Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

Stakovios, ευχομαι να μπερδευω την Καλη Καλο με αλλη ηθοποιο και να εχεις δικιο εσυ! Μακαρι να ζει η εκλεκτη ηθοποιος μας! Σε ευχαριστω που μοιραζεσαι τις γνωσεις μαζι μας και μπραβο που εισαι παντα τοσο ενημερωμενος!

Για τις ηθοποιους που ρωτας μπορω να σου πω μονο για τη Μαργαριτα Παπαγεωργιου. Οπως διαβασα σ' αυτο το thread, μαλλον δε ζει πια.
 
Αρα εγω μπερδεψα την Καλη Καλο με αλλη παλια ηθοποιο. Ευχαριστω παρα πολυ, παιδια!!

Ioli, για τις τρεις ηθοποιους που ρωτας, μπορω να σου απαντησω για τη Μαργαριτα Παπαγεωργιου. Συμφωνα με οσα διαβασα σ' αυτο το thread, μαλλον δε ζει πια.
 
bambinella 100 είπε:
Αρα εγω μπερδεψα την Καλη Καλο με αλλη παλια ηθοποιο. Ευχαριστω παρα πολυ, παιδια!!Ioli, για τις τρεις ηθοποιους που ρωτας, μπορω να σου απαντησω για τη Μαργαριτα Παπαγεωργιου. Συμφωνα με οσα διαβασα σ' αυτο το thread, μαλλον δε ζει πια.
stakovios ευχαριστω για την επιβεβαιωση για την Καλη Καλο οποτε καλα θυμομουν οτι την ειδα στο Λαζοπουλο.bambinella τι εννοεις οτι απο οσα διαβασες μαλλον δε ζει πια? Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω? Εγω ψαχνοντας πληροφοριες για την Μαργαριτα Παπαγεωργιου βρηκα οτι γεννηθηκε το 1935 στο Νεο Φαληρο και οτι ηταν γειτονισσα του Θαναση Βεγγου αλλα δεν ειχε ημερομηνια θανατου οποτε υποθετω οτι μαλλον θα ζει ακομα.
 
Ioli, εψαξα και βρηκα το post που αναφερει οτι η Μ. Παπαγεωργιου μαλλον δε ζει. Ειναι το Νο 77, στη σελιδα 8.

Απαντα ο tzias, υστερα απο ερωτημα σου λιγο πιο πανω.
 
bambinella 100 είπε:
Ioli, εψαξα και βρηκα το post που αναφερει οτι η Μ. Παπαγεωργιου μαλλον δε ζει. Ειναι το Νο 77, στη σελιδα 8.Απαντα ο tzias, υστερα απο ερωτημα σου λιγο πιο πανω.
bambinella ευχαριστω θα το κοιταξω τωρα αυτο που μου λες γιατι δεν το ειχα δει ως τωρα.
 
tzias57 είπε:
Η Μαργαρίτα Παπαγεωργίου πρέπε να έχει πεθάνει. Μια τελευταία συνέντευξη της που βρήκα ήταν το 2002
Ο Άλκης Γιαννακάς έχει (ή είχε) μια εταρεία παραγωγής ντοκυμαντέρ ή μεταγλωτίσεων. Πάντως σε όσους δημοσιογράφους έχουν πάει να τον βρουν ,έχει απαγορέψει να τραβήξουν φωτογραφίες του. Θέλει ο κόσμος να τον θυμάται όπως ήταν τότε. Ο Ηλίας Κακλαμάνης είχε πει ότι ήταν (μέσα δεκαετίας 80) πολύ πιο παχύς και καραφλός.
Αυτη τη συνεντευξη της Μαργαριτας Παπαγεωργιου το 2002 που μιλαει για το Θαναση Βεγγο τι βρηκα κι εγω αλλα μπορει και να ζει ακομα και το λεω αυτο γιατι αν ειχε πεθανει νομιζω θα ειχε γραφτει καπου πιστευω.
 
Δεν εχεις αδικο. Ειναι πιθανο να ζει, λοιπον. Μακαρι!
 
bambinella 100 είπε:
Δεν εχεις αδικο. Ειναι πιθανο να ζει, λοιπον. Μακαρι!
Ναι ειναι πολυ πιθανο να ζει μακαρι κιολας γιατι εδω http://lefobserver.blogspot.com/2010/08/blog-post_3926.html που βρηκα ποτε γεννηθηκε και που δεν αναφερει ημερομηνια θανατου πιστευω αν ειχε πεθανει θα το ελεγε εκτος κι αν κανω λαθος απλως μπορει αφου εχει αποσυρθει να μην θελει να δινει συνεντευξεις πια.
 
Πριν από 3 χρόνια σε αναζήτηση κατοικίας, πέτυχα την κυρία Σούλα Γαλάτη του παλιού ελληνικού κινηματογράφου, που διέθετε διαμέρισμα προς ενοικίαση μένοντας στην ίδια πολυκατοικία στα Άνω Πετράλωνα. Πολύ εύθυμη και ζωηρή κυρία και καλός άνθρωπος.

