Έλληνες ηθοποιοί - Τι απέγιναν;

4/11/11

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ,

ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΖΩ.ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ;

ΖΩ,ΓΡΑΦΩ ΒΙΒΛΙΑ ,AΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ(ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΓΡΑ)ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟ 27/7/11

Η ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΤΕ (ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΛΥΒΑΝΗΣ).ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ

ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΦΩΣ ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ.

ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ .

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ,ΟΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΠΕΘΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ

ΣΥΓΚΟΠΗ.

ΑΥΤΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΑRΕΤΑΡΑ ΣΤΙΣ 10/10/2009

ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ BABINELLA.

KAI AΠΑΝΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ BABINELLA ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ

Η ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ
 
bambinella 100 είπε:
Να και η Ποπη Λαζου στο Νο 34!Ευχαριστουμε παρα πολυ ARETARA! Πραγματικα δεν μπορω να πω αν ολοι αυτοι οι ηθοποιοι βρισκονταν εν ζωη το Σεπτεμβριο του 2006, γιατι νομιζω πως η Καλη Καλο πεθανε στις αρχες της προηγουμενης δεκαετιας. Αν εχει κανεις στοιχεια γι' αυτο, ας μας πει....



Καλη Καλο
4/11/11

ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΕΡΠΕΡΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ,

ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΜΑ ΖΩ.ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ;

ΖΩ,ΓΡΑΦΩ ΒΙΒΛΙΑ ,AΥΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ(ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΓΡΑ)ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΒΙΒΛΙΟ 27/7/11

Η ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΤΕ (ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΛΥΒΑΝΗΣ).ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ

ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΑΦΩΣ ΣΑΣ ΔΙΑΦΕΥΓΟΥΝ.

ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ .

ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ,ΟΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΠΕΘΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ

ΣΥΓΚΟΠΗ.

ΑΥΤΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΑRΕΤΑΡΑ ΣΤΙΣ 10/10/2009

ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ BABINELLA.

KAI AΠΑΝΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ, Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ BABINELLA ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ

Η ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΛΗ ΚΑΛΟ
 
Κυρια Καλο καλως ηρθατε!

Δεν εγινε κατι εσκεμμενα. Χαιρομαστε πολυ που ειστε καλα. Ηδη προβηκαμε σε διορθωση.
 
Αχ καλή μας Καλή Καλό.

Τόσο μα τόσο ευγενική παρά το "λάθος" μας. Ζηλεύω τη ζωή σας, το πολύπλευρο ταλέντο σας, το ήθος σας και την άοκνη δημιουργία σας ... Σας ευχαριστούμε που μπήκατε στον κόπο να μας "διορθώσετε" αλλά κυρίως σας ευχαριστούμε που έχουμε μία μεγάλη και γνήσια "θεατρίνα" και όχι μόνο ανάμεσά μας. Μία συγνώμη δεν ξέρω αν είναι αρκετή. Αλλά κάτι μου λέει ότι δεν μας κρατήσετε κακία
 
Κυρια Καλη Καλο χαιρομαστε που επικοινωνειτε μαζι μας.

Ειχα γραψει πριν καιρο οτι φυσικα ζειτε γιατι σας ειχα δει στην εκπομπη Αλ τσαντιρι νιουζ του Λαζοπουλου και στην εκπομπη στην υγεια μας του Σπυρου Παπαδοπουλου και το ειχα γραψει εδω μεσα και παραθετω και τα σχετικα λινκς http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?15080-%B8%EB%EB%E7%ED%E5%F2-%E7%E8%EF%F0%EF%E9%EF%DF-%D4%E9-%E1%F0%DD%E3%E9%ED%E1%ED/page22.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?15080-%B8%EB%EB%E7%ED%E5%F2-%E7%E8%EF%F0%EF%E9%EF%DF-%D4%E9-%E1%F0%DD%E3%E9%ED%E1%ED/page20
 
Κυρια Καλη Καλο, κατ' αρχας ζητω συγνωμη για το λαθος που ειναι δικο μου και οχι του Aretara.

Οπως ειδατε ομως, δεν απαντησα με βεβαιοτητα, αλλα χρησιμοποιησα τη λεξη "νομιζω" ζητωντας στοιχεια για σας κι απο αλλα μελη που θα γνωριζαν περισσοτερα απο οσα γνωριζα εγω. Αυτη ειναι η τακτικη που ακολουθω παντα, οχι μονο μεσα στο φορουμ, αλλα και στη ζωη μου. Αν δεν ειμαι 100 τοις 100 βεβαιη δε μιλω ποτε κατηγορηματικα.

Πολλες φορες εχουμε μιλησει εδω για ηθοποιους που δεν ξερουμε σιγουρα εαν βρισκονται στη ζωη, αλλα ειμαστε προσεκτικοι και χρησιμοποιουμε παντα τις λεξεις "ισως", "μπορει", "νομιζω" αφου δεν ειμαστε βεβαιοι. Ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αυτο που συνεβη με εσας θα εχει συμβει και με αλλους καλλιτεχνες σε καποια απο τις προηγουμενες 50 σελιδες του θεματος. Ειναι απολυτα φυσικο να υπαρχουν εσφαλμενες εντυπωσεις απο ολους μας για καποιον, αλλα δε γινεται τιποτα απο κακη προθεση και παντοτε αφηνουμε περιθωρια διορθωσης, οπως ανεφερα και προηγουμενως.

Μετα την κυρια Χαρα Αγγελουση, εισαστε η δευτερη καλλιτεχνις που επικοινωνει μαζι μας και χαιρομαστε πολυ γι' αυτο. Περισσοτερο ομως χαιρομαστε που εισαστε γερη, γεματη διαθεση και ενεργεια και συνεχως "επι των επαλξεων".

Σας ευχαριστουμε για την τιμη που μας κανατε και ευχομαστε να εισαστε παντα ετσι.

Συγνωμη, και παλι!
 
...ηρεμήστε λίγο βρε κορίτσια, δεν κάνατε δα και...μνημόσυνο. Το "νομίζω", και ειδικά το "αρχές της περασμένης δεκαετίας", αν καταφέρει να αναστατώσει συγγενείς, μάλλον καλά θα κάνει - για να ενδιαφερθούν, διότι θα σημαίνει ότι έχουν να επικοινωνήσουν μια ολάκερη 10ετία...

Άλλο πράγμα η προσοχή στις εκφράσεις και στη διασπορά ανυπόστατων ειδήσεων, και άλλο μια μεταφορά μιας πεποίθησης/εντύπωσης...
 
Δευτερο off topic σημερα...
 
Κυρία Καλή Καλό επειδή αναφέρθηκε το "όνομά" μου (εννοώ φυσικά το username που χρησιμοποιώ στην σελίδα) και για την αποφυγή παρεξηγήσεων σας παραθέτω ακριβώς τα σχόλιά μου που βρίσκονται καταχωρημένα ως απάντηση #198. Κατά τα άλλα με κάλυψαν τα λεγόμενα της bambinella100. Ευχαριστώ.

ARETARA είπε:
Η Πόπη Λάζου τιμήθηκε μαζί με πολλούς άλλους ηθοποιούς και λοιπούς κινηματογραφικούς συντελεστές, σε σχετική εκδήλωση του Δήμου Αθηναίων στις 19/9/2006. Τα 91 συνολικά άτομα που μνημονεύονται στο σχετικό άρθρο υποθέτω ότι στην εκδήλωση ήταν όλα εν ζωή διότι όπως αναφέρεται μέσα "Πρωταγωνιστές, σκηνοθέτες, τεχνικοί και ένας μουσικοσυνθέτης παρέλαβαν από τον Δήμαρχο Αθηναίων το μετάλλιο της πόλεως των Αθηνών σε μια συγκινητική τελετή για την αναγνώριση της μεγάλης προσφοράς τους στην εβδόμη τέχνη.". Νομίζω ότι το συγκεκριμένο γεγονός είναι χρησιμότατο για μαρτυρία ζωής για πολλούς που αναζητούμε. Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε εδώ.
 
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Μήπως ξέρει κάνεις τι έγινε η ελια καλλιγέρακη?η κοπέλα που έπαιζε την κόρη του κώσταντάρα στην ταινία `ο άνθρωπος που γύρισε από την ζέστη`? Κάτι διάβασα στο βικιπαιδεια αλλά δεν είναι επαρκή!
 
