Balon και αλλα ) που αφορουν τις κορυφαιες ποδοσφαιρικες διοργανωσεις (Μουντιαλ - Euro - Champions League ) . Σε αφηνει να " κατεβασεις " ολοκληρο το αλμπουμ η το περιοδικο και η αναλυση ειναι εκπληκτικη .. Ιδου

[edit] Κατανοώ την αγαθή σου πρόθεση αλλά το link θα αφαιρεθεί καθώς υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιδού τί πρόέκυψε από τη δική μου ανασκαφή (δηλαδή το έψαχνα και αναδύθηκε μεσα από τα κόμικς μου)

 


Περιβαλλοντική προσέγγιση της panini σε συνεργασία με το wwf. Ουσιαστικά εξελισσόταν σε μια πραγματική εγκυκλοπαίδεια αφού εκτός από τα ζώα, χωρισμένα σε αναλυτικές κατηγορίες, είχε στο τέλος και άλλα περιβαλλοντικά θέματα.


 


ΤΕΛΕΙΟ το ένθετο όπου πρόσθετες διάφανα sticker ζωων στο φυσικό τους περιβαλλον.


wwf 01.jpg

wwf 02.jpg

wwf 03.jpg

wwf 04.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ελειπα καιρο απο το φορουμ αλλα εκανα κατι αγορες...

55555555555.jpg

4444444444444.jpg

33333333333333.jpg

111111111111111111.jpg

222222222222222222.jpg

και εχω περιπου 100 αλμπουμ τωρα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πάρα πολύ όμορφα! :)

Τα 100 που έχεις είναι συμπληρωμένα να υποθέσω?
 
D@redevil είπε:
Πάρα πολύ όμορφα! :)
Τα 100 που έχεις είναι συμπληρωμένα να υποθέσω?
οχι και ολα,δυσκολο να τα βρεις συμπληρωμενα και ασε που μερικα ειναι πανακριβα
 
Καλησπέρα σας,

πρόσφατα ξεκίνησα ξανά τις συλλογές panini (δυστυχώς οι παλιές συμπληρωμένες είχαν πεταχτεί). [edit] έμμεση αγγελία [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς μας ήρθες! :)

Επειδή η διατύπωση που έκανες παραπέμπει σε αγγελία, θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι τέτοια posts επιτρέπονται μόνο εδώ και μάλιστα εφόσον είναι σύμφωνα με αυτούς τους κανονισμούς! :)

Για οτιδήποτε χρειαστείς, είμαι (-μαστε) στη διάθεσή σου! ;)
 
Καλησπερα σε ολους!Ειμαι συλλεκτης αλμπουμ πανινι .....[edit]Αγγελία. Υπάρχει το κατάλληλο υποφόρουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ποιο ειναι πιο καταλληλο υποφορουμ απο το αλμπουμ πανινι και διαφορα χαρτακια που με κοβετε???...


και ποια αγγελια kambia βλεπεις??? ανακοινωση ειναι....... και προταση δημοσια



σε συναδελφους...



 
[edited] Σου έχουν δοθεί εξηγήσεις
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρώτον όταν γράφεσαι σε φόρα μπαίνεις καθολου στον κόπο να διαβάσεις τους κανονισμούς?

Λες να σε είχαμε στο μάτι για τρέχουμε να σου κάνουμε edit?

edit πάνω σε edit moderator ή admin δεν επιτρέπεται.

Θες να συνυπάρξεις ακολουθώντας τους κανονισμούς μας? Έχει καλώς....
 
Δεν υπαρχει θεμα με πανινι εκει αν προσεχεις το φορουμ σου... και δεν εμπιπτει σε παραβαση η ανακοινωση εφοσον δεν ειναι εμπορικη...

μαλλον δε θελετε να χετε πολυ κοσμο.. και επισης παρατηρω μια αυταρχικη συμπεριφορα για εκτονωση αποπωθημενων...

θα μπορουσες να μου κανεις copypaste σε π.μ. το σημειο του κανονισμου, οπου εμπιπτω σε παραπτωμα, αν μου εχει ξεφυγει...

λιγη ευγενεια δε βλαπτει και ουτε εχουμε το χρονο να τριπλογραφω ανακοινωσεις... λιγη ευγενεια δε βλαπτει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιδού και το ποδοσφαιρικό Album του '98! Mερικές ενδεικτικές φωτογραφίες που έβγαλα απ'το κινητό :







Παρατηρήστε τη δεύτερη εικόνα. Ο Καραγκούνης στον Απόλλων Αθηνών :)

H τρίτη αφορά τη Β' Εθνική. Μικρότερα αυτοκόλλητα :)

Οι εικόνες στον server του retromaniax :

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=60239&d=1348849338

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=60240&d=1348849341

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=60241&d=1348849345
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μεχρι το 2002 που σταματησε η Πανινι να βγαζει στο ελληνικο πρωταθλημα εβαζαν και την Β εθνικη.

Ξαναρχισε το 2008 αλλα μονο την Α εθνικη και πιο φτωχο σε σχεση με τα παλιοτερα αλμπουμ.

Σε λιγες μερες βγαινει το καινουργιο.
 
vaszio είπε:
Έχω αρκετά στην κατοχή μου. Αν θέλετε μπορώ να ανεβάσω σκαναρισμένες εικόνες...
εχω ολα τα χαρτακια Ελληνικου πρωταθληματος 1984 αλλα δεν υπαρχει πια το αλμπουμ .... πες μου οτι το εχεις !! :bow:
 
johngr είπε:
εχω ολα τα χαρτακια Ελληνικου πρωταθληματος 1984 αλλα δεν υπαρχει πια το αλμπουμ .... πες μου οτι το εχεις !! :bow:

το εχω εγω συμπληρωμενο
 
imperium είπε:
το εχω εγω συμπληρωμενο
Μπράβο Imperium! :thumbup:

Απλά, να υπενθυμίσω ότι αν θες & μπορείς, επιτρέπεται ν' ανεβάσεις 2-3 σελίδες, για τον φίλο johngr! ;)
 
Πίσω
Μπλουζα