Σαν ηθοποιό όμως δεν τη γνωρίζω καλά.
 
Audiodee, εξ' ακοης τη γνωριζω μονο τη Σουλα Γαλατη. Δεν ξερω ποια ειναι αν τη δω.

Ηταν ωραιο παντως που πετυχες μια παλια ηθοποιο μας και μιλησες μαζι της. Κριμα που τελικα δε νοικιασες το διαμερισμα της. Θα ηταν σπιτονοικοκυρα σου τωρα. :)
 
Εκείνη η κοπέλα, που έκανε την κόρη της οικογένειας στο "Μικροί-μεγάλοι" και αργότερα την κόρη του ξανθόπουλου στην "κόψη του ξυραφιού", τι απέγινε;
 
RIO είπε:
Εκείνη η κοπέλα, που έκανε την κόρη της οικογένειας στο "Μικροί-μεγάλοι" και αργότερα την κόρη του ξανθόπουλου στην "κόψη του ξυραφιού", τι απέγινε;
Η Βαλσαμά ή η Ηλιοπούλου( http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CF%85%CE%B4%CE%AF%CE%B1_%CE%97%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%85) ;

Εάν εννοείς την πρώτη, παντρεύτηκε και έχει χαθεί τα τελευταία 4 έτη, ενώ η δεύτερη αγνοείται από το χώρο της υποκριτικής και αν δεν εννοείς καμία από τις δύο, συγγνώμη, δική μου παρανόηση! :p :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Η Βαλσαμά ή η Ηλιοπούλου( http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%9B%CF%85%CE%B4%CE%AF%CE%B1_%CE%97%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%85) ;
Εάν εννοείς την πρώτη, παντρεύτηκε και έχει χαθεί τα τελευταία 4 έτη, ενώ η δεύτερη αγνοείται από το χώρο της υποκριτικής και αν δεν εννοείς καμία από τις δύο, συγγνώμη, δική μου παρανόηση! :p :D
Tην Ηλιοπούλου. Κρίμα που εξαφανίστηκε από τα τηλεοπτικά...
 
bambinella ειδα σε διαφημηση(και ελπιζω να μην κανω λαθος) οτι αυτο το σαββατο στην εκπομπη στην υγεια μας του Παπαδοπουλου ειναι και η Καλη Καλο καλεσμενη.
 
Ωραια, ioli, ευχαριστω! Κι εγω την πεθανα τη γυναικα! :D
 
Αλκης Γιαννακας και Κακκαβας τι κανουν; αυτοι και αν εχουν εξαφανιστει! τους εχουμε σε καμια προσφατη φωτο, αυτους τους ωραιους; τουλαχιστον ειναι καλά;
 
Αριαδνη, κοιτα στα post Νο 88 και Νο 98, και θα τους δεις οπως ειναι σημερα.
 
bambinella 100 είπε:
Tonytony, σε ευχαριστουμε πολυ για το μινι - κουιζ. Μαθαμε επιτελους πως ειναι σημερα ο Αλκης Γιαννακας!Tzias, τον Κωστα Κακκαβα τον ειχα δει πριν απο τρια - τεσσερα χρονια σε κατι θεατρικα μονοπρακτα που εβαζε η ΕΤ1. Το συγκεκριμενο ειχε τιτλο Η Αγγελια, και ειδα εναν Κακκαβα γερο, αδυνατο, με μουσι, και λιγα μαλλια.

Σκετη απογοητευση δηλαδη για εναν αντρα που καποια εποχη υπηρξε το ονειρο πολλων κοριτσιων και γυναικων.

Domenica, τι ωραια πραγματα ηταν αυτα που μας ειπες για τη Νικη Λιναρδου! Ελπιζω να διαβασες οσα γραφω στην αρχη του thread για αυτην και το οτι υπηρξε συζυγος του Αλεκου Σακελλαριου. Ηταν παντοτε γυναικα εντυπωσιακη με ωραιο παραστημα. Σε ολες τις ταινιες της ειναι η πιο ψηλη απο ολες τις αλλες γυναικες ηθοποιους!

Ο Κωστας Κακκαβας σημερα...

veggos3_494x320.jpg

τον Γιαννακα δεν θα τον γνωριζα ουτε με σφαιρες, οσο για τον Κακκαβα γερασε όμορφα.. σ ' ευχαριστω για μια ακομη φορά..
 
η βερα γκουμα τι απεγινε ? ειναι αληθεια οτι ηταν παντρεμενη για μικρο χρονικο διαστημα ε τον τσακωνα?

η στελλα κωνσταντινιδου αληθευει οτι ηταν αδερφη στα αληθια του ταμτακου??(μοσιου)
 
Πίσω
Μπλουζα