Το μονο πραγμα που εχω να προσθεσω για την Ελια Καλλιγερακη, ειναι οτι ειχε συγγενεια με τον ηθοποιο Δημο Σταρενιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
να προσθεσω οτι ειναι παντρεμενη με τον επισης ηθοποιο Πετρο Πανταζη
 
imperium είπε:
να προσθεσω οτι ειναι παντρεμενη με τον επισης ηθοποιο Πετρο Πανταζη
Ευχαριστουμε imperium, αλλα αυτη η πληροφορια υπαρχει στη βικιπαιδεια. O diolet θελει να μαθει κατι παραπανω, συμφωνα με τα λεγομενα του.
 
bambinella 100 είπε:
Εγω πριν απο εναν χρονο περιπου ειχα διαβασει για την Υβοννη Βλαδιμηρου οτι ειχε φτασει σε παρα πολυ προχωρημενη ηλικια. Δυστυχως, δεν εγραφε τιποτε περισσοτερο εκεινο το σαιτ.
Η Υβόνη Βλαδιμήρου είχε και έναν μάλλον ασυνήθιστο ρόλο στην ταινία "Εγωισμός": αυτόν της χαρτορίχτρας.
 
Ναι, ασυνηθιστος ρολος. Αλλα μου ειχε φανει ακομα πιο ασυνηθιστη στο ρολο της μητερας του Φανη Χηνα, στην ταινια Ναι μεν, αλλα.

Τελειως εξω απο οσα την ειχαμε συνηθισει ως τοτε, αλλα αυτο βεβαια ειναι λογικο μια που η ταινια ανηκε στο Νεο Ελληνικο Κινηματογραφο.
 
diolet είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Μήπως ξέρει κάνεις τι έγινε η ελια καλλιγέρακη?η κοπέλα που έπαιζε την κόρη του κώσταντάρα στην ταινία `ο άνθρωπος που γύρισε από την ζέστη`? Κάτι διάβασα στο βικιπαιδεια αλλά δεν είναι επαρκή!
Το τι έγινε δεν το ξέρω. Απλώς, στη βιογραφία που είχε γράψει για τον Κωνσταντάρα ο γιος του ανέφερε σε μια παράγραφο πόσο εκπληκτικά όμορφη ήταν, πόσο την αγαπούσε σαν αδελφή του, ότι αποσύρθηκε μετά τον γάμο της κι ότι την πέτυχε τυχαία μετά από χρόνια στο μαιευτήριο όταν γεννούσε κι η γυναίκα του ταλαιπωρημένη (από τον δικό της τοκετό; από κάποιο άλλο πρόβλημα; :xm: ) και πολύ γλυκιά.
 
Τελικά,για τον Βουλγαρίδη δεν βρήκα εγώ στο άλλο θέμα. :S /emoticons/wacko@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
diolet είπε:
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι! Μήπως ξέρει κάνεις τι έγινε η ελια καλλιγέρακη?η κοπέλα που έπαιζε την κόρη του κώσταντάρα στην ταινία `ο άνθρωπος που γύρισε από την ζέστη`? Κάτι διάβασα στο βικιπαιδεια αλλά δεν είναι επαρκή!
Μια πληροφορια ακομη για την Έλια: Η ηθοποιος και Σταρ Ελλας, εχασε τον αντρα της, ηθοποιο Πετρο Πανταζη, το Δεκεμβριο του 2008.

Πετρος Πανταζης

petros+pantazis.bmp
 
Mια συνέντευξη της Νίκης Τριανταφυλλίδη στο People του Οκτώβρη. Δεν ήξερα που να τη ποστάρω και τη βάζω εδώ λοιπόν!!

003.jpg

001.jpg

002.jpg
 
Mariadegrecia, εκανες καλα που ανεβασες τη συνεντευξη της Νικης εδω. Αλλωστε, αν διαβασεις το ποστ Νο 480, θα δεις οτι την περιμενα!

Σε ευχαριστουμε παρα πολυ!
 
Πίσω
Μπλουζα