ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για.....Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Θα ερθω και εγω. Εχω να παιξω 16 χρονια, αλλα θα δοκιμασω την τυχη μου!

Για ημερα εγω δεν εχω προβλημα και καθημερινη να ειναι, αλλα φανταζομαι οι περισσοτεροι θα θελουν παρασκευη η σαββατο αφου θα πεσει ξενυχτι. Για μεθαυριο ειναι πολυ νωρις, οποτε το ερωτημα ειναι 10-11 ή 17-18 Ιουλιου?
 
17 - 18 Ιουλίου είναι θεϊκά!!!!!!
 
Τώρα το είδα. Θα είμαι εκεί.

Έχω τρελή επιθυμία να αποδείξω την αξία μου και σε κατώτερα ποδοσφαιρικά παιχνίδια... :biglaugh:

Όμως:

manos426f είπε:
Έπαθλο ; Αναγραφή του τίτλου "Sensible king" κάτω από το avatar σας !
Ελπίζω το συγκεκριμένο να είναι προαιρετικό αλλιώς με βλέπω να βάζω αυτογκόλ για να αποφύγω τον ντροπιαστικό αυτόν τίτλο!

Τι έκδοση θα παίξουμε και με τι κανόνες; Θέλω να ξέρω ώστε να είμαι προετοιμασμένος κατάλληλα...

Όσο για εσάς που δηλώνετε KickOffάδες, γιατί δεν έρχεστε σε κανένα τουρνουά μας;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν το GOAL! δεν έκανε random crashes τότε θα σας επαιρνε τα σώβρακα και από τα δύο παιχνίδια.
 
Λοιπόν,μαζευτήκαμε ήδη 11 + 3 άτομα,και φυσικά μπορεί να έχουμε και κανέναν-δυο ακόμη.

Είναι πολύ καλός αριθμός !

Συνεπώς,μπορούμε να αρχίσουμε να σκέφτόμαστε/συζητάμε/προτείνουμε μέρα που να βολεύει και φυσικά μέρος,μια και θεωρώ ότι μάλλον κανενός το σπίτι δεν προσφέρεται/δύναται για συμμάζωξη ~15 ατόμων.

Για ημέρα,νομίζω -όπως έχει αποδειχθεί και με τα meetings- ότι η Παρασκευή είναι καλή,άρα Παρασκευή 17 Ιουλίου μου φαντάζει κι εμένα βολική περίπτωση.Περιμένω τη γνώμη και των υπολοίπων σας και ρίξτε και καμιά ιδέα για μέρος...! ;)

alkis21 είπε:
Τι έκδοση θα παίξουμε και με τι κανόνες;
Ε,το SWOS 96/97 φυσικά (ή 08/09 αν θέλετε :D ;) ),με equal teams προφανώς.

Για το είδος της διοργάνωσης που θα παίξουμε,θα αποφασίσουμε με βάση τις οριστικές συμμετοχές βέβαια,αν και ήδη η περίπτωση του πρωταθλήματος (όλοι με όλους) φαίνεται να αποκλείεται και να πηγαίνουμε για αγώνες με ζευγάρια,υπό μορφή κυπέλλου,δεδομένου του αριθμού μας... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
alkis21 είπε:
Έχω τρελή επιθυμία να αποδείξω την αξία μου και σε κατώτερα ποδοσφαιρικά παιχνίδια... :biglaugh:
Όμως:

Αρχικό μήνυμα απο manos426f

Έπαθλο ; Αναγραφή του τίτλου "Sensible king" κάτω από το avatar σας !

Ελπίζω το συγκεκριμένο να είναι προαιρετικό αλλιώς με βλέπω να βάζω αυτογκόλ για να αποφύγω τον ντροπιαστικό αυτόν τίτλο!
Aν αλλαζε ο τιτλος-επαθλο κατω απο το Avatar (προαιρετικα και αν το επιθυμουσε ο νικητης ) σε π.χ. Sensible Tyrant (Dynast η ακομα και Dictator,Oppressor,...Slayer !,Obliterator),

μηπως θα ηταν κι ενα κι ενα εξτρα κινητρο ???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χμμ... τώρα που ξαναείδα την ημερομηνία, ίσως τελικά αναγκαστώ να αποσύρω τη συμμετοχή μου λόγω... schedule conflicts, αφού μάλλον εκείνη την ημερομηνία θα λείπω εκτός Αθηνών... :(

Αν πάντως αλλάξει κάτι και είμαι τελικά στην Αθήνα αυτές τις μέρες, θα ειδοποιήσω εγκαίρως... ;)
 
Νότη,η ημερομηνία δε fixαρίστηκε,απλά προτάσεις πέφτουν.

Υπάρχει και η περίπτωση της 10ης Ιουλίου όπως και της 25ης Ιουλίου φυσικά..
 
Aν οριστει ημερομηνια και ειναι βολικη θα δωσω κι εγω το παρον. Θα συνδυασω το Σ/Κ που ηθελα στην Αθηνα με μια τετοια συναντηση. Χρονια τη περιμενα και μακαρι να συμβει και να βολευει η ημερομηνια.
 
Mάγκες,από θέμα μέρους/χώρου τι προτείνετε-έχετε κατά νου ;
 
Υπαρχει εναλλακτικη λυση του να ειναι σε καποιο σπιτι? Η μηπως μπορουμε να νοικιασουμε χωρο για ενα βραδυ???

Επισης, ενα αλλο θεμα ειναι ποσες amigas θα συμμετασχουν στο τουρνουα και ποιοι θα τις κουβαλησουν. Βεβαια, αν παιζουμε knock out οπως προταθηκε, τοτε 16 ατομα βγαινουν 15 παιχνιδια συνολικα οποτε αρκει και 1 amiga.
 
bspus είπε:
Υπαρχει εναλλακτικη λυση του να ειναι σε καποιο σπιτι? Η μηπως μπορουμε να νοικιασουμε χωρο για ενα βραδυ???
Μα σπίτι που να μπορεί να φιλοξενήσει ~15 μαντραχαλαίους είναι από δύσκολο έως απίθανο να βρούμε...

Ναι,για κάποιο χώρο σκέφτομαι,έχει κανείς κάτι υπ' όψην του ;
 
Απο ημερομηνία προτείνω 10 γιατί ενδέχεται να λείψω απο την Αθήνα λόγω δουλειάς έπειτα, και είναι και πιό σύντομη (στη βράση κολλάει το σίδερο). Πιστεύω πώς μιά amiga και μια τηλεόραση φτάνουν, τώρα για το χώρο δέν ξέρω..Άν κάποιος έχει γνωστό με καφετέρια/μπάρ/νέτ καφέ/μπιλιαρδάδικο θα ήταν το ιδανικό (θα του κάναμε και διαφήμιση που λέει ο λόγος, ολόκληρο tournament θα διεξαχθεί !!! ) Μιά τηλεόραση, την Amiga και τα joysticks του καθένα κουβαλιούνται. Θα ξεκινήσω την έρευνα και άν βρώ κάτι θα ενημερώσω...
 
Προτεινω να οριστει πρωτα η ημερομηνια, να καταρτιστει η λιστα με τις οριστικες συμμετοχες και κατοπιν με βαση τον αριθμο των συμμετεχοντων να κλειστει αν ειναι δυνατον ενας χωρος στον οποιο θα μπορουσε να υπαρχει και καποιος προτζεκτορας. Εφοσον χρειαζεται να καλυφθει το κοστος αυτο μπορει να γινει μεσω ενος ποσου που θα πληρωσει ο καθε συμμετεχων. Ισως σε συνεργασια και με τα παιδια απο το Amigahellas να γινει κατι ακομη μεγαλυτερο και να εχει καποιος καμια χρησιμη ιδεα/συνεισφορα για χωρο.
 
manos426f είπε:
Νότη,η ημερομηνία δε fixαρίστηκε,απλά προτάσεις πέφτουν.Υπάρχει και η περίπτωση της 10ης Ιουλίου όπως και της 25ης Ιουλίου φυσικά..
Ok, οπότε περιμένω να οριστικοποιηθεί η ημερομηνία και σας απαντώ... ;)

(η αλήθεια είναι πάντως πως θα λείπω μάλλον από 15-22/7, οπότε κατά πάσα πιθανότητα το 10/7 ή 25/7 με βολεύουν, αλλά φυσικά προέχει να βρεθεί η ημερομηνία που βολεύει τους περισσότερους...)

//Υποθέτω πως θα υπάρχουν και "κοινόχρηστα" joysticks, έτσι; Δυστυχώς ουδέποτε είχα Amiga και τους φίλους μου στα μηχανήματα των οποίων το παίζαμε τότε, έχω να τους δω πολλά χρόνια ώστε να δανειστώ τα δικά τους... :xm:

//Πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος πως έχω στην κατοχή μου την πιο ασυνήθιστη έκδοση του παιχνιδιού από όλους... Βλέπετε η μόνη έκδοση που έχω (δεν συνυπολογίζω emulators, βέβαια) είναι αυτή του... Jaguar!!!!!! :cool: :p

//Μήπως αφού δεν έχω pacman joystick να φέρω το Jaguar να το παίξουμε στα... τηλέφωνά του??? :D
 
Παιδιά πως σας φαίνεται σαν ιδέα η Compuwise του γνωστού σε κάποιους από εμάς (και μέλους του GRM) Vag;

Ο χώρος είναι ιδανικός για τα άτομα που συζητάμε, εκεί είχαμε κάνει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΚΟ2. Μπορούμε να βάλουμε από ένα ποσό συμμετοχής και να προτείνουμε στον Βαγγέλη να νοικιάσουμε τον χώρο για μια Κυριακή. Είναι στη Δάφνη, πολύ κοντά στο μετρό.

Αν δεν υπάρχουν αντιρρήσεις, μπορώ να κάνω μια διερευνητική κρούση.
 
Οκ, μου φαινεται και εμενα ο χωρος.

Ισως να μπορω να διαθεσω και αμιγκα, joystick σιγουρα εχω πολλα.

Το sensible το εχω σε jaguar, αλλα μολις το εβαλα να παιξω, ΚΑΗΚΕ το jaguar,

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ!
 
Άλκη,το βρίσκω πολύ καλή ιδέα !

Μπράβο,κάτι τέτοιο εννοούσα ! :thumbup: :thumbup:
 
OK θα μιλήσω με τον Βαγγέλη απόψε και θα σας πω